MUZIKE SHQIP ME TE BUKURA NE BOTE,WINDOWS SHQIP FILMA SHQIPTAR DHE PROGRAME FALAS 2023

Barcoleta 2009-2010-2011-2012

« Older   Newer »
  Share  
view post Posted on 10/3/2009, 12:39     +1   -1
Avatar

DURRSAK KAM LE DURRSAK DO TE VDES!https://www.dailymotion.com/alice-desi

Group:
Administrator
Posts:
6,279
Location:
DURRES

Status:
Offline


1.Ketu postoni barcoleta te reja , Po filloj une :

2.Ishin dy shoke, njeri i tha tjetrit. -Neser esht dita e te dashuruarve edhe nuk di se cfare dhurate ti blej te dashures. –pasi u mendua tha : lule dhe –jo mor shok I thote tjetri Ta tregoj un se cfare dhurate ti besh: "Jepi numrin tim te telefonit"


3.Nje cift po benin seks. Ne mes te aktit ajo i thote: -Leshoi bubullimat. Ai i bie me kembe dollapit. -Leshoi vetetimat. Ai ndes dhe fik cakmakun. -Lere shiun te bjere. Ai derdh nje gote uje mbi te. Ajo: -Une po vij, eja dhe ti... Ai: Ku ne **** te sateme do vesh me gjithe kete mot te keq?


4.E bukur e? Te dashures nga nje matematikan --------------------------------------------------------------------------- ----- Ty po te drejtohem,vajze moj syzeze me do a sme do,kjo eshte hipoteze Pamja jote e embel,posi teoreme kur te shoh perpara,sikur zgjidh probleme Ti je elegante si ekuacion mesi yt i holle posi ypsilon Supet delikate,pika infenksioni qafa si cilinder,koka si trung koni hunda si segment,posi reze drite veshet simetrike balli si orbite Buzet si elips,mjekra si kupole syte si dy vatra,vetull parabole Cmi ke ndare aq bukur floket si spirale oj tu thafte dora si me simetrale reze rezatojne syt e tu te qeta njeri reze alfa,tjetri reze beta per ty psheretimat qe dalin rethore hapen vale-vale si rathe bashkqendrore une e ti nje thyese lidhur ne nje bosht ti numerusi siper,une emerusi poshte po ste bera jeten diell si pranvera cvite me jane taksur mi shumezofte zerua dashurise per ty mos ti shuhet vapa cdo fjale qe te thuash do ta fus ne kllapa dhe oh si do ritet me hapa ritmike sot fuqi katrore mot fuqi kubike bukuria jote bukuri limit mi perndau mende gjer ne infinit. me trete formule,me shkrive te gjalle si nje copez akull ne plus njeqind shkalle folme shpirti im,shpirt ne maximum' se pa ty skam gjume as ne minimum

5.nje here mesuesja po shpjegonte mesimin: supozojme qe jeni 30 majmuna -ngrihet njeri nga klasa dhe i thote: po pse 30 mesuese por 31 mesuesja e nxehur e nxjerr nga klasa pas 5 minutash nxenesi kthehet dhe hape deren e klases: duke qeshur i thote mesues: -ngelet qe ngelet 30
 
Top
leonn
view post Posted on 10/3/2009, 12:40     +1   -1




1.- ishte i ati lepur dhe mer te birin qe sapo kishte kaluar ne adoleshence. Do ti mesonte se si behet seksi. E merr me vete dhe i ven 3 protistuta perpara. Shiko bir - i thote- se si behet seksi. dhe fillon babai lepur. 1 .2. 3 he bir a e kuptove. Oba dhe nje her te keqen - i thot i biri. 1 , 2 , 3 e ben serish i jati. He bir a mesove. Baba te lutem dhe nje her. 1 , 2 , 3 ben babai. Tani mesova thot i biri. 1 , 2 , 3 , 4 ou..babe me fal...... ?!!

