MUZIKE SHQIP ME TE BUKURA NE BOTE,WINDOWS SHQIP FILMA SHQIPTAR DHE PROGRAME FALAS 2023

Fjal te bukura dashurije

« Older   Newer »
  Share  
FLUTURA
view post Posted on 28/6/2009, 17:19 by: FLUTURA     +1   -1




Se gishta si ata kurre s'kisha parė, zemren tė ta krehin radhė mė radhė.
Tė tė puthin shpirtin, buzė si ato
s'kisha ndjerė, dehje si ajo s'mė kish ndodhur tjetėr herė!!

- S’pata kohė tė them: Tė dua, se mė ndalen buzėt tua qė gjithmon tash po mė shfaqen sikurse diten edhe naten!

- Sytė e tu aspirin, goja jote ampicilin, durt e tua andoll , zėri yt i ėmbel sirup pėr koll.
Deshta me tė tregu ,se je ilaq pėr mu !!

- Shiu rrjedh nga qielli,uji nga deti, mė dhuro njė puthje se nuk bėhet kiameti !

- Tė dua pa masė tė dua pa mbarim tė dua mė shumė se sa shpirtin tim.

- Tė dua ,tė dua pėr ty do tė vdes por ti a mė don mua? Pėrgjigje po tė pres!

- Tė dua me shpirt ,tė dua me zemėr dėshirojė tė kemi tė njėjtin mbiemer.

- Tė dua si vetė vetėn nuk gėnjej nė dashuri, pėrgjithnjė tė jesh e imja dhe e vetmja lumturi!!

- Tė dua - shqip, Je t'aime - frangjisht, Ik hou van jou -flamisht ,Jeg elsker deg -norvegjisht,I love you -
anglisht,ich liebe dich-gjermanisht …,tė dua seriozisht.

- Tė falėnderohem pėr atė qė mė the “PO” si dhe pėr kujtimet e mrekullueshme qė edhe sot nė zemrėn time shfaqin lumturi.
Tė falėnderohem pėr buzėqeshjet tua dhe puthjet. Tė falėnderohem pėr dashurinė tėnde.

- Tė kisha qen shqiponjė tė kisha fluturu, kisha ardh tek ti njė puthje ta kisha dhuru,
nė sy tė kisha shiqu dhe me mall tė kisha pėrqafu !

- Ti je njė dėshirė magjike qė ēdo njė deshiron tė ketė, dėshira ime u plotsua se tė kam ty pėr jet.

- Ti je njė ėnderr e nates, shumė herė pėr ty ėnderroj, kur vjen nė ėndrren time dijė se shumė tė dashurojė.

- Ti je ėndrra qė ėndrroj ti je shpirti qė mė mban, tė takova dhe mė ike tash tė ndjejė qė s’tė kam pran.

- Ti je shpirti qė m'frymon fryma jote gjall mė mban, ti je hana qė ndriēon rrezet tua dritė mė bajn.

- Ti je shpres ti je gėzim ti je loqka e shpirtit tim tė kam hėnė tė kam diell tė kam zemer tė kam shpirt
tė pres me shpresė me pa durim qė t’mė bėhesh fati im.

- Tė ėndėrrosh njė Princeshė ėshtė mrekulli, por tė dashurosh njė Princeshė ėshtė e pa pėrshkrueshme. Princesha ime!

- Ti je zogu im i dashurisė. Do tė dėshiroja mė shumė se gjithēka tjetėr nė botė, tė jem pranė teje.
Kur ti je largė meje, jamė sikur zogu pa njė krah.

- Ti s'vjen, koha ėshtė ndaluar unė qaj pėr ty retė qajnė pėr ne!

- Unė e di se dashuria e jonė ashtu siē ėshtė, ėshtė mė e fortė se vet ne, ėshtė mė e fortė edhe se gjithė tė tjerėt.

- Veē njė herė,veē njė herė do tė doja tė t'puthja veē njė herė,
veē njė fjalė ooo veē njė fjalė do tė doja tė t'thoja o mojė vajzė,
do tė doja tė t'du, vetėm ti je pėr mu,dua tė ledhatojė e tė pėrqafojė!Do tė doja tė fluturojė lart nė yje tė vallzojė,
me ty do tė doja jetėn ta kaloja!!

- Veē njė ēast do doja,veē njė ēast zėrin ta dėgjoja,do tė doja veē fytyrėn ta shikoja,
do tė doja veē njė ēast me ty tė qėndroja,
do tė doja veē njė ēast puthjen tėnde ta shijoja.

- Afrohu dhe mė ngroh zemrėn qė pėr ty po vuan, afrohu dhe largo dhimbjet qė aq gjatė mė munduan!

- Afrohu mė afėr dhe nė sy mė shiko, afrohu dhe mė thuaj njė fjalė, mė thuaj qė mė do!

- Afrohu ngadal dhe mė fal ngrohtėsin. Qėndro me mua qė tė kemi dashurinė!

- Asnjėherė me gisht guri s’mund tė gdhendet asnjėherė me fjalė mali s’mund tė shembet,
por njė fjalė e hidhur zemren mund ta thyejė shumė lehtė. Dashuria me fjalė mund tė vritet.
Ēdo gjė thyhet dhe ndoshta prap ngjitet por njė zemer kur thyhet njė herė smund tė ngjitet sa tė ketė hėnė dhe diell.

- Atėherė shko tė lutem, gjeje fatin tėnd. Pse qan tani kur ėshtė vonė dhe qė mbaruan tė gjitha me ty!?
Dėshiroj qė ti ta dish se unė dhe ti ishim dikur por nuk do tė jemi mė kurrė bashk.

- Dashuri, kaq ditė qė po tė pres, bie shi, e di, dhe qielli derdh trishtim. Si mund tė rroj pa pakėz diell,
si mund tė rroj unė pa ty jeta nuk ka kuptim.

- Dashuria ime pėr ty do tė mbarojė atėherė kur njė piktor i verbėr do tė arrijė tė pikturojė zhurmen,
e njė petali trendafili qė bie mbi tokė ngadalė.

- Deri kur nė vuajtje, deri kur nė vetmi, deri kur zemra ime tė shpresoj pėr ty!

- Dikur jetoja pėr ty dhe syt e tu dhe tė doja aq sa s'duhet njeriu. Tė gjitha i bėra tė ishe nė prehėrin tim, dhe ishe!
Por lumturia kishte marrė rrugė tjeter tash neve na mbet vetėm pikllimi. “ Ik largoju nga unė, nuk jam pėr ty! “

- Disa njerėz thonė se dashuria jonė ėshtė plotėsisht e gabuar dhe se ne duhet tė shiqojmė jetėn mė realisht.
Ata thonė se gjasat pėr ne janė tejet tė pakėta! Pyetem, athua ēka shohin sytė e tyre.
As qė e dijnė ata se si ndihem unė pranė teje dhe as qė kan me e ndier kėtė ndonjėherė.
Thjesht disa njerėz Zoti i ka dėnuar tė jenė tė liruar nga ndjenjat.
 
Top
185 replies since 6/2/2009, 23:45   105097 views
  Share