MUZIKE SHQIP ME TE BUKURA NE BOTE,WINDOWS SHQIP FILMA SHQIPTAR DHE PROGRAME FALAS 2023

LETRA DASHURIE ME TE BUKURA DHE TE REJA

« Older   Newer »
  Share  
durrsaku
view post Posted on 11/5/2011, 18:38 by: durrsaku     +1   -1
Avatar

DURRSAK KAM LE DURRSAK DO TE VDES!https://www.dailymotion.com/alice-desi

Group:
Administrator
Posts:
6,279
Location:
DURRES

Status:
Offline


dhurova dashuri te sinqert

jam shum e lenduar nuk di nga tja filloj sepse djalin qe e dashurova ai mua me tradhetoj.Mendoja se me donte ashtu se e doja une Po ai nuk kishte patur zemer po gur sepse ne fillim ai u be jeta ime me fali shum dashuri bashk i kaluam 4 vite isha e humbur nga dashurija e ti nuk ishihja askend tjeter po veq syt e ti u takoheshim shum her po takimet tona kan qen ne rrezik sepse kishim dashuri te fshehur nuk e dinte askush qe ishim te dashuruar po ne fakt kur u takohesha me te harroja gjithshka mendoja se nuk egziston askush tjeter.Po nje dit ai kishte filluar te ndrryshonte zilet nuk mi kthejke edhe sms-te dhe une fillova te dyshoja po une gjithmon i thosha ate qe e mendoja apo qe dikush filste keq per te dhe nje dit i thash se nuk je ai qe ke qen dhe ai u pergjigj jo nuk ka ndrryshu asgje po thjesht nuk po kam shum koh te lir per te shkru apo per te ber zile edhe une si gjithmon i besoja sepse isha marrezisht e dashuruar ne ate nuk shkuan shum koh edhe ai erdhi ne qytetin tim edhe une kerkova qe te takoheshim po ai me rrefuzoj tha qe jam ne qytet e nuk mundet po prap u perserit e njejta edhe naten tjeter kur kerkoha te takohesha nuk dija qka te beja u merzita shum pastaj me tha mos me bej zile se nuk muj me ti kthy edhe po e sheh dikush nr ton nga ai moment e kuptova qe ka dikend tjeter edhe te nersmen me tha dikush qe ai ka nje qeik ne gjakov dhe se vjen vetem per te takuar ate kur degjova keto fjal zemra ime u thye ne mes dhe syt mu mbushen me lot e mora me telefon dhe e pyeta po ai si gjithmon thoshte se nuk kam askend tjeter po veq ty dha ai te nersmen shkoj ne shtepi te vet dhe me tha qe duhet ti japi koh qe te mendoj se shka deshiron te vendos te me ler apo te vazhdoj.Nuk shkuan shum dit dhe me tha qe nuk mundet pa mua dhe mu duk vetja qe linda serisht mezi pritsha qe te shkoja ne qytetin e ti qe ta takoja ju lutesha ZOTIT qdo dit e qdo nat dhe zoti ma plotesoj deshiren shkova edhe e takova ishte takimi yn me i mir une fala gjithshka nga vetja po ai nuk i kishte ndjenjat sikur dikur e verera nga puthjet e ti po nuk i thosha dhe i erdh fundi takimit ton ishete data 30 gudht 2009 une u nisa per ne shtepi mu dukej vetja se po ecja neper re e jo neper tok nuk shkuan shum dit dhe filloj te largohej nga une perfundimisht ishta dat 4 shtator 2009 e premti ora 23;11 dhe e pyeta se shka ka vendos te bej me mua pse ka ndrryshu aq shum dhe mu pergjigj se nuk deshiron te vazhdoj me mua me ne ato momente vdiqa lot me pikonin si lum nuk kishin te ndalur nuk dija qka ti them tjeter veq i thsh qe e urrej e urrej me gjith zemer edhe e quajta vrases.Dhe sot jetoj me zemer te thyer edhe e vrar nga njeriu qe me shpirt e dashurova po ma kthej me trradheti me tradhetonte para syve te mi e une nuk e kuptova kurse sot nuk besoj me ne dashuri i kam ven drry zemres time qe mos te ma lendoj edhe dikush tjeter.Kjo ishte dashurija ime dhe njeherit vdekja ime nga nje njeri qe nuk kishte zemer po gur.JU LUTEM DASHURONI PO MOS LENDONI MOS LUANI ME NDJENJA

