MUZIKE SHQIP ME TE BUKURA NE BOTE,WINDOWS SHQIP FILMA SHQIPTAR DHE PROGRAME FALAS 2023

NJE LETER PER TY E DASHUR, SHKRUAJINI PERSONIT TE ZEMRES NJE LETER

« Older   Newer »
  Share  
LEONORADURRESI
view post Posted on 5/10/2011, 21:52     +1   -1




Tė lutem A... mos mė harro edhe kur te vdes njė kuror mbi varr ma dėrgo...Ne ēdo sekond te mendoj ne ēdo ėndėrr te shikoj edhe nji her dua te perqafoj dhe kur s'tė harroj, Tujt prit te dera me kaluan shumė pranvera, ah ēka te bėj un e mjeri...Githmon rri ne mendime Shoqja pergezoet me simpatin time , Ku e pate besėn qe ma pate dhen ndoshta tjetres jake dhen . Dashuria e par me mall e kujtoj ,kėngėt e dashuris pėr ty i kendoj dhe pėr ty nat e dit vajtoj, Iluzionet e mia nuk ekzistojn Dashuria ime ka mbaruar pėr gjithmon nuk dua te jem gjall sepse ti zemren ma ke vrarė, me Dashurin e par drite syve tmi ishe pse ,u largove pse, me mashtrove , pse aq shpejt me harrove. fluturoj biybyli shkoj e ra ne deg a e din A.... se ti zemren ma ke djeg , Sa shum shpresa ne ty kam pas, tash ne emėr smund te thras smud te thras se skam fuqi, ty te kam besuar ti me le ne Vetmi , fjalėt e botės na kan nda, ndoshta tash je duke menduar ,ndoshta emrin ma pėrmend, i dashuruar ne njė vede. do tė kujtoj plot me mall zdo te harroj sa te jem gjall, Kam shkuar larg nė gurbet se dashnorja mė ka len vete, me Shoqen time ėshtė dashuruar smundje te madhe ka hapur....NUK E DI PSE U NDAM , PSE U NDAM NE KET PRANVER PER MUA LULET ZDO TE LULZOJN PA TE PUTHUR EDHE NJI HER, Pse A.... kėshtu veprove , pse me tradhtove do tė me djegesh do tė me bejsh hi, do tė me shtish ne dhe te zi
 
Top
view post Posted on 5/10/2011, 21:52     +1   -1
Avatar

DURRSAK KAM LE DURRSAK DO TE VDES!https://www.dailymotion.com/alice-desi

Group:
Administrator
Posts:
6,279
Location:
DURRES

Status:
Offline


Do i bie sa me shkurt, sepse e di qe te shkruash ndjenjat eshte e pamundur, por un po mundohem ti pershkruaj, si te thuash po u bej nje skic.
Dhe gjithcka eshte per ty, jo per vajzat, apsolutisht jo, por vec per ty.
Kam njohur plot, natyra ime ka afruar aq shum sa jam merzitur nga falsifiteti, idiotesia, kotesia dhe plot gjera te kesaj natyre. Jam ndjer aq keq sa qe vetem kam pohur, duke tundur koken a dicka te till qe ato te mendonin se kishin vemenjen time, genjeshter ! Qe te gjitha njesoj, te njejtat gjera, te njejtat biseda te lodhshshme dhe monotone. Buzeqesh se duhet, per mirsjellje se sa si reagim. E di qe eshte shum falsifitet por ske ci ben, duhet te kerkosh qe te gjesh apo jo ? Dhe un kete po beja deri ne momentin qe shikimi im u thye ne bebet e kafta, pastaj lehtas rreshkiti ne floket kacurrela. Dhe mendova se ishte dicka kalimtare, si ato rete pas shiut te mbasditet por jo. Gabohesha. Ishte ndryshe, shume ndryshe. Bera cmos qe te te bija sado pak ne sy, ose te gjeja mundesine qe te flisja me ty. Nuk e simpatizoj menyren e nje te treti ne nje njohe prandaj mundohesha duke ber gjera te tilla. Ishte e pshmangshme, ti s’reagoje. Mundesia me afert ishte menyra qe asnjeher sme ka pelqyer,i treti i pashmangshem, jo per gje por me duket si te shohesh nepermjet nje pasqyre .Megjithse e adhuron pamjen perseri duhet ta shohesh nepermjet nje pasqyre qe se di a eshte fat apo thjesh rasesi qe u ndodh prane.
Gjithsesi ndjenjat e mia linden nga pershtypja qe kisha per ty, megjithse ste njihja. Te pyesesh sot per nje mendim per nje person eshte si ta shohesh boten nga kendveshtrime te ndryshme prandaj un se bera. Vendosa te te njihja. Mendoja se ndoshta pershtypjet sdo perputheshin me realitetin, por te dyja ishin nje. Dhe ajo qe un po kerkoja prej kohesh, ishte fare prane. Njeriu kur finalizon dicka qe i ka kushtuar shum kohe reagon keq, ndoshta sepse eshte i pa pergaitur. Dhe un isha i till. Por sdoja te te humbisja, sdo ja beja kete te keqe vetes. Por ti je kaq e mir sa un perpara teje vec belbezoja, fjalet me dukeshin pa kuptim, jo te nivelit tend. Ti je kaq e drejt, mendimet e tua jene si kristal, buzeqeshja jote rrezaton vetem miresi. Dhe un u marrosa, gabimi im qe e shpreha aq shpejt, por ky jam un, i shpejtuar si gjithmon.
Pastaj shikimi jot me turbullon, fytyra jote eshte engjellore, por megjithse sme vjen mir qe e pranoj por kur ti buzeqeshje ,bota eshte e imja. Dhe mbi te vetem ne te dy, se di por keshtu me dukesh mua, ndoshta do te qeshesh, por un keshtu ndihesha. Dhe ironia me e madhe ishte se sapo filloja te te thosha dicka s’mundesha ta perfundoja. Por pak a shum e perfundova ate qe kisha ne zemer, aspak ne menyren qe un deshiroja por gjithsesi arrita atje ku zemra ime kishte koh qe e enderronte. Spo them, dhe pranoj se rrethanat ishin ne disfavorin tim, prandaj dhe pritja jote me turbollonte. Nuk mundesha pa te par, nuk mund te te rrija pa te kujtuar, e then me bukur doja qe cdo cast te isha me ty. Por po te merzisja dhe e kuptova kete, sinqerisht them se i kuptoj gabimet por smunda ti shmang. Ta dish se fajtore per kete ishe ti, ti ishe qe me bere aq shum per vete ,ti ishe ajo qe vetem me nje shikim mund te ngrije pesh ndjenat e mija. Dhe un si te thuash isha viktima ne kuptimin e mir te fjales. Por un vazhdoja dhe u bera skllav i ndjenjave, ndaj vendosa te te kaloja pak koh larg teje, se ndoshta do me kalonte, se ndoshta fajin e kishin ato dite qe ishin aq kuptimplote per mua. Dhe them se koha vret dashurit e vogla dhe forcon ato te medhajat. Dhe ky ishte perfundimi , te dua aq shum saqe koha s’beri gje tjeter vecse I kristalizoj ndjenjat e mia. Nuk i vrau por u dha fuqi, nuk i zbeu por i zbukuroji, nuk i pakesoj por i shtoji. Dhe un akoma vazhdoj te vazhdoj te jem i cmendur pas teje. Gjithmon kam kerkuar idealen ,por kerkimet e mia ndaluan sepse idealen e gjeta. Je ti, kur dal perpara pasqyres shembellimi im je ti. Te pakten ajo pasqyra ime keshtu me tregon mua. Shihemi rrall, megjithse dua te te shoh me shpesh. Dua mos te te ket cast qe te na ndaj. Dikur tekstin e kengeve qe ti pelqeje un se kuptoja, sot i di permendesh, dhe ky eshte ndryshmi im. Duhet te te kuptoj dhe do ta bej me cdo kusht, te prmtoj. Je gjithca qe kam, te lutem behu pjes e jetes sime. Lejome te te behem dhe un pjese e jete tende. Sdo ket lumturi me te madhe, te pakten nga ana ime
 
