MUZIKE SHQIP ME TE BUKURA NE BOTE,WINDOWS SHQIP FILMA SHQIPTAR DHE PROGRAME FALAS 2023

Fraza Te Bukura Dashurie, frase dashurie

« Older   Newer »
  Share  
MUZIKSHQIP
view post Posted on 30/4/2011, 23:45 by: MUZIKSHQIP     +1   -1




Ti, nuk je e bukur sa te tjeret sepse te tjeret nuk diten te shohin pertej...ne embelsine tende te pafund!!! TE DUA SHUME SHPIRT.

Me mire te humbesh jeten per urrejtje, se sa te largosh vdekjen ne pritje te dashurise tende!

Pash nje lule dhe mendova: erdhi pranvera...Pash shiun dhe mendova: Dikush atje lart po qan...Pash trishtimin ne syte e nje femije dhe mendova: Ndoshta ka nevoje per ngrohtesi...Dhe me vone te pash ty dhe ne fund e kuptova se kam akoma nje arsye per te jetuar.

Edhe zogjte e qiellit ndaluan, kur...pane syte e tu...dhe, ne nje hapesire pezull ne kohe...harruan te fluturojne!

Nese do ta dije sa shume te dua do te ulje syte qe te mos shihje sa me ben te vuaj.

U semura nga zemra dhe duhet te beja nje operacion te veshtire vetem pas shume kohe munda te dal nga spitali dhe te shkoja tek dashuria ime e vetme! Hyra ne shtepine e tij. Pash ne te gjitha dhomat por nuk e gjeta ne asnje vend...hyra ne dhomen e tij dhe mbi komodine gjeta nje bilete ne te cilen shkruhej: JAM I GEZUAR QE ZEMRA IME ESHTE BRENDA TEJE!

E perlotur e fyer - me zemren e coptuar
dashuri e paster
sonte per ty vuaj!
krenari e shqyer shpirt i sakatuar
loti sdo pushoj
me vite - me muaj!
 
Top
79 replies since 4/4/2009, 21:25   33555 views
  Share