MUZIKE SHQIP ME TE BUKURA NE BOTE,WINDOWS SHQIP FILMA SHQIPTAR DHE PROGRAME FALAS 2023

KONKURS POEZIE SHQIPTARE!!!

« Older   Newer »
  Share  
FLUTURA
view post Posted on 21/1/2009, 19:18     +1   +1   -1




Kur te pashe kisha frike te flisja...
kur te fola kisha frike te puthja....
kur te putha kisha frike tu dashuroja....
dhe tani qe te dua kam frike te te humbas...



----------
Kur te pashe kisha frike te flisja...
kur te fola kisha frike te puthja....
kur te putha kisha frike tu dashuroja....
dhe tani qe te dua kam frike te te humbas...



---------------
PSE BENE SIKUR NUK ME SHIKON....
DUKET SIKUR PO
FSHIHESH MBRAPA
DICKAJE QE NUK
ARRI SI TA SHPJEGOJ...
KUR UNE JAM KETU GATI
PER TE DHENE
TE GJITHA NDJENJT
DHE TE DHUROJ
TE GJITHA DITE E MIJA
NE MUNYRE QE TI KALOJ ME TY...



SYTE E MI S KERKOJNE AMSHIM.....


STINE VJESHTE MBRETERON NE SYTE E MI
TE LAGUR TE TRISHTE
ME VESHTRIM PA JETE TE AKULLT
ME VESHTRIM TE BRISHTE...
NGA RRENOJAT PO ME SHKULEN
SYTE E MBULUARA ...
NGA PELLGJE ME LOT
NOTOJNE SYTE PO S MUNDEN
TE SHPETOJNE DOT....
SYTE PO ME MBYTEN
PO VDESIN NE DESHPERIM...
SHPETOMENI NGA PERMBYTJA E LOTEVE
SE SYTE E MI S KERKOJNE AMESHIM......


SI ZIHET BESE.......


JANE BERE NJERZIT NJEREZ TE LIGJ
SA NUK I ZIHET BESE
AS ASAJ QE KE VESHUR......
JANE KTHYER NJERZIT NE KAFSHE MONSTRUOZE
QE S DITEN TE FLASIN
E AS PER TE QESHUR......
ME SHUME BESE I ZIHET NJE QENI
SE SA BESNIK I RRIN TE ZOT
NDERKOHE KE FRIKE NGA NJE MIK
SA KRAHET PRAPA NUK JA KTHEN DOT......

NJERIU......


NJERIU NUK ESHTE NJE IKONE
NJERIU NUK ESHTE PREJ BALTE
NJERIU NUK ESHTE ROBOT
E AS NJE DORDOLEC PREJ KASHTE
NJERIU SI KONSTRUKT
ESHTE NJE GRUMBULLIM KOCKASH TE SHKRETA
NDERSA NJERIU SI SHPIRT
KA MBETUR VIKTIME E TE VERTETAVE TE VETA........


TI......


BUZEQESHJA JOTE E NGRIRE
SHIKIMI YT I FSHIRE
NGA KUJTESA E LODHUR...
DASHURIA JONE E PLAKUR
NDJENJAT NGURTESUAR E MPAKUR
NGA DITET QE IKIN....
ZEMRA JOTE E VRARE
KERKON ZEMREN TIME
TRETUR E THARE
NGA PIKELLIMI......
NGA ASKUSH S KERKOJ FAJESI
AI QE VRAU DASHURINE ......ISHE TI.....
 
Top
mitrovicalikja
view post Posted on 15/3/2009, 13:44     +1   +1   -1




nese sem don shum pun e madhe e gjej une 1 tjeter hiq mos ki gajle po mu dhimbsesh ti qe jeten ta kom nxi se per dashni hiq s ma ka ndi......per ty dashnor qekjo
 
Top
view post Posted on 15/3/2009, 14:18     +1   -1
Avatar

DURRSAK KAM LE DURRSAK DO TE VDES!https://www.dailymotion.com/alice-desi

Group:
Administrator
Posts:
6,279
Location:
DURRES

Status:
Offline


E dua

E dua nje puthje te heshtur ne nje nate me shi
nje perqafim te ngroht ku sna sheh njeri
nje puthje ne buze nje lutje per mua
nje enderr te bukur dhe mem thene te dua

Dua qe ti puth buzet e tua
dua te me thuash fjalen te dua
dua qe bota te eshte e jona
dua te bashkohen zemrat tona
dua qe gjdo mengjes te zgjohem me ty
dua qe gjdo kund te me shohin ata sy
dua t'me perkdhelesh si me pare
dua te mbash si kujtim puthjen e pare
dua t'me percjellesh ne gjdo hap te jetes sime
dua ta kuptosh se te don kjo zemra ime
te gjitha keto i deshiroj sepse kur jam pran teje
per asgje tjeter s'mendon.....

Si rrezet e diellit qe e ngorhin token
si yjet e nates qe e rrethojn boten
si engjell mbrojtes je ti per mua qfar me ke bere
qe kaq shume te dua.....

Ti puthi buzet qe te flesh embel
ti puthi syt qe t'me shohesh enderr
ti puthi faqet qe te ndjehesh mire
me 1000 te puthura te them naten e mire...

Miljona puthje ne buze ti dhurova
miljona dite veq per ty jetova
miljona yje veq per ty bejne dirt
te dua shpirti im me mungon gjdo dite...

Syt I Ke Te Bukur Dua Ti Shoh
Buzet I Ke Te Embla Dua Ti Shijoj
Trupin E Ke Elegant Dua Ta Perqafoj
Dashurin E Ke Te Fort Duhet Ta Pranoj....

Kam Nje Dor Qe Dridhet Kur Shkruan
Kam Nje Zemer Qe Qan Dhe Vuan
Kam Dy Sy Qe Per Ty Lotojn
Kam Dy Buze Qe Nje Puthje Nga Ti E Kerkojn

Nese Kam Pak Frym Merre Ti O Shpirti Im
Nese Kam Nje Pik Loti Fshije Ti O Engjulli Im
Nese Kam Nje Jete Jetoje Ti Per Mua
Gjdo Gje Merre Timen Veq Lejom Te Te Dua.....

I Keputa Gjethet E Trendafilit Duke Thene Te Dua
I Grisa Fletet E Librit Duke Lexuar Poezit E Tua
E Piva Detin E Tere Dhe Token E Laga Me Lot Dashurie
I Tunda Gjethet E Pemeve Duke Vendosur Trishtim Dhe Dhimbje
Gjdo Rrug E Mbushur Me Vetmi Edhe Trishtim Gjdo Njeriu I Thosha
Ja Gjdo Te Thot Dashuri....
 
Top
view post Posted on 31/5/2009, 16:06     +1   -1
Avatar

DURRSAK KAM LE DURRSAK DO TE VDES!https://www.dailymotion.com/alice-desi

Group:
Administrator
Posts:
6,279
Location:
DURRES

Status:
Offline


Eshte mbremje ,
bufi me veshtron,
hena me buzeqesh,
yjet me flasin,
rete krijojne lloj lloj figurash ,
Ah njerez duhet te mos pi me marijuane!!!!!!!!!


Plaku i pallatit per karshi
Me nje plake, ka ra n'dashni
Dite e nate per te mendon
Pa e pare dot s'duron.
Kur del plaka ne dritare
Plaku i shkret luan fare
Do qe t'ia bej me sy
Por i mbyllen qe te dy



Kam pare njerez qe jetonin neper barake ,
kam pare njerez qe ushqeheshin tek pleherat,
kam pare njerez qe vdisnin neper rruge,
Cfare pushimesh te bukura kam kaluar kete vit!!!!!!!





Te rrita me buke misri
djathe e kokrra ulliri,
te kisha si femi
ti ishe me i miri.
Jo , ty nuk te lane,
te moren me zor
Ma vodhen gjeldetin me 30 dhjetor!!!!