Top
LEONORADURRESI
view post Posted on 5/10/2011, 21:52     +1   -1




I shkruaj zemres qe mundohem ta pervetesoj atij te cilit dashurin qe kam ndaj tij nuk din ta kuptoj
edhe pse thone se koha hakmerret me harres dashuria ime per ty kurr nuk do te vdes
dhimbje e madhe per mua do te ishte ti harroj ditet me te lumtura te jetes sime.
sbesoi se do te lendohesh shume,ti ende se din q'eshte dashuria,ndaj smunde ta kuptoje prushin
e ndjenjave te mia.edhe pse je larg edhe pse je larguar me sy nuk te shoh por me zemer te dua
po te pre sme vuajtje e me vaj,dashurin tone ne zemer e mbaj!
kur mbi varrin tim te filloj punimi,kur mbi koken time te filloj vajtimi,kur mbi varrin tim vendohet
kurora,ateher dije I dashur se per jete te harrova
ne kete nate te qete pran dritares qendroj,shiqoje yjet ne qiell dhe vetem per ty mendoj
nuk me duhet kjo jete nuk me duhet kjo rini,kur ste kam afer meje…gjithmone do te vuaj per ty
dashuri,dashuri nuk thuhet kot fillon me puthje mbaron me lot.dhe nese kam lene diqka tek ti,
nje ndjene te vogel dashurie apo respekti,te lutem mbroje mos e fshij nga kujtesa e jote.
shume e rende jeta pa ty,sme ndalen lotet ne sy
zemrat tona me s'bashkohen as keto plage me nuk sherohen.
nese keta rreshta I lexon dhe shkrimin tim e dikton,vetem ne mua pak mendon dhe e din se zemra
ime ende te don…
s'kam besuar se me ike si era,s'kam menduar te jetoj pa ty,s'besoi se erdhi pranvera deri sa
s'pushojn ete lotojne keta sy
s'arrija te kuptoja pse kaq shume te doja.nuk e kuptoja pse nuk flija dhe ne shtrat mendoja.
per ty I dashur shume po mendoj dhe as nje qast nuk mund te harroj.pse keshtu po ndodh
as vet spo kuptoj,ndoshta bukuria jote aq shume po me terheq sa per ty mund te fali edhe kete
jete,nje dite kur te zgjohesh mos lag syte me lot dikush qe te tregon qe s'jam me ne kete bote
mos pyet si vdiqa por pyet si jetova si me kaluan ditet e fundit qe pa ty I kalova.me premtove se
gjithnje vo te jesh pran meje.gjithmon do ti mabj mend kujtimet qe I krijuam se bashku
kisha dashur qe kurr mos te perfundojne ato dite.edhe nese kurr nuk me thua se me don edhe nese
kurr nuk me fol edhe nese me thu shko ne RR.S te une mbetesh qysh je kan qe nga biseda
e pare qe kemi bere…
edhe kenga e bilbilit pa ty me vuket vaj,edhe kur gezohem pa ty me vije te qaj
edhe pse ike nga jeta ste ndaj! kujtimet me ty ne zemer I mbaj
dashuria ime per ty do te mbaroj ateher kur nje piktor I verber do te arrije te pikturoj zhurmen,
e nje petali trendafili qe bie mbi toke ngadale.
eshte e pamundur te mos perendon dilelli,kur egziston nata
eshte e pamundur te jetojne njerzit gjithmone kur egziston vdekja
eshte e pamundur te mos dashuroj kur egziston ti
a t'kujtohet ajo nate,ajo nate e ftohte ,kur me le I dahsur duke qajte me lot
mbaje fjalen e dashurise kurr mos harro beshu besnik dhe gjithmon beso.por prej dites qe s'te pash
prej dites qe ti shkove,une per ty mendoj por ti em harrove
qka te shkruaj kur skam as fjale nuk kam as zemer te gjitha ti kam fale
 
