MUZIKE SHQIP ME TE BUKURA NE BOTE,WINDOWS SHQIP FILMA SHQIPTAR DHE PROGRAME FALAS 2023

KUJTIME DASHURIE ME TE REJA

« Older   Newer »
  Share  
durrsaku
view post Posted on 14/11/2009, 16:14 by: durrsaku     +1   -1
Avatar

DURRSAK KAM LE DURRSAK DO TE VDES!https://www.dailymotion.com/alice-desi

Group:
Administrator
Posts:
6,279
Location:
DURRES

Status:
Offline



1 Nje kartolin qe mora shpirti sma pranon, sepse nuk me pershtatet mua si person. Nuk dua te fyej me xhestin tim, por do te me falesh shum per kete keqkuptim. Ti nje djal i bukur me nje unaze ne gisht, pse nuk e hoqe te beheshim miq. Nje shoqeri te fshet vetem une dhe ti dhe as nje njeri kete mos ta dije. Nje sekret i vogel do jete nje mbrekulli ta beje realite kete dashuri,,,


2 Te fala nje det te trembi thellesia, te fala nje mal te trembi lartesia,te fala zemren time te trembi dashuria .Kur nje dit te pash ishe me nje tjeter mendova se pendohesh ta shkrujta nje leter, letren kur ta shkrujta plasa tuj vajtu martohu e DASHUR se mua me kan feju!!! Mė pyete njė ditė ē’farė dashuroj mė shumė ?
Dhe tė thashė jetėn time!
Tė dolėn lot edhe vrapove...
Pa aritur tė tė them se jeta ime je ti...!!
te lidhur nga ndjenjat,si te vetmen vlere,plakur ne dashuri te LUMTUR do vdesim!"
Si te ndahem une me ty
si ta meshtroj shpirtin tim
si ti fshi lotet ne sy
kur ta di se ti nuk ke kthim.
A ka djell qe do te na ngroh ,
a ka driit qe do te na shoh
nese une sjam me ty
jo as veten zdo ta njoh


PER TY


Nuk e di ē`mė shtyri tė tė shkruaj nė kėtė natė tė gjatė. Nuk jam poet,por mė beso se kėto fjalė nuk dalin nga koka ime,por nga zemra.Dalin nga thellėsia e zemrės,aty ku je vendosur edhe ti.Po tė shkruaj,se mė mungon sonte ashtu sikur i mungojnė detit valėt,si qiellit yjet,si syrit loti.....

Mė beso se tė dua shumė.Mė beso se ti dhe vetem ti sundon nė zemrėn time.Ti je ajo pėr tė cilėn kam pritur gjatė,pa ty jamė gjysmė.Do tė jap gjithėēka dhe do tė heq dorė nga gjithėēka pėr ty,nga vetja ime dhe nga gjithėēka qė zotėroj. Do tė jetoj vetem pėr ty.Do tė pres,pa marr parasysh sa.Gjithėmonė do tė tregohem i duruar ndaj teje.Kurrė nuk do tė detyroj pėr ndonjė gjė,as edhe me fjalė.

Dua tė te udhezoj ty,te te mbrojė dhe tė ruaj nga ēdo e keqe.Dua tė ndajė me ty mendimet e mia,zemrėn,trupin dhe gjithėēka qė kam.Jam gatshem tė tė ndegjoj gjithėēka qė ke pėr tė thėnė.Nuk dua qė tė ndermarr asgje ,as edhe tė vdes pa bekimin tėnd.....Tė dua shpirto....

4 Mėso ta ēmosh dashurinė
sa kohė kalon aq ka dhe vlerė
ajo nuk ėshtė psherėtimė nė lėndinė
as shėtitje natėn nė pranverė
do tė ketė gjithēka baltė dhe stuhi
por duhet ngrysur bashke ē’do gjė nė jetė
se dashuria ėshtė njė kėngė plot melodi
por qė ta thurrėsh kėngėn s’ėshtė e lehtė.