Trotuari im ty te njoh cdo pllake
di numrin e tyre dhe se sa je i gjate,
eci siper teje dhe pres pa pushim:
Kush do ndaloje sot per nje "bisedim"?
Takat po me lodhin, peisazhi s'ndryshon:
e kuqe, portokalli, jeshile ,
makinat vijne e shkojn'.
Nuk shtyhet keshtu, jeta s'ka kuptim!
Do futem ne klub mos gjej ndonje trim !!!





Une te putha
E ti me puthe
Une gjuhen ta kafshova
Ti dhembet,mi ngule
Une te rashe me shuplake
Ti ma fute n'grusht
Hmmm...,heren tjeter
Do t'marrim arbiter patjeter





Pi cigare, paf e puf
Sepse sot une jam me rruf
Une me gripin, do luftoj
Sepse ty te dashuroj.

Ti pi cigare me hashish
E per mua sdo tia dish
Ti me asgje nuk lufton
Sepse mua, sme dashuron





Me zgjove nga realiteti.
Pamja jote prej "kaloresi"
fisnikeria, shpejtesia
me joshen tej mase.

Prapa qelqeve te makines
te pashe dikur
dhe,
Kur syte e mi u ndeshen me te tute
ndjeva disa shkrepetima
te cilat nuk u moren vesh nga erdhen
nga realiteti, apo endrrat e mia.

Ishte thirrja, uturima per aventure!
Vetem une, ti, Red Bulli dhe ajri.

Ate dite kuptova qellimin e jetes sime
ishe ti.
Dhe te premtoj, ketu,
ne shesh te burrave
qe do te te kem
dhe do te me kesh
nje dite!!!!
 
Top
FLUTURA
view post Posted on 13/9/2009, 20:29     +1   +1   -1




PALIDHJE
E ka pas njoni shpin te vorret edhe u tut shum me kalu ka vorret edhe nihere ka prit derisa vjen dikush e qon ne shpi ...
vjen ni plak edhe ja bon ky djali a bon bre me me percjell deri ne shpi se po tutna po more ja bon plaku...
kur shkon ne shtepi ky djali ja bon flm shum ...ky
plaku ja bon ska perser se edhe une jom tut kur jom kan gjall...

LLASTIKU
Nje plak hyn ne autobus perplot tollovi,arrin deri ne mes te autobusit me plot veshtersi edhe kur e sheh nje djalosh i shtrir ne dy karrige.Djaloshit as qe i shkonte ndermend me e liru karrigen per plakun.Dhe nga nervoza plaku filloi te trokas me shkop.Djaloshit i shkon nerva dhe i thote axhe a mos ishte ma mire me ja qite nje gum apo llastik qati shkopi tend.Plaku ia kthen ma mire me ja pa qite babi yt llastikun nvakt e nuk ishe ti ktu

Cka dmth.UNMIK
Shkojne kta te haujt te UNMIK-ut me nje vend,edhe bajne disa intervista,dhe po e pysin nje plak ,si po jetoni axhe ne Kosove pas luftes ,AXHA: paj mire bre,
UN:po me serbe si po kalon,,a ka demokraci,,
AXHA:po mire more,po qysh ska demokraci,mos me pas demokraci edhe multietnicitet qysh po thoni ju ,sish kan as emri UNMIK,
UN:pse axha qka dmth UNMIK
AXHA:UNMIK dmth, Uniteti i nanes te millanit,Ilmijes,Kadris9pra dmth nana e serbit,ashkalis,e shqipatrit,
e ata tjerte si ka nxan ktu
UN:au axha na ke lshu mire ,qka dmth UNMIK!

Moderatorja
E pyeten nje qytetar: "Me cilen moderatore te televizionit e kishe kalu naten"?
Qytetari u pergjegj: Nuk kallzoj se pastaj ma qi nonen Ramushi.

PRINCi
kishte qene njeher nje princ dhe e kishte pase ditelindjen dhe aj i ka ftu te gjith popullin e vet edhe u kon me pru veq mish.Kur njonji i ka pru ullir ika thon princit qe be qito o princ se skom pas tjeter qka qka i ka thon princi merreni roje dhe qone ne burg dhe njokanjo shtinjani ne prapanic tu ja shti roja ne both ullirin aj qesh ja bon roja qapo qesh be aj nuk trego edhe niher qesh po nuk trego me ne fund ja bon pome qeshet ke kojshija ka pru bostan

KULLERAT
Skojn dy kullera per mu rigjistru ne fakulltet edhe nuk din sen,ni katunar ju nimon ne provim edhe masi dalin prej provimit i thojn kullerat ati katunarit hajde e pina ka ni caffe. Ai shkon edhe kur te ulen e vesin a je Hip hop a R N B ?Ai thot jo gashi jam une .
HOMOSEKSUALET
Ka ardh njani prej Zvicres ne Mitrovic edhe i pyt njerzit se a ka ketu homosexuala edhe ata i thon shko ne Gjakove ,ai shkon ne Gjakov edhe shkon me nje banes te njani troket ne der del nje burr edhe ky e vet a ka ketu homosexuala bre??ai ia kthen prit ta pyti gruen.

PRALLA
Njeri u tregonte barcoleta disave dhe pas mbarimit ata vdiqen dhe ate e arestuan ne burg dhe njeri prej policeve i tha qe tja tregoje nje barcolete dhe ai i tha mos se do te vdesesh duke qeshur dhe me ne funde ja tregoje dhe polici nuk vdiq kur pas 1 muaji ai polici kishte vdekur(e ka kuptuar barcoleten

TE FTOHTIT
Ishte martu njehere nje bjondine me nje djalosh,dhe ne mbremje bjondina bjen ne nje krevet djaloshi ne tjetrin.diku ne me te nates bjondina deshiron te bejn sex dhe i thot hej e kam ftoht,djaloshi e merr nje qebe dhe e mbulon .Bjondina e perserit kete dhe nje here por djaloshi vepron prap e mbulon edhe me nje qebe .me ne fund thot me vete bjondina po ky qenka i hupt ti them drejt.Edhe i thot ,o djal a e din se une e kam nje bir (vrim )ne trup. jo valla ia kthen djaloshi-po pse nuk tregove me heret , po nga atje po te hyn te ftohtit e po thua e kam ftoht.

BJONDiNA
Shkon nje biondin tek dentisti dhe ai e kontrollon dhe ja nxjerr nje dhemb ne anen e majt.Pasi ja nxjerr i thot biondines mos ha kurgja ne anen e majt.Ajo sapo doli nga dentisti e hanger nje byrek qe e bleu ne anen edjatht te rruges.

SHQIPTARI & BUBi
Del nje shqiptar ne gjermani me e shetit nje qen te vogel e te lesht sa si dallohej as kah e ka bishtin e as kah e ka gojen,tu shetit qeni e qon kamen dhe e pshurr shqiptarin ne kepuc.
Ky e shikon nje here dhe e nxjerr nje cope mish dhe ja qet.Po e sheh nje gjerman dhe quditet se qysh qeni e pshurri e ky po i qet mish,i afrohet dhe po e pyet pse veprove keshtu.Shiptari po i thot: O veq po du me e dit kah e ka kryet se ti kum qi nanen shkelum.

ELEFANTI DHE MiU
Miu dhe Elefanti kalojne nje nate te nxehte seksuale, pas kesaj elefanti vdes, miu duke hapur varrin qan dhe thote: i mjeri une per nje nate kenaqesi tash duhet te gropoj gjate tere jetes.

GARA E POLITIKANVE
Nje dit jon shty Rugova,Thaqi edhe Ramushi kush pe bon nevojen e madhe ma shpejt me muzik.
I vjen rendi Ramushit,shkon ne WC edhe i thojn qfar muzike po don,ai thot popullore edhe ja lshojn njo popullore edhe ai e bon.
Masnej vjen thaqi edhe i thojn qfar konge po don,ai i thot njo rock,ja lshojn rock edhe e bon,del.
Hin Rugova edhe ja bojn qfar muzike po don ai thot,oo qfare dush ma shpejt se e kom veq sa nuk e lshova,edhe kur del prej wc-se kejt me nevoje te madhe i perlym,njerz e vetin pse je bo more kshtu,ai i thot po ma lshun himnin e flamurit e duhke mu qu n'kom! Hahahahha!