Top
view post Posted on 5/10/2011, 21:54     +1   -1
Avatar

DURRSAK KAM LE DURRSAK DO TE VDES!https://www.dailymotion.com/alice-desi

Group:
Administrator
Posts:
6,279
Location:
DURRES

Status:
Offline




KTHEHU
Pėrsėri nė kėtė natė ndjehem e vetmuar,dikush ma ngulfat frymėn.Qielli ka ngjyrėn
e fjalėve boshe.Lotėt mė pikonin pa rreshtur,zemra kėrkonte dashurinė
e humbur,kėrkonte realitet me vėshtirėsi dhe mospėrfillje,por sė paku le tė jetė realitet.
Fillova t’i numėroj yjet qė rrinin tė zymur nė brendi tė qiellit,por ngadalė ata filluan
tė zhduken.Tik-taku i orės ishte instrument i vetėm nė veshėt e mi,por dhe ajo nuk
mė tregonte tė vėrtetėn.Kishte filluar tė agonte mėngjesi e ora mė tregonte mesnatė.
Dora ime zgjatej si lypėse saherė qė tė takoja,e ti nuk ofrove mėshirė pėr mua.Tė
desha aq shumė,jeta ime ishe ti.Tė prita ditė tė tėra se mos vallė do tė ktheheshe pėrsėri
tek unė.I numėrova muajt,vitet..por ti as qė mendoje nė rikthim.Tė ėndėrroj ēdo natė,
vetėm ėndėrra ėshtė vend takimi i vetėm pėr ne tė dy,e ėndėrra kėtė natė u zhduk.
Tė dua…mė beso.Unė smundem pa ty.Vallė,ėshtė kaq e rėndė tė mė falėsh dashuri?S’tė
kėrkoj asgjė mė shumė.Dua tė jemi bashk ashtu siē ishim dikur,tė ndjej pėrqafimin tėnd,
puthjen tėnde..I dua ata duar qė shtrėngonin fort duart e mia qė dridheshin saherė qė isha
me ty.Dua zemrėn tėnde,mė mungon..pa ty jam asgjė.Tani tė falė shpirtin duke imituar tė
vdekurin,e ti po mė ofron trėndafila tė vyshkur qė nė brendi tė saj shkruan:”Mė HARO,,...
Nė kėtė ēast nata sipėr meje e lėshoi perden e saj tė zezė,shoh pa pasur sy,qeshi duke
qarė.O Zot,unė jam rob i dėshpėrimit,por faj nuk kam!Kush ka parė qė viktima tė qajė
nga dashuria pėr vrasėsin e saj?Humbasem!Mbytem!Vdes!Po zhdukem nga kjo botė
me bore,nėn kumbana heshtjeje.Ti mė thua “largohu,, e unė tė lutem si fėmi.Jam
poezi e pashprehur pėr zemrėn tėnde.Emrin tėnd po e pėrmend por s’po mund t’a
thėras.Je aq larg.,nuk mundem tė tė harrojė kurrė.Tė lutem kthehu,kthehu edhe nė qoftė
se ajo ditė do tė jetė pas shumė vitesh,kthehu edhe sikur tė jetė shumė vonė.Unė do tė
pres derisa Zoti mė dhuron jetė.E nėse unė kam vdekur,eja mbi varrin tim dhe mbi
tė mė thuaj Tė DUA.Nėn dheun e zi,nėn sandėkun qė trupi im do tė jetė I mbuluar,
ndoshta do tė tė dėgjoj,dije se vetėm atėherė do tė prehem e qetėsuar.E nėse nė atė
ēast fillon shiu,dije se janė lotėt e mi nga gėzimi.Kthehu…




 
Top
LEONORADURRESI
view post Posted on 5/10/2011, 21:54     +1   -1




TE DUA Tek ti gjeta fjalen dashuri,tek ti gjeta fjalen jete,tek ti gjeta fjalen vdekje duke jetuar.Aq shume te dua saqe nuk di as qka te shkruaj veq se te uroj fat me tjetren.Edhe pse i takon tjetres,zemra te do ty,zemra nuk mundet tet harroj,zemra te do edhe nje here me shume,ti je jeta ime,ti je endrra ime.Me mungon aq shume saqe kur te kujtoj me rrjedhin lot nga brendesia e shpirtit e keta lot i luten Zotit qe te kem edhe nje her afer vehtes te ndegjoj tingujt e zemres tende qe dikur ndegjoja dhe po ata tinguj me than ti nuk do te jesh e imja dhe po ai tingull eshte ende ne veshet e mi ku kjo zhurm e lehte e tingujve te zemres tende me lendoi aq shume mirpo me beri qe te mos harroj,qe gjithnje te jesh ne mendjen dhe shpirtin tim,te jesh gjithmon ne shkrimet e mia,te jesh gjithmon pran buzeve te mia.Syt e tu shkelqejn para meje ne kujtime,buza jote me flet embel ne endrrat e mia,trupi yt me ngroh leht ne lotet e mia te pafund qe derdhen per ty.Kur bie terri qdo nate kerkoj nga Zoti te jem me ty edhe nje here edhe pse nuk do te jesh i imi,mirpo deshira e flakt te jem me ty me ben te duroj edhe ate vetem e vetem qe tet kem para syve te mi edhe nje here,tet shijoj buzet e tua te embla vetem edhe nje here e ateher edhe po te vdes do vdisja me shijen tende,me ngrohtesine e buzeve tua,fyrmen tende dhe tingullin e fundit te zemres tende qe ndegjoj un duke me then me fal,e dija qe me doje e une duke te then te pres ne boten tjeter me krahe hapur dhe me nje flet te perlotur qe shkruan TE DUA,ame takon tashme mua
 
