MUZIKE SHQIP ME TE BUKURA NE BOTE,WINDOWS SHQIP FILMA SHQIPTAR DHE PROGRAME FALAS 2023

LETRA DASHURIE ME TE BUKURA DHE TE REJA

« Older   Newer »
  Share  
MUZIKSHQIP
view post Posted on 26/4/2011, 22:10 by: MUZIKSHQIP     +1   +1   -1




Vuajtje dhe merzi--lot e vetem lot --e kujtoj e dashur--ndarjen sikur sot--------e kujtoj ate dite --diten e veshtire --kur me thae zemer--mua Lamtumire--------kur ne syte e mi --loti te me pikoj --dije se ne zemren tende --me nuk ekzistoj----ne qastin e fundit --kur vdekja ka ardhe --do te pres e dashur --me fustan te bardhe------nese une per ty --ne rini e dhash jeten --do te me mbetet mbrese --qe se kuptova te verteten--------do te dua shume --edhe ne ate bote --sdo te jem i lumtur --por do te qaj me lote--------do te vuaj me zemer --edhe ahiret --se bota tjeter --te gjitheve do na pret ------ --ese e kupton nje dite --vuajtjen qe kisha per ty --do te kuptosh se te kam dashur --dhe te dua perseri--------te dua te thash nga zemra --askush te mos na ndaje --tani pa ty une mbeta --me lot ne sy te qaje--------dhe zemren ta dhurova --per ty nuk mu dhimb fare --sepse te deshta shum --se ishe nje djal Qe une U'çmenda Fare --------per ty per ty jetova --zemren ne zjarr e hodha --por ti me ike pa meshire --duke te kerkuar kurr nuk u lodha --------nje lot per ty me mbeti --ne zemren time kujtim --per ty shpirti me treti --ku je o shpirti im.........
 
Top
387 replies since 21/1/2009, 18:40   535191 views
  Share