MUZIKE SHQIP ME TE BUKURA NE BOTE,WINDOWS SHQIP FILMA SHQIPTAR DHE PROGRAME FALAS 2023

Fjal te bukura dashurije

« Older   Newer »
  Share  
leonn
view post Posted on 23/9/2010, 19:09 by: leonn     +1   -1




Ahhh Sa te besoj Ahh Sa lakmoj Ah Sa dheshtir te jetoj Pa At DjaliN Qe e Dashuroj

Von T`ka Ra N men... Von e Ki Kuptu....Tash Qe Ti Pom Don Mu Un Jom Tu T`harru

prej dy gishta vend kemi le per dy gishta vend po luftojm ne dy gishta vend kemi me ih

Sa here ti me vjen prane meje,Une bie ne mendime sepse ti je ilaqi i zemres sime

Nese te pengoj thirre policin nesse te lendoj thirre emergjencen nese te kalli thirre ziarfiksat nese me don thirrum ne telefon

askend se du askujt sja rrasi kujna du une zemren ja plasiii...

·$6·®˙·٠•● " * nga një here e kaluara të bën me lot në sy mbase janë lot gezimi apo hidherimi* "●•٠·˙®..

Dua te shkoj Dua te harroj Por dije nje gje Qe gjith jeten te perkujtoj.

Mos me pyet se si jetoj? Kur dit e nat pér ty mendoj,Kur e din se jam e vetmuar,Kur e din qé mke lénduar,Mos mé pyet pse kam lot n'sy,Kur e din qé qaj pér ty

Syt e mi te kerkojn kurr nga zemra ste largojn malli per ty me shkatrroj un pa ty smund te jetoj

Cka don me te then, cka don me te shkru, cka don me shum se, fjalen \"te du\".

Ka shume gjera qe i harrojme, por nje dite do te pendohem secili apo secpor do ila te jete pak vone.Se koha ec edhe ne me kohen duhet me ec, se berem at kot te jetojme.

Tri lule ti dhurova ato nga zemra ti dergova Tparen per shoqeri Tdyten per DASHURI E Zemra ime shum te don Dit e nat per ty mendon Shpirt im ska qetesi Derisa te bashkohemi un e ti.treten te mbetet kujtim per xhelozi.



Dashuria e vertete eshte kur zemra dhe mendja jote thone te njejten gje.

E mallkoj diten qe te pash. E mallkoj shiqimin qe ta dhash. E mallkoj buzqeshjen qe ta dhurova. E mallkoj veten qe ne ty u dashurova.

Té dua-mé do Té kujtoj- mé kujton Té kam né zemér-né zemér mé ke Por e keqe ésht-se larg meje je


Sa bukur eshte sonte qe po bie shi sa bukur eshte sonte se po qaj per dashuri e aj mos ta di sa kisha deshir zanin me ta ni po nuk kam kredi.

Cingerron telefoni a thua kush do jet mendoij qe je ti qe me don perjet emrin tend te art un nuk mund ta shes sepse kam vendosur pran teje te vdes.

10% te mendoj, 20% me mungon, 30% me cmend,40% me pelqen, 50% te enderroj, 60% te deshiroj, 70% te kam nevoje, 80% te kam zili, 90% te adhuroj, 100% te dashuroj.

Emrin tend me gjak gjithkund e kam shkruar vetem e vetem zemra kurr mos me te harruar

Kujt ti them se ty ...te dua? Ti them Detit s'me degjon.. Ti them Henes s'me veshtron... Ti them Zogjve s'me kuptojn... Ti them Femijeve do qeshin me mua... Po kujt, kujt ti them se ty... Te dua?


U prish bota, u prish dynjaja, dhe hupi krejt marrja. Ra fustani, dul miniqi, ma shum se shkolla, punon kafiqi. Del plaku ne qershi, e hek plistin mu ba mafi....!!
 
Top
185 replies since 6/2/2009, 23:45   105104 views
  Share