Top
view post Posted on 5/10/2011, 21:55     +1   -1
Avatar

DURRSAK KAM LE DURRSAK DO TE VDES!https://www.dailymotion.com/alice-desi

Group:
Administrator
Posts:
6,279
Location:
DURRES

Status:
Offline


KUSHTET QE DUHET PLOTESUAR PER TE ARITUR DERI TEK UNE DHE NESE DON TA FITOSH DASHURINE TIME .... Nese bie bore ne qershore ri prane meje dhe vuaj me lote,perkulu ne gjuje dhe thuaj te dua,cohu ne kembe dhe mshoj murit me koke,betohu se per ty nuk ekziston tjeter ne bote...Nese don te bindesh se a me don ne mes te dimrit te me blesh bostan, sa per ditelindje nje dhurate te thjeshte dua helikopter e jo mercedes...Per deshiren time dua te shkosh ne hene jo me rakte por ne kembe e kur te kthehesh te shkruash ne qiell ti je per mua i vetmi diell...Do te veretetohem se vec mua me do ne dete dua pa anije te lundrosh,ne dete per mua me siren te kendosh dhe si i cmendur neper rruge bertit se vetem ti te dua o engjell o shpirte...Per dashurine duhet ta verbosh njerin sy , te maresh litarin te varesh ne permendore e kur te shohen njerezit te thone u vra per te vetmen dashnore...Zemra jote per mua kur te dhemb mere revolen vraje ne vend,ne mes te sahares dua nje dete me uje ateher do te shohesh per ty a do te vuj...Te me shkruash pa shkronja nje leter te betohesh se sdo te duash asnje me tjeter...Nese mund te besh gjithe kete ngutu largohu e mos u vono se afati i perdorimit do te kaloj dhe ty ska kush te te meshiroj...Rezultati i pranimit ishte pak i keq as qenke engjell as qendke dreq ,as i urte as i veshtire me fal por smund te merem me budallenje te tille
 
Top
LEONORADURRESI
view post Posted on 5/10/2011, 21:55     +1   -1




PER TY Je strukur ne thellesine e shpirtit tim, ne trupin tim jemi bere nje...ne ender je prane buzeve te mia.Pse dashuria ime te ndodhe e tere kjo?PER TY do te beja cda gje..do te hija ne zjarr do te vdisja.Tretem ne mendimet e hutuara e zemra ime gjen prehje vetem kur te kujton ty.Sa te paqelluara jane pyetjet qe ja bej vetes a thua a me do?-e lehtas rrjdhin lotet ...vertet te dua pse nuk me kupton?...-Te shkruaj me forcen e lapsit TE DESHA TE DUA dhe do te DUA GJITHMONE...Edhe nese me trup do ti takoj tjetrit shpirti im do te takoj VETEM TY...Do te jesh pjese e pandarshme e jetes time...Kur trupin tim do ta mbuloje dheu i zi,shpresoj se do te me pushojne dhimbjet e zemres,lotet e derdhur PER TY...Ateher do ti takoj vetem ZOTIT shpresoj te me fal per mekatinqe ja bera vetes duke te dashur ty ma shume se veten...Ah sikur te jemi bashke e te mos mendoj per vdekjen por VETEM PER TY...VETEM PER TY...VETEM PER TY
 
Top
view post Posted on 5/10/2011, 21:55     +1   -1
Avatar

DURRSAK KAM LE DURRSAK DO TE VDES!https://www.dailymotion.com/alice-desi

Group:
Administrator
Posts:
6,279
Location:
DURRES

Status:
Offline


DASHURI E VRTET QE PERFUNDON NE TRAGJEDI

Nuk e di zemer se pse em le pse em shkatrrove kru nuk e meritoj kur e die se veq ty te doja kur e die se je gjithqka per mua dhe i vetmi ne jeten time.Nuk e di se pse spo me besonmu kur flas te vrteten kur te them se me shum se jeten time te dua ty.Po mir perfundoj dashuria jon po me ket gje perfundon edhe jeta ime ket gje ta kam then shumher po ti me thua se jeta vazhdon dhe se shum shpejt kam per te harruar po jo ajo gje nuk do te ndodh kurr edhe pse ti po por uen jo sepse ne zemren time nuk ka vend per njeri tjeter perveq teje shprti im te kam premtura dhe te premtoj qe trupin tim nuk do ta ledhatoj askush tjeter perveq teje dhe kto buz qe vdesin nga dashuria per te puthur ty nuk fo ti puth askush tjter shpirti im te kam then qe kur do te ndahem nuk do te jetoj edhe pse ti keq gje nuk e beson mendon se vetem po flas kot por jo ajo gje do te ndodh pse te jetoj e te vazhdoj jeten kur perbrenda jam e vdekur kur jeten time e vrave ti nuk mund te jetoj kur jeten ta dhurova ty andaj tash nuk dua qe te ma kthesh perseri sepse ajo esht e vdekur pa ty zemer veq nej gje dua ta dish se veq ty te kam dashuruar dhe zemera ime vetem pe rty ka rrahur e di qe pa ty nuk mund te jetoj edhe ket ne veper do ta deshmoj sepse tani kto momente jan te fundit qe mendoj per ty zemra ime dal nga dal pushon se rrahuri ep rty por edhe ne momentet e fundit te jetes time ne mendje te kam ty zemra ime te thash se nuk jetoj dot pa ty por ti nuk me besoje ndersa neser se me te vertet pa ty skam jetuar edhe po ashtu qe ta kam deshmuar qe veq ty te kam dashuruar neser do ta kuptosh se zemra ime me nuk rrah per ty ne mendjen time me nuk egziston ti edhe po ta ledhatosh trupin tim nuk do te ndjej azgje sepse nuk kam me ndjenja kam vdekur.Kam vdekur per ty shpirt sepse jeten ta dhurova ty po ti nuk e mbajte siq me permtove.Siq me premtove se do te me dashurosh deri ne perjetsi siq me premtove lumturi pa kufi po per kundrazi me shkatrrove ne vend qe te me dashuroje.E di qe do te pendohesh por ti kur te pendohesh per at qe ke ber qe nuk me ke besuar se veq ty te kam dashuruar do te jet von sepse trupi ateher nuk do te ndjej azgje sepse jam e vdekur.Edhe kjo ke njera nder sakrificat e mia qe kam ber per ty po ke kjo sakrific me jeten time edhe me nje gje qe nuk ka kthim sepse qdo gje e ima tani me ka vdekur.E ti kur ta lexosh ket leter une kur e kam shkruar si asneher tjetr kam vujtur e kam lotuar po te pakten te lutem te me kuptosh dhe te me besosh ne kete qe po ta shkruaj sepse kta lot dhe kjo vujte qe kam tani do te jen te fundit qe do ti bej per ty.te fundit sepse nuk jetoj me.Edhe ty zemera ime te uroj gjith lumturin e botes edhe pse nuk je me mua por kte ta them sepse vetem ty te dua te uroj qdo te mir ne jet dhe ne dashuri shum fat dhe lumturi edhe pse kte qe po te shkruaj e kam shum veshtir por kte ta them sepse te dua.Edhe e gjith kjo ke edhe nje deshmi tjeter se te kam dashur me shum se jeten time dhe mos harro kurr se pe rmu je kon gjithmon i pari dhe i fundit dhe gjithmon do te jem e jotja dhe vetem ty te takoj.Dhe nej gje te fundit nag ti po e kerkoj te pakten qe ndonjhe rte me kujtosh sepse e di qe do te me harrosh.Te dua dhe e jotja kam qen prej momentit qe te kam dashuruar por te kam premtuar se e jotja do te jem deri ne perjetsi po premtimin un e mbajta por premtimin qe ma dhe pse zmeer nuk e mbajte edhe ti
 
