MUZIKE SHQIP ME TE BUKURA NE BOTE,WINDOWS SHQIP FILMA SHQIPTAR DHE PROGRAME FALAS 2023

Mimoza Mustafa shpalos sekretin e trupit tė bukur

« Older   Newer »
  Share  
view post Posted on 30/10/2011, 22:19     +1   -1
Avatar

DURRSAK KAM LE DURRSAK DO TE VDES!https://www.dailymotion.com/alice-desi

Group:
Administrator
Posts:
6,279
Location:
DURRES

Status:
Offline


E vlerėson si njė fillimvit pasiv sa u pėrket angazhimeve muzikore, por mohon njė shkėputje nga bota e artit. Ani pse aktualisht nuk ėshtė duke realizuar ndonjė kėngė tė re, nė fillim tė pranverės, kėngėtarja Mimoza Mustafa e ka nė plan tė lansojė njė tjetėr kėngė, sė cilės patjetėr se do t’i realizojė edhe klip. “Ėshtė njė fillimvit mė pasiv, por kjo vjen pėr faktin se ėshtė sezoni i dimrit dhe zakonisht nė kėtė kohė pasivizohet puna e sidomos muaji janar ėshtė mė i ‘vdekur’. Por, me pėrmirėsimin e kohės, vjen dhe disponimi pėr tė punuar e angazhuar mė shumė, kėshtu qė do tė ketė mė shumė tė reja. Jam duke menduar pėr kėngėt e radhės. E vėrteta ėshtė se kėnga nuk bėhet as pėr njė ditė e as pėr njė javė. Duhet angazhim mė i madh”, pohon Mimoza, ndėrsa bėn me dije edhe pėr llojin e kėngės qė ajo ka nė plan ta lansojė.
Gjatė pranverės, kur edhe gjithēka gjallėrohet…
“Dua tė bėj njė kėngė e njė klip tė ri, e dikur kah pranvera tė bėj edhe promovimin e klipit. Zakonisht bashkėpunoj me Darko Dimitrov, regjisorin nga Maqedonia, e klipet gjithnjė i bėj me ‘Labia’-n. Pra, edhe kėsaj radhe mendoj tė bashkėpunoj me tė njėjtit bashkėpunėtorė”, tregon kėngėtarja.
Javė mė parė, ajo bashkė me bashkėshortin e saj, kėngėtarin Shkumbin Kryeziu, lansuan njė duet, tė cilin e titulluan “Trenat pa binarė”. Thotė se ėshtė ndarė shumė e kėnaqur me krijimin e fundit, ndėrsa komentet e mira nga familjarėt e miqtė e bėn tė ndjehet edhe mė mirė me gjithēka qė realizuan. “Unė jam e kėnaqur, sidomos me kėngėn. Kėnga ėshtė shumė e bukur, ndėrsa teksti ėshtė edhe mė i bukur, tė cilin e ka shkruar Aida Baraku. Edhe rreth klipit kemi bashkėpunuar me bashkėpunėtorė tė njėjtė, kėshtu qė ata e dinė se ēka duam. Mendoj se ka dalė shumė mirė. Komentet kanė qenė shumė tė mira. Gjithmonė ėshtė njė dėshirė e madhe, si nga familja, tė afėrmit e fansat qė tė vijmė mė shpesh nė bashkėpunim me Shkumbinin. Kam marrė komente shumė tė mira edhe sa i pėrket pamjes sime dhe fustanit, tė cilin e ka dizajnuar Valdrin Sahiti. Mendoj qė ka dalė diēka serioze”.
Dieta, asnjėherė
E kur jemi te dukja, ajo gjithnjė ėshtė vlerėsuar pėr njė veshje, dukje, por edhe trup tė veēantė e tė mbajtur mirė. Pėr veshjen e grimin sigurisht qė janė njerėzit kompetentė me tė cilėt bashkėpunon gjithnjė, por kur e pyesim se ku ėshtė sekreti i linjave tė saj, ajo thekson se: “Mundohem, ndonėse ne nuk mund tė krahasohemi me yjet botėrore dhe kushtet e tyre. Tek ne ėshtė pak mė e vėshtirė, por mundohem qė tė mbaj kėtė ritėm me ushqim, por edhe ushtrime tė kohė pas kohe. Dieta nuk mbaj kurrė. Por, edhe lindja e bėn tė vetėn. Ėshtė njė ligj, i cili thotė se femra duhet tė jetė me barrė, tė lindė fėmijė e tė freskohet. Ėshtė pak e mundimshme, por ia dal shumė mirė nė krye. Kam njė lloj fitnesi tė vogėl nė shtėpi, por edhe ecjen e preferoj shumė, pėr ēfarė edhe dal shpesh nė Gėrmi. I kushtoj rėndėsi trupit, pėr aq sa mundėm”, tregon pėr fund ajo..

 
Top
0 replies since 30/10/2011, 22:19   71 views
  Share