Unė dhe ti......

Ti je deti
dhe unė vala shkumuese
qė prej teje lind,
ti je dielli, unė rrezet
ti qielli, unė hėna
ti mali qė sundon nė luginė
unė bari qė prej teje marr jetė
ti trupi, unė shpirti
ti dėshira, unė dashuria
ti arsyeja, unė ndjenjė
sidoqoftė
tė dy tok shpirtra tė stuhishėm
qė qetėsohen veē kur janė pranė


Ti

Ti, erdhe rastesisht ne mua atehere kur une se prisja qe ne jeten time te vjen dicka e tille dhe Ti erdhe !.... Erdhe dhe le gjurme te pa shlyera brenda nje shpirti qe kishte nevoje te ndjej nje dashuri qe i mungonte ne jeten e tij .....Mos harro kurre se po mos te kishte nevoje shpirti im per nje dashuri te tille kurr brenda sdo te lejonte ...e gjete zbraztesine e nje zemre te gatshme te sakrifikoje per Ty ....!


KUSHTUAR
ZEMER;shterngohu ai po vjen
DHIMBJE; fshihu ne shpirtin tim
SY; ju lutem mos e shiqoni
LOT; para tij mos pikoni
DOR; para tij mos u zgjat
BUZE;thahuni ne gjdo fjale
mos me lejoni ti tregoj se sa e dashuroj
FJAL; tretuni ne erresire vdisni ne kujtime
KEMBE; mos u drejtoni kah ai jue dini ai shkoi
MENDJE; te ai mos fluturo ti edin se ai nuk kthehet me
NETE; ne te mos me perkujtoni me ndihmoni qe ta harroj se
ai tash me tjeter shkoj
DITE; kaloni shum shpejt, dhe jeta sillet rreth vdekjes
kujtim i vetem ne mbetem njoll ne Betejen e Jetes.


sot do te shkruaj .......Malli per ty

Ti mund edhe te me pyesesh per cfare arsye shkruaj dhe nuk flas??
Mbase...kam frike nga fjalet e tua, ose mbase ngaqe...nuk ekzistojne pergjigje
per pyetjet e mia, ose mbase jam nje kokeforte qe zvarritet brenda "ndjesive"
te mia mbase edhe te gabuara, dhe e bindur per te perballuar gjerat ashtu sic
jane. Tani, mund te flas vetem per endrra te pafundme... dhe neqoftese cdo dyshim i imi mbi ty, lind
nje fije shprese, mbase...i gjithe faji eshte i shpirtit tim romantik..."Qe beson akoma
qe dashuria fiton mbi cdo gje", edhe perse shpesh here jeta ma ka demostruar qe
nuk eshte keshtu!!!... ajo qe sot me shtyn te
shkruaj eshte malli qe kam per ty ,vertet ne keto momente po ndjej
mall , edhe perse nuk kam ndjenje dashurie...!!! mallin e
respektoj, respekti per ty eshte e vetmja qe me ka mbetur brenda
meje dhe nuk po dua ta zhduk, dhe malli ne keto momente nuk po me
ler vertet te qete, sot me erdhen ne mendje kujtimet dhe endrrat qe
thelle i kam varrosur ne shpirt, ato miliona endrrat qe vertete kane
kohe qe kane filluar te treten , por sot vetem malli po me shtyn te
t’shkruaj me ben qe te bashkoj edhe nje here e vetmja ndjenje qe vertet per ty nuk e kam shuar eshte respekti, po
sot... kjo ndjenja po me con ne mallin qe kam per ty ,vetem kjo ndjenje e mallit me beri te shpalos edhe nje here
tere kohen ,nji leter... te bardh me shkronja te zeza ta shkruaj per ty moj zemra e paharuar nga zemra e perlotur,tani do doja te di ku je ti eh ku jam une ... Si hana nė lindje si dielli n’perendim ... tė mos mė djeg malli pėr ty,
 
Top
152 replies since 20/3/2009, 19:24   94170 views
  Share