MUZIKE SHQIP ME TE BUKURA NE BOTE,WINDOWS SHQIP FILMA SHQIPTAR DHE PROGRAME FALAS 2023

NJE LETER PER TY E DASHUR, SHKRUAJINI PERSONIT TE ZEMRES NJE LETER

« Older   Newer »
  Share  
icon12  view post Posted on 5/10/2011, 21:41     +1   -1
Avatar

DURRSAK KAM LE DURRSAK DO TE VDES!https://www.dailymotion.com/alice-desi

Group:
Administrator
Posts:
6,279
Location:
DURRES

Status:
Offline


SHKRUAJINI PERSONIT TE ZEMRES NJE LETER

Vetėm ty tė dua,me dashuri dhe sinqeritet sonte do tė shkruaj kėtė letėr pėr ty,ty qė zemrėn ma rėmbeve,ty qė ma ndryshove jetėn time,ty qė tė dua dhe do tė duapėr tėr jetėn.
Ndoshta me kėto fjalė nuk dot mjafton qė tė tregoj se tė dua,edhe psepėr ty po vuajaq shum, sa qė edhe letra ėshtė duke ikur nga lotėt e mi,dhe shpresoj qė njė dit tė vish dhe tmi fshish ti kta lot qė rjedhin vetėm e vetėm pėr ty.Edhe sa duhet tė pres qė ti tma falėsh dashurin tėnde,pa tė cilėn nuk mund tė jetoj, edhe sa duhet tė pres qė ti tmė thuash tė dua,jeta ėshtė e vėshtir,por edhe e bukur,por sikur tė jesh ti pran meje,ajo do tė ishte si njėpallat dashurie,nė tė cilin dot jetonim vetėm ne tė dy,si dy lule tė posaqelura,si dy zogj duke fluturuar,si dy dashnor t'vėrtet,un jetoj vetėm pėr ty,dhe nuk dua qė t'shoh me tjetrin.
Zemėr vetėm ty tė dua, po ti a mė don?
 
Top
LEONORADURRESI
view post Posted on 5/10/2011, 21:42     +1   -1




Sot je shum larg meje

Rri ulur pran dritares ,jasht filloi te bjer shi ,kam menduar shum per ty keto dit mund te then se me mungon shum .sa shum mendime me vijn ne kok dhe sille rrotull eshte kujtimi yt shpesh me duket se do te hysh ne der me buzqeshjen tende si te mos kishe ikur kurr . e di mir nje gje faji dhe pendimi me ndjekin . Perse ... perse nuk te thash sa shum te doja?
Sot je shum larg meje, deshiroj shum te merrja doren tende dhe te ulesha bashk me ty ,pa then asnje fjal me goj dhe te te thosha gjithcka me zemer . Ne fakt , me jep ankth kjo largesi dhe po te mundja ne ket moment do te isha ne krahun tend ,te te thosha se je shum e nendeshishme per mu dhe te adhuroj se tepermi . Edi se pse nuk te kam than asnjehere ? pergjigja eshte e thjsht ,sepse mendoj se fjalet ishin teper . Po vuaj shum qe nga ikja jote , me dhemb ne shpirt qe nuk jam afer teje ,sepse sepse nuk te thash kurr at se sa te doja , prandaj edhe sot po e shkruaj ket leter .
Kam nevoj te qaj , te shfryhem njeher e pergjithmon . sepse ,ne qoftse vazhdoj para tjeterve te dukem se jam mir ,se asgje nuk me poepukon trishtimin qe ma le ti , do tme shkatrroj qdo dit e me shum .pse nuk kthehesh tash Huh? kam nevoj per ty .. do te isha shum i lumtur po te shihja perdit parasqyrimin tim ne syt e tu , te degjoja zerin tend teksa shqipton emrin tim , te thithja ajrin qe thit ti dhe vetem me keto do te ndihesha dhe do te siguroja qe do te ndihesha i lumtur . Ne qoft se lexon ket leter , do ta shohesh se qdo fjal e shkruar ne te eshte nje lot dhe frymarrje dashurie per ty . edhe pse kam nje bindje se ndoshta keta rreshta ske per ti lexuar kurr .
Sa mir do te ishte sikur ta kisha shkruar me par ket leter , sepse nuk do te ikja kurr pa e ditur sa te doja
 
Top
view post Posted on 5/10/2011, 21:42     +1   -1
Avatar

DURRSAK KAM LE DURRSAK DO TE VDES!https://www.dailymotion.com/alice-desi

Group:
Administrator
Posts:
6,279
Location:
DURRES

Status:
Offline


Me Mungon

Me mungon...ka kaluar vetem nje dite qe nuk te shoh dhe perseri me ka marre malli...Dje u pame vetem per gjysem ore por per mua ishte fantastike...mbi te gjitha kur me perqafove...ndjeja nje siguri te madhe midis kraheve te tua...te dua dhe nuk do pushoj kurre se theni kete fraze. Je njeriu me fantastik qe kam njohur ndonjehere je nje nga personat e vetem qe me kupton dhe me do te miren...Me mungon. Te puth fort
 
Top
LEONORADURRESI
view post Posted on 5/10/2011, 21:43     +1   -1




Dite vjeshte......

