MUZIKE SHQIP ME TE BUKURA NE BOTE,WINDOWS SHQIP FILMA SHQIPTAR DHE PROGRAME FALAS 2023

LETRA DASHURIE ME TE BUKURA DHE TE REJA

« Older   Newer »
  Share  
vajztirane
view post Posted on 6/11/2010, 14:07 by: vajztirane     +1   -1





,,LARGESIA NA NDAN DASHURIA NA BASHKON,,

Bie te flej cdo nate para syve me del nje fytyr engjelli.
Perse valle ti?-Nuk e dij ishte nje nate e qete,hena shkelqente nga gezimi ngase pran i kishte te gjitha yjet,vetem un ndjehem e vetmuar,
kujtoj ditet qe kaluan ata dite kur ndjehesha e lumtur,fytyra jote i jep nje imazh te papershkrueshem cdo nate te qet.
Perse o zot e krijove gurbetin?Perse ti sot te gjindesh larg meje perse valle??
Kur nuk mund ta heq nga syt kut ti more rugen e mergimit,nuk mundem ti haroje ata sy qe ishin kapluar nga lotet,shum veshtir e kam pa ty,vetem lotet tani me jan miq,ngushllim,shprese.
Fjala ,,lamtumir e dashur,,me eshte ber nje refren i pandaluar,qe perseritet cdo sekond.Tik-taku i ores leviz cdo nat si nje zemer e shqetesuar,por kete gje askush nuk mund ta ndalonte te gjith ishin strukur ne nje dhimbje te pasherueshme.
Shikova qiellin perseri fytyra jote,ecja neper ruge ishte shenuar emri yt,u rotullova ne cdo ane perseri fytyra yte,ah sikur edhe njeher te te kisha ne krahrorin tim dhe te te mbuloja ne perqafim.
Por nuk mundem se ti je shum larg,ndoshta edhe ti tani ne ato rug te gjata e ndjen te njejten dhimbje qe kam edhe un..
Sa rende e kam -dua te theras emrin tend por prap hesht se e dij qe do ta kem edhe me veshtir kur ti nuk do te me japesh pergjigje.
Perseri heshtje ne dhomen e eret e cila dikur gjallerohej nga dashuria jon,perseri dhimbje ne shpirtin e kalbur se nuk mund ti shijoj buzet e tua puthjet te cilat me linin pa gjum..
Jo,jo nuk dua ti trazoj kujtimet qe nuk mund ti perballoj i dashur mos u merzit po ti shkruaj fjalet e fundit qe ti kam then.
,,,Ruge e mbare te qoft ylli i kesaj bote,ruge e mbare por mos u shqeteso do te jem ketu duke te pritur ty.Ketu me lae ketu do te me gjejsh rug e mbare..Te shkruaj poezin ton qe dikur e thonim bashk;
,,Le ta dij bota sa me mungon
le ta dij bota se te dashuroj
le ta din te gjith se malli me ka mar
por me se shumti le ta din
se largesia na ndan...
Te mallkuara qofshin ato rug te shkreta
se ne shpirtin tim ende qendron heshtja
pa ty qiell ska shkelqim pa ty shpirti
im nuk do te ndjej gezim.....
Por ti shpirt dije nje gje se
,,,,LARGESIA NA NDAN E DASHURIA NA BASHKON,,
 
Top
387 replies since 21/1/2009, 18:40   535149 views
  Share