RUGOVA
Shkojn kshilltaret e Rugoves me e zgju prej gjumit
Rugoven per me ja kumtu lajmin se eshte vrar Hashimi. I
thon 'zgjohu se u vra Hashimi' e Rugova pergjigjet 'Auu e
paska vra Thaqi' Pergjumshem

GRUAJA E HASHIMIT

Ish kane gruaja e Hashimit pran telefonit dhe thirr dikush, kja lajmrohet kur e sheh se ne tel eshte nje vajze dhe aja jo bon, a eshte Hashimi ketu, kja ja kthen kush po e kerkon, ajo thot nje shoqe e shkolles se mesme, por kja pergjigjet kshtu a kurva e keqe a e din se Hashimi nuk ka shku ne shkolle te mesme.

PYETJE E NJE FEMIE
Nje dite nje grua del me djalin e saj 5 vjecar ne park. Duke ecur e shohin nje grua shtatzene. Djali e pyet nenen e tij
-Mami pse i eshte fryer aq shume barku asaj gruaje
dhe mami pak e turperua i pergjegjet
-Ajo ka pire shume uje dhe pastaj i eshte fryre ashtu barku
pas nje kohe djali prap fol
-Mami ishalla femija qe gjendet aty di te notoje

MARTESA E GABUAR
Kish qen nje femer nga katundi edhe martohet me nje djal nga qyteti i cili jetonte ne Zvicer dhe kur vjen aj djali nga zvicra vjen me nje kerr te vitit 2004 bmw m3 edhe kur e hyp at femren ne kerr e vet a po don me ta lshu klimen ajo i ka thon se jo vallahi veq mahmut feratin e ngoj.

QYSH MUJ ME I KUPTU FEMRAT
Ni njeri ka qen tu udhtu me ni anije, dhe ju ka prish anija, edhe krejt udhtaret kan vdek, veq aj ka pshtu. Ka qen nje ishhull ngat aty, edhe aty ka shku aj. Aty e gjen nje llam magjike, edhe e ferkon edhe del gjini. Edhe gjini i thot thuj 3 deshira dhe une ti plotsoj. Ky njeri i thot me ma maru ni rruge prej kti ishullit deri ne qytet temin neper deti edhe rruga me qen 6 metra e gjane. Gjini i thot qysh bre qe sa kohe jom ne llame e spo te vjen gjynah mem shti ne ate pune te madhe. Aj njeri i thot ok pra tregom se qysh muj me i kuptu femnat? Gjini menohet menohet edhe i thot, sa metra te gjane e dashte qat rruge me ta maru?

KATUNDARJA
ka qen nje here nje katundare edhe nena e saj i thot mos e le as nje djal me te hyp.ajo i thot jo nuk e la kerkon.edhe nena i thot po veq nese ti me don mua edhe um ngon une tani vdes nese me rren.ajo i thot u be kerkon nuk e la me me hyp.edhe nje dit ajo niset per ne shkoll edhe e takon nje bari.ai bariu i thot a po don me kry at punen.ajo i thot jo se qishtu um ka thon nana ehe nese une e baj at pune ajo vdes.po i thot ai ani hajde hypum ti mu permi edhe nuk bahet kurxho.nejse e benje ate punen ehde kur kthehet qika ne shpi i thot nanes se vet.e moj nane qka me te kallxu.ajo i thot qka.ai kom myt njanit nanen.e pse i thot ajo.pse nuk e kom lan me me hyp ai mua permi po i kom hyp une atij permi edhe i ka vdek nana.

SHKOLLIMi
Komandanti i Stacionit Policor i urdheroi policet e stacionit qe te rreshtoheshin sipas shkolles qe kishin te kryer.
U formuan rreshtat: me 4 vjet shkolle, me shkolle fillore, te mesme, te larte, fakultet,... mirpo nje polic i gjore sillej verdall nga rreshti ne rresth.
Dikur Komandanti u zemrua dhe e pyeti:"q'ka eshte puna me ty qe s'un po ze vend askund"?
"Paj une nuk kam shkolle fare" u pergjegj i gjori.
"Ti dil pas meje" i tha Komandanti.

POLICET DHE BARiU
Nje here nje polic me komandantin e vet "te dy te veshur si civil" kaluan prane nje lendine dhe pane nje bari me nje kope.
Bariu i pyet nese mundet tia numrojne se sa qingja ka ne kope,nese e gjente do ti jepte nje qingj.polici e gjeti dhe bariu i tha te zjedh nje qingj,ne te dale nga lendina bariu e pyet "a polic je" polici e pyet se si e kuptoi,bariu iu pergjigj "sepse ma more qenin ne vend te qingjit".

KERKA NUK JAN POLICIA JON
Kish qen nje dit nje polic edhe kish dal me per ta kerku nje banes me qira edhe rasisht e shef nje flet te bardh e te madhe me nje banderr edhe afrohet edhe eshef se po shkrun : leshoj banesen me qira . Polici troket ne banderr edhe e shef nje koleg i vetin edhe aj polic edhe e pyt pse po troket ne bander , ky tjetri ja kthen jam ka trokas se ta veti sa Kushton qiraja per nje muaj , ky tjetri kolega i vet i thot se trokit trokit se te kukan aty drita kall tekuka , e ka pas fjalen per driten e banderrit !

ORA
E pyet nje femije policin : xhaxhi polic sa eshte ora polici i thot edhe 10 min ne 8,tash femija i thot kur te behet ora 8 hajde hama mutin,dhe femija ik me vrap dhe polici e ndjek,e sheh nje koleg kete policin duke vrapu dhe i thot: ku po shkon me kaq vrap,ky i thot ai femija me tha kur te behet ora 8 hajde hama mutin,tash i thot ky polici tjeter,po kadale mer burr mos vrapo aq shpejt se ki kohe edhe 5 min.

HAJNAT
Jan kon dy hajna edhe i kan njek policia.edhe rasisht njeri hajn ik dhe shkon ne kish.edhe shoku tjeter pas 5 minutash ik edhe ai shkon ne kish,edhe hajni i 2-te pasi hyn ne kish shkon e futet nen fusanin e nje popodice(zoj e nderit)dhe pasi hyn policia nuk shohin asgje te dyshimt.hajni e shfrytzon rastin edhe ia prek kembet asaj popadices.edheajo nuk leviz,edhe e pyet ka po ke qef me te prek,ajo thot:prekma k…. se edhe une prej tyre jam tuj ik(ai ne tesha te popadices kishte qen shoku i tij qe ishte hy ne kish i pari)

USHATRi
nje nate nje ushtare ishte dehur dhe po kthehej ne ushtri ku pa pritmas pa kapitenin dhe nalet e i thot a mund te kaloi edhe ai ishte pit i thot po vetem rreshte per nje hehehhe............

XHENETi
Njoni kish pase nje shok ne angli dhe e pyt ne telefon allaile shok si eshet anglija ai i kthet e i thit xhenet vlla xhenet kush po vdiske ne kosov po i bishin ne angli ai i kthehet allaile ej kqyr bre mose po ma she stergjushin e pyte ku i ka lan letrat e baneses se po me qet habitati

Po ulet tipi n`tren, kur perball tine e ulne pllavushja me full opremen (miniqi, dekolltea deri n`kėrthiz, komt deri n`qaf, etj). Tipi ja ka ngul syt dhe nuk po i hek prej saj. Pllavushja tu e pa qysh po e kqyr papaki, po i hap komt dhe po ja tregon "senin". Papaki nuk po mundet me ardh n`veti: A po t`pelqen - po e pyet pllavushja? Po, po qysh jo - po thot papaki! A po don me ta qu nji pershendetje me "senin" - apet pllavushja? Op op.... Pllavushja po e pershendet me at "senin". A po don me ta qu tash nji puthje? Tipi krejt i shashtrisen - po qysh jo! Pllavushja po i hap komt dhe po ja qon nji puthje me "senin". Papaki i qarten krejt, po mer guxim dhe po ulet te pllavushja. A po don mi shti dy gishta - po e pyet pllavushja? Papaki - ej, mos ha mut, a mundesh me to edhe me fishkllu a?