2.-nje dite te bukur lepri shkon ne bar, barist ishte ariu. I merr nje dopjo konjak nje sapo e pin e ze gjumi me vone vjen dheplra; ari thot dopjo konjak se kam dhe per te ngrene (leprin). Dhe dhelpren e ze gjumi. me vone vjen ujku; Ari dopjo konjak se kam per te bere qejf (dhelpra) dhe per te ngrene (lepri). e ze gjumi dhe ujkun, Ariu thot me mendje ; po ca ka ky konjaku im ?? E provon dhe e ze gjumi dhe ariun.... kalojne 10, 20, 30 min. Zgjohet lepri i sheh te gjith pertoke (nga konjaku). Eu thot lepri paskam bo sherr...........

3.-vete lepri ne nje bar, dhe i thote ariut te lutem me jep pak drog , po ik o lepur i thote ariu se nuk kam iken lepuri , kthehet te nesermen ,o ari pak drog te lutem po ik o lepur se skam , po he mo i cik i cik epo i mbushet mendja asriut dhe gjen pak dhe i thote na o lepur......DUART LART ANTIDROGA..t thot lepuri

4.Si i behet halli atehere kur nje femer mungon nje nate te tere nga shtepia? Ajo vjen te nesermen ne mengjes ne shtepi dhe i thoti burrit se fjeti ne apartamentin e je shoqeje te saj. Burri per ta konfirmuar merr ne telefon 10 shoqet e gruas, por asnjera nuk e pranon qe shoqja e tyre ka fjetur tek to. Si i behet halli atehere kur nje burre mungon nga shtepia per nje nate te tere? Ai vjen te nesermen ne mengjes dhe i thote gruas se kishte fjetur ne shtepine e nje shoku. Gruaja per ta verifikuar merr ne telefon 10 shoket e burrit, 5 nga te cilet konfirmojne qe burri ka fjetur ne shtepine e tyre, ndersa 5 te tjeret sqarojne qe burri eshte ende tek ta... Pergjigje intresante, he? Diskutoni ose po deshet verifikojeni ne kurrizin tuaj sa te verteta jane keto konfirmime!

5.Memedheu Memedhe quhet toka ku per dhjame qeni te shkon koka ku kam dashur meme e ate ku fajdet te grine parate ku kam fis e ku kam fare ku ska drite po pishtare ku te mbyt pluhury,tallashi ku kercet e pret kallashi ku ka diamant dhe ar ku sgjen uje per tu lare Memedhe eshte kjo cope toke qe te ben me dhimbje koke ku po shemben kombinate dhe hajdutet ngrejne pallate ku ben ligji kondrabanda dhe nje pjese punojne ne banda ku bejme cmos shesim dhe dhembet vec te ikim nga syte kembet. Memedhe quhet ky vend qe ka deputete me mend qe perleshen dhe bertasin qe nuk dine as vete se c'flasin ku ka ligje dhe rend ver per forme jo me gjithemend ku te grijne dhe te bejne sallate jo me lart po ne gjykate ku per kunje tjetri te zhvesh e polici ri e qesh ku te tredhin "duke qare" si vellezer opozitare Dhe kete tua dish per nder se ka dhe tritol nen dere ku rroj me gaz e me shprese te gdhihem gjalle ne mengjes ku ka buke veresie dhe mijera lypsare si hije ku nje vrases e nje gomar vlejne me shume se nje shkrimtar ku ngroh veze revolucioni ku te grijne me ate gjys pensioni ku c'kish bere "demokracia" i fshin meritokcracia ku gjithcka "lind" nga asgjeja ku te te merr shpirtin TVSH-ja ku zihen burrat si gjelat kush e kush ti marre thelat. Militaret, ish-sekretaret per kolltuk na vijne te paret memedhe eshte dhe milioni beci, vila, telefoni wiski, vere e rakia kur ty xhan te ka "Partia". :
 
Top
view post Posted on 10/3/2009, 12:42     +1   -1
Avatar

DURRSAK KAM LE DURRSAK DO TE VDES!https://www.dailymotion.com/alice-desi

Group:
Administrator
Posts:
6,279
Location:
DURRES

Status:
Offline


1.10 vjet martese... Takohen dy shoke, njeri sapo qe fejuar, tjetri e pyet: - Si te duket Nusja - Te kem ta ha dhe sngopem, pergjiet tjetri. Pas 10 vjetesh takohen perseri. - Si shkon me gruan e pyeti perseri shoku - Ah! ta kisha ngren atehere do te kisha shpetuar tani.

