MUZIKE SHQIP ME TE BUKURA NE BOTE,WINDOWS SHQIP FILMA SHQIPTAR DHE PROGRAME FALAS

Reply

LETRA DASHURIE ME TE BUKURA DHE TE REJA

« Older   Newer »
view post Posted on 15/11/2009, 15:16           Quote
Avatar

DURRSAK KAM LE DURRSAK DO TE VDES!
******

Group:
Administrator
Posts:
6,095
Location:
DURRES

Status:


lumi rrjedh uje zemer pikon gjak te dua qe te shoh por jemi shum lagg edhe pse jemi larg asgj sna pengon largsija na dan por dashurija na bashkon neve dyve
 
PM Web  Top
view post Posted on 15/11/2009, 15:16           Quote

Advanced Member

Group:
MODERATORE
Posts:
1,242

Status:


Ti fali syt nese ti me shikon ti fali duart nese ti me shtrengon ta fali shpirtin nese ti me perqafon ta fali zemren nese ti me don..per ty edashur DITA....
 
PM Email  Top
view post Posted on 15/11/2009, 15:16           Quote
Avatar

DURRSAK KAM LE DURRSAK DO TE VDES!
******

Group:
Administrator
Posts:
6,095
Location:
DURRES

Status:


E di se tĆØ dua e di se mĆØ do ni shtrig na pengo vetĆØm varri shkret qĆØ na dan pĆØr jet
 
PM Web  Top
view post Posted on 15/11/2009, 15:17           Quote

Advanced Member

Group:
MODERATORE
Posts:
1,242

Status:


nese jeta eshte e till mem lendu nuk kam deshir nese me do me vjen mir nese jo lamtumir
 
PM Email  Top
view post Posted on 15/11/2009, 15:17           Quote
Avatar

DURRSAK KAM LE DURRSAK DO TE VDES!
******

Group:
Administrator
Posts:
6,095
Location:
DURRES

Status:


Per ty jetoj.
Per ty edhe vdes.
Per ty lopen me gjith
viq e shes
 
PM Web  Top
view post Posted on 15/11/2009, 15:17           Quote

Advanced Member

Group:
MODERATORE
Posts:
1,242

Status:


Zemra ime,po te shkruan shprti yt,gjate,oh sa gjate jam menduar,te te shkruaj apo jo.Dhe ja sot me ne fund vendosa.Ndala lotet mora lapsin,dhe nisa te hedh ne leter ate cka me ndjen zemra ime e coptuar.,Kam vetem nje lutje zemer te pakten ta lexosh kete leter,e pastaj bej si te duash coptoe ne dac,edhe me zemren time te coptuar e bere therime lendoje edhe me shume. zemra ime 6 muaj me pare kur per here te pare te pash gezimi im nuk kishte te treguar,vetem ato qe jan dashuruar e kuptojn me mire kete ndjesi.Te shihja 6 muaj ngrihesha me veshtiresi,pija,haja dhe merja fryme me veshtiresi e siklet te madh.Te takova ne mes te shtatorit c'vuajtje me shtonte ajo kohe po kurr kurren e kurres nuk mu zvogelua dashuria per ty.Mezi prisja momentin qe ti te dilje ne drite.Hoqa vuajtje te pa treguara sa qe fjalet nuk i pershkruajne dot,u perballa me shume vuajtje zemer.Dhe me ne fund ti dole ne drite te qeshurat tua u perzien me lotet e gezimit tim,oh c'gezim eshte ai cast,c'gezim me sjell ai moment. Po a e meritoj valle kete shperblim qe me ben ti mua,a e meritoj valle kete ftohtesi,kete sjelljen tende. Zemra ime spo te kerkoj shume zemer, vetme te te shoh nje here e te te puth syte e ballit,te te ndjej vec nje here prane,te ndjej aromen e qenies tende,vetem kac zemer. Shume eshte valle per ty kjo,apo jo. Jeta po me kalon shume shpejt e vecanerisht mungesa jote, sot zemer mu deshta te ta thom, te lutem trego pak butesi per shpirtin tend. Ka ardhur koha zemer qe zemra jote te zbutet dhe te ndjej pak dhimbje per nje shpirt qe e keputi malli,qe e mbyti merzia,qe i eshte djegur zemra dhe i jane thare lotet mendohu zemra ime mendohu. Ti per mua je ende zemra ime je shpirti,je gezimi dhe je pranvera e shkurter e asaj pak jete qe me ka mbetur. Vetem mos haro zemra ime se do te dashurohesh edhe ti e te te pyes edhe une a vuan edhe ti, me siguri qe po, pra atehere do te ndjesh dhimbjen time por edhe larg qoft larg qoft qe ta pesosh si une . Eja te te shoh te pakten nje here te lutem shum,Asgje me shume nuk dua ,Vec ti t’me duash e une te dua ,Zemer shpirti yt kaq kishte tani bej si te duash letren ndash grise ndac bej cte duash me te .Vec te lutem mos haro kush te donte cmendurisht.Te perqefon shpirti yt.
 
