MUZIKE SHQIP ME TE BUKURA NE BOTE,WINDOWS SHQIP FILMA SHQIPTAR DHE PROGRAME FALAS 2023

Ingrid Gjoni: “Do tė kėndoj pėr partinė qė mė ofron mė shumė”

« Older   Newer »
  Share  
view post Posted on 1/11/2009, 23:53     +1   -1
Avatar

DURRSAK KAM LE DURRSAK DO TE VDES!https://www.dailymotion.com/alice-desi

Group:
Administrator
Posts:
6,279
Location:
DURRES

Status:
Offline


Nė prag tė finales sė njė prej festivaleve mė tė rėndėsishėm tė muzikės moderne nė Shqipėri, Ingrid Gjoni rrėfehet ekskluzivisht pėr gazetėn “Telegraf”. Pjesėmarrėse nė TOP- Fest 6 me kėngėn “Ekstrem” ajo na zbulon se surpriza mė e madhe pėr publikun do tė jetė gjatė natės finale tė Top Fest mė datė 10 maj. As Ingridi nuk ka mundur dot tė anashkalojė edhe “sezonin” elektoral. Sipas Ingridit, ajo do tė kėndojė pėr atė parti qė do t’i ofrojė mė shumė. Nė njė intervistė pėr “Telegraf” ajo zbulon tė rejat e sezonit dhe tė fshehtat e marrėdhėnies me Ēiljetėn.


Si nis njė ditė pėr Ingrid Gjonin?

Njė ditė e imja nuk ėshtė e njėjtė me ditėt e tjera, pasi unė vetė nuk kam njė punė stabėl. Ēdo ditė ėshtė e ndryshme dhe e larmishme, por unė mundohem vazhdimisht qė nė ditėt qė nuk kam shumė impenjime tė krijoj mundėsi pėr takime pune apo pėr ēaste dėfrimi.

Si i keni marrėdhėniet me kėngėtaret e tjera dhe pse keni zgjedhur Ēiljetėn pėr tė pasur mė shumė afėrsi?

Unė me tė tėra kėngėtaret dhe artistet e tjera kam marrėdhėnie shumė tė mira, madje tė mrekullueshme. Por unė nuk mund tė kem me tė gjitha miqėsi tė ngushtė, kėshtu qė unė kam zgjedhur Ēiljetėn si shoqen time mė tė ngushtė.

Meqenėse jemi nė prag tė fillimit tė sezonit veror 2009, cilat janė surprizat qė keni rezervuar pėr publikun?

Surpriza e parė do tė jetė gjatė natės finale tė TOP Fest 6 mė datė 10 maj, ndėrsa mė vonė unė do tė dal me njė videoklip tė ri, i cili do tė bėjė bujė.

Meqenėse jemi dhe nė ēelje tė fushatės elektorale, pėr kė parti do tė kėndoni mė shumė?

Unė do tė kėndoj mė shumė pėr atė parti qė do tė mė ofrojė mė shumė tė ardhura.

Mini Intervista

Ngjyra e preferuar: E Verdha

Muzika e preferuar: Tė gjitha rrymat

Pija e preferuar: Tekila

Mashkulli ideal: Nuk do ta gjej kurrė idealin pasi nuk ka njeri tė jetė i tillė.

Jonaid Myzyri Gazeta Telegraf

Interviste me Adelina Ismailin
Thashetheme: Poli i BBA1 dashuron Mimozen e Big Brother Albania 2
Dasma sekrete e Arta Bajramit
 
Top
0 replies since 1/11/2009, 23:53   68 views
  Share