Top
LEONORADURRESI
view post Posted on 5/10/2011, 21:56     +1   -1




Ti kepus petalet dua
e ashtu te me ndjesh duart
tek i numeroj me merzi per ditet e netet qe te dy kaluam .........
Do te pres.........a po me pret dhe ti o shpirt?
Me prit dhe ti ne limitin e kesaj ekstaze qe po perjetoj me ty
Me prit kur trendafilin ta kem edhe per me shume kohe ne duar...............
Ma ler ta mbaj si ujin e paket e ta pi etshem ate qe ndjen
brenda ti per mua....
Mos i vyshk petalet trendafil se loti im do te mbaj te gjalle.....
Mos e shiko boten perreth ...........
se te kam dhuruar diten, naten e
meshire te lutem per mua kij
se ne varr do endem e kurre sdo mundem te ngjallem perseri...
Mos i shiko syte e tjere se te kam dhene te gjithe boten........
Qaj o shpirt qaj mbi mua ashtu sic je tani ........
Ma le mua ta mbaj shpirtin keshtu te kuq ne duart e mia
Si gjakun tim o trendafil ashtu brenda meje neper vena...............
 
Top
view post Posted on 5/10/2011, 21:57     +1   -1
Avatar

DURRSAK KAM LE DURRSAK DO TE VDES!https://www.dailymotion.com/alice-desi

Group:
Administrator
Posts:
6,279
Location:
DURRES

Status:
Offline




Dic mendoja e veshtrimi ulej aq rende jashte dritares
e atje pikerisht jashte neper sy me shfaqeshin perpara duke rrjedhur rreke pikate shiut.
Ai me dukej i lodhur se reni,
e brenda tij thurrej ngadale brenge shpirtrash qe jehojne larget,
por brenda vetes ndjej se dicka me perpelitet si nje e pagjumur qe s'do ta zere gjumi kurre.
Ndoshta ne te vertet isha une e lodhur brenda vetes,
ku ndjej mall, kaq mall...........
E shoh tek lind e rritet brenda meje, dhe ngadale me can shpirt e mish
pak e nga pak e do ta shoh imazhin e tij si hije perreth vetes qe me rrenqeth me eren e ngrohte te tij,
e une vuaj, vuaj qe dua vec te ulerij e me vone te zhdukem ne te kaluaren........... dikur.....
Sado qe mundohem ta shoh veten diku,
shoh se shpirti prape djeg mall e permallime tek largohet......
edhe me , e une shoh silueten e asaj ne padukshmeri.
Mundohem ta heq pak mendjen dhe rraskapitur dua te fle, e te pushoj, e mbitegjitha s'dua ta shoh fytyren e tij,
por ai kthehet prape e me mbulon shpirtin me nje mall te ri ne cdo agim te nje dite te re.
Do te lodhet ndonjehere ky mall ne shpirtin tim e ta zere gjumi perjete?
E di qe kjo pyetje e ka pergjigjen brenda meje e une mundohem ta heq e ta flak tutje, ate qe tashme eshte bere pjese e nje shpirti te gjore,
struktura e te cilit do te varroset perjete.
Valle pak meshire per mua nuk ndjen, por nete kunderten me rehatohesh pertueshem, e vjen e ulesh brenda meje aq rende e plote jete?
Ktheje ti o mall fytyren tende atje larg, atje tej horizontit blu,
e te lutem gjej pasqyren tende atje tej,
e mos u kthe prapa por vec ec drejt e mos u kthe
me kurre...................
E qielli derdhi poshte ate shiun atje jasht dritares,
e malli si degjoi fjalet e mia por atje ne horizontin blu shkruajti:
" Do Te Vij Prape".