Nje rruge e shkrete....
shume gjethe te vyshkura shtruar
si nje qilim vjeshtor plot trishtim
nje ere e thate me perplaset fytyres
shume ftohtesi me sjell
Ne kete dite Tetori dicka ndodhi...
Se ndjej egersine e natyres pasi..
skutat e shpirtit tim jane ndezur
si vullkane te shumte, ku llava
si nje lum i marre merr cdo ndjenje
qe del perpara. Eeshte egersia, krenariae thyer
humbja dhe se fudni dashuria e lenduar. Pse duhet te
ndodhte, Pse?
Eshte pyetja qe me persekuton
qe nga momenti qe morra ate telefonate
e cila shkundi pemen e dahsurise sime te paster,
ku cdo frute ra pa jete ne tokene copetuar
nga korrupsioni imoral.
Ai ze me kumbon akoma, me ndjek me sy hapur, ne
enderr, kudo.
Ai njeriu qe i dhurova zemren time shpirtin tim,
kohen time, me theu ne bese. Mbylli me force librin
e dashurise sone pa pyetur, pa pandehur dhe gervishi
cdo kapitull te saj. Pse, pse , pse me kumbon si nje refren i forte Rocku qe kalon cdo limit me nje shpejtesi sketerre.
Dritherimat e trupit akoma i ndjej, qenien time
te shtypur ne nje imazh bardhe e zi e shoh,
kur ajo lajmeroi ne telefon, "I'm pissed at you!! Dont talk to him anymore!!!. Ishte sikur melodia e jetes sime u shkeput dhe cdo tingull ndaloi, qetesia therese nxiste me shume rrahjet e zemres qe po dilte nga kraharori si nje kal i terbuar, deshte lirine, hapesiren per te jetuar por ishte vone. Cdo gje u erresua, degjova zerin tim qe morri komande dhe mesazhin qe perpunoi, "Ypu deal with him as for me i am done with him long time ago!" Dhe mbyllja e receptorit me pas si nje akt i pakontrollueshem. Spyeta kush ishte, perse ma bente mua kete gjest por ishte nje femer e irrituar , e ere ne moshe, ndoshta adoleshente qe deshte te pronezonte dike qe une ejetoja dhe me perkiste mua per nje kohe te gjate.
Euforia u shnderruar ne dhimbje, lot pa fund qe merrnin me rrjedhen etyre gishterinjt e mi te ftohte nga era e cmendur kembet me conin ne drejtim te paditur, e rrisnin ritmin e tyre si ne nje gare ku trofeu do te ishte shkaterrimi.
Por une eksiha marr goditjen tashmeajo cngelej ishte perfundimi im. Sdija cte beja, imazhet e momenteve te kaluara bashke me shkonin si nje film pa muzike, pa ndjenje, lotet u zevendesuan nga nje ngurtesim, perqendrimi ne nje vend te caktuar dhe e vecuar nga cdo gje e gjalle rreth meje. Mneodja se telefoni do binte, do degjoja zerin e tij por intuita me kishte genjyer kesaj here, prisja buze krevatit si nje femij qe pret gjoksin e nenes te ushqehet por asgje........ qetesia varr me tmerronte, me ritkhente ngjarjen e asaj dite. Mendja me punonte si nje formular shkencor duke kerkuar pergjigje, Pse ma beri keshtu? Cte kisha bere valle? Pyetje te pafundme qe me fusnin ne nje vorbull te pafund konfuzioni,une isha vetem, e dermuar, e lenduar por mbi te gjitha e thyer ne krenari. Mu thye ajo gje qe askush sarrinte ta prekte, ma burgosi, gozhdoi si nje krisht, e vari e dogji si nje Zhan Dark.

E doja? Jo, nese e doja sdo ta lija te lire. E adhuroja? Jo te gjithe qenien e tij mbase natyren e qeshur. Kisha nevoje per te? Po, ai erdhi atehere kur une dnjeja boshllek, desha nje fare ngrohtesie. Por cte jete valle qe me lidh me kete qenie kaq mizore, Ah po, raporti qe ndertuam qeshjet , lotet.
Serish jam vetem, e plagosur, carmatosur nga cdo imunitet social, shpirteror , shendetsor. me neveritet fjala "buke", me neveritet akti "te qesh", e urrej te ndjerit "gjume", kam dal nga cdo faze njerezoredhe kam krijuar nje "guacke mbrojtese" qe eshte larg njerezve, jetes, eshte brenda dhe vetem brenda dhimbjes sime.
Kane kaluar 4 dite, zeri i tij akoma ska trokitur ne veshet e mi, tani cdo shprese po tretet, ai sdo marr kushedi nga eshte duke ecur, qeshur, folur, me ke? Ajo qe vret me shume eshte serish. Pse ma shperbleu keshtu, pse theu ate gje te shtrenjte te jetes sime. I dhurova shume kehsilla, ngrohtesi, vend ku te qante hallet dhe vjen nje dite si per ironi te fatit e ben zemren gure, me hedh tutje si nje leter pa vlere. Me kujtohet nata e fundit me te, thote te dua te dua pa rreshtur duke kafshuar puthjen time ne marrezine e pijes dhe e besoj me shume se cdo here tjeter por ploti i kesaj historie mbyllet, sperfundon si nje film Holliwoodian, happily ever after, por nje telefonate e shnderron nje lidhje kaq te bukur me shpejtesine e drites ne nje te shkuar. Ajo e shkuar akoma me ndjek pas si nje fantazme qe sgjen qetesi, duke me torturar ne lengimin tim dhe smund ta ngushelloj, nje perqafim ti afroj , se ajo jam une.
Jtea vazhdon dhe oret kalojne, dhe e di se rete do shkojne nje dite dhe dielli do ndricoj serish, por tek tuk ndonje pike shiu ne ajer do lag faqen time e do me sjell dhimbjen e nje dite vjeshte. Diten kur mu thye krenaria e bashke me te besimi tek njeriu....

