MUZIKE SHQIP ME TE BUKURA NE BOTE,WINDOWS SHQIP FILMA SHQIPTAR DHE PROGRAME FALAS 2023

LETRA DASHURIE ME TE BUKURA DHE TE REJA

« Older   Newer »
  Share  
durrsaku
view post Posted on 23/4/2010, 20:27 by: durrsaku     +1   -1
Avatar

DURRSAK KAM LE DURRSAK DO TE VDES!https://www.dailymotion.com/alice-desi

Group:
Administrator
Posts:
6,279
Location:
DURRES

Status:
Offline


Leter dashurie
Sa shumė mall, sa dėshpėrim, sa vuajtje, sa shumė dashuri ndjej pėr ty sonte, nė kėtė natė i dashuri im.Sonte ėndėrrat dhe kujtimet per ty i kam kėtu grumbulluar nė shpirtin tim nė zemren time . Mė beso ndihem e veteme nė kėtė botė tė madhe e humbur si njė e huaj ku nė errėsiren e harruar dhe e hidhur nė nje qoshe pa skaj. Mes ėndrrash qė dikur i pata, qė jeta m'i ka ofruar njėher kur isha me ty, e ndjej veten tė dėshiruar pėr pak qaste, e pėr pak ngrotėsi, e pėr shumė dashuri, tani nė zemren time mbretėron acari qė mė ngriu zemren, e bėri akullė! Sonte shoh njė dorė qė s'mė bindet, shoh dy sy qė tė kerkojn, ty i dashuri im dhe ndjej njė zemėr qė ndoshta s'mė pėrket mua, ndjej dashuri qė mė pėrbin krejt trupin dhe pastaj shpirtin, mendimin, gjakun, nervat dhe ēdo qelizė tė qenies time. Ti ndoshta imagjinon ēdo tė thot tė duash dikend nė heshtje, nė kėtė largėsi tė mallkuar, tė mendosh dhe tė kalosh ditėt pėrgjysėm.
Tė jetosh ēdo ēast kur njė pjesė e qenies tėnde jeton larg dhe aq mė keq kur e di qė se a te Don. E ē'rėndėsi ka pėr mua, veē ekzistencės tėnde. Vetem njėher tė jem me ty tė qendroja njė minutė, atėher e kisha lutur zotin qė tė vjenė dhe le tė mė merr nė atė botėn tjeter sepse asaj bote i takoj pa ty !!!!
Eh, sa e sa orė e ditė mė ikin duke tė menduar ty, netėve pėrpilitem dhe ndjej shtėrngimin nė zemėr lotėt mė rrjedhin pa pushim deri sa bien rrezet e diellit mbi dritaret e dhomes sime, atėher lotėt teren nga ngrohtesia e rrezeve mbi fytyren time. Fytyra jote trazon ēdo gjė nė shpirtin tim, mė ngacmon fantazinė. Ngado qė po i hedhi syt mė duket se tė shoh, shoh atė buzėqeshjen tėnde magjepsėse ato buzė tė ėmbla, ata sy tė shkruar. Ngado qė e hedh dorėn tė parfytyroj se tė prek. Ƈ'ti bėj tani shpirtit qė tė do pranė dhe s'tė ka afer ohhhh ZOT SI NUK ERDHE TĖ MA MARRESH KĖTĖ SHPIRT QĖ TĖ MOS VUAJ MĖ Ƈ'ti bėj zemrės qė brenda saj qėndron vetėm ti? Ti qė je i vetmi mw rrėnjėn e mbijetesės sė saj! Ƈ'ti bėj syve qė ndjejnė mall e duan tė t'shohin dhe derdhin vetėm lot pa ndalė! Ƈ'ti bėj vetes sime qė ėshtė dashuruar marrėzist pas teje? Jam unė qė tė thėrras me zė te shurdhėr dhe vuaj brenda vetes kėtė dashuri. TĖ DUA me shpirt.
E dashuruar si sot do tė mbetem pas teje pėrgjithmonė. Dhe nėse kam lėnė diēka tek ti, njė ndjenjė tė vogel dashurie apo respekti, tė lutem mbroje, mos e fshij nga kujtesa jote. Unė do tė dua deri nė pėrjetėsi vetėm ty dhe kėtė fjalė do ta mbylli brenda nė shpirtin dhe kurrė s'do ta tradhėtoj veten time. Nėsė do tė mė marr malli pėr ty do ta gjej, ta shkruaj nė skutat e kujtimeve tė mija qė i ruaj tė pastra !!!