Shkon tipi te doktori me lyp ndihm: Doktor, unė kėndoj me nji grup, po problemi osht qė si po ja nisi me kėndu, mu po m`qohet ka*i, dhe po m`vjen shum keq prej publikut. Pasi qė doktori nuk ka pas kėsi experience, po ja propozon me ja nis me kėndu. Tipi po ja nis, dhe po i ndodh njejti sen. Doktori po e nderpren: Nuk koka qudi pse po tu qojka, se po knojke si pi**!

Vizita e mengjesit nė repartin e ginekollogjis. Doktori kryesor po e pyet motren medicinale: Kur ka me lind kjo? Me 1 tetor - po pergjigjet motra. E kjo tjetra? Me 1 tetor doktor - po thot motra. E kjo e treta? Me 1 tetor. Doktori pak i hutum: Mos po doni me thon qė edhe kjo e katerta ka me lind me 1 tetor? Jo, kjo ka me lind me 3 tetor se kjo nuk shkon nė at shkoll qė e ka organizu ekskurzionin.

Tipi pas shum mundimeve po e shtin femnen e vet me ja dhon. Nė fund, femna po ja nis me qajt: Qysh me shku te shpija, dhe me ju tregu n`shpi qė kam qen dy herė qik e keqe. Qysh bre dy herė - po quditet tipi? Pse a nuk po e bojim kėt pun edhe nji herė a?

Po e shtyn baba kolicen nė cilen nji femi i lazdrum nuk po qan, po o ka brtet. Krejt njerzve po ju trhek vemendjen kjo scen. Baba cili po e shtyn kolicen vetem po hec dhe me zo tė ult po perserit: Qetėsoju, Agim, qetėsoju Agim... Po i afrohet nji gru: Vallahi po ju kam lakmi qvar nerva paskeni. Nė Kosovė ka pak burra cilet kishin mujt me u duru pa e reh kėt femin kur lazdrohet si Agimi juaj! Zonj, aj e ka emrin Ardijan, unė jam Agimi!

Pasi qe kan kalu nji muj, femna po insiston te mashkulli me e njoftu me familje. Nuk muj tash, besom, gruja o n`punė e femit n`shkoll.

Profesori nė fakulltetin e mjeksis po i man ligjeratat. - Po ja nisim me thelbin e obdukcionit. Dy sene jan kryesore kėtu: E para, o me hek grdinė. Kqyrni! Profesori po ja shtin vdeknit gishtin n`both, po e nxer dhe po e lepin. - Hajt tash studentat - po insiston profesori. Studentat krejt t`sarihavt menxi tu u majt mos me kthy, po e pėrseritin veprimin e profesorit, disa prej tyre kthyn dhe i qiten edhe zort, disave ju ra t`pakt. Pasi qė krejt studentat u renisen, profesori po vazhdon: - Seni dyt, njejt shum i rėndesishem te obdukcioni, ėshtė me qen krejt kohen i koncentrum edhe me kujdes me i pėrcjell ligjeratat. Une nė both tė vdekurit e kam shti gishtin tregus, por e kam lepi gishtin e mesem, do me thon t`keni kujdes heren tjeter........

Po du mu da prej burrit - po i thot nji gru avokatit. A keni naj arsy? Po, jam e martune.

Burrit dhe grus shiptar t`Prishtines po ju jipet rasti me shku me nji shtet t`Afrikes me nji mision, diqka si UNMIK-u, dhe po pranojnė. Pas njė viti, burri po i shkrun nanes vet: A dashura nanė, po t`shkruaj shkurt, dhe po ta jap nji lajm t`mirė, qė je bo gjyshe. Ardijana e ka bo nji djal t`mrekullushem. Djali o krejt i zi dhe i ka flokt krejt dredha, pak me u qudit a, se edhe une edhe Ardijana jena bardhosha hahahaha. Kjo o me siguri se Ardijana nuk ka pas mjaft tomel n`gji e gjinin ja jepke nji zezake e ktuhit e djali me siguri me tomel i ka marrė edhe karakteristikat e keti vendi. - Sė shpejti po vjen edhe pėrgjegjja e nanes: I dashuri djali jem, nuk po muj me ta pershkru, sa jam gzu qė jam bo gjyshe nji nipit aq t`lezeqem. Po t`urroj shum fat e sukses n`jetė. Vetem edhe nji sen m`ka ra nder mend, qė edhe une kur tė kam lind ty, nuk kam pas mjaft tomel, e duhsha me t`ushqy me tomel t`lopes e garant prej qasej edhe ti i ke marrė karakteristikat e nji lope...

Burri pit qor po rrin n`midis dhomes dhe po i ankohet grus qė po i miren ment. Po pse spo ulesh n`fotele - po e pyet gruja? Po e pres kur kalon knene...

U bo reni tu prit mi la kerin, dhe shiptart po i kap nervoza: Qa po pret ti ktu me ket "Smart", pse se lan kėt ker te shpija n`kupatill?

Gruja n`panik po i telefonon burrit: Hajde shpejt - ka hi uji n`sveqica! - Po ku o keri? Ka ra n`Badovc!!!

Doktori po ankohet te automekaniku qė i ka lyp shum pare pėr shum pak punė: Ju po fitoni pėr njė orė mashum se na doktorat, e na kena kry fakulltet e specijalizime e plot sene tjera ..... - O doktor, po ju e keni vetem nji model mi ndreq edhe mi servisu, e neve na myten me modele t`rea - ju pergjegj mekaniku.

.

Po vjen bali n`Prishtinė, po e parkiron kerin dhe po hin me njė dugoj. Pas dy minutave po vjen hajni dhe po ja "punon" kerin. Bali po del prej dugojes dhe po e sheh tipin tu shku me ker tine, dhe po ja nis me kesh. Bali po des tu kesh, dhe syt po i qesin lot tu kesh. Hajni n`retrovizor po e kqyr krejt skenen dhe po kallet me marė vesh qka ka*in po kesh qaj. Nuk po mundet mu duru, po e kthen kerin te dugoja, dhe po nalet te komt e balit: Qa ki bre, qa po kesh - po pyet hajni? A je ti normal a - perseri hajni? Bali diq tu kesh, nuk po mundet me ardh n`veti tu kesh. O njeri, trego qa ka*in ki, qa po kesh se po ta *i nanen - po don me kop hajni? Ej, shum budall je hahahaahhaha! Po pse bre - u kall hajni? O BUDALL NUK O KERI YT!!!



Tipi po pershendetet me femnen e vet dhe po niset per Gjermani me i bo do pare e me mujt mu martu kur te kthehet. A ki me m`prit shpirti jem? - po e pyet. Po normal, loqka jeme - po betohet ajo. Pas tri vite, pasi qe e ka gjet punen e mirė, dhe ka pas fitim t`mirė, tipi po vendos me nejt edhe tri vjet. Nė fund tė vitit gjasht, tipi po ja shkrun femres edhe nji leter ku aj po mendon me nejt vetem edhe njė vit. Pas dy javesh, tipit po i vjen telegrami te shpija: Nuk mujta me prit mo, u martova me baben tėnd. Tė dashuron dhe tė pėrshendet e jotja - nėna.

Po takohen n`rugė: - Riqke, riqke Krasniqin, qka u bo kshtu me ty? A o e mundun qe paske ndrushu kaq shum? Kogja do kille i ke pas, tash koke dobėsu shum. Po qvar flok dredha ki pas, tash koke qelav krejt. Edhe syt t`paskan leshu e ja paske nis me bajt edhe syza a? Po unė nuk jam Krasniqi, unė jam Gashi! Qka, edhe mbiemrin e paske ndru a?

Jo, keni gabu, nuk o qaj numer. -A jeni tė sigurt? -Pse, a ju kam rrejt najher a?

Prej kurshit je ka punon n`Ministri? Prej momentit kur mu kan kėrcnu qė kan me m`qit prej punes.

