MUZIKE SHQIP ME TE BUKURA NE BOTE,WINDOWS SHQIP FILMA SHQIPTAR DHE PROGRAME FALAS 2023

LETRA DASHURIE ME TE BUKURA DHE TE REJA

« Older   Newer »
  Share  
durrsaku
view post Posted on 6/12/2009, 22:15 by: durrsaku     +1   -1
Avatar

DURRSAK KAM LE DURRSAK DO TE VDES!https://www.dailymotion.com/alice-desi

Group:
Administrator
Posts:
6,279
Location:
DURRES

Status:
Offline


Kaluan vite,muaj tė tėrė,por unė ty s’tė harrova.Tė kam nė thellėsi tė zemrės,nė shpirtė,nė
mendime.Fytyra yte shėndrit edhe pse s’tė shohė dot.Dita ditės ndjej mungesėn tėnde,mungesėn e shpirtit tėnd tė bardhė si bora,mungesėn e buzėqeshjes sate.Je shumė larg meje,je nė njė botė
tjetėr,ty tė morėn engjujt.Ende nuk e besoj ikjen tėnde,ike pa fjalė,pa na thėnė LAMTUMIRėN
E FUNDIT.Mė nevoitesh mua,familjes..mė le tė vetmuar,pa vėlla.Lotėt nuk e shuan mallin tim,as dhimbjen time qė s’ka shėrim.Jetoj nė tmerrė,nė humbje,larg tė vėrtetės dhe realitetit,jetoj
nė ē’menduri me kokėn pas se mos vallė po takoj armikun tim?Se mos vallė po takoj vrasėsin tėnd,atė
zemėr tė egėr dhe tė fėlliqur qė s’din se ēdo tė thotė dashuria familjare,qė s’din se ē’do tė thotė t’a
plagosėsh aq rėndė pulėbardhėn e pafajshme.
Nga bota fsheh ndjenjėn time.Nėn qiellin e mbushur me yje shpresoj,shpresė e vetme qė ende s’mė ėshtė shuar.Jeta ime ėshtė njė ėndėrr,jetoj nė ėndėrr,por ėndėrra brenda ėndrrės zhduket.
Shpirti mė gufon e s’ka kush qė mė ndihmon pėr tė shėruar kėtė plag.O Zot,mė ndihmo tė lutem.Mė
elimino kėtė vuajtje qė kam nė shpirt,ma shuaj kėtė dhimbje,je I vetmi qė dua,qė shpresoj dhe qė s’humb besimin kurrė.E dua tė vėrtetėn?Ku ėshtė drejtėsia?Ndėrgjegja e kėtyre shpirtėrave?
A thua vallė nuk kanė frigė nga All-llahu..
…Miq tė dashur,desha qė me ju t’I ndaj disa prej mendimeve qė vėrshojnė kokėn time gjatė orėve tė gjata qė I kaloj duke u munduar t’a shuaj kėtė plagė qė ende gjakon.Ju lutem mohoni padrejtėsinė!Zhdukeni gėnjeshtrėn!Shuajeni urrejtjen!Sepse dhimbja-vetmia t’a kėput shpirtin.
E kur tė veēohesh me kohėn mos thuaj mbeta vet.Por thuaj mua mė mbykqyr All-llahu,Zoti I vėrtetė…
 
Top
387 replies since 21/1/2009, 18:40   535120 views
  Share