Te duash eshte te vuash, por ska gje me te bukur sesa vuajtja per dashurine e paster e te sinqerte
 
Top
view post Posted on 5/10/2011, 21:43     +1   -1
Avatar

DURRSAK KAM LE DURRSAK DO TE VDES!https://www.dailymotion.com/alice-desi

Group:
Administrator
Posts:
6,279
Location:
DURRES

Status:
Offline


PLAGė Qė ENDE GJAKON

Kaluan vite,muaj tė tėrė,por unė ty s’tė harrova.Tė kam nė thellėsi tė zemrės,nė shpirtė,nė
mendime.Fytyra yte shėndrit edhe pse s’tė shohė dot.Dita ditės ndjej mungesėn tėnde,mungesėn e shpirtit tėnd tė bardhė si bora,mungesėn e buzėqeshjes sate.Je shumė larg meje,je nė njė botė
tjetėr,ty tė morėn engjujt.Ende nuk e besoj ikjen tėnde,ike pa fjalė,pa na thėnė LAMTUMIRėN
E FUNDIT.Mė nevoitesh mua,familjes..mė le tė vetmuar,pa vėlla.Lotėt nuk e shuan mallin tim,as dhimbjen time qė s’ka shėrim.Jetoj nė tmerrė,nė humbje,larg tė vėrtetės dhe realitetit,jetoj
nė ē’menduri me kokėn pas se mos vallė po takoj armikun tim?Se mos vallė po takoj vrasėsin tėnd,atė
zemėr tė egėr dhe tė fėlliqur qė s’din se ēdo tė thotė dashuria familjare,qė s’din se ē’do tė thotė t’a
plagosėsh aq rėndė pulėbardhėn e pafajshme.
Nga bota fsheh ndjenjėn time.Nėn qiellin e mbushur me yje shpresoj,shpresė e vetme qė ende s’mė ėshtė shuar.Jeta ime ėshtė njė ėndėrr,jetoj nė ėndėrr,por ėndėrra brenda ėndrrės zhduket.
Shpirti mė gufon e s’ka kush qė mė ndihmon pėr tė shėruar kėtė plag.O Zot,mė ndihmo tė lutem.Mė
elimino kėtė vuajtje qė kam nė shpirt,ma shuaj kėtė dhimbje,je I vetmi qė dua,qė shpresoj dhe qė s’humb besimin kurrė.E dua tė vėrtetėn?Ku ėshtė drejtėsia?Ndėrgjegja e kėtyre shpirtėrave?
A thua vallė nuk kanė frigė nga All-llahu..
…Miq tė dashur,desha qė me ju t’I ndaj disa prej mendimeve qė vėrshojnė kokėn time gjatė orėve tė gjata qė I kaloj duke u munduar t’a shuaj kėtė plagė qė ende gjakon.Ju lutem mohoni padrejtėsinė!Zhdukeni gėnjeshtrėn!Shuajeni urrejtjen!Sepse dhimbja-vetmia t’a kėput shpirtin.
E kur tė veēohesh me kohėn mos thuaj mbeta vet.Por thuaj mua mė mbykqyr All-llahu,Zoti I vėrtetė
 