Po vjen musafiri n`shpi pronarit cili e ka fabriken e kondomave, kur atje 15 femi. Krejt keta femi jan tė juaj - po pyet musafiri. Pėr njė prodhus t`kondomave kjo nuk o bash reklam e mirė. Po kjo edhe nuk o reklam, kėto jan reklamacionet!

Ku ke lind? N`spital. Pse, qa ki pas?

Deri tash, mjeti ma i sigurt kontraceptiv - me gojė JO!!!

Qka o xhemperi? Pjes e garderobes, cilin e vesh femija, kur i vjen ftoft nanes vet.

A ka lind naj njeri madh n`Podujev? Jo, krejt kan lind t`vogjel!!!

Po shkon bali n`BoroRamiz dhe po hin me njė butik: Sa kushtojnė kėto tesha? 500 euro - po pergjigjet shitsja. Fijuuuuuu - po i pshton balit nji fishkllim prej goje. E kėto tesha - apet po pyet bali? Rrumbullak dy fishkllima - po ja kthen shitsja



Po e bjen baba djalin te nji piktor. E pruna djalin me e mesu me pikturu. Zotri, kadale, po nuk o kjo pun bash qashtut e thijesht, pėr ket pun njeriu duhet me lind - po pergjigjet piktori. A nuk po ma sheh djalin a, ka lind!

Po hin tipi n`autobus spic me puntort t`Obiliqit, cilit lodhshem po kthehen te shpija. Ej njerz, me hanger dhe me pi 50 cent! Krejt autobusi bashk me shoferin po qohen: Ku, ku?! Kadale, kadale, qetsohuni, nuk ka kurkun, po kish qen mirė me pas.

Qa ka lidhje qė e ki nji kom ma te shkurt, bilim tjetren e ki ma te gjatė.

Po kthehet djali gzushem prej shkolles: Babė, sot i vetmi n`klas kam dit mu pergjegj ne pytjen e mesueses. Bravo djali jem, qe 5 euro. E qka ke pytja? Kush e ka thy gjamin?

Mos bleni senet "Made in Yugoslavia", se atyre ju ka kalu afati.

Hera parė, mickoja e vogel po fluturon pa nanen e vet. Pasi qe u kthy te shpija, po e pyet nana: Ani, qysh ke? Super, fantazi, kur m`kan pa tu fluturu krejt mi rehshin shuplakat!

Nė kliniken ortopedike t`Prishtines, cimerat po e pyesin pacijentin cili o krejt n`gips, dhe vetem goja po i shihet: Qka punon koleg? Kam fshi gjama neper ndertesa, po e kam lon punen - po pergjigjet pacienti. Kur e ki lon punen- po pyesin koleget? Ka kati i dyt, kur kam qen tu ra.

Nė darsem tė njė sportiste: A jeni ju dhandri? Jo, unė kam ra qysh n`gjysfinale!

E kam futbollin n`gjak - po thot njė lojtar. Athere me siguri e paske qarkullimin e dobt, se nuk t`ka ardh deri te komt - po ja kthen treneri.

Aj pėr krkon nuk fol keq - se fol vetem pėr vehten.

Kishe mujt mi gzu naj femen - nese nuk martohesh.

Po qohet Zefi n`panik prej gjumit, krejt i njersit, menxi po mer frym, tu brtit:Boll mo, nuk ka mo, nuk ju jap mo! Gruja po ja qet nji got uj ftyres, dhe po ja mshon disa shuplaka, per mi kfill: Zef, Zef n`gjum je, tu pa ander. Zefi po kfillet pak: Le se, kam pa ander kishe krejt qato paret qka po i hargjesim n`ministri palidhje, jan t`mijat.



Njė gru reth 40-tave po pson infarkt dhe po bjen n`komė(as gjall as dekne). Gjat vdekjes klinike po takohet me Zotin dhe po e pyet: A o qeky fundi jetes ime? Jo, jo, ki me jetu edhe 38 vjet, 4 muaj, dhe 28 ditė - po i thot Zoti. Pas rehabilitimit, gruja ndermer edhe disa operacione plastike, i qon botht, cicat, e ngreh ftyren, pasi qe ka me jetu edhe 38 vjet, bilim ne t`knaqet. Tu dalė prej spitalit, po i mshon keri ndihmes shpejt dhe po vdes nė vend. Po takohet perseri me Zotin: Qysh bre lejove me vdek une kur me premtove edhe 38 vjet jete? Po ja ngulė syt Zoti dhe: Pasha Mu, nuk t`pasna dallu



Pasi qė e ka kontrollu grun, doktori po e thir burrin e saj: Me ju tregu drejt, gruja po ju duket shum keq! Pasha nanen, as mu nuk m`pelqen, po m`ka martu baba!!!

Pse o mirė, me i tetovirat 500 euro n`ka*? Gjeth ki pare n`dorė, gzohesh tu e kqyr qysh po t`rritet kursimi, dhe gjeth mundesh me ju jap femrave me hargjit sa dojnė.

Po e takon tipka frajerin me musteqe, dhe po i gjuhet. Tipi nuk po duket diqka i interesum, dhe tipka me nji moment po ja lyp nji kime t`musteqeve si kujtim. Tipi po e shtin doren n`brek dhe: Deri sa kam n`depo, n`izllog nuk preki!!!

Me nji bazen t`Kosoves, po hin tipi nė WC t`femrave: Keni gabu, ajo o pėr femra - po ja spjegon tipka! Jo, jo, nuk kam gabu, se edhe ka*i jem o pėr femra - po ja spjegon tipi!!!

Po kalon nji peder afer nji ndertese cilja ėshtė tu u ndertrtu, dhe puntort po i gjujin fjalė: Peder, o peder. Pederi po kthehet, po ju tregon gishtinė: More pisa, puntort e zdralavt, gubana... Ndertesa pak ma lerg, scena njejt, por komentet e puntorve janė: Kqyre more tipin qvar t`hecni, qvar graciozi, qvar bothe... Pederi po skuqet pak, dhe n`kalim po i pėrshendet: Qao arhitekta!!!
 
Top
view post Posted on 15/11/2009, 12:39     +1   -1
Avatar

DURRSAK KAM LE DURRSAK DO TE VDES!https://www.dailymotion.com/alice-desi

Group:
Administrator
Posts:
6,279
Location:
DURRES

Status:
Offline


Ishin nje here ne nje aeroplan Fatos Nano, Sali Berisha dhe Ilir Meta. Gjate udhetimit iu prishet aeroplani dhe bien ne nje ishull. Aty i kapin indianet dhe iu thone:
-Dilni dhe mblidhni 12 fruta secili. Fatosi mbledh 12 pjeshke, Saliu 12 qershi dhe Iliri 12 shalqinj. Tani iu thone indianet futuni ne b*th ose do ju vrasim.
Fillon Fatosi kur po fuste te 6 vdes, fllon saliu kur po fuste te 6 vdes. Lart ne qiell kur kishin vdek e pyet Fatosi Saliun: -Po ti pse vdiqe ti i kishe te vogla?
Ia kthen Saliu: Vdiqa duke pa Ilirin kur po fuste shalqiun e 6.
 
Top
view post Posted on 9/12/2009, 23:26     +1   -1
Avatar

DURRSAK KAM LE DURRSAK DO TE VDES!https://www.dailymotion.com/alice-desi

Group:
Administrator
Posts:
6,279
Location:
DURRES

Status:
Offline


Djali kėrkon nuse!

Kreh baluket ditė e natė
kokėn e shkretė se le rehat
perdor vajra ,xhelra e llaqe
tu bė koka porsi faqe

Tre pasqyra na i theve

* No Country for Old Men psp

Keeping the Faith trailer mė parfum tėrė lagjen leve
The Best Little Whorehouse in Texas movie
kater palė kepuce i grise
mendjen vajzes dot sja prishe

The Bone Collector dvd

Per ty paska qėnė njė fat i keq
se vajza tė qelloi e ftohte akull
ah i mjeri cke per tė heq
do pėndohesh qė je mashkull

download A Fish Called Wanda dvd

Manhunter rip

* Disappearing in America move

* The Purple Plain

Eyes of a Stranger hd

Dije njė ditė do dashurohesh
prandaj mos e merr me ngut
por ta dish shume do pendohesh
Brother Bear trailer

se nusja nė shishe ka me tė fut
 
Top
view post Posted on 10/12/2009, 19:01     +1   -1
Avatar

DURRSAK KAM LE DURRSAK DO TE VDES!https://www.dailymotion.com/alice-desi

Group:
Administrator
Posts:
6,279
Location:
DURRES

Status:
Offline


Na ishte nje here plaku me plaken, dhe na zihen njeri me tjetrin…
pasi u zun te dy keta, vendosen te ndaheshin,
por na duhej te ndanin dhe mallin qe kishin ne menyre te barabart…
…edhe keshtu ben.