PM Email  Top
view post Posted on 15/11/2009, 15:18           Quote
Avatar

DURRSAK KAM LE DURRSAK DO TE VDES!
******

Group:
Administrator
Posts:
6,095
Location:
DURRES

Status:


Ne kujtimin e dyt qe do te takoj do te puth enbelk dhe te me kujtosh nese ndonjeher largohesh dhe perseri do te me kerkosh se si puthjet e nzeta nuk do mundesh ti harroshpuc puc puc
 
PM Web  Top
view post Posted on 15/11/2009, 15:18           Quote

Advanced Member

Group:
MODERATORE
Posts:
1,242

Status:


Syt e tu si akull ne janar,lotet e mi si dy margaritar,bukuria jote ska fund por dashuria imeme tenden e mund.....qaooo nga rimi..
 
PM Email  Top
view post Posted on 15/11/2009, 15:19           Quote
Avatar

DURRSAK KAM LE DURRSAK DO TE VDES!
******

Group:
Administrator
Posts:
6,095
Location:
DURRES

Status:


Mendove se loder eshte dashuria fillove te luash me ndjenjat e mia me bere te vuaj me bere me vaj nje dit me bere te qesh e nje jav te qaj,ather te doja e vdisja nga frika me thoshe mjaft e un sflisja mendove se i lumtur do te jesh vetem ti harrove sa lot per ty pata dershur e sa dit duke te pritur kam errur ti me vrave mu e Zoti do te te vras ty.Do te vij koha te qmendesh ne vetmi .Mos kerko meshir se tash ka ndryshuar moti se qka i ben dikujt shpejt ta kthen Zoti.Mos kerko meshir se tash ka ndryshuar moti se qka i ben dikujt shpejt ta kthen Zoti.Mendove qe i vetmi ne bot je si pranoje lutjet edhe kur qaja per ty tash i erdhi fundi e zdi ku del.....por e di se me kurr nuk do te me kesh por dije mir se gjdo fillim ka nje fund edhe dashurin time e kam hedhur ne lum.Do te digjem e te tjerve zdo tju tregoj do te shkrihem se kurr me nuk do te takoj tash ndjej urrejtje edhe dashuri por do ta leshoj rendsin qe te vuash edhe ti.E di qe i pasur je mud te blesh gjdo gje por dashurin time nuk do ta kesh me.Edhe pse jemi ndar nuk do te harroj kurr se emri yt ne ZEMREN time eshte ber gur e nuk hiqet deri sa te vdes ne boten tjeter vetem TY DO TE PRES Te Dua shummmmmė Paq fat dhe gjdo te mir ne jet Dashuria ime .........
 
