MUZIKE SHQIP ME TE BUKURA NE BOTE,WINDOWS SHQIP FILMA SHQIPTAR DHE PROGRAME FALAS 2023

LETRA DASHURIE ME TE BUKURA DHE TE REJA

« Older   Newer »
  Share  
durrsaku
view post Posted on 30/4/2011, 23:08 by: durrsaku     +1   -1
Avatar

DURRSAK KAM LE DURRSAK DO TE VDES!https://www.dailymotion.com/alice-desi

Group:
Administrator
Posts:
6,279
Location:
DURRES

Status:
Offline


Nese kete leter do kesh mundesi te lexosh,pasi shume here ke kerku nje leter te mbash nga une,ateher do e kuptosh se plaget sdo sherohen nga vuajtja qe po ndjej,e shpirti im nje dite do nderron jeten,edhe pse permes kesaj letre lamtumira e fundit do jete kjo,ti lexo me vemendje kete leter,se paku vuajtjen time mos e harro.

Kur te flas per dashurin mos e humb durimin siq e ke zakon,sepse thelle e prek ate,as i huaj mos me thuaj si me tha mbreme se spo me njeh,sepse zemer kam dhe une,nje shpirt si ty.Dhembja nuk ka fund kurse lotet nuk kan fuqi te shprehin pikellimin per ty. Gjithmon do te mbetesh ne zemren time me shpirt te venitur, zemer te thyer, me shpres te pa shpres, si dje, si sot, si neser une i perlotur te pres te kthehesh, te ma kthesh besimin ne dashuri, te ma kthesh lumturin dhe gjith ate qe pata kur ishim se bashku. Mungesa yte ne cdo vend po ndihet. Dita pa ty vetem une e di se si kalova. Malli.. dhembja.. per ty kurre nuk do te shuhen. Do te dua edhe me shume se sa te kam dashur, edhe me shum se sa e dua veten, por kur te bindesh atehere ndoshta do te jete shume vone. Une do te jem ne shpirt vetem i yti, e ti vendos vet per lumturin qe mund ta kesh...!

Nese ma vret zemren ti me ate dore
mbi varrin tim te vetmuar
ma sjell nje kuror.

Sonte shoh nje dore qe s'me bindet,shoh dy sy qe po te kerkojn,e dashura ime,ndjej nje zemer qe ndoshta s'me perket mua,ndjej dashuri qe me perbin krejt trupin ,shpirtin,mendimin,gjakun,dhe nervat e mia.Ti ndoshta imagjinon gjdo te thote te duash dike ne heshtje,ne kete largesi te mallkuar,ta mendosh te ardhmen pergjysem.

Sonte ndoshta gjen shpetim
ndoshta vjen nje tjeter e ze vendin tim
ndoshta tek ai gjen ndjenje te dashuris
ai do ti fal endrrat e mia te ardhmeris

I dashuruar si sot do te mbetem pas teje pergjithmone. Dhe nese kam lene diçka tek ti, nje ndjenje te vogel dashurie apo rrespekti, te lutem mbroje, mos e fshij nga kujtesa jote! Une do te dua deri në perjetesi vetem ty dhe kete fjale do e mbylli brenda ne shpirtin tim dhe kurre s'do ta tradhetoj veten time. Nese do me marre malli per ty do ta gjej, ta shuaj ne skutat e kujtimeve te mia qe i ruaj te pastra.Per ty dhe vetem ty....!!!Ti nuk mund te me urresh kurr,sepse Engjejt nuk urrrejne,ato vetem mbrojne.Do ishte e kote te provosh te me urresh mua sepse urrejtja jote do te kthehet ne dashuri dhe dashuria jote ne mbrojtje per mua...
Ti nuk mund te me urresh sepse tashme un jam pjese e jetes tende,jam cope e zemres tende.Te me urresh mua do te thote te urresh vetveten. Sa here qe ti vuan une vuaj bashke me ty,sa here qe merr fryme ti, un marr fryme bashke me ty,sa here qe ti qesh un qesh bashke me ty.Sa here qe ti me urren un te adhuroj.

Une sdo te te shqetesoj kurr ma,por premtimet mbaji,nese ndojeher do vish ne qytetin tim,hudh nje kurore lule shpirt,tek koka ime,te me freskoj shpirtin sikur te te kem prane,nese jo prap do kuptoj ndjenjen tende mbi mua,TE DUA PERJETESISHT,edhe pse dashuria jone morri rrugen e ndarjes,e fundit leter qofte,qe dora ime te shkruan ty.



PERJET DO JESH NE KUJTIMET E MIA
 
Top
387 replies since 21/1/2009, 18:40   535187 views
  Share