Top
LEONORADURRESI
view post Posted on 5/10/2011, 21:44     +1   -1




Per ty po derdhi lotė

Nuk po te shkruaj per te te thene se te dua shume,jo as per te t'thene
se per ty po derdh lot ne keto momente , ajo qe sot me shtyn te
shkruaj eshte malli qe kam per ty ,vertet ne keto momente po ndjej
mall , edhe perse nuk kam ndjenje dashurie...!!! mallin e
respektoj, respekti per ty eshte e vetmja qe me ka mbetur brenda
meje dhe nuk po dua ta zhduk, dhe malli ne keto momente nuk po me
ler vertet te qete, sot me erdhen ne mendje kujtimet dhe endrrat qe
thelle i kam varrosur ne shpirt, ato miliona endrrat qe vertete kane
kohe qe kane filluar te treten , por sot vetem malli po me shtyn te
t'shkruaj me ben qe te bashkoj edhe nje here si nje mikeshe te vjeter qe
kurre nuk arrita t'ia hap vertet zemren ,
e vetmja ndjenje qe vertet per ty nuk e kam shuar eshte respekti, po
sot... kjo ndjenja po me con ne mallin qe kam per ty , malli qe kam
per ty t'pare dhe te t'shtrengoj nje here fort pas vetes ,dhe te
ulem me ty ne nje tavoline kafeneje si nuk do kur dhe te bej
muhabet per kohen kur nuk kemi folur ne telefon...?, dhe per te kaluar
disa caste te bukura bashke thjeshte si te vjeter,
Dhe ndersa u ktheva me fytyre nga muri me dolen dy pika loti nga syt
e mi, nuk e kuptova perse po qaja po vetem kur lotet me pikuan ne
kafe kuptova se ishin duke bere rrugen e tyre qe kishim kohe pa e
bere , vetem ajo ndjenje e mallit me beri te shpalos edhe nje here
tere kohen , eja dhe me perqafo te te jap lumturi o zemer,
do ishim nje trup qe rrezohej nga djelli e ndricohej nga hena,
shikoheshim por nuk shiheshim ,verbimi bie si nje hije e zeze - trishtim,
zemra ndjen puthjen e zjarrte qe valonte ne endrren e
Majit, ajo enderr me beri qe te jetoj me ty aty ku askush nuk
dinte ku jemi do ta ndjenja kraharorin tend , aty kur mund te
shikosha jeten ne syt e tu ,perse shkove me enderren , mbeta ne
kujtimin zemra me thote "SE TE DUA" - duhet dikur ta kuptojne se
kemi lindur per njeri-tjetrin kujtoj zerin tend andjej ate ngrohtesi
nuk e di a te pelqen per inteligjentin qe une mendoj apo jo .
sikur te ndodhte pikerisht keshtu ,as e para dhe as e fundit............
 
Top
view post Posted on 5/10/2011, 21:44     +1   -1
Avatar

DURRSAK KAM LE DURRSAK DO TE VDES!https://www.dailymotion.com/alice-desi

Group:
Administrator
Posts:
6,279
Location:
DURRES

Status:
Offline




Largčsia...i rrit zjaret...rrit xhelozinč...rrit dashurinč...

Veprimi mč i bukur i dashurisč qč mund tč ndčrmerni nuk čshtč veprimi i parashčrbimit tč tč tjerčve.Kur i ndihmoni dhe shčrbeni dikuj,juve e mbčshtetni,e ngushčlloni,i ofroni lehtčsim dhe mbčshtetje...megjithatč,kur do ta shikoni nč bukurinč dhe mirčsinč e brendshme origjinale tč tij,ju e transfromoni dhe pčrsčri e krijoni...pra,largčsia krijon nji lčmsh shpesh tč čmbčl..e shpesh lčmshin e mbushni me xhelozi...largčsia ashte e aftč pčr shumcka...ju nganjiherč mendoni gjatč....lodheni me vetmi e mednime gjetiu...dhe shpesh thoni "s'duroj dot mč"...
krijoni shpesh mendime tč kota...pčr njeriun e zemres...ku ndodhet?cbčn? me kan rri?ku prehet?ku buzčqesh?ku cmallet?...ju mbytin mendimet e lčmshi sa vin e mč shumč sillet e mbčshtillet...
Gjeja e pare qe ndjehet, eshte frika e humbjes se kontaktit me tjetrin, ndjeheni si molla e ndare ne dy pjese. Dhe gjithcka duket sikur erresohet. Filloni te mendoni se, per nje arsye apo tjeter, nuk do te jete e mundur te shiheni shpesh. Kur te doni te merrni nje vendim te rendesishem, nuk do te keni mundesi ta diskutoni me te deri naten vone, sic keni bere deri tani. Pastaj, ekziston edhe ajo frika tjeter: xhelozia. Ē'bote te re do te zbuloje ai, me mijera kilometra larg teje? Sic dihet, te rejat te magjepsin gjithmone. Dhe ndoshta, keni frike se mund t'ju lere menjane...
Tani pčrpiquni qč atč njeri ta kujtoni si herčn e parč..pa lejuar tek ju tč ndikojnč pčrvojat qč pčr ta ndčrkohč i keni fituar,qoftč tč mira apo tč kčqija.pčrpiquni ti gjeni edhe ato gjčra qč mbase i keniharuar pčr shkak tč afčrsisč me tč...sepse afčrsia lind zakon...lodhje...shkurtpamčsi...mčrzitje...pra gjčrat nuk janč tč freskčta...ndčrsa nga largčsia ju pas largimit i freskoni dhe mč shumč dhepse ndjeni mungesč e dhimbje pčr tč...
LARGESIA MUND TE VRET SHPIRTIN...POR JO EDHE NDJENJAT...ehhh te te kisha TASH prane,shume gjera kam per te te thene,ne flasim ne telefon ne msn,cdo dite...shihemi...cmallemi,por jo,jo nuk cmallemi sa duhet,ndryshe eshte kur te shoh ne sy dhe me sheh ne sy dhe i themi njeri-tjetrit po te njejtat fjale,po te njejtat gjera po jo kane tjeter vlere kur ti them ne sy...ti shpirti i shpirtit tim,thone ti je larg po..ti...si mund te jesh larg kur te kam shume afer,ja ketu,mu ketu ne zemren time,ka D*cka me afer se zemra?une te shoh moj cdo nate ne enderr te shoh..hejj edhe rruges kur eci para sysh me del hija jote,joo nuk jam cmendur,JO,eshte dashuria per ty qe me ben te tille.Mbase ata qe jane rrotull meje nuk me kuptojne,po nuk ua ze per te madhe,them...ndoshta nuk e kan provuar se c'eshte dashuria,c'eshte malli,c'eshte...c'eshte qe te te zere gjumi duke menduar se te kam prane e te zgjohem ne mengjes duke te te kerkuar se ende je aty.Un KAM MALL...PER TY
Naten e mire...shihemi ne enderr...