 
Top
LEONORADURRESI
view post Posted on 5/10/2011, 21:57     +1   -1




Peme ngjyre gri te ngrira ne hapesirat e ftohta te Janarit ..............
me kujtuan rrugen e ardhjes time ketu.
Ditet ishin te njejta si ato te Prillit ,
me plot shi...........
Heshtja kish futur krahet e saj thelle ngrohte e ngrohte
brenda ne rrenjet e trishtimit qe do iki. iki tej prej ketu.
Ndoshta tej nje ngjyre jete plot ylbere ose tej e fundosur ne nje ngjyre gri,
me shume e shume pika shiu qe rrjedhin pa pushim.........
E era vrapon me lajthitjet e saj per te gjetur strehe ne deget e shtremberuara te pemeve
ngjyre gri.
U perlesh pa ze neper netet e ftohta per ta degjuar thirrjen e ngjirur
qe si jepte ze trishtimit te hapte gojen e madhe plot me lageshtire urrejtje.....
Askush si degjoi lajthitjet e eres naten me hene plot, e pikerisht ne parvazin e dritares , su ula me.........
Su ula me per te qare nen vezhgimin e qiellit me puhizen ledhatuese qe me mungon.
E dhoma do te leshoje perreth format e cuditshme te mungeses time,
qe ndoshta do te kete ngrire ndonje arome te lene ftohte.
Dhe ajo eshte e vetmja gje qe kam lene.
Kush do ti vinte kufi arratisjes qe te mos ikte?
Te mos ikte ashtu e ftohte naten e erret pis pa njeri,
ai brenge e lindur padashje
ne fajet e askushit..............
E s'deshi te mbetej brenge e lene ashtu e perlotur pa krahe perte qene thjesht nje plage qe do te mbyllet shpejt.
E eren s'do ta degjoj me tek me ofron te iki tej me trokitjet e saj ne xhamin e dritares plot mall.
ndoshta ato nete s'do vine me,
e nete te tjera do te mbeshtjellin nje tjeter njeri.
E mua do te me harroje..........
Gjithcka do te zhytet ngadale ne vite qe do te vine,
e do te me zere brenda me myshk harrimi.
harrimi i shpirtit tim i lene aty
aty ku je ti moj ere.
Po valle a do me kujtosh ashtu sic isha dikur?
Nje fletes e njome ne krahet e tu....
Pse ti s'dalldise e bashke me ty dhe une?
Pse u harruan thirrjet e zerat e jetes si e cdo dite me pare?
Pse s'u degjuan si gjithnje?
U la cdo gje.
E pikerisht te gjitha u thyen brenda meje kur erdha pikerisht .............ketu........
E veten e le menjane per tu lagur me shiun qe po bie jashte,
e ndoshta veten do ta ndjeje atje ,
atje qe malli marrezisht me ka marre
 
Top
view post Posted on 5/10/2011, 21:57     +1   -1
Avatar

DURRSAK KAM LE DURRSAK DO TE VDES!https://www.dailymotion.com/alice-desi

Group:
Administrator
Posts:
6,279
Location:
DURRES

Status:
Offline


Mbi qyetet po bie shi e erresira ka mbuluar dhe qyetetin tend atje ku ndodhesh tii....
Kujtime te ngrira varen mbi mure e fotografite tona sot shfaqen bardh e zi........
........me lot ne sy
me nje mall qe se lag as ky shi i mallkuar qe po bie tani.
Po ecen dhe ti rrugeve naten sic po bej une ?
Po i kerkon kujtimet thelle neper qyetet ashtu i cmendur ashtu sic po i kerkoj une?
I ke pare valle ? Si ishim ne te dy dikur?
Me marrosi ky shi i lig qe gjithmone me kujton ty e lot derdh vetem lot sikur jam ne zi....
Se me solli tyyyy perseri neper kujtime ketu ne kete qyetet te lagur...............
................ e jetes ti them
me ler te lutem me ler se spo mundem te jetoj.
Por a do te me degjoj? Do mi degjoj vuajtjet e mallin qe kam sot ne shpirt?
Sikur te me shtrengoje sikur me shtrengoje ti dikur?
Dua te mbeshtes koken ashtu ne shpatullen tende eh dhe si me mbajte vetem ti.
Vetem me shtrengo me mbaj ne duar o jete qe je diku tjeter ne .............
..................ne nje qyetet tjeter...........
.............me shi dua te jete ...........
...po pikerisht nate e erret si kjo qe po ndjej une.............
..Me thuaj se dhe tek ty eshte nate e ftohte ............
........pemet kane ngrire dhe kujtimet tona .........
.......me fotogragfi te lena me lot pergjysem....
..........me thuaj se dhe atje po bie shiiiiiiiiiiiiiiiiii
.......me thuaj se dhe ti po vuan
...........keshtu sic po vuaj uneeeeeeeeeeee
..........ne nje tjeter qytet.....................
 
Top
LEONORADURRESI
view post Posted on 5/10/2011, 21:58     +1   -1




Per cdo shtjellim mundohesh te japesh detajin baze
ne paragrafin e parathenies.
Shoh se kjo te duket e nevojshme ne biseden qe bejme bashke,
e kjo me pelqen!
Por shpesh para puthjeve harron paratheniet,
qe vec nga ty dua ti degjoj.
Mundohem ta kaloj per me titje verejtjen:
He se nder buze do me flasesh nje fjale...
Shume ndjenja lirie percjellim te DY;
larg teje, larg qiellit
dhe harrojme te shtrengohemi fort,
per vet faktin se jemi fare prane te dy bashke.
E perseri puthja rreshqet ashtu me frymen tende;
qe me fryn perbrenda tek me flet nder buze,
e koken e kthej anash e zhgenjyer,
por me ndjenjen perseri neper buze.
Por ti se kupton, e koken ma terheq perseri prane
e me puth perseri foooort
por pa parathenien me frymen bashke nder buze
nder buze.....................