PM Web  Top
view post Posted on 15/11/2009, 15:19           Quote

Advanced Member

Group:
MODERATORE
Posts:
1,242

Status:


me par kisha frik me te thirr veq me tel folsha shlir por kur te shisha ne sy ater nuk mujsha as me te thirr se krejt trupi me dridhke nuk edi se qa me gjet dhe vendosa niher thash le te bahet qa don se nuk e la pa te thir po kur e shikova kisha pas nevoj per ty nuk e kisha pa veten se sa shum isha dashuruar ne ty kur te kshyrsha en sy buza mu dridhke thosha me te puth niher menoja se mos po me bjen te fiket Po e para puthje qe e bam buzet tua dhe dridhesha i teri pran fjales te dua e pash se ti je e vetmja femer qe e kerkoj si dashuri po kerkoja si njeri pa sy dhe me ne fund u ba ralitet dashuria e par(L)(L)(L)kushtuar marigones
 
PM Email  Top
view post Posted on 15/11/2009, 15:20           Quote
Avatar

DURRSAK KAM LE DURRSAK DO TE VDES!
******

Group:
Administrator
Posts:
6,095
Location:
DURRES

Status:


te dua te dua deri sa te vdes
kur te vdes ne ate bot te pres
 
PM Web  Top
view post Posted on 15/11/2009, 15:20           Quote

Advanced Member

Group:
MODERATORE
Posts:
1,242

Status:


Ty tė dua

Ty tė pres

Mos dashuro tjetėr

Se pėr ty do tė vdes.Si valėt e detitė

Si uji qė buronė

Dashurija jonė

Gjithmon do tė vazhdoj.Nė fundė tė botės

E kudo qė tė

Jeshė dashurinė

Time nė zemėr ta keshė.Vėshtir ėshtė vdekja,

Vėshtir dhe urija,

Por mė vėshtir qenka

Tė vuajshė nga dashurija.
Pėr ty jetoj,

Pėr ty vuaj,

Kėto kujtime

Pėr ty i shkruaj.Sa ditė e bukurė

Ėshtė edhe kjo ditė e qetė

I shkruaj tė dashuritė

Qė mė do pėr jetė .Ujin kurė ta pijė

Gotėn e shtrėngoj

Dashurin tėnde

Vdes e se harroj.
 
PM Email  Top
view post Posted on 6/12/2009, 23:07           Quote

Advanced Member

Group:
MODERATORE
Posts:
1,242

Status:


rri ulur pran dritares ,jasht filloi te bjer shi ,kam menduar shum per ty keto dit mund te then se me mungon shum .sa shum mendime me vijn ne kok dhe sille rrotull eshte kujtimi yt shpesh me duket se do te hysh ne der me buzqeshjen tende si te mos kishe ikur kurr . e di mir nje gje faji dhe pendimi me ndjekin . Perse ... perse nuk te thash sa shum te doja?
Sot je shum larg meje, deshiroj shum te merrja doren tende dhe te ulesha bashk me ty ,pa then asnje fjal me goj dhe te te thosha gjithcka me zemer . Ne fakt , me jep ankth kjo largesi dhe po te mundja ne ket moment do te isha ne krahun tend ,te te thosha se je shum e nendeshishme per mu dhe te adhuroj se tepermi . Edi se pse nuk te kam than asnjeher ? pergjigja eshte e thjsht ,sepse mendoj se fjalet ishin teper . Po vuaj shum qe nga ikja jote , me dhemb ne shpirt qe nuk jam afer teje ,sepse sepse nuk te thash kurr at se sa te doja , prandaj edhe sot po e shkruaj ket leter .
Kam nevoj te qaj , te shfryhem njeher e pergjithmon . sepse ,ne qoftse vazhdoj para tjeterve te dukem se jam mir ,se asgje nuk me poepukon trishtimin qe ma le ti , do tme shkatrroj qdo dit e me shum .pse nuk kthehesh tash Huh? kam nevoj per ty .. do te isha shum i lumtur po te shihja perdit parasqyrimin tim ne syt e tu , te degjoja zerin tend teksa shqipton emrin tim , te thithja ajrin qe thit ti dhe vetem me keto do te ndihesha dhe do te siguroja qe do te ndihesha i lumtur . Ne qoft se lexon ket leter , do ta shohesh se qdo fjal e shkruar ne te eshte nje lot dhe frymarrje dashurie per ty . edhe pse kam nje bindje se ndoshta keta rreshta ske per ti lexuar kurr .
Sa mir do te ishte sikur ta kisha shkruar me par ket leter , sepse nuk do te ikja kurr pa edit sa te doja