 
Top
LEONORADURRESI
view post Posted on 5/10/2011, 21:44     +1   -1




Sa shumė mall, sa dėshpėrim, sa vuajtje, sa shumė dashuri ndjej pėr ty sonte, nė kėtė natė e dashura ime. Sonte ėndėrrat dhe kujtimet per ty i kam kėtu grumbulluar nė shpirtin tim nė zemren time tė perlotur. Mė beso ndihem i vetem nė kėtė botė tė madhe i humbur si njė i huaj, ku nė errėsiren i harruar dhe i hidhur nė nje qoshe pa skaj. Mes ėndrrash qė dikur i pata, qė jeta m'i ka ofruar njėher kur isha me ty, e ndjej veten tė dėshiruar pėr pak qaste, e pėr pak ngrotėsi, e pėr shumė dashuri, tani nė zemren time mbretėron acari qė mė ngriu zemren, e bėri akullė! Sonte shoh njė dorė qė s'mė bindet, shoh dy sy qė tė kerkojn, ty e dashura ime dhe ndjej njė zemėr qė ndoshta s'mė pėrket mua, ndjej dashuri qė mė pėrbin krejt trupin dhe pastaj shpirtin, mendimin, gjakun, nervat dhe ēdo qelizė tė qenies time. Ti ndoshta imagjinon ēdo tė thot tė duash dikend nė heshtje, nė kėtė largėsi tė mallkuar, tė mendosh dhe tė kalosh ditėt pėrgjysėm.
Tė jetosh ēdo ēast kur njė pjesė e qenies tėnde jeton larg dhe aq mė keq kur e di qė s'tė pėrket aspak. E ē'rėndėsi ka pėr mua, veē ekzistencės tėnde. Vetem njėher tė jem me ty tė qendroja njė minutė, atėher e kisha lutur zotin qė tė vjenė dhe le tė mė merr nė atė botėn tjeter sepse asaj bote i takoj pa ty !!!!
Eh, sa e sa orė e ditė mė ikin duke tė menduar ty, netėve pėrpilitem dhe ndjej shtėrngimin nė zemėr lotėt mė rrjedhin pa pushim deri sa bien rrezet e diellit mbi dritaret e dhomes sime, atėher lotėt teren nga ngrohtesia e rrezeve mbi fytyren time. Fytyra jote trazon ēdo gjė nė shpirtin tim, mė ngacmon fantazinė. Ngado qė po i hedhi syt mė duket se tė shoh, shoh atė buzėqeshjen tėnde magjepsėse ato buzė tė ėmbla, ata sy tė shkruar. Ngado qė e hedh dorėn tė parfytyroj se tė prek. I prek ato flokė tua tė gjata, atė trup tė bukur mendoj se jam i ulur mbi prehėrin tėnd dhe ngadalė mė perkėdhel. Ē'ti bėj tani shpirtit qė tė do pranė dhe s'tė ka... ohhhh ZOT SI NUK ERDHE TĖ MA MARRESH KĖTĖ SHPIRT QĖ TĖ MOS VUAJ MĖ Ē'ti bėj zemrės qė brenda saj qėndron vetėm ti? Ti qė je e vetmja rrėnjė e mbijetesės sė saj! Ē'ti bėj syve qė ndjejnė mall e duan tė t'shohin dhe derdhin vetėm lot pa ndalė! Ē'ti bėj vetes sime qė ėshtė dashuruar marrėzist pas teje? Jam unė qė tė thėrras me zė te shurdhėr dhe vuaj brenda vetes kėtė dashuri. TĖ DUA me shpirt.
E dashuruar si sot do tė mbetem pas teje pėrgjithmonė. Dhe nėse kam lėnė diēka tek ti, njė ndjenjė tė vogel dashurie apo respekti, tė lutem mbroje, mos e fshij nga kujtesa jote. Unė do tė dua deri nė pėrjetėsi vetėm ty dhe kėtė fjalė do ta mbylli brenda nė shpirtin dhe kurrė s'do ta tradhėtoj veten time. Nėsė do tė mė marr malli pėr ty do ta gjej, ta shuaj nė skutat e kujtimeve tė mija qė i ruaj tė pastra.
 