*plaku merr kaposhin
*plaka merr macen
*plaku merr sheqerin
*plaka merr kripen
*plaku merr mashen
*plaka merr kacin

edhe u ndan si perfundimisht te dy pleqt…

kalon nje fare kohe, dhe plaka e lan kripen dhe e nxjerr ne diell per ta thar…mirpo kripa na humbi, avulloi, dhe ngeli plaka pa kripeeeee dhe nuk kishte me se te gatuante me, dhe na ngeli pa ngren plaka….ashtu

ndersa plaku kishte sheqer edhe hante sheqerin….keshtuuuu

kur plaka vinte per te trazuar zjarrin i digjeshin dokat (duart)

ndersa plaku kishte mashen edhe nuk digjesh…

nje dite prej ditesh, ngelen te dy si perfundim pa ushqime dhe pa lek…

edhe cte bej cte bej thot plaku!?…i thot kaposhit…

O kaposh

urdhero i thot kaposhi.

i thot plaku…kemi ngelur pa lek o kaposh, po dil e na gjej ndonje lek se nuk kemi me se te blejm buke.

e mire i thot kaposhi…

edhe keshtu vepron kaposhi, mer rrugen dhe niset per te gjetur lek per plakun…

ec e ec kaposhi, kur ne mes te rruges i del ujku.

i thot ujku kaposhit.

ku po vete o kaposh?

ja i thot kaposhi, kam dal te gjej ca lek se s’kemi me se te ham buke une edhe plaku…

oooo i thot ujku, a te vij edhe une me ty?

po… jo jo i thot kaposhi, se eshte rruge e larget edhe lodhesh.

jo ore jo, (i thot ujku) se nuk lodhem, po me ler te vij dhe une me ty.

epo mire hajde i thot kaposhi…dhe nisen te dy bashk.

ec e ec keta te dy, kur lodhet ujku.
i thot ujku kaposhit, o kaposh u lodha une, si t’ja bej?
a nuk te thash (i thot kaposhi) qe do lodhesh se eshte rruge e larget!
dhe e mer kaposhi ujkun dhe e fut tek barku…edhe nisen prap…

ec e ec, gjat rruges e njejta gje i ndodh edhe me dhelpren, lumin edhe ariun, edhe kaposhi beri te njeten gje si me ujkun(i futi te barku i vet) deri sa arriti tek mbreti.

kur arriti te mbreti kaposhi, hipi ne nje garth edhe ja nisi kenges…

kikiriki kikikua…dua cupen e mbretit per grua…
kikiriki kikikua…dua cupen e mbretit per grua…

kur e degjon mbreti.

hėu thot mbreti, kush eshte ky qerrata qe dashka cupen time per grua?

kapeni shpejt, i’u thot ushtareve te tij mbreti, dhe futeni tek kuajt e eger ta shkelin me kemb qe te ngordhi,,,dhe e kapin ushtaret e mbretit dhe e hedhin te kuajt e eger kaposhi…ndersa kaposhi,,,tak nxjerr ujkun nga barku dhe i ha ujku kuajt e eger.

del prap kaposhi dhe i’a nis prap kenges,
kikiriki kikikua…dua cupen e mbretit per grua…

hėu, prap mbreti, kapeni dhe futeni tek lepujt e eger, u thot mbreti ushtareve, qe ta han lepujt. e kapin ushtaret e hedhin kaposhin tek lepujt,,,kur kaposhi,,tak nxjerr dhelpren nga barku, dhe i ha dhelpra lepujt e eger,,,shpetoj prap kaposhiiii…
me te dal prap kaposhi i’a nis kenges serish…
kikiriki kikikua…dua cupen e mbretit per grua…

u cmend mbreti,,,kapeni u thot ushtareve dhe hidheni tek furra brenda qe te digjet nga zjarri…e kapin ushtaret e hedhin te zjarri kaposhin,,,,kur kaposhi tak, nxjerr lumin qe kishte tek barku i tij, dhe e shuan zjarrin lumiiiii,,,dhe keshtu shpetoj prap kaposhi.

del prap kaposhi dhe i’a nis prap kenges…

Kapeni tani, u thot mbreti ushtareve, dhe hidheni tek dhoma me florinj, te haj florinj sa te mbytet…
e kapin ushtaret, e fusin tek dhoma me florinj…
mbush barkun mire e mire me florinj kaposhi, dhe nxjerr ariun nga barku per te shqyer deren, e hap deren ariu, del kaposhi prap…
ne te ikur kaposhi, i’a merr edhe nje here kenges ne fund per inat te mbretit,,,kikiriki kikikua…dua cupen e mbretit per grua…edhe iken kaposhi, kthehet tek plaku…

u gezua plaku se i solli gjithe ato florinj kaposhi…

e shikon plaka dhe i vjen inat…
i thot plaka maces qe kishte ne shtepi…
po del edhe ti moj mace na gjej ndonje flori si kaposhi, se do ngordhim per buke…

e mire i thot macja se dal une,,,del macja, kap hardhuca, gjarprinj, neperka, edhe ja con plakes tek shtepia…i leshohen hardhucat ta han plaken…
ndihme…ndihme…po therriste plaka, bjer me kacit plaka hardhucave, po nuk mundte t’i vriste te gjitha…ndihme…ndihme…therriste plaka.

e degjon plaku qe po kerkonte ndihme plaka e shkret, dhe vete e ndihmon…dhe e shpeton plaken nga hardhucaaaaat….

dhe pastaj bashkohen prap plaku me plaken dhe jetojn prap sebashku te gezuaaaaar
 
Top
view post Posted on 13/12/2009, 15:36     +1   -1
Avatar

DURRSAK KAM LE DURRSAK DO TE VDES!https://www.dailymotion.com/alice-desi

Group:
Administrator
Posts:
6,279
Location:
DURRES

Status:
Offline


Shkova ne Bullgari me dy ēanta ne krah
Po ta leshoja rastin do t`ishte gjynah
Pesėdhjetė kondoma i mora me veti
Ca me erė bananeje,ca me erė shėrbeti

Une pastaj i bleva dy peshqire te ri
Njerin per tu shtrire, e nje per tu fshi
Tek butiku "Charlie" shapkat i pagova
Se m`i la pak lire dhe sa shume u gezova

Dhe i bleva biletat pėr ne Bulgari
Une me katėr veta, keta shokėt e mi
Sikur te ishim te "etur" per se* e dashuri
Te gjithe sec ia mbathem permbi Slloveni

Sa shumė kemi vuajtur nga "gocat shqiptare"
Qe edhe per te ngrene u vjen teper "marre"
Qė gjithmone mendojnė se fantazia erotike
ėshtė simbol i vetem i shtėpive publike

Si fillim te permendin unazen e nuserise
Ndryshe ishin krej femrat e Bullgarise
Femrat tona tė bukura jane me t`vėrtetė
Por te perzihen per cdo gje ne jete

Deri sa i mbush mendjen te bie gjuha ne toke
Sepse shume te shkretat mendojne per ate "koke"
Pse "organet" duhet te perdoren "prore"
Kete se kupton gjinia jone femerore

Disa, engjej te behen aty para syve
Dhe nga ana tjeter s`lene zemer pa thye
Edhe pse disa dashnor kane pa pushin
Para syve te thone "akoma jam Virgjine"

Tė gjitha kėto na mundonin pa kufi
Nė zemrat tona te mbushura plot dashuri
Nuk me interonin me gjerat e kota
Doja te jetoja sic jeton gjithe bota

