MUZIKE SHQIP ME TE BUKURA NE BOTE,WINDOWS SHQIP FILMA SHQIPTAR DHE PROGRAME FALAS 2023

KUJTIME DASHURIE ME TE REJA

« Older   Newer »
  Share  
suela
view post Posted on 7/4/2011, 21:07 by: suela     +1   -1




Po te shkraj nga thellsija e zemres
Nuk ka me takime nuk ka me lula nuk dua te te bezdis me, me duhet te falur urime une vetem po te te shkruaj qe ti them dy, fjal TE DUA ,per te te treguar se sa kujdesem per ty, dhe e gjith qka mendoj nga fellsija e shpirtit tim ,kesaj her nuk te kam shkruar te te them .... por te kam shkruar qe ti them dy fjal, TE DUA, dhe duash ti kuptosh drej keto fjal dhe ti ndjesh sikur une, nuk do te bezdis me qe te them te dua por zemra nuk duron gjersa nuk ndegjon zerin tend, nuk dua qe te vazhdoj qe te shkruaj me sepse edhe kjo leter nuk do ta ndryshoj mendjen, andja do t ebije ne vesh te shurdhur por kjo qa po te shkruaj ash nje e vertet qe po me vret, andaj une vetm te kam shkruar qe ti them dy fjal, TE DUA, dhe se sa kujdesem per ty dhe pse ti nuk dua ta dish, gjith kjo rrjedh nga fellsija e zemres tim!

Pse tė dua kaq shumė
unė as vetė se di
ndoshta me kanė dehur
puthjet qe mi dhurove ti!
















Kur te shkosh te flesh
deren mos e mbyll
do te vi te puthi
per nje nat e mir
mos bjer ne mes te
shtratin kujto se te dua
por bjer ne skaj me
ler vend dhe mua






Dėshiroj tė shof me sy
tė mos digjėm mall pėr ty
Sikur tė ishe rreze hana
do tė hy nė dhomėn tėnde
Vetėm ta dish se sa tė dua
Sdo tė jetojsh asnjė orė pa mua







Kur zoti tha: te bashkohen 2 zemra,un e ti ram brenda.
Kur zoti tha: qe dikush ti ruaji ne te 2 na ndau nje i huaji.
Kue zoti tha: qe dikush ti vrase, ne te 2 u dashuruam ne parajseee






Me kafsho ne buze sa te kesh fuqi deri sa lotet tme rreshqasin ne sy deri sa gjaku ne buze te me dale qe malli per ty kurr mos te me marre






kur hy ne shkoll ty te kujtoj
dal prej shkolleper ty mendoj
thjesht te dua dhe nuk te harroj







NE Ke NATE TE qet rrija ne mendime Tė kujtoja ty thell nė ZeMeMrEn timė
 
Top
152 replies since 20/3/2009, 19:24   94170 views
  Share