MUZIKE SHQIP ME TE BUKURA NE BOTE,WINDOWS SHQIP FILMA SHQIPTAR DHE PROGRAME FALAS 2023

Duke Menduar Per TY E DASHUR

« Older   Newer »
  Share  
FLUTURA
view post Posted on 13/1/2011, 13:18 by: FLUTURA     +1   -1




dhimbje per ty dashuri, dhimbje per momentet , kujtimet, castet qe kemi kaluar sebashku, perplase dallge ne stuhi castet qe sot me vijne ne mendje, mengjeset e mia pa zbardhur mire dita, qe me bejne te mendoj per nje kohe qe eshte varrosur, qe nuk ka vdkur akoka, kurre nuk do te vdes ajo por qe kurre nuk do te rikthehet me tek une.
petale lulesh te vyshkura ditet e vjeshtesh ,mendimet e mija per ty, mendime te diteve te largeta ne ato caste pasjoni. turbullim te nje ndjenje qe jepte dhe merrete aq shume nga une, per ty dashuri, pasjoni i zemrave rinore.
sot pazbardhure mire dite une kujtova ditet e miaj kur ri ishe zgjimi im, dhe puthjet e tua tradhetare epshi i kenaqesieve te mia, se di ndodhe shpesh qe nga gjumi me zgjojne mendimet , kujtimet, castet e tua, per ti falur diteve te mia, aromen e vjeshtes ne trishtim.me pelqen kur flas me ty, eshte i vetmi moment i dites sime ku mund te tregoj pa maske se sa shume me mungon, dhe kete e beje ne mengjes, per te vene masken e grimit dhe per terifilluar nje dite perseri, dhe perseri me tu ne sy. per ty dashuri, ngezimin dhe hidherimin e diteve dhe zemrave rinore.

 
Top
17 replies since 13/1/2011, 13:11   1792 views
  Share