Top
view post Posted on 5/10/2011, 21:45     +1   -1
Avatar

DURRSAK KAM LE DURRSAK DO TE VDES!https://www.dailymotion.com/alice-desi

Group:
Administrator
Posts:
6,279
Location:
DURRES

Status:
Offline


Nje gje na ndan dhe per kete me duhet tet harroj.
E di qe te lendoj, lendoj dhe vehten por nuk di qka te bej
te qmendem nuk preferoj ngase dua te jetoj me kujtimin se te deshta dhe te dua ty.
Te gjitha mi more ti, madje as lot nuk kam me, ta fala dhe lotin vetem qe te mos e derdh ngase me shume lendohem .Kam mall per ty por nuk kam force tet kerkoj ngase po te shoh e di qe do te kthehem prap rruges se dashurise per ty edhe pse e din ti qe jam ne kete rruge por e humbur duke te kerkuar me sy mbyllur se po t’i hap syt e di qe do te me kthehet loti duke te thene me ke munguar! Me lot te kam thene te dua por ti nuk me takon mua por do t’i takosh tjetres edhe pse kurre nje gje nuk do ta kisha deshiruar por… Dua te jem shume larg qe te mos shoh, te mos shoh por te ndegjoj mire per ty edhe pse hijen tende do ta kem kudo qe te shkoj, emrin tend do ta kem ne mendje,puthjen tende ne buzet e mia, ngrohtesine tende ne trupin tim, zerin tend ne veshin tim.Nuk kam qka te bej, te vdes nuk deshiroj ngase dua te jetoj qe se paku lajmin qe ti u lumtur jeton dua ta ndegjoj. Me lot te zemres te them te uroj fatin e bardh kurr ne sy mos paq lot, fati dhe lumturia te ndjekt ne qdo hap.E une, une lus Zotin qe te me ndihmoje, ate qe eshte e mire per mua le te ma dhuron. Mos harro se gjithnje do te dua dhe do te kujtoj.
 
Top
LEONORADURRESI
view post Posted on 5/10/2011, 21:45     +1   -1




NJE VAJZE SHTATZANE DIKUR BRAKTISA
- Nė poret e trupit mė digjet si zjarr,
Ndjenja e shpirtit tė shkrumbuar.
Gjinjtė mė lotojnė si sytė e drerit tė sapovrarė,
Trupi yt nėn kėrthizė mė rritet,
Mitrėn pushtove me gjak te bardhė,
E rritet, rritet ne pafajsine e mėkatit.-
Bėrtite qetėsisht atė natė,
Me trup tė rėnduar nga fara ime,
Me shpirt tė lulėzuar nga fara ime,
Mbi shkrumbin e dashurisė qė tė dogji.
- Pėrballė s’tė kam, nė krah s’tė kam,
Nė zemėr tė kam, nė mitėr tė rris,
Si vuajtje e gjallė e ndjenjės sė djegur. -
Bėrtite qetėsisht atė natė.
Me dhimbje pėr ditėn qė do tė lindėte,
E mjerė pėr flakėn qė tė dogji,
E bukur pėr amėsinė qė tė fala,
E vdekur pėr jetėn me vuajtje qė tė ngjalla.
 
Top
view post Posted on 5/10/2011, 21:45     +1   -1
Avatar

DURRSAK KAM LE DURRSAK DO TE VDES!https://www.dailymotion.com/alice-desi

Group:
Administrator
Posts:
6,279
Location:
DURRES

Status:
Offline


LAMTUMIRE

Skam dashur kur te te lendoj se te kam dashur sa ska me,por ti iken me largohesh prandaj dhe une po te le...Sbesoj se do merzitesh shume ti ende sdi ceshte dashuria,prandaj smunde ta kuptoje dot prushin e ndjenjave te mia...Pervec bukurise plot mister natyra gje ste ka dhuruar ishe nje gonxhe qe nuk cel u vishke qe pa lulezuar...Edhe pse e kam kaq te veshtire sot po te nxjer nga zemra ime,me mire shendrit si yll i larget dhe me dil vec ne enderime...Pas meje do te vijne te tjera dhe do te puthin puthjen time ti bukurosh si me mua do te shkrihesh neper perqafime...E do te thuash hipokrite oh sa te dua se them dot, njelloj sic beje dje me mua me naze do te derdhesh lote...Ne sa krevate do te shtrihesh e do te hiqesh virgjiresh kur i ketoj te gjitha keto me vjen te qaj e te qesh...E gjer tani isha e nxehur nuk e mohoj qe prap te dua me gjithe boten po te puthesh asnjera sdo te puthe si mua...Une dhe vete jam e lenduar dhe ndoshta te rendova shume kush valle di te perkedhele ashtu si te perkedhelja une?..Me gjithe ate po te uroj ty u befsh ylle e leshofsh mure, me pas besoj se edhe per mua do te cel me gaz nje tjeter lule.Mbi ndjenjen tone ra debore gjithcka qe beme shkoj kote pra LAMTUMIRE vec LAMTUMIRE se MIRUPAFSHIM ste them dot
 
Top
LEONORADURRESI
view post Posted on 5/10/2011, 21:45     +1   -1




Me mungon...ka kaluar vetem nje dite qe nuk te shoh dhe perseri me ka marre malli...Dje u pame vetem per gjysem ore por per mua ishte fantastike...mbi te gjitha kur me perqafove...ndjeja nje siguri te madhe midis kraheve te tua...te dua dhe nuk do pushoj kurre se theni kete fraze. Je njeriu me fantastik qe kam njohur ndonjehere je nje nga personat e vetem qe me kupton dhe me do te miren...Me mungon. Te puth fort! Per te gjithe gezimin qe solle ne zemren time, per cdo enderr qe bere realitet. Ishe forca ime kur nuk kisha fuqi, ishe zeri im kur nuk mund te flisja, ishe syte e mi kur nuk munda te shoh. Me dhe krahe dhe me bere te fluturoja, me preke duart dhe une munda te prek qiellin, drita ne erresire qe ndricoje dashurine ne jeten time. Ishe frymezimi im, mes genjeshtrash ti ishe e verteta, bota ime eshte nje vend me i mire tani, fale teje..
 