Kam vetem mall.
Nuk kam emer,nuk kam mundime,nuk kam zemer,nuk kam ndjenj
kam vetem mall.Shpirti im ka mbetur si autograf mbi ty,mbi syte,buzet,
trupin,zemren.Jeta ime ka mbetur e mberthyer mabs teje pas endrrave te tua,
pas diteve te tua.Kam mbetur me ty per te te falur dashurine ngrohtesine,
shoqerine,ngushellimin.Ngushellimin qe nuk ta dhashe kurre.
Do te doja te te kisha prane vetes prane zemres qe ti te thyeje akullin e
vetmise qe ka pushtuar kopshtin e ndjenjave qe ka kaq shume nevoje per ty .
Jo per fjalet dhuratat por thjeshte per pranine tende,per ate shikim tendin qe do
ta vidhja per pak sekonda. Ti nuk me kuptove kurre, ti nuk i deshe kurre zerat e
embel te syve te mi,ti nuk i more kurre mesazhet qe ne copeza te shqyera nga shpirti im,
shkruajta per ty me pika gjaku te zemres se plagosur.
Ti u afrove kaq shume,por nuk e pe dot dashurine qe
si zog i uritur trokiste ne dritaren tende duke kerkuar
thermija ndjenjash.
E une s'pushova se menduari oret minutat ditet muajt qe kishin kaluar ne kete torture cmendurie .
Ti kalove para meje mosperfilles pa e kuptuar qe qenia jote hapte plage mbi mua.
Ti ecje rruges e une shkelja ne gjurmet e tua.............
Ti nuk je me e imja , por jam i sigurt qe une jam aty ku je ti. Jam ne c'do qelize te trupit tend,
ne cdo rrugice ku shkel ti, ne c'do gje qe prek ti...E dashura im
 
Top
view post Posted on 5/10/2011, 21:58     +1   -1
Avatar

DURRSAK KAM LE DURRSAK DO TE VDES!https://www.dailymotion.com/alice-desi

Group:
Administrator
Posts:
6,279
Location:
DURRES

Status:
Offline


Ishte ditelindja jote
Pasi e festuam ne nje ambjent shum shoqeror ne fundin e festes tu afrova dhe te pershperita.....kam nje dhurat te bukur per te te dhuruar dua te vish me mua !! buzeqeshe mir me the,dhe ashtu u nisem te dy udhehiqja un drejt nje loteli te mrekullueshem ku dhe kisha pregaditur gjithcka per te dhuruar nje dhurat te vecant,
ju afruam deres te dhomes,Dua te ti lidh syt me shami te thash ! ti mbylla syte hapa deren dhe u futem brenda ishte nje atmosfere e qete vetem nje keng e leht balad dashurie degjohej,arom eksituese te pushtoj, ngadal ta perkedhela fyturen dhe ta hoqa shamin,pe rreth e rrotull, drit qirinjesh nje krevat i bukur i mbuluar me trendafila te kuq dhe cokollata, nje rtyez e vogel mbi te qendronte nje shishe shampanje dy gota dhe ca luleshtrydhe ,era leviste ngadal perdet e bardha me shikove ne sy byzeqeshe embel me puthe me shum pasjon me le pa fjal me the ,te shtrengova ne kraharor dhe vazhduam te dy te kercenim nen ritmin e kenges duke shkembyer disa fjal,duart ne belin tend i mbaja dhe te terhiqja dal-ngadal drejt krevatit u ulem te dy lehte siper trendafilave dhe cokollatave qe shperdaheshin C'rregullisht siper krevatit te cmendur vazhdova te ti heq rrobat qe mbulonin trupin tend duke prekur dhe lepir me kujdes cdo milizim te trupit tend ashtu dhe ti si e dehur kerkoje te me zhvishje mua,pasi ishim te dy te laskuriqur u ngrita ne kemb te mora dhe ty lart,dua te ti lidh edhe nje her syt me shami te thash,nuk fole fare ti mbylla syt u mbeshteta i teri prapa teje e ndjeje afshin e tupit tim dhe penisin e madh qe teprekte bythen,vazhduam te ecnim disa hapa drejt dushit pasi u futem brenda ta hoqa shamin pe vasken plot me uj e mbuluar me nje shtres te kuqe me petale trendafili qirinj rreth e rrotull,ngele e befasuar kafshove buzen je shum i mire me the se prisja kete , ja pra as un se besoja qe posht akullit ka zjarr te thash,
e ngrite njeren kemb dhe e fute brenda ne vask un te kapa te beli ste lash te levizje nga ai pozicjon dhe u ula posht duka ta lepir veginen e bukur dhe te lagur,
pasi u fute brenda ne vask solla dy gotat me shampanje u futa dhe un ne vask vazhdova te flas dhe pa pritur ma afrove gishtin te buza,shshshshsh mos fol me the se gjithcka esht e tepert GEZUAR psi pim pak i lam gotat ne nje an, ishe komplet e shtrir ne vask syt i kishe mbyllur dhe le fantazin time te te udhehiqte,
te perkedhelja eksitueshem me duar, ta lepija fytyren gushen gjoksin,tek ta prekja veginen me gishta ndjeja se isha shum i eksitur gjithashtu edhe ti, u afrova i teri siper teje duke ti ngritur kembet mbi supet e mia,ma preke penisin OH sa te madh ma ke, me the,ta futa ngadal tundueshem te fort te terin brenda ,ngele me goj hapur, duart e mia qe te perkedhelnin fytyren ishim shum te eksituar doja te ta beja fort siq e kam zakon por ujti sme linte ,ateher u cova te mora ne krah dhe te shtriva ne krevat mora nje luleshtrydhe dhe me te pershkrova ter trupin tend te lagur, pastaj tek te perkedhelja buzet me te ti e kafshove dhe e mbajte te buzet i afrova dhe un buzet u lepim te dy duke e ngren si te uritur,
isha i teri siper teje tek putheshim me plot pasjon me perkedhelje kurrizin dhe duart e tua ma preken penisin tim ,dua ta puth me the dhe ngadal u afrove afer tij tek ma lepije leht ashtu me terboje, un te kapa nga floket te ngrita lart te kafshova fort u shtrive e tera ne krah dhe un gjithashtu perball teje u futa mes kembeve,Ngadal e ndje penisin qe po futej i teri brenda teje e shikoje me syt e dehur nga eksitimi dhe ashtu vazhduam ta bejm foooort ,pastaj te ngrita nga krevati te mbeshteta ne mur dhe ta bera ne kemb nga mbrapa me njeren dore ta ferkoja gjoksin doren tjeter e kisha te floket e tua isha shum i dehur pas atyre casteve,isha i terbuar doja te te perpij te teren,
Me kishte mar malli per ty me thoje me fjalet qe te ngelnin ne goje klithmat e tua me benin me te dhunshem,pastaj te terhoqa ashtu pa ta nxjer te cova te krevati i vure brrylat e kraheve ne krevat ta ngrita dhe njeren kemb siper krevatit dy duart i kisha te bythet e tua te cilat i shtrengoja dhe ashtu ta bejra foort ,ndjeja se ishte faza finale pas gati nje ore,nuk e ndaloja ritmin e shpejt qe ushtroja siper teje Papritur ndjeva se po prishesha e nxora ti e lodhur u ngrite ngadal dhe Sperma ime vershoj mbi gjoksin dhe barkun tend.
Keshtu me the gezuar ditelindjen ti mua !!? po te thash te putha embel u shtrim te dy dhe e lam fantazin e asaj nate te na udhehiqte edhe pse e dinim qe e nesermja nuk do na gjente bashk
 