2.ishin 3 shoke. njeri pinte shume, pije . tjetri pinte shume duhan dhe tjetri bente shume sex ( cfare te gjente perpara) !! por u semuren keq. vajten te doktori . doktori u tha ! ti te pi pije , po pive dhe nje gode do vdesesh! ti qe pi duhan ,po pive dhe nje cigare do vdesesh! dhe ti qe bene shume seks ,po e bere edhe nje here do vdesesh! iken nga doktori dhe po ecnin rruges. ai qe pinte pa nje bar dhe tha . ore burra une do vete te pi nje gote! jooooooo i thane shoket, se do vdesesh !! por nuk i degjoi. vajti piu dhe vdiq!! baaaaaaaahh kishte te drejte doktori tha njeri prej tyre. tek po ecnin ai qe pinte shume duhan , goditi me kembe nje pakete me cigare. dhe tha shokut. si thua ta marre qe te pi nje cigare ? MOS E BEJE RE BUDALLA I THA TJETERI SE PO U ULE DO VDESIM QE TE DY!!!! :

3."Pijaneci" Selmonin nuk e shikoje kurre esell por gjithmone te dehur ose me mire xurxull. Nje dite vendosi te mos pinte por e dini se c`fare i ndodhi? Ate dite e hengri qeni i tij, se nuk e njohu qe ishte i zoti.

4."Sapuni" Ne nje ushqimore hyn njeri qe pasi beri pazarin ngelen dhe 15 leke kusur dhe ai i thote shiteses: - Me jep dhe nje sapun dhe lahemi bashke (per kusurin). -Shko lahu me teteme !!!

5."E verteta" Nje burre kur po jepte shpirt kerkon gruan dhe i thote. - Grua, me fal, te kam genjyer. Gjithe ato net qe te thoja se jam ne pune deri vone isha me femra te tjera. Dhe jo me nje

1. Tradhetia Tre burra po bisedonin per grate e tyre qe i tradhetonin. I pari thote: - Gruaja ime me tradheton me nje murator. - Po nga e kuptove? - Kam gjetur llac poshte krevatit. I dyti thote: - Gruaja ime me tradheton me nje marangoz. - Po nga e kuptove? - Kam gjetur tallash poshte krevatit. Me ne fund i treti hidhet e thote: - Gruaja ime me tradheton me nje dash. - Po nga kuptove? - Gjeta nje bari poshte krevatit