LETER NGA ARDITA



ARDITA po shkruaj kete leter me shum dashuri qe kur fola me ty per here te par nuk e di qme ngjalle brenda mej ,nuk e kam ndjer ndonjehere kete qe ndjej kur flas me ty gjithmon jam i qeshur kur bisedoj me ty gjithmon nje shpres me jep per te vazhduar me tej ndjenjat e mija jane te sinqerta dhe te verteta shpresoj qe nje dite dhe ti te ndjesh ate qka ndjej un per ty dhe ti per mua i lutem zotit dit nat?







Neqoftese ne do te ndahemi



Ne dasmen tende do te vij patjeter,
por jo si dasmor por si plage e vjeter,
Do te ulem e vetmuar ne nje tavoline,
dhe per fatin tim do te ngre dolline,
Dhe e pa ftuar ne dasmen tende do te vij,
e strukur e lodhur si nje zog pa fole do te rri,
E me lotet e mi do te pi e do te dehem,
Do ta bej per ty e jo se do te defrehem.
Ne qofte se pa dashuri do me shohesh,
mos mu afro nuk dua te me njohesh
Do ta kuptosh ne heshtje kete urim,
e une do te qaj prape, por per fatin tim.
E ne qoftese e bukur do te te dukem perseri,
mos ma thuaj nuk dua ta dij.
Tani te pakten ke pakez meshir,
po te lutem femise se pare veja emrin dashurise se vrare!!!
Te dua por edhe dua te te harroj, sepse me ke lenduar shum
DHE KETE NUK E HARROJ PeR tY



PLAGET ME LOT



PER ty jetova nje jete te hershme --per ty po jetoj edhe sot--per ty syte e mi shum kane qare --per ty ne jete shum kam derdhur lot valle perse une ne jete jetova--valle perse me lote per ty Po qaja--ku e ka fundin me thoni kjo bot --perse plaget e mia ende po i laj me lot---do te digjem sikur qiriu do te tretem --ne kete bote asnje fije sdo mbetem--do te vdes me shprese dhe pikellim--qe se kuptove sa te deshti shpirti im-----a te them qe tani se koha e mbarimit--eshte afruar edhe koha e pikellimit--a te them se qdo gje tani duket kot--qe kuptove se ne jete per ty derdha lot-----gjithka qe shkoj per te takuar ty--e gjej vetem nje lot qe dikur me ra--ne toke dhe me beri zemren shkrumb--sepse me ty asnjehere nuk te kam pa---e di se je larg meje dhe me ste shoh --por e di se edhe zemra ime qan per ty --e di se ne jete mua do te me kujtosh --por e di se do te mbetem i verbuar ne sy---nje plage e thelle ne zemren time --sot eshte hapur dhe nuk mbyllet me --do te kuptoj tere bota per tradhetine--qe ti me bere dhe me le te qaj me ze----gjersa ty do te shoh tani vetem Ne enderr--do te Shoh Te Mendoj kujtimet qe kam ne ty --do te them se bota qenka e kaluar--do te besoj se qdo gje tani paska mbaruar----sdo te mundem as ne uje te mbytem --sdo te mundem me zemer as te pelcas--por do te shkoj sa me larg nga ti--do te nxjerr revolen dhe veten do ta vras---LAMTUMIRE DASHURI--
LAMTUUMIRE TRADHETI--SE ME HUMBI KJO RINI --QE JETEN TA FALA TY

Vuajtje dhe merzI


lot e vetem lot --e kujtoj e dashur--ndarjen sikur sot--------e kujtoj ate dite --diten e veshtire --kur me thae zemer--mua Lamtumire--------kur ne syte e mi --loti te me pikoj --dije se ne zemren tende --me nuk ekzistoj----ne qastin e fundit --kur vdekja ka ardhe --do te pres e dashur --me fustan te bardhe------nese une per ty --ne rini e dhash jeten --do te me mbetet mbrese --qe se kuptova te verteten--------do te dua shume --edhe ne ate bote --sdo te jem i lumtur --por do te qaj me lote--------do te vuaj me zemer --edhe ahiret --se bota tjeter --te gjitheve do na pret ------ --ese e kupton nje dite --vuajtjen qe kisha per ty --do te kuptosh se te kam dashur --dhe te dua perseri--------te dua te thash nga zemra --askush te mos na ndaje --tani pa ty une mbeta --me lot ne sy te qaje--------dhe zemren ta dhurova --per ty nuk mu dhimb fare --sepse te deshta shum --se ishe nje djal Qe une U'çmenda Fare --------per ty per ty jetova --zemren ne zjarr e hodha --por ti me ike pa meshire --duke te kerkuar kurr nuk u lodha --------nje lot per ty me mbeti --ne zemren time kujtim --per ty shpirti me treti --ku je o shpirti im.........

