MUZIKE SHQIP ME TE BUKURA NE BOTE,WINDOWS SHQIP FILMA SHQIPTAR DHE PROGRAME FALAS 2023

POESI ME TE BUKURA NE SHQIP!

« Older   Newer »
  Share  
FLUTURA
view post Posted on 6/5/2011, 22:49     +1   -1




Kur u dashuruam ishim bashk ne Shkoll kurre nuk bisedonim Per ndarjen tone Ne takimin e pare me tha duke buzqeshur eja qe te shoh se si je veshur por per fat te keq isha Veshur zi poer me nje fjale te embel shpreha dashuri ishim bashke te lumtur gjithmon te Gezuar gjithmon ecnim bashke duke u perqafuar mirepo fati s'dashti qe te jemi bashke ne kete jete sepse ate te gjoren e mori vdekja e shkrete plasnifikonim te ardhmen plote gaz dhe hare duke menduar se sa femije do ti kemi ne Ne takimin e fundit me tha me lot ne sy me perqafo i dashur se s'di me kur te shoh ty edhe nje dite isha ne hesshtje per te duke menduar kur erdhi nje shoqe dhe po me therret Mua ja dallova disa pika loti ne sy e ajo mu kthye me fjalet kam nje lajm te keq per ty njehere mendova mos po ben shaka e nxorri nje leter nga xhepi dhe ne dore ma la Une mendova se eshte letere nga shoqria poer kur e lexova e kuptova se per mua kishte marr fund dashuria letren shoqja kur ma dhuroi ishte ora 10:00 me kishte shkruar keto fjale e dashura te ka vdekur mu duk se qielli me ra mbi koke kur me ka dale vetedija e kam pare veheten te shtrire ne toke qe nga ai qaste rrija vetem ne mendime duke thane gjdo dite se me se dua ase jeten time kur i shohe te tjteret duke qene te lumtur ne dashuri qaj me lot ne sy s'kisha prit kurre ate fjale nga nje shoqe e vjeter mos mendo me per ate por gjeje nje vajze tjter s'dua me askend s'sdua jo per bese pasi qe ajo shkoj edhe une dua te Vdes mos me gjyko Zot qe do e mbys vehten sepse pa te dashuren time Nuk dua as jetene nese pyesin Nese pyesin profesorat pse vdiq ne rini i thoni i ka Cdekur e dashura e nuk mundi te jetoj ne vetmi une me te u betova se nuk tradhtoj i gjalle dhe tani jam krenar se per te do te shkoj ne varr pa te ase jeten nuk e dua kur edi se me ka dashur vetem mua per ju rini kam nje porosi Dashuroni Dashuroni Por pa Tradheti

A Thu Ndoj Herė Ti Ke Menduar,
Edhe Sa Tė Tjera Ke Me I Tradhtuar,
Se Pėr Tė Gjitha Ke me U Penduar,
Pusho Njė Herė Dhe Ndalu Vet,
Mos Tė Duket Vetja Sikur Mbret…

DjEmT JaN HaJnA Qė Ta VjEdHiN JeTėN
E Mė Nė FuNd Tė ThOjN TuNg Se E KaM TjEtRėN..

Dashurija asht si Temperatura,
Asht e Bukur si Natura,
Sa rritet e sa Ulet,
Dikush Fiton e dikush n“gulet,

Ik ,mos mė mėrzit ,mė
Ik ,largohu ,pėrgjithmonė .
Nuk jam pjesė rezervė ,qė
kur tė duash tė mė rezervosh

Nese e do tjetren shko un nuk te ndal
nese te kam penguar te lutem me fal…

Kurr Mos E Pyt Djalin Se Sa Te Dashuron,
Se Aj Qe Te Dashuron Vet Te Tregon..!!!

 
Top
majlinda
view post Posted on 6/5/2011, 22:50     +1   -1




Ah sikur te isha shtrat qe trupi yt te pushoj mbi mua.
Te mbaj te perqafoj e te tregoj sa shum te dua.
 
Top
1 replies since 6/5/2011, 22:48   160 views
  Share