2.Kulmi ne futboll? Te luash vetem dhe te marresh karton te kuq!
Kulmi i besimit?? Te besosh se mamaja jote eshte e virgjer
Kulmi i termetit?? Te hypesh me ashensor dhe te zbresesh me apartamentin!
Kulmi i gudulisjes??.. Te guxhulises llampen dhe te qeshin punojsit e centralit!
Kulmi i kulmeve? Ti thote memeci shurdhit qe qorri po i shikon
Kulmi i xhelozise ? Te behesh xheloz per diellin qe ngroh gruan
! Kulmi i thatesires? Te beje lopa qumesht pluhur...
kulmi i kurnacise??.. Te lash letren higjenike pasi ben .... dhe ta vesh te thahet
KUlmi i verbimit? Ta shofi nje i verber, vdekjen me sy!
Kulmi i budallallekut? Te besh si budalla dhe te mbetesh ashtu.
Kulmi i atletizmit? Te vraposh i vetem ne nje piste dhe te dalesh ne vend te dyte!
Kulmi i racizmit? Te pish whiskey Black&White me gota ne ndryshme!!
Kulmi i jollogjikes: Nga vrima e celesit ne nje dhome te erret, me syze dielli te kerkosh nje zezak qe nuk eshte fare aty.
kulmi hajdutllekut? kur nuk di me ca me vjedh
kulmi i korrupsjonit: me ia mbushė zorren mir e mirė me bukė gjelit, e me pritė qė ky me ba ma shum se tre vezė nė ditė...
Kulmi i pastertise : te beje peshku dush
kulmi i vdekjes: Te vdesesh nga halli..
Kulmi i mushkonjes: T'i hyje nje mushkoje nje mize ne sy..
Kulmi presionit: T'i frysh nje dashi ne byth... derisa ti drejtohen briret
Kulmi i teknologjise: Te largosh nje mushkonje nga kompjuteri me maus!
Kulmi i lakmise: te hash grushta e te mos ngopesh.
Kulmi i besnikerise; te mos e tradhetosh dashnoren as me gruan
Kulmi i fuqise bindese: burri te binde gruan qe te gjitha pelicet te shendoshin
Kulmi i ekzagjerimit: nje milingone te pretendoje qe i ka hyre pluhur ne sy
kulmi i nuhatjes. kur ne telefon i ndien eren e gojes bashkbiseduesit.
Kulmi i shpreses. Duke te henger ujku,e ti shpreson se je ne ėndėr.
Kulmi i emgrantit: Te nisesh me not per ne Itali dhe te perfundosh ne brigjet e Afrikes.
Kulmi per emigrantin Shqiptar ne Kine: Ta arrestojne per mbipopullimin e lagjes 9 muaj pasi ai ka marre shtepi me qira.
kulmi i durimit : te mbushesh nafte mbajtesen me pikatore e te merresh vesh me policing
Kulmi i xhentileses : T'i biesh shtylles elektrike me koke dhe t'i kerkosh falje shtylles!

3.kan qen HASA dhe HYSA kan shkue me henger buk me qebaptore e she ni pasqyre i thot HASA si na te kekan qata qu shkojna i folmi HYSA i thot leje se po vin ata ????

4.ka qen nje rugovc dhe ka shku per her te pare ne qebaptore edhe ska dit me honger me pirun edhe eka kap thiken edhe tu e njek qebapen neper pjatė edhe e she nji djalosh i qytetit edhe thot me vete tshkoj ti ndihmoj edhe i afrohet i thot :

djaloshi : o mixhė jo ashtu po kqyre ( kap pirunin edhe ja ngul qebapes )
mixha : haha po tash masi e lodha une ti kishe pe nxen

5.ka qen nje rugovc dhe ka shku per her te pare ne qebaptore edhe ska dit me honger me pirun edhe eka kap thiken edhe tu e njek qebapen neper pjatė edhe e she nji djalosh i qytetit edhe thot me vete tshkoj ti ndihmoj edhe i afrohet i thot :

djaloshi : o mixhė jo ashtu po kqyre ( kap pirunin edhe ja ngul qebapes )
mixha : haha po tash masi e lodha une ti kishe pe nxen
 
Top
leonn
view post Posted on 10/3/2009, 12:42     +1   -1




Martesa
Flasin dy mikesha:
- Do tė doja t’i njoh edhe ato anėt e errėta, tė fshehura, tė fejuarit tim. Si i pate marrė vesh ti, nė vakt tėndin?
- Thjesht u martova me tė.
 
Top
view post Posted on 10/3/2009, 12:43     +1   -1
Avatar

DURRSAK KAM LE DURRSAK DO TE VDES!https://www.dailymotion.com/alice-desi

Group:
Administrator
Posts:
6,279
Location:
DURRES

Status:
Offline


Maskimi
Thėrret bija nėnėn nga reparti gjinekologjik i spitalit:
- Mami, a tė kujtohet ai djali nga maskenballi i cili ka qenė i maskuar si zezak?
- Po, mė kujtohet.
- E vallahin, me tė vėrtetė ėshtė zezak.
 
Top
leonn
view post Posted on 10/3/2009, 12:43     +1   -1




Instrumentet
Bėn ndeshje Rrusta me automjet, mezi mbetet gjallė, e mbledhin disi dhe e dėrgojnė nė spital.
Doktori kujdestar e shikon dhe bėrtet:
- Motėr, instrumentet!
Rrusta ia kthen:
- Po si tu kėndoj tash kėshtu more doktor, lum bėfsha pėr ty?!, ia kthen Rrusta.
 