pse m'lendove



shum mir fillimi..po me von e kuptova se ti ne gjak e kishe tradhtin.te doja me thoshe se me doje,ku mbeten ato fjal ku mbet besa qe ma dhaje ku mbeti dashuria qe e ndertuam ne 2.athu vetem enderr ishte pse me lendove kur e dije se te doja me shpirt,pse ma ktheve shpinen dhe ne mes le vetem lot dhe vujtje.un te dua jeta dhe vdekja per mu kan vetem 1 emer e aj emer asht emri ytt.nese 1 dit do ti takoj tjeterit dije se zemra do te takoj vetem ty,edhe pse mki lendu nshpirt prap ti fali krejt vetem me mu kthy vetem ty afer met pas vetem zanin tand me ni sen tjeter skerkoj pej ksaj bote..po kot ti ket knaqsi ja fal tjetres asaj qe se meriton..ajo nuk tdo qellimi i saj asht veq knaqsia pse se kupton se jam e vetmja qe tdu pa interes jam e vetmja qe pos teje se sho askend tjeter.qfar jete asht kjo kur afer teje nuk asht personi qe se do e me tjetrin rrin veq per sy e faqe kur tjetrin e puth e per tjetrin mendon,kur tjetrin e ki n'krah e menja tshkon te aj..qfar fatii asht ky pse Zoti sna bashkon kur duhemi pse se largon urrejtjen e tna lidh bashk pergjithmon...ndimom o Zotttt

M-omontet mendoj per ty
E-shte veshtir te jam pa ty
N-e keto qaste mendoj
A-te rihet pa mua
GJ-ersa ti qendron larg
E-dhe ndjej mungesen tende
R-uget te largeta na ndajn
J-am pa ty kur kam nevoj une
A-shte veshtir te shkrujaj

I humbur qendroj pa ty
M-e mungon shum jam pa ty
E-ndrat qe i patem u shuan

a do te jem keshtu gjdo moment te ri pa ty,si te jem i lumtur kur ty ste kam


Nuk e di akoma se cfare me mundon ne vetvete...


Ndoshta eshte nje plage e krijuar ne thellesine e shpirtit tim ate dite qe kam lindur dhe qe me kalimin e kohes eshte thelluar aq teper saqe zemra ime sot i ngjan nje humnere te thelle ku ne te cilen edhe njeriu me i forte po te binte ne fundin e saj nuk do te kishte mundesi shpetimi!
Dhe nuk e di pse gjithmone kam besuar,qe nje dite,ne brendesine e ketij tuneli te erret dhe te thelle....nje dite,nje shprese,nje drite do te shfaqet ose ose nje shkemb i larte tek i cili do te doja te mbahesha,diten kur vete qenia ime te kishte deshiren e rrezimit te percmuar dhe vdekjeprures....
Nuk e kam kuptuar kurre pse me sollen ne rradhen e atyre qe jetojne ne kete toke?
Mos ndoshta per tu bere hije tokesoreve?
Apo mos ndoshta per ti thene vuajtjes dhe brenges qe nje ushtar i sapolindur ka hyre ne listen e gjate dhe te pafund te mjerimit......
Cila eshte kjo mani e jetes e cila si pa gje te keqe te jep lotet dhe dhimbjen,kur ne nje kohe te jep dhe jeten?
Nuk e kam kuptuar kurre pse!
Perse ekziston vuajtja?!
Dhe aq me teper perse jeta ime ka marre nje drejtim te pakuptuar si nje labirint ku ne te cilin ka vetem kthesa te cuditshme!
Kthesa ku ne te cilat edhe po ece pa shpejtesi ke mundesi perplasjeje.
 
Top
387 replies since 21/1/2009, 18:40   535185 views
  Share