Leter dashurie
E filloje kete leter me shkruar per ty,me fjalet me te embla te zemres dhe shpirtit time te lenduar.
Ne keto qaste kur e shkruaj ndjehem e emocionuar,me merzi ,pikllim,dhe vuajtje te pafund brenda zemres sime,dhe me lot te pa ndal ne syt e mi te permalluar per nje dashuri..
Kur nuk do te mundem tia fal vetes nese diqka gabova me ty ,e nuk po di gje qka beri ndryshim te madh ne mes nesh, kur nuk desha te lendoj as veten time.
Tash vazhdoj te qaj ditet, e rinissime qe me iken e kur me nuk kthehen prap,asnjeher ne jete se desha interesin qdo here dashurova me shpirt e me zemer te paster.sa do qe po mundona si duket ruget tona nuk po takohen askund,se si ndihem une tani ,te tregon vete letra e shkruar,kur nuk e kam menduar nje dashuri te tillqe te bene te vuash me mall dhe ne heshtje....
Nese eshte shkruar qe kur mos te takoj dhe te theme qe ne kater sy ate qka ndjeje per ty ne zemer,do te pajtohem me kete fakt ,edhe pse eshte shum e rend per mua ,mos haro kur se vetem ty te dua.
Jeta ime tash shum ka ndryshuar ne zemer me ka mbetur plaga e tradhtise ne vitet e dashurise se humbur mbeta vetem nje rob i dashurise
Perse ma lendove zemren kur une vertete te deshta perse ma lendove shpirtin kur kete dashuri kurr se heshta????? Pse me vrave ne zemer ? vetem per nje emer! kur e dije se te dua ... sikur asnje tjeter femer... me ke lene ne kujtime me shum e shum permallime me vuajtje e lot ne sy per nje te paharruar dashuri ku je tani mendoj valle qe me le te jetoj me malle kam deshire veq nje here ti puth dy syte qe ke ne balle... si me harrove aq shpejt? kur isha gati qdo gje te bej per ty! ndoshta me ty sisha aq i drejte por vertete kam qare shum , me lot ne sy nese kete se ke besuar besoje se eshte e vertete isha gati qe per ty ta sakrifikoj edhe kete jete ... se mendova kurr kete ndarje sdita se je aq e ndjeshme nje gje e di se ska me gabime e sotmja sbehet me e djeshme...
Njė ēast malli...!
Nuk po tė shkruaj pėr tė t'thėnė se tė dua shumė, jo as pėr tė t'thėnė se pėr ty po derdh lot nė kėto momente. Ajo qė sot mė shtyn tė shkruaj ėshtė malli qė kam pėr ty. Vėrtet nė kėto momente po ndjej mall. Respekti pėr ty ėshtė e vetmja ndjenjė qė mė ka mbetur brenda meje dhe nuk po dua ta zhduk. Dhe malli nė kėto momente nuk po mė lė vėrtet tė qetė. Sot me erdhėn nė mendje kujtimet dhe ėndėrrat qė thellė I kam varrosur nė shpirt. Ato miliona ėndėrra qė vėrtet kanė kohe qė kanė filluar tė treten. Por sot vetėm malli qė po mė shtyn tė t' shkruaj mė bėn qė tė bashkoj edhe njė herė eshtrat e tyre, pėr tė t' kujtuar ty edhe njė herė si njė mike tė vjetėr qė kurrė nuk arrita t'ia hap vertet zemrėn.
E vetmja ndjenjė qė vėrtet pėr ty nuk e kam shuar ėshtė respekti pėr njė njeri qė dikur e kam pasur thellė nė zemėr. Po sot ā€¦ Kjo ndjenjė po mė ēon nė mallin qė kam pėr ty. Malli qė kam pėr tė t' parė dhe tė t' shtrėngoj njė herė fortė pas vetes, dhe tė ulem me ty nė njė tavolinė kafeneje si dikur dhe tė bėj muhabet pėr kohėn kur nuk kemi qenė pranė dhe pėr tė patur disa ēaste tė bukura pėrsėri bashkė thjeshtė si miq tė vjetėr. Dhe ndėrsa u ktheva me fytyrė nga muri me dolėn dy pika lot nga sytė e mi. Nuk e kuptova se po qaja po vetėm kur lotėt mė lagen faqet kuptova se ishin duke bėrė rrugėn e tyre qė kishin kohė pa e bėrė. Vėrtet sa shumė kohė qė kanė kaluarā€¦ Qė kur kam pa tė parė? Sa keq. Dhe ndėrsa ende po mendoj se sa mund tė kesh ndryshuar shtrėngoj sytė fort pėr mos nxjerr lot tė tjerė po nuk i mbaj edhe dot me force brenda meje. Vetėm ajo ndjenja e mallit mė bėnė tė shpalos edhe njė herė tėrė kohėn e kaluar me ty. Ndjej vėrtet mall. Megjithese e urrej tė flas pėr njė kohė tė shkuar sepse ėshtė vėrtet diēka qė ka kaluar. Sot dua t'i kujtoj vetes tėrė momentet e bukura me ty. Mundohem tė t' mbaj mend si njė njeri qė do jetė mikesha ime pėrjetė. Unė prapė tė them se respekti qė unė kam pėr ty mė bėnė se ti nė jetėn tende kurr nuk do harrosh se...
Dikur ā€¦ Dikush ā€¦ Diku!ā€¦
Nje flete nga ditari
Veshtire e kam kur e mar ne duar ditarin tim ne te cilin me lot ne sy filloj ti shpalos kujtimet qe mbaj per ty.Koha po kalon por plaget s'mi sheron dot.Ne shpirtin tim dhembja ka ven gure-themele dhe kushedi se sa do te zgjas ky mure qe po radhitet si lapidar me vuajtjet e pasosura. Ditet kan ngrire ne vend dhe nuk ecin dot,zakonisht monotonia mbreteron me temen e njejt-mungesen tende.Pritja ska te ndalur.Ka kohe qe ste kam pare.Me mban gjalle kujtimi kur ishim me te lumturit ne bote.Me kujtohen qastet kur ishim bashk,bisedat e gjata ,mbremjeve plot freski. Keto jane kujtime te pashuara.Keto jetojne te pavdekshme mbrenda shpirtit tim.E lumturine tone po e vjedh koha,largesia po e mban ne gjirin e saj. Shpesh mbetem e shtangur ne nje vend,flas me ererat qe sillen rreth meje dhe po te me degjonin ato do t'ja jepja porosine qe te mi dergonin atje,ne ate vend ku gjendesh ti i dashuri im...Sa rend qenka largesia.Mendoj ne kete moment ti te ishe me mua e jo qe te dy me tjeter kend.
 
Top
387 replies since 21/1/2009, 18:40   535138 views
  Share