Top
view post Posted on 10/3/2009, 12:44     +1   -1
Avatar

DURRSAK KAM LE DURRSAK DO TE VDES!https://www.dailymotion.com/alice-desi

Group:
Administrator
Posts:
6,279
Location:
DURRES

Status:
Offline


Prejardhja
Pyet Shuli babėn:
- Babė, a ėshtė e vėrtetė qė njerėzit janė krijuar nga majmunėt?
Baba ia kthen:
- Ndoshta ti po, por unė jo sigurt!
 
Top
leonn
view post Posted on 10/3/2009, 12:44     +1   -1




Shtrenjtimi
Vjen gjakovari nė shtėpi dhe i thotė gruas:
- Sėrish ish shtrenjtuar benzina!
- Po ēka po mėrzitesh kur nuk ke veturė!
- Veturė s’kam, por shkrepėse po valla.
 
Top
view post Posted on 10/3/2009, 12:45     +1   -1
Avatar

DURRSAK KAM LE DURRSAK DO TE VDES!https://www.dailymotion.com/alice-desi

Group:
Administrator
Posts:
6,279
Location:
DURRES

Status:
Offline


Dallimi
Pyet Shuli babėn:
- Cili ėshtė dallimi mes teje dhe nėnės?
- Pyete nėnėn, i thotė babi. Edhe nėna mė pas i thotė tė pyes mėsuesen e cila i thotė:
-Ēfarė numri tė kėpucėve bart nėna jote?
- Tridhjetė e tetė.
- E baba yt?
- Dyzet e tre.
- Eeee, a po e sheh dallimi ėshtė nė mes kėmbėve
 
Top
leonn
view post Posted on 10/3/2009, 12:45     +1   -1




Ēudirat
Kthehet Rrusta nga njė udhėtim zyrtar dhe e gjen Fazėn nė krevat me njė njeri.
Ashtu i ēartur fillon t’i bėrtas nė tė:
- Fazoo, ēfarė po bėn ky njeri nė krevat timin!?
Nė tė Faza ia kthen:
- Ēudira Rrusto, ēudira po bėn!
 
Top
view post Posted on 28/3/2009, 22:05     +1   -1
Avatar

DURRSAK KAM LE DURRSAK DO TE VDES!https://www.dailymotion.com/alice-desi

Group:
Administrator
Posts:
6,279
Location:
DURRES

Status:
Offline


Nje qift qe nuk i kishin kushtet ekonomike te duhura kishin 7 femije... dhe iken burri te mjeku dhe i thot :"doktor kemi 7 femije dhe nuk guxoj te beje sex me se frikohem se do me ngelet gruaja prape me barre!!!"
mire thot mjeku, eshte fare e lehte... dhe i keshillon te perdor prezervativ...

ne mremje ikin te flene dhe burri e ve prezervativin aty ku duhet dhe fillon shfaqja... ne fund fare gruaja e sheh se burri ka vene prezervativ dhe duke mos e ditur se cka kishte i thot... "ti je i marre!!! femijet zbathur e zdeshur ti edhe k**** e ke veshur!!!!!!!
 