Duhej plotesuar pak "deshira` e rinise
Ne zallin "e bekuar" te Bullgarise
Gjerat sec ndryshuan pak e nga pak
Tani isha turist, e dikur refugjat

Fillova nje jete krejt nga fillimi
Per dy jave te tera sa zgjati pushimi
"Haresam te. Y Ubovna si"
Ishin fjalėt qė une i thoja pa kufi

Njėra mė pyti "Asrimov Tarakovski.
Ne razbirash makedoniski?"
Ne razbiram se maqedon nuk jam
Por njė i "shkrete" shqiptaro-amerikan

Qė jeton "i shkreti" vetem pėr pak lezet
Pesė vjecar une isha kur me "bane" synet
Erdha per pushime ketu ne Bullgari
Sikur cdo Shqiptar nje Bullgarke me .i

Dhe Bullgarka e shkrete kurrsesi s`besonte
Se dicka e tille nga "shqiptaret" na mungonte
Keshtu java kaloi qe ne ditet e para
Me gjithe shoket tjere ishim vene ne gara

Cili do te zinte femra me shume
Cili do te kalonte gjithe naten pa gjume
Nuk kishte dite dhe as kishte nate
Qe te gjithe s`kerkonim per tjeter "nafake"

Edhe sikur fare mos te kishte "Halet"
Rusja te merrte frymen ta mbaronte krejt
Dhe na kuptonin vetem me nje "birre"
Te ardhur te gjithe nga Amerika e "lire"

Nuk kaluam nje nate qe te ishte e qete
Te gjithe rrinin jashte, flladiteshim lehte
Duke biseduar te gjithe nė gjuhėn Angleze
Duke na dhene Bullgarka ate "puthjen" Franceze

Ne te gjithe po pinin vetem Coca-Cola
Dhe "shtypnin" me dore, cfare arrinte dora
Njeri nga ne rrinte shume prane detit
Tjetri matane "gardhit" cirrej prej sikletit

Tė gjitha kėto nuk jane per shaka
Ndoshta jane te kota dhe per tu ba
Kur Bullgarka hypte e zbriste si mbret
Te dukej sikur ne dhome po binte termet

Te pushton Bullgarka pak e nga pak
Harron per momentin dhe jashte del "cullak"
Harron se ka rroba fare ne kete bote
Po hajde Shqiptaro dhe coje nje gote

Gati mu mbushe mendja qe asaj t`ja fali
Shapkat qe bleva tek butiku "Charlie"
Dhe pas pak ia nisem qe te dy me u shtri
Ne peshqirin qe bleva une per me u fshi

Njehere thashe me mend "mos e ka triperin"
E pastaj une shume do ia shoh sherrin
Por shpejt u kujtova qe i kisha me veti
Kondomat me lule dhe me "ere" sherbeti

Nuk doja t`ja dija c`behej ne Shqiperi
As per standartin e madh ne Slloveni
E as per vullkanet qe ishin ne Japoni
Se ne koke me vuri nje "corap" te zi

Dy, tre here ne vesh nje fjale sec i thashe
"Iskash" dy, tre here Bullgarke "Iskash"
Por te shkretin "bark" ma vuri tek kraherori
Dhe me hoqi ethet me mire se doktori

Por ne kur te dy ia filluam lojes
Sec me doli "shkuma" si zagar prej gojes
Kur me futi duart dhe me preku ne floke
Thashe se me rane, dhe mi hodhi ne toke

Se ajo ne krevat mire me kishte shtrire
Se cfare me kishte gjetur nuk e dija mire
Sec ma mbertheu ke mesi dhe per dore
Thashe se me ra ne toke e gjora zorre qorre

Ja keshtu kaloi gjithe pushimi yne
Shkova i "holle" dhe erdha i fryre
Rri,e pi gjithe diten ne Bullgari
Se ne qofsha gjalle une perseri do vij
 
Top
view post Posted on 4/4/2010, 11:50     +1   -1
Avatar

DURRSAK KAM LE DURRSAK DO TE VDES!https://www.dailymotion.com/alice-desi

Group:
Administrator
Posts:
6,279
Location:
DURRES

Status:
Offline


C'jane ata ne ate breg

o bo bo c'qenkan greke
kujdes njerez mos ju kapin
se pastaj te rruajne ******
-ra nje shi e vendin lau
c'pati greku qe na shau?!...
kerkon te na uli pjacen
Grek,o Grek te dhjefsha rracen!...
-mu tek kryqi kur u lute
pandehe se na e fute
o haleja e halese
i paturp e i pabese.
-ca ushtare kur po kendonin
ne orgazem po kalonin
kur shanin turq e shiptare
s'di pse ndiheshin krenare

-dhe i donit zorret tona
per oshkure e per pantallona
pse keshtu o cipeplasur
shume urrejtje paske pasur?!...
-me ngadale e me avash
sa te behet keci dash
je i lutur te na hash
cfare prodhon zorra e trashe!...
-o surrati me mballoma
nuk i nxjerr dot zorret tona
ndaj rri urte ne ate prak
se ka bere Cecua bicak
-po neve jemi ktu
me te vjeter dhe nga ju
dhe se cajme ****** hic
kur na shan nje palo p...

-Grek o grek o kryehorr
e ndjen veten superior
ke harruar historine
Vangjel Zhapen dhe Aline!...
-kishte Zhapa ne oborr
njemije greker sherbetore
kish Aliu ne Janine
fronin dhe Vasiliqine
-kapedanet shqiptare
me flori dyfeket lare
vec me kenget e dyfekut
pavaresine i sollen grekut!...
-lih or lih duke kenduar
po historia eshte shkruar
vule e bardhe mbi te zeze
qe nga Vjosa ne Preveze

-se neve jemi ketu
me te vjeter dhe nga ju
ndaj mos lihni,hingellini
se ca borxhe na i kini

-historia e vertete
s'eshte vetem dhjetet vjete
qe erdhem aty tek ju
se ca halle kish ketu!...
-po hallet tona do treten
vec kujtimet do te mbeten
po dhe ne ,o grek,dikur
te dhame buke ,te dhame grure!

-ndryshe flet e ndryshe ben
Kali i Trojes u be Qen
Qen-zagar,perjashta dhembet
te ha e te nduk nga kembet
-vete na ngave,nuk te ngame
pisllekun te gjithe e pame
te pergjigjem o Andard
me monedhe te barabarte...
-provoje more hale
dac me turkun,dac me ne
provoje o putane
te lesh breket kesaj ane!
-para se te nisim grushtin
mos harroni 2Gushtin
hengret hu e prape s'u ngopet
perpara ju vume si lopet!


-ne vertete jemi te ngurte
po nuk jemi aq te urte
dime te shajme o mavije
edhe me liber shtepie
-morali yt smund te ngjallet
kur me kenge Andardi tallet
me turkun e Shqiperine
qe te mundin me peshtyme
-se ne jemi te sprovuar
historia na ka shkruar
kur skishim buke mor ***
hanim zjarr edhe barut!...
-na ngave ndaj dhe te ngame
keshtu ditem,keshtu thame
grek-ushtar kokegorice
ec na puth ne prapanice!...

-grek-ushtari kokethumbi
fjala vret me keq se plumbi
serish reston do ta marresh
po kjo s'eshte pune ushtaresh
-c'jane ata qe shkojne larte
obobo qenkan andarte
i jane sulur shqiptarit
qe t'i hane majen e .....

Arben Duka




capten or majmun
sikur te kishe bese me shume
do ishe djale i mire
por ti na dole byth***
sikur te ishe pakez burre
shqiperine sdo e haroje kurre
na vjen keq se flet dhe shqip
skemi cbejme,ke greku je shit
nuk po te shaj nga robt e shpis
se ashtu jane rregullat e burrnis
po nje te shame do ta qes
je LEGEN dhe i PABESE
 
Top
view post Posted on 22/4/2010, 19:29     +1   -1
Avatar

DURRSAK KAM LE DURRSAK DO TE VDES!https://www.dailymotion.com/alice-desi

Group:
Administrator
Posts:
6,279
Location:
DURRES

Status:
Offline


Triller ,seks, skandal e gjen sot ne cdo kanal. pas mesnate te gjthe zgjuar me vegla neper duar. qejf, mengjes dreke darke,qete rrojme sado pake. o popull thirri atij truri jemi mish jo copa druri. Kemi ndjenja kemi gjak dhe seksin e kemi hak. Si te rrojme si te mos rrojme jetes qejfet do ja shtojme. Po ju them prej xperiences beni qejf para dates se skadences.
 