Sa shumė mall, sa dėshpėrim, sa vuajtje, sa shumė dashuri ndjej pėr ty sonte, nė kėtė natė e dashura ime. Sonte ėndėrrat dhe kujtimet per ty i kam kėtu grumbulluar nė shpirtin tim nė zemren time tė perlotur. Mė beso ndihem i vetem nė kėtė botė tė madhe i humbur si njė i huaj, ku nė errėsiren i harruar dhe i hidhur nė nje qoshe pa skaj. Mes ėndrrash qė dikur i pata, qė jeta m'i ka ofruar njėher kur isha me ty, e ndjej veten tė dėshiruar pėr pak qaste, e pėr pak ngrotėsi, e pėr shumė dashuri, tani nė zemren time mbretėron acari qė mė ngriu zemren, e bėri akullė! Sonte shoh njė dorė qė s'mė bindet, shoh dy sy qė tė kerkojn, ty e dashura ime dhe ndjej njė zemėr qė ndoshta s'mė pėrket mua, ndjej dashuri qė mė pėrbin krejt trupin dhe pastaj shpirtin, mendimin, gjakun, nervat dhe ēdo qelizė tė qenies time. Ti ndoshta imagjinon ēdo tė thot tė duash dikend nė heshtje, nė kėtė largėsi tė mallkuar, tė mendosh dhe tė kalosh ditėt pėrgjysėm.
Tė jetosh ēdo ēast kur njė pjesė e qenies tėnde jeton larg dhe aq mė keq kur e di qė s'tė pėrket aspak. E ē'rėndėsi ka pėr mua, veē ekzistencės tėnde. Vetem njėher tė jem me ty tė qendroja njė minutė, atėher e kisha lutur zotin qė tė vjenė dhe le tė mė merr nė atė botėn tjeter sepse asaj bote i takoj pa ty !!!!
Eh, sa e sa orė e ditė mė ikin duke tė menduar ty, netėve pėrpilitem dhe ndjej shtėrngimin nė zemėr lotėt mė rrjedhin pa pushim deri sa bien rrezet e diellit mbi dritaret e dhomes sime, atėher lotėt teren nga ngrohtesia e rrezeve mbi fytyren time. Fytyra jote trazon ēdo gjė nė shpirtin tim, mė ngacmon fantazinė. Ngado qė po i hedhi syt mė duket se tė shoh, shoh atė buzėqeshjen tėnde magjepsėse ato buzė tė ėmbla, ata sy tė shkruar. Ngado qė e hedh dorėn tė parfytyroj se tė prek. I prek ato flokė tua tė gjata, atė trup tė bukur mendoj se jam i ulur mbi prehėrin tėnd dhe ngadalė mė perkėdhel. Ē'ti bėj tani shpirtit qė tė do pranė dhe s'tė ka... ohhhh ZOT SI NUK ERDHE TĖ MA MARRESH KĖTĖ SHPIRT QĖ TĖ MOS VUAJ MĖ Ē'ti bėj zemrės qė brenda saj qėndron vetėm ti? Ti qė je e vetmja rrėnjė e mbijetesės sė saj! Ē'ti bėj syve qė ndjejnė mall e duan tė t'shohin dhe derdhin vetėm lot pa ndalė! Ē'ti bėj vetes sime qė ėshtė dashuruar marrėzist pas teje? Jam unė qė tė thėrras me zė te shurdhėr dhe vuaj brenda vetes kėtė dashuri. TĖ DUA me shpirt.
E dashuruar si sot do tė mbetem pas teje pėrgjithmonė. Dhe nėse kam lėnė diēka tek ti, njė ndjenjė tė vogel dashurie apo respekti, tė lutem mbroje, mos e fshij nga kujtesa jote. Unė do tė dua deri nė pėrjetėsi vetėm ty dhe kėtė fjalė do ta mbylli brenda nė shpirtin dhe kurrė s'do ta tradhėtoj veten time. Nėsė do tė mė marr malli pėr ty do ta gjej, ta shuaj nė skutat e kujtimeve tė mija qė i ruaj tė pastra.
 