Top
view post Posted on 5/4/2009, 12:34     +1   -1
Avatar

DURRSAK KAM LE DURRSAK DO TE VDES!https://www.dailymotion.com/alice-desi

Group:
Administrator
Posts:
6,279
Location:
DURRES

Status:
Offline


ISHTE NJE GRUA ME BARRE EDHE SHKON BEN EGON
DHE I DALIN QE KISHTE TRE KALAMOJ NE BARK..IKIN MUAJT EDHE KALAMOJT
BEJNE MUHABET ME NJERI TJETRIN..E PYET I 3 TE PARIN CFARE DO BEHESH TI
KUR TE DALESH NE JETE...UNE DO BEHEM ELEKTRICIST SE SPASKA DRITA KETU
BRENDA...E PYET TE DYTIN PO TI CFARE DO BEHESH KUR TE DALESH NE
JETE...UNE DO BEHEM HIDRAULIK SE NA MBYTEN UJRAT EDHE PO NA ZE
RAMATIZMA..TANI PYESIN TE TRETIN KETO DY TE PARET..PO TI MER CFARE DO
BEHESH KUR TE DLAESH NE JETE..UNE DO BEHEM POLIC...EDHE PSE DO BEHESH
POLIC TI MER I THANE KETO..DO BEHEM POLIC SEPSE SE KUSH ESHTE NJE QEROS
QE FUT KOKEN NJE E DY EDHE NA BESHTYN.
 
Top
view post Posted on 11/5/2009, 23:06     +1   -1
Avatar

DURRSAK KAM LE DURRSAK DO TE VDES!https://www.dailymotion.com/alice-desi

Group:
Administrator
Posts:
6,279
Location:
DURRES

Status:
Offline


Polici dhe xhaketa


Ne ndrrimin e nates nje rreshter mer makinen shkon prane dritares se baneses dhe e theret gruan qe t'ia gjuaje puloverin ngase ka te ftohte. Kur e vesh ate, shkon ne stacion ku e pyesin koleget me cudi:
- Koleg kur je graduar ne toger
 
Top
view post Posted on 20/5/2009, 23:36     +1   -1
Avatar

DURRSAK KAM LE DURRSAK DO TE VDES!https://www.dailymotion.com/alice-desi

Group:
Administrator
Posts:
6,279
Location:
DURRES

Status:
Offline


Na ishte nje polic qe ruante shatervanin dhe cdokush qe kalonte behej kureshtar pse polici nje kembe e kishte te lagur dhe nje te thate. nje tip nga kureshtja e madhe qe kishte e vrojton policin per disa minuta dhe shikon qe polici hidhte bishtin e cigares ne shatervan dhe i fuste kemben per me e shujt.

Dy mama po mburrnin gocat e tyre.
- Vajza ime eshte duke punuar ne Itali dhe eshte shume mire me pune, - filloi njera. Madje ka menduar edhe per ne. Bleu makine per vete, na bleu edhe ne. Bleu shtepi per vete na bleu edhe ne. Po goca jote? Me se merret tani?
Pergjigjet tjetra:
- Edhe ajo e imja prostitute eshte.

Dy shoke shkonim mjaft me njeri tjetrin dhe per kte arsye vizitonin shpine e njeri tjetrit shpesh, njeri prej tyre kishte dhe nje Papagall, nje dite vete njeri nga keta shoket ne shtepine e ketij qe kishte papagall, dhe sapo hyn degjon papagallin ti thote, Erdhe mer qorr, ouuuuja beri ky dhe i thote shokut mbyllja sqepin mos i kepus koken, cfare ti bej mer ia kthen tjetri dhe ti merresh me nje cope papagall, Kaluan ca dite dhe ky shoku shkon e takon te zotin e papagallit dhe i thote amon mer mjep celsat e shpise se kam gjet i femer, Hajer mer ja kthen ky duke i hedh celsat, shyqyr mer i thote u bone dhe ti me femer, Merr celsat ky djali dhe shkon tek shtepia 2 ore perpara me pergatit ambjentin, Sa hyn ne dere kur ja plasi papagalli OOOO ERDHI QORRIIIII, u nxeh tjetri futi doren ne kafaz dhe e futi ne nje thes, perplas mbas mureve nja 5 minuta dhe pastaj shkundi thesin del papagalli duke ju more komet ene thote, Boboboobobo ca termeti moj none kthen syte nga ky miku dhe thote, Bir none une e qorri paskemi shpetu.