Top
view post Posted on 5/10/2011, 21:46     +1   -1
Avatar

DURRSAK KAM LE DURRSAK DO TE VDES!https://www.dailymotion.com/alice-desi

Group:
Administrator
Posts:
6,279
Location:
DURRES

Status:
Offline


E thelluar nė heshtjen misterioze rri pranė dritares dhe shikojė natyrėn.Asgjė nuk mė tėrheq as pamja e bukur e natyrės e asgjė tjetėr....
Lumturia,kėnaqėsia,gėzimi im janė shuar.
Ti tani je larg meje,shkove nė njė botė tė pa kthim,nė botėn e amshimit ENGJULLI IM....
Qė dita kur ike ti,nuk mė janė terur lotėt.Mė thanė se njė ditė do tė mė kaloj e tėrė kjo dhe do tė kem vetėm nė kujtime dhe nė ėndėrra,por joo unė edhe sot mbas 5muaj nuk po mundem ta bind vetėn se ti mė "ENGJULLI IM" nuk bėn pjesė nė mesin e tė gjallėve,por as i vdekur jooo sepse nga zemra ime dhe nga mendja ime nuk do tė shlyej pėr jetė e mot....
Kaluan ditė,javė,javėt u bėhen muaj e muajt do tė bėhen vite dhe unė ende do tė qaj pėr ty "ENGJULLI IM"....
Shumė plane pėr tė ardhmen ishin tė lidhura me ty.Ato u shuan por dashuria dhe kujtimi i qdo gjėje sa ishim bashkė do tė jenė tė pėrjetshme.....
Goditės qe lajmi i zi,qė mė erdhi.Humba dashurinė time te vetme.S'kam fjalė ta pėrshkruaj dhimbjen pėr humbjen tėnde....!
Ajo ėshtė thellė,shumė thellė nė zemrėn time....
Ti jeton nė zemrėn time dhe do tė mė mungosh shumė derisa njė ditė tė takohemi sėrish "ENGJULLI IM
 