PM Email  Top
view post Posted on 6/12/2009, 23:07           Quote
Avatar

DURRSAK KAM LE DURRSAK DO TE VDES!
******

Group:
Administrator
Posts:
6,095
Location:
DURRES

Status:


Do i bie sa me shkurt, sepse e di qe te shkruash ndjenjat eshte e pamundur, por un po mundohem ti pershkruaj, si te thuash po u bej nje skic.
Dhe gjithcka eshte per ty, jo per vajzat, apsolutisht jo, por vec per ty.
Kam njohur plot, natyra ime ka afruar aq shum sa jam merzitur nga falsifiteti, idiotesia, kotesia dhe plot gjera te kesaj natyre. Jam ndjer aq keq sa qe vetem kam pohur, duke tundur koken a dicka te till qe ato te mendonin se kishin vemenjen time, genjeshter ! Qe te gjitha njesoj, te njejtat gjera, te njejtat biseda te lodhshshme dhe monotone. Buzeqesh se duhet, per mirsjellje se sa si reagim. E di qe eshte shum falsifitet por ske ci ben, duhet te kerkosh qe te gjesh apo jo ? Dhe un kete po beja deri ne momentin qe shikimi im u thye ne bebet e kafta, pastaj lehtas rreshkiti ne floket kacurrela. Dhe mendova se ishte dicka kalimtare, si ato rete pas shiut te mbasditet por jo. Gabohesha. Ishte ndryshe, shume ndryshe. Bera cmos qe te te bija sado pak ne sy, ose te gjeja mundesine qe te flisja me ty. Nuk e simpatizoj menyren e nje te treti ne nje njohe prandaj mundohesha duke ber gjera te tilla. Ishte e pshmangshme, ti s’reagoje. Mundesia me afert ishte menyra qe asnjeher sme ka pelqyer,i treti i pashmangshem, jo per gje por me duket si te shohesh nepermjet nje pasqyre .Megjithse e adhuron pamjen perseri duhet ta shohesh nepermjet nje pasqyre qe se di a eshte fat apo thjesh rasesi qe u ndodh prane.
Gjithsesi ndjenjat e mia linden nga pershtypja qe kisha per ty, megjithse ste njihja. Te pyesesh sot per nje mendim per nje person eshte si ta shohesh boten nga kendveshtrime te ndryshme prandaj un se bera. Vendosa te te njihja. Mendoja se ndoshta pershtypjet sdo perputheshin me realitetin, por te dyja ishin nje. Dhe ajo qe un po kerkoja prej kohesh, ishte fare prane. Njeriu kur finalizon dicka qe i ka kushtuar shum kohe reagon keq, ndoshta sepse eshte i pa pergaitur. Dhe un isha i till. Por sdoja te te humbisja, sdo ja beja kete te keqe vetes. Por ti je kaq e mir sa un perpara teje vec belbezoja, fjalet me dukeshin pa kuptim, jo te nivelit tend. Ti je kaq e drejt, mendimet e tua jene si kristal, buzeqeshja jote rrezaton vetem miresi. Dhe un u marrosa, gabimi im qe e shpreha aq shpejt, por ky jam un, i shpejtuar si gjithmon.