Top
view post Posted on 12/7/2010, 20:36     +1   -1
Avatar

DURRSAK KAM LE DURRSAK DO TE VDES!https://www.dailymotion.com/alice-desi

Group:
Administrator
Posts:
6,279
Location:
DURRES

Status:
Offline


Plaku i pallatit per karshi
Me nje plake, ka ra n'dashni
Dite e nate per te mendon
Pa e pare dot s'duron.
Kur del plaka ne dritare
Plaku i shkret luan fare
Do qe t'ia bej me sy
Por i mbyllen qe te dy.
 
Top
view post Posted on 21/7/2010, 19:53     +1   -1
Avatar

DURRSAK KAM LE DURRSAK DO TE VDES!https://www.dailymotion.com/alice-desi

Group:
Administrator
Posts:
6,279
Location:
DURRES

Status:
Offline


Ku jetojme aq te gezuar,
xhepat bosh, deren blinduar?
NE SHQIPERI!

Ku ka vlere me shume gomari,
se shkencetari apo shkrimtari?
NE SHQIPERI!

Ku ka ''rend'', ''paqe'', ''qetesi''
ku ujku per ujkun eshte njeri?
NE SHQIPERI!

Ku s'punojne hic kombinatet,
ku hajdutet po ngrejne pallatet?
NE SHQIPERI!

Ku ta vrasin deputetin,
Ku s'e pysin presidentin?
NE SHQIPERI!

Ku qeveria punon me banda,
Ku na mban gjalle vec kontrabanda?
NE SHQIPERI!

Ku te hedhin me shume balte
dhe ku fajdet ti ngrijne parate?
NE SHQIPERI!

Ku ka baker, krom e ar
Por s'ka uje per tu lare?
NE SHQIPERI!

Ku i veshin ne koke corapet
dhe kallashi i lan hesapet?
NE SHQIPERI!


Ku pelcet, kercet dyfeku,
ku pa djerse fitohet leku
NE SHQIPERI!


Ku spiuni ben transparentin,
ku vampiret perbejne parlamentin?
NE SHQIPERI!


Ku qeveria ben Nastradinin,
ku sigurimi t'vjedh persekutimin?
NE SHQIPERI!


Ku vishet gjithe populli ''me trim'' i botes
me tesha t'vdekunish te gjithe europes?
NE SHQIPERI!


Ne c'vend kemi lere,
krenare dhe te dhjere?
NE SHQIPERI! Sad
 
Top
suela
view post Posted on 11/11/2010, 22:46     +1   -1




Gjosho Vasija-Rapsodģ: “Metamorfoza e djallit..“

–”Hé Gjosho Vasija, a po m’njeh?!?!”
–”Shih pashė buken ke po shoh….
posi gjanem nuk po t’njoh?
Kemė pasė shpijat pranė e pranė,
t’kam njoftė babė e t’kam njoftė nanė.
kemė luejtė bashkė nė kohė t‘f’minis
masandej nė moshė t’rinisė
shpejt u fute n’gjij t’partisė
dhe u bane komunist
si ma i ndezti aktivist,
me nji fjalė tė dhanė kulturė
tue vu gur e tue ba murė
me ndertue atė diktaturė”–…
—”Ēka me bą…Asht mbyllė tash dera,
kanė qenė krejtė do kohna tjera.”—

—”Vertetė kjenė do kohna tjera…
Komunizmi kje kolera,
kje trathtija, vrasja e mnera.
Injoranca deri n’ bindje
se do’e ēojmė atdheun nė Lindje.
Edhe moret thikat n’dorė,
edhe niset pa hiē zorė
me i ra tok’s kryq e terthurė
tue shtrij n’popull diktaturė
N’gjak u mbluene votrat tona,
helm u hodh mbi sofrat tona,
ē’u mbush toka me kufoma,
si e si me urdhen t’shkjaut
me ia nxjerrun shpirtin vllaut…
Sot besoj se kjo doktrinė
si e kalbun, qelbėsinė
duhet vąr tek nji vetrinė,
ku sejcili kalimtar
tė ndalohet, puna e parė,
e pa zor e pa poterė
do ta pshtyjnė nja 30 herė”—..

“—Ke tė drejtė,mjerim ēdo skaj,
por dhe nč nuk patem faj..
Fillė sa hymė na gjujten n’ rrena,
rrena e rrena, ēdo orė rrena
erdh nji ditė e na u mbush ena
qė besuem se me t’vertetė
do t’i japim vendit jetė.”—

—”Sot ku je,ēka je tue bą,
a po merresh me ndoj gją,
me thye tokė a me prč drł,
ndoj pullaz me rregullue,
me kullotė kund dhen a dhģ,
a por ndoshta je ndry n’shpi
fukara me lugė, pa lugė,
se ke zor me dalė nė rrugė.
frigė se t’gjujnė fmija me gurė
si pjestar nė ‘diktaturė?”—

“—Po, diēka kam ardhė verdallė
mos me mbetė si peshku n’zallė..
Shpejt u mblodhem, biseduem,
fillė nga triskat u liruem,
disa i hodhen nder fekale,
disa i treten nder kanale,
se ma ftyra e diktatorit
nuk e dij ku a tretė prej zorit
por mbaj mend i bamun n’copa
copa e copa ku pat gropa –
Masandej si qethen dhent
edhe ne i qethem mendt
edhe fillė e “no koment”
filluem punen n’Parlament.”

“—Komunista nė Kuvend???
Ti po rrenė a me gjithė mend,
Deputet me hy n’atė prak,
ju qė’i keni duer’t me gjak,
ju bash mjeshtrat e torturės,
baballar’t e diktaturės?”—-

“–Njashtu asht, por kjo spjegohet….
Kur me drł pop’lli nenshtrohet
e me rrena perpunohet,
rrena e rrena e kaēarrena
deri qė t’i mbushet ena,
e ti bahet shqiptar ngratit
jo ma larg se tesha e shtatit,
ajo turmė harron disprimin,
dhe miqėsohet me rregjimin,
sa qė deri diktatorin
per si babė e rreh krahnorin..
Sot prap jemi tė nderuem,
tė pershndetun, tė trajtuem
kemi prona me 8 kate
e dikush me 12 kate….
Qė ta dijsh Gjosho Vasija
asht e thjeshtė ketu historia…
Komunizmi kurr nuk vdes
sa t’kenė bota faqezes,
ai livizė ose ndrron ves,
der djč lkurė e n’diktaturė
sot me rrogė e me veturė,
der djč i kuq e sot bojė rozė
me nji fjalė e thanun n’prozė
ajo pėson metamorfozė,
pra nuk vdes, por rrin i gjallė
sepse kemė nji mende djallė,
e nji popull krejtė budallė.”—

“–Kam ba mirė unė si shqiptar
qė jam zhdukė si mergimtar
mos me’ i pą mą’ ato vrastarė,
ato qej, ato kusarė…..
 
Top
MUZIKSHQIP
view post Posted on 31/1/2011, 19:28     +1   -1




Ishin Kan 3 Vajtza Ne Tren Nje Gjermane Nje Zvicrank Edhe Ni Shiptark Dh Duke Shkuar Rruges Gjermanka E Nzjerr Parfimin Edhe E Qet Do Dhe Ja Ban Made In Germania Mas Andej Edhe Zvicranka E Qet Dhe Ja Ban Made In Suiss Kurse Shiptarka Nuk Kish Pas Parfim Dh E Leshon Ni Pordh Dhe Ja Ban Made In Pasul
 
Top
15 replies since 21/1/2009, 19:13   3446 views
  Share