MUZIKE SHQIP ME TE BUKURA NE BOTE,WINDOWS SHQIP FILMA SHQIPTAR DHE PROGRAME FALAS 2023

LETRA DASHURIE ME TE BUKURA DHE TE REJA

« Older   Newer »
  Share  
LEONORADURRESI
view post Posted on 6/12/2009, 22:45 by: LEONORADURRESI     +1   -1




LARGESI VRET.....

Largèsia...i rrit zjaret...rrit xhelozinè...rrit dashurinè...

Veprimi mè i bukur i dashurisè qè mund tè ndèrmerni nuk èshtè veprimi i parashèrbimit tè tè tjerève.Kur i ndihmoni dhe shèrbeni dikuj,juve e mbèshtetni,e ngushèlloni,i ofroni lehtèsim dhe mbèshtetje...megjithatè,kur do ta shikoni nè bukurinè dhe mirèsinè e brendshme origjinale tè tij,ju e transfromoni dhe pèrsèri e krijoni...pra,largèsia krijon nji lèmsh shpesh tè èmbèl..e shpesh lèmshin e mbushni me xhelozi...largèsia ashte e aftè pèr shumcka...ju nganjiherè mendoni gjatè....lodheni me vetmi e mednime gjetiu...dhe shpesh thoni "s'duroj dot mè"...
krijoni shpesh mendime tè kota...pèr njeriun e zemres...ku ndodhet?cbèn? me kan rri?ku prehet?ku buzèqesh?ku cmallet?...ju mbytin mendimet e lèmshi sa vin e mè shumè sillet e mbèshtillet...
Gjeja e pare qe ndjehet, eshte frika e humbjes se kontaktit me tjetrin, ndjeheni si molla e ndare ne dy pjese. Dhe gjithcka duket sikur erresohet. Filloni te mendoni se, per nje arsye apo tjeter, nuk do te jete e mundur te shiheni shpesh. Kur te doni te merrni nje vendim te rendesishem, nuk do te keni mundesi ta diskutoni me te deri naten vone, sic keni bere deri tani. Pastaj, ekziston edhe ajo frika tjeter: xhelozia. Ç'bote te re do te zbuloje ai, me mijera kilometra larg teje? Sic dihet, te rejat te magjepsin gjithmone. Dhe ndoshta, keni frike se mund t'ju lere menjane...
Tani pèrpiquni qè atè njeri ta kujtoni si herèn e parè..pa lejuar tek ju tè ndikojnè pèrvojat qè pèr ta ndèrkohè i keni fituar,qoftè tè mira apo tè kèqija.pèrpiquni ti gjeni edhe ato gjèra qè mbase i keniharuar pèr shkak tè afèrsisè me tè...sepse afèrsia lind zakon...lodhje...shkurtpamèsi...mèrzitje...pra gjèrat nuk janè tè freskèta...ndèrsa nga largèsia ju pas largimit i freskoni dhe mè shumè dhepse ndjeni mungesè e dhimbje pèr tè...
LARGESIA MUND TE VRET SHPIRTIN...POR JO EDHE NDJENJAT...ehhh te te kisha TASH prane,shume gjera kam per te te thene,ne flasim ne telefon ne msn,cdo dite...shihemi...cmallemi,por jo,jo nuk cmallemi sa duhet,ndryshe eshte kur te shoh ne sy dhe me sheh ne sy dhe i themi njeri-tjetrit po te njejtat fjale,po te njejtat gjera po jo kane tjeter vlere kur ti them ne sy...ti shpirti i shpirtit tim,thone ti je larg po..ti...si mund te jesh larg kur te kam shume afer,ja ketu,mu ketu ne zemren time,ka dicka me afer se zemra?une te shoh moj cdo nate ne enderr te shoh..hejj edhe rruges kur eci para sysh me del hija jote,joo nuk jam cmendur,JO,eshte dashuria per ty qe me ben te tille.Mbase ata qe jane rrotull meje nuk me kuptojne,po nuk ua ze per te madhe,them...ndoshta nuk e kan provuar se c'eshte dashuria,c'eshte malli,c'eshte...c'eshte qe te te zere gjumi duke menduar se te kam prane e te zgjohem ne mengjes duke te te kerkuar se ende je aty.Un KAM MALL...PER TY
Naten e mire...shihemi ne enderr...
 
Top
387 replies since 21/1/2009, 18:40   535053 views
  Share