Pastaj shikimi jot me turbullon, fytyra jote eshte engjellore, por megjithse sme vjen mir qe e pranoj por kur ti buzeqeshje ,bota eshte e imja. Dhe mbi te vetem ne te dy, se di por keshtu me dukesh mua, ndoshta do te qeshesh, por un keshtu ndihesha. Dhe ironia me e madhe ishte se sapo filloja te te thosha dicka s’mundesha ta perfundoja. Por pak a shum e perfundova ate qe kisha ne zemer, aspak ne menyren qe un deshiroja por gjithsesi arrita atje ku zemra ime kishte koh qe e enderronte. Spo them, dhe pranoj se rrethanat ishin ne disfavorin tim, prandaj dhe pritja jote me turbollonte. Nuk mundesha pa te par, nuk mund te te rrija pa te kujtuar, e then me bukur doja qe cdo cast te isha me ty. Por po te merzisja dhe e kuptova kete, sinqerisht them se i kuptoj gabimet por smunda ti shmang. Ta dish se fajtore per kete ishe ti, ti ishe qe me bere aq shum per vete ,ti ishe ajo qe vetem me nje shikim mund te ngrije pesh ndjenat e mija. Dhe un si te thuash isha viktima ne kuptimin e mir te fjales. Por un vazhdoja dhe u bera skllav i ndjenjave, ndaj vendosa te te kaloja pak koh larg teje, se ndoshta do me kalonte, se ndoshta fajin e kishin ato dite qe ishin aq kuptimplote per mua. Dhe them se koha vret dashurit e vogla dhe forcon ato te medhajat. Dhe ky ishte perfundimi , te dua aq shum saqe koha s’beri gje tjeter vecse I kristalizoj ndjenjat e mia. Nuk i vrau por u dha fuqi, nuk i zbeu por i zbukuroji, nuk i pakesoj por i shtoji. Dhe un akoma vazhdoj te vazhdoj te jem i cmendur pas teje. Gjithmon kam kerkuar idealen ,por kerkimet e mia ndaluan sepse idealen e gjeta. Je ti, kur dal perpara pasqyres shembellimi im je ti. Te pakten ajo pasqyra ime keshtu me tregon mua. Shihemi rrall, megjithse dua te te shoh me shpesh. Dua mos te te ket cast qe te na ndaj. Dikur tekstin e kengeve qe ti pelqeje un se kuptoja, sot i di permendesh, dhe ky eshte ndryshmi im. Duhet te te kuptoj dhe do ta bej me cdo kusht, te prmtoj. Je gjithca qe kam, te lutem behu pjes e jetes sime. Lejome te te behem dhe un pjese e jete tende. Sdo ket lumturi me te madhe, te pakten nga ana ime
 
PM Web  Top
view post Posted on 6/12/2009, 23:08           Quote

Advanced Member

Group:
MODERATORE
Posts:
1,242

Status:


Sonte po vuaj per ty se di pse ike pse u trete pse me le ne vetmi ti je i vetmi qe ta fala dashurin pse ike pse as lamtumir s me the...
=Me nje puthje ma more zemren me nje tradhti ma helmove jeten si u bere aq i p ashpirt si ma helmove jeten me le ne vetmi por zoti esht i madh e aj me ndihmon ndoshta ne amshim ne dy na bashkon prind e mi na ndan por as at a zoti s do i lejon t jetojn ne paqe me gzime e harmoni se me ndan mu nga ty.....
-Po e pyes vehten pse i degjova prind e mi e u ndava nga ty tani edhe do martohna do bej femi po kut do i mbyll syt mendja gjitheher me rrin tek ty se do te dua gjithnji vetem ty zemer...per zemren tem
 
PM Email  Top
363 replies since 21/1/2009, 19:40
 
Reply