MUZIKE SHQIP ME TE BUKURA NE BOTE,WINDOWS SHQIP FILMA SHQIPTAR DHE PROGRAME FALAS 2023

Barcoleta Banale

« Older   Newer »
  Share  
durrsaku
view post Posted on 10/3/2009, 13:40 by: durrsaku     +1   -1
Avatar

DURRSAK KAM LE DURRSAK DO TE VDES!https://www.dailymotion.com/alice-desi

Group:
Administrator
Posts:
6,279
Location:
DURRES

Status:
Offline


kjo ngjarje thone qe ka ndodhur me te vertete ne tirane.

Nje cuni ne shkolle te mesme i pelqente nje vajze shume, rrinte te gjithe diten mbrapa dhe e ngacmonte, e ftonte per kafe por ajo nuk pranonte, deri sa nje dite vajzes ju mbush mendja qe te dilte per kafe me ate cunin.
lene takimin per pasdite, djali dhe shkon ne shtepi dhe i kerkon te babes 5 mije leke, per kafet, ja jep baba 5 mije lekshin dhe djali niset me ike, dhe takohen, cuni shume i emocionuar dhe i gezuar qe i kishte pranuar, i thote qe te cili klub shkojme te pine nje kafe, dhe vendosin te shkojne ne nje klub aty afer, shkojne ne klub, sapo ulen ne tavoline, menjehere vjen kamarieri, shume xhentil dhe i pyet se cfare do marrin.cuni per respekt i thote vajzes porosit ti perpara,
-dhe vajza i thote kamarierit per mua sjell,
1 kafe makiato, 1 uje te gazuar, 1 redbull, dhe 1 marlboro te bardhe. -asgje tjeter, tashi per tashi, faleminderit.
-kamarieri kthehet nga cuni dhe i thote po per ju zoteri.
per mua , per mua bjer nje hu (dru) tja q*** ropt ta thej brish ket shkerllate, se une vetem 5 mije leke kam ne xhep.


************************************


dialekti.

nje malesor i thyer ne moshe, nga fshatrat e lezhes me tradite,kanu e bajrak, punonte ne 1992-93 ne la?.
ne mesdite doli te bleje byreke per te ngrene.
shkon ne byrektore dhe po shikonte shitesin nderkohe qe gatuante por nuk e trazonte.
shitesi i afrohet dhe i thote: zoteri! doni byreke?
fshatari e pyet:ma ?'ka jane?
shitesi: me djath. e doni?
fshatari jo.
shitesi:atehere ?fare doni?
fshatari e shikon i zhgenjyer dhe i thote:jo, jo pai thate.
shitesi e shikon i habitur dhe i thote: me vjen keq por "pai thate" nuk kena.


per ata qe nuk e kuptuan" pai thate" do te thote mbaj thate.
 
Top
54 replies since 10/3/2009, 13:34   42131 views
  Share