Top
LEONORADURRESI
view post Posted on 5/10/2011, 21:59     +1   -1




Dashuroni kur keni mundesine


Isha i merzitur ate nate kur te takova per here te pare. Me dukej se e gjithe zymtesia e botes kishte gjetur te une stacionin e saj. Gjithcka rreth meje ishte e verenjtur dhe une isha shume i lodhur.
Hej, Toni-degjova nje ze nga prapa, atehere kur une kisha dalur te shetitem pa ndonje qellim. Ishte shoqja ime Ti......, cfare ka ndodhur me ty me pyeti. Pse ke mare kete pamje kaq te merzitur?
Pse, nje pyetje interessante-i thashe.
Eja do te ulesh te pish nje kafe me ne - me pyeti. Me ju? Je me dike tjeter, i thashe.
Po,jam me nje shoqe.
Pranova qe te shkoj edhe pse nuk isha fare ne diponim.
Une jam F...-me tha duke me pershendetur shoqja e saj ,me floke te shkurtera dhe syte te kalter si ngjyra e qiellit.
Me fal,mos ke ndonje provim qe je kaq i merzitur ishte pyetja qe pasoi. E tere jeta eshte nje provim- ju pergjigja.
Mendim interesant me tha.Vazhduam te flisnim pa nderprere dhe shoqen time sikur e lame anash . Si duket une me mire te shkoj-na tha duke e u qeshur dhe ne e ndjeme veten keq.
Ky ishte momenti pare dhe qe atehere e kuptova qe dicka thelle ne zemer sikur me shpoi;ate nate isha i lumtur...
Qe do te takoj diten tjeter krejt rastesisht edhe ate ne ora 6:30 te megjesit Toni-prape nje ze nga prapa.U ktheva dhe mbeta pa ze. Ishte aq e bukur me nje fustan veror me lule te imeta. I fola disi i hutuar.
Cfare ben ketu?
Ja po pres autobusin.
E ti?
Edhe une autobusin.
Do te udhetojme bashke pra-i thashe neper dhembe.
Po,me kenaqesi-me tha. Fjalen kenaqesi nuk e analizova aq mire ne ato momente,sepse isha ne bote tjeter.
Tani rri dhe pyes vehten,se pas gjithe atyre fjaleve te urta qe kam lexuar per dashurine,pas te gjitha filmave qe kam pare...cfare eshte kjo ndjenje e mrekullueshme.Mengjesi kur te vije dhe une hap syte,te shoh menjehere.Ti je e programuar ne koken time ne ate menyre qe me shfaqesh ne cdo moment. Nuk ka funksione "delete" (Fshije) sepse do ta kisha perdore shume here,kur nuk mund te te heq nga koka.
Une pata degjuar nje fjale te urte qe thoshte:"Edhe pse ti je marrezisht i dashuruar dhe gjithcka per ty eshte ai njeri,bota nuk eshte ndalur duke u rrotulluar"-Po,mendoj edhe une,bota nuk eshte ndalur por bota ime nuk sillet me rreth diellit por rreth saj.
Ne mbremje kur shtrihem te flej perpiqem qe te bind veten se gjumi eshte shume i rendesishem,por kam nje problem me zemren:ajo nuk eshte e te njejtit mendim.
Qe aq shume te dua une e kam te qarte,por perse duhet te mos flej kete nuk e kuptoj.Ti je ne syte e mi magjike,sepse vevtvetja me duket magji kur ec neper kete parajse ndjenjash te bukura.Cfare do qe te bej ka kuptim dhe eshte e bukur vetem kur mendoj se te kam prane.Po te shihnin boten te gjithe me syte e te dashuruarve sigurisht se kurre nuk do te kishte lufte ne boten tone.Sepse ata qe dashurojne e duan boten te bukur,sepse ata nuk mund te shohin keq...
Une mundohem qe te perkufizoj dashurine qe kam per ty,por me duket se kurre nuk do te mund ta bej nje te tille,sepse asnje fjale nuk eshte me e bukur nga ajo qe ndjej per ty.
Po te me ofronin krejt boten,me beso do te refuzoja sepse nese ate bote nuk do te ishe ti per mua do te ishte nje hic.
Une e falenderoj zotin qe eshte kujtuar per mua atehere kur mendoja se me kane harruar te gjithe,e falenderoj qe ka krijuar dashurine,e falenderoj qe te ka krijuar ty.
Zemer (Mirjet), te shkruaj ne kete forum sepse dua te ju tregoj te gjitheve se sa shume te dua,sepse me duket se keshtu e plotesoj ate qe kam ngelur pa e thene.
Dhe ju them te gjitheve edhe nje here: dashuroni kur keni mundesine dhe mos nguroni t'a shprehni dashurine,asnjehere mos u pendoni per ate qe dikujt i thoni qe e doni me zemer.Dhe shkruani mbi dashurine-jeta vetem e tille ka nje kuptim
 
Top
47 replies since 5/10/2011, 21:41   38147 views
  Share