Futet nje nevrik ne nje bar kerkon nje uiski ,ja jep barmani dhe i thote paret.Ca do ti ithot nevriku paret !Nxjer pistoleten bam bam du her ne ajer une te dhjes ty i thot dhe gjith keta te tjeret qe jan ketu i pervec atij zotris aty me ate kostumin e bardh, ka ndonjeri te thot ndonje gje ?Asnje pipetim iku nevriku.Diten tjeter shkon nevriku prap ne bar nje uiski thot paret ithot barmani nxjer pistoleten bam bam dy her te dhjes ty dhe gjith keta te tjeret pervec atij zotnis me kostumin e barrdhe ka njeri te thote ndo nje gje asnje pipetim prap.Diten etret prap nevriku te njejte gje, ne fund ka njeri te thot ndonje gje asnjeri cohet zotnia me kostumin e bardh dhe ithot me falni po ti ju thua te gjitheve do tju dhjes pervec mua cfar kam une qe me vecon .
-Se ke kuptuar ti ithot nevriku ty do te perdor per tu fshir si leter higjenike.






Ishte njere nje ortodoks e nje coban.
Dhe thane kush mund te beje me shume ikonomi.Keshtu qe moren qe te dy nga nje shishe me vaj ulliri e do shikonin se kush do e mbaronte me vone.
Shkoi cobani te shikonte fshehurazi ortodoksin dhe pa qe ai ne nje fete buke vinte vetem nje pike vaj dhe pastaj e hante buken.
Erdhi radha te shikonte dhe ortodoksi cobanin nga vrima e deres.Kur c'te shikonte?!
Cobani e merte feten e bukes dhe sic e mbante ne dore e ferkonte ne shishja dhe pastaj e hante.
hahahaha
keshtu qe beri kursim me te madh :P :@pp
Theodora mos ma merr per keq po kete e kam ditur por e kam ditur me nje kursimtar dhe nje gjirokastrit se per gjirokastritet dhe e bene prove se kush ishte me i kyrsyer.Shkojne ne dyqan e blejne buke e vaj e i ndajne ne dy pj te barabarta. Edhe ia nis kursimtari merr nje kafshite buke e i hedh nje pike vaj dhe e ha. Kur mbaroi se ngreni kish harxhuar sh pak nga vaji. Tani radha e gjirokastritit te haje dhe ky e merr kafshiten dhe e lyen nga jashte shishes se vajit. Kur mbaroi se ngreni nuk kishte harxhuar asnje pike vaji. E i thote ky kursimtari:-Kam menduar se nuk ka kursimtar me te madh se une po e kam pasur gabim, je ti.



Nė nje spital tė personave me tė meta mentale, kohė pas kohe bėhej testimi i tė sėmurėve, nėse kanė pėrmirėsime.
Mjekėt hyjnė nė njė dhomė dhe po i vėrejnė tė gjithė qė kanė marrė gazetat, i kanė mbėshtjellė nė formė cilindri dhe po imironin vozitjen me motor, brrrrrrrrrrrrrrrr. Njėri prej tyre e kishte hapur gazetėn dhe po lexonte.
Mjekėt po e pysin: Ēfarė je duke bėrė kėshtu, pėrse nuk vozitesh edhe ti sikur tė tjerėt?
Pacienti po u thotė: Nuk jam i marrė tė vozitem me gazetė, gazeta ėshtė pėr t’u lexuar!!
Mjekėt i thonė: Ti qenke plotėsisht i shėndoshė, mund tė shkosh nė shtėpi!
Pacienti po ua kthen: Pritni vetėm pak sa ta ndez motorin, dhe imiton aktivizimin e motorit br

 
Top
leonn
view post Posted on 30/5/2009, 20:39     +1   -1




Nje nate gruaja

Nje nate gruaja u zu me nastradinin. Idha te shtyre dhe e rrokullisi neper shkalle. Komshia e ndjeu zhurmen dhe te nesermen e pyeti nastradinin.

- Cqe gjithe ajo zhurme dje?
- Asgje, vetem se gruaja ime hodhi xhaketene nga shkallet,
- Cfare nje xhaket vetem beri aq shume zhurme?
- Brenda saj isha dhe une.


Bjondina got plot dhe bosh

Pse nje bjonde para se te fleje, merr nje gote plot me uje dhe nje gote bosh?
Sepse edhe mund ti pihet, edhe jo.
 
Top
592 replies since 10/3/2009, 12:39   14920 views
  Share