Top
LEONORADURRESI
view post Posted on 5/10/2011, 21:51     +1   -1




Dikur mendoja se isha i dashuruar,por nuk e dija se ishte dashuri imagjinare,inekzistente. Vuaja pa e patur nje qellim,qaja si femije,por per dike qe nuk e meritonte. Mendoja se ecja gjate jetes me dashuri,por jo. Nji dite isha krejt i vetem,po mendoja: Pse vuajtja sme ndahet,me vjen gjithnje nga pas? Pse besoja kaq shume ne engjej kur ata nuk ekzistonin? U merzita me vetmine,shihja rreth e rrotull meje njerez te dashuruar,me njeriun e zemres,dhe une serish vetem. I merzitur me fatin tim,bertita me sa kisha ne koje: A ka njeri ne kete bote qe me do...? Befas degjova nje ze qe erdhi pas zerit tim... Por s'ishte gje tjeter vecse jehona e zerit tim qe shkoi diku,humbi diku,u perplas diku dhe u kthye. Mbeta aty,i shtrire ne nje cep toke te quajtur Vuajtje,vetmi. Shoku dhe miku im me i mire ishte loti,se cdo dite qaja... U lodha,fillova te urreja veten time,jeten time,gjithcka perrreth meje... Humba te gjitha shpresat,por kur zemra,copezat e saj po copetoheshin dhe me shume,kur mendova se vdiqa,dikush erdhi si me magji,si nje engjell sepse pas saj,ishte nje drite vezulluese e verbuese. U afrua,me foli,ngrita koken,syte e mbuluar me lote dhe mes zhurmes se loteve,i peshperita me zerin qe dridhej dhe e pyeta: A me do? Po prisja qe te isha i lumtur apo te vazhdoja me vuajtjen... U ul prane meje,me mori doren dhe vuri doren tjeter siper dores time dhe me tha: E ndjen ngrohtesine qe kam une? Po i thashe. Me tha: Nuk eshte se e ka trupi im,por se ne gjakun tim rrjedh dhe shpirti im,e bashke me shpirtin,dhe dashuria qe ndjej per ty. Ne ate moment mbeta i shtangur,dhe pa e kuptuar as vete,zemra filloi te rrihte shume cuditshem,fort,sikur donte te cante kockat e kraharorit dhe te dilte jashte kafazit ku eshte mesuar te rrije... Nuk mundi dot te dilte,por me tha: Te lutem,thuaji fjalen TE DUA sepse me risolli ne jete. Ai ishte urdheri i pare qe zemra ime me dha pasi ndjeva dashurine e vertete,dhe mes lumturise,nga thellesia e zemres time,doli pakez ajer qe pershkroi kordat e zerit tim,dhe nga dridhja e tyre,u formua nje zhurme,qe ne njerezit e quajme ze,dhe buzet e mia bene ndryshimin e zerit ne fjale,ne nje fjale qe ka 5 shkronja,fjalen TE DUA. Lumturia e vertete erdhi,sepse ne te kaluaren,kurre nuk e kisha ndjere lumturine,e per me teper,as dashurine... Ti bere diferencen,ti bere te kuptoj se ceshte te jesh i dashuruar me te vertete. Jeta me mua spaska qene treguar mizore,sepse me beri te vuaja,qe kur te ndjeja dashuri,te kuptoja se sa bukur eshte te jesh i dashuruar me te vertete. Ti je personi qe me ben te jetoj plot lumturi,personi qe ploteson shpirtin tim. Te kam premtuar dhe betuar qe kurre sdo te te lendoj,kurre sdo bej dicka te te bej te ndihesh keq,sepse te dua dhe nese do te beja ty te vuash,do vuaja dhe une,sepse dashuria na mban te lidhur. Je engjell per mua,je dashuria me e madhe per mua. O engjell,nuk e besoja se njerezit mund te dashuronin dhe pse jetonin me mijera kilometra larg njeri tjetrit,por kur te takova ty,kur te njoha ty,vertetova te kunderten dhe jam gati ti them gjithe botes: O bote mizore,e dini se dashuria sdo tia dije per largesi? E dini qe te dashurosh dike,nuk eshte e rendesishme ta prekesh,ti ndjesh lekuren,te ndjesh puthjet? E dini qe ne dashuri,gjeja kryesore eshte ta ndjesh ate para se ta shprehesh,ta besosh ate kur ta ndjesh,zemra dhe shpirti te jetojne ne lumturi? O njerez,dashuroni,pavaresisht largesise.zemer,ne jemi larg,por te kam thene,qe dashuria eshte ndjenja,eshte ajo gje qe na lidh. O zemra ime,prej teje,kuptova se te dashurosh dike,nuk do te thote vetem ta shohesh cdo dite,por qe te jete gjithnje ne mendjen tende,dite e nate. Ti gjithnje me viziton ne enderrat e mia,me thua TE DUA,te ndjej aty,dhe je pjese e pa ndare e tyre,je pjese e pa ndashme e imja,je gjithcka e bukur per mua. Dashuria qe ndjej per ty rritet cdo dite,si nje femije i vogel qe e ushqen te rritet,dhe ne te dy e ushqejme dashurine tone me fjalen TE DUA. Me thuaj,ka fjale tjeter me te bukur se kjo? Ty te dua aq shume,saqe kur te vdes,enderroj te vdes prane teje,dhe frymen e fundit,te te them fjalen TE DUA. O engjell,kurre mos harro,se e gjithe qenia ime te perket vetem ty. Nese ti sdo ekzistoje,as une sdo ekzistoja. Nese sdo te takoja ty,sdo e takoja lumturine,as dashurine,as domethenien e vertete te fjales TE DUA. Dua te te them qe brenda zemres time,fytyra jote eshte aq thelle,saqe vetem dikush ka arritur te shkoje deri diku afer asaj,dhe ti e di se kush,nje engjell tjeter qe e ka emrin Jasin. Faleminderit qe ekziston,faleminderit o Zot per kete engjell qe me dhe. Jam njeriu me me fat ne bote,sepse dua dhe me do nji engjell. O engjellushja ime,do jem perjete i yti,ta kam thene kte gje dhe do vazhdoj te ta them... Do te te dua perjete,do te jem perjete prane teje. Para se ta mbyll kete,dua te te them dhe dicka tjeteq: ME E EMBEL ESHTE VDEKJA,SESA NDARJA PREJ TEJE... Zemra po me thote te te them TE DUA,dhe une po e zbatoj kete qe zemra me kerkon:..xxxx.te dua..
 
Top
view post Posted on 5/10/2011, 21:51     +1   -1
Avatar

DURRSAK KAM LE DURRSAK DO TE VDES!https://www.dailymotion.com/alice-desi

Group:
Administrator
Posts:
6,279
Location:
DURRES

Status:
Offline


Ishte nate maji...
Ishte vone,nate ,erresire,fresket...
Prisja...
Papritur qetesine e pritjes ma prishi nje krisme.Nuk ndodhi asgje per tu shqetesuar por thjesht u tremba shume dhe nga goja klitha nje emer...
Shume pak minuta me von erdhe ti
Me pyeta a u tremba dhe me qetesove duke me thene se tani nuk isha me vetem e nuk duhet te kisha me frik sepse ishe ti aty me mua.
Dridhesha!!!! Por se kuptoja dot nga se...
Nga frika apo i ftohti?!
Me dhe xhaketen tende dhe kur e vesha s'di c'ndjeva nga ajo ngrohtesi qe mi dha shpirtit xhaketa jote!!
Valle kisha gjetur princin e kalter qe ishte aty per t'u kujdesur per mua?
Dhe te shikoja plot endje duke te falur mijra buzeqeshje te embla!!!!
Por u permenda dhe... GJERPURA!!!! i thash vetes.
Idiote!!! Jane fantazite e tua te marra,s'mund te jete asnjehere e vertet!!!
Keshtu u njohem NE ate nate maji,aty ku fillon dhe historia jone...
 
Top
47 replies since 5/10/2011, 21:41   38177 views
  Share