MUZIKE SHQIP ME TE BUKURA NE BOTE,WINDOWS SHQIP FILMA SHQIPTAR DHE PROGRAME FALAS 2023

LETRA DASHURIE ME TE BUKURA DHE TE REJA

« Older   Newer »
  Share  
durrsaku
view post Posted on 30/3/2009, 20:14 by: durrsaku     +1   -1
Avatar

DURRSAK KAM LE DURRSAK DO TE VDES!https://www.dailymotion.com/alice-desi

Group:
Administrator
Posts:
6,279
Location:
DURRES

Status:
Offline


Ti, erdhe rastesisht ne mua atehere kur une se prisja qe ne jeten time te vjen dicka e tille dhe Ti erdhe !.... Erdhe dhe le gjurme te pa shlyera brenda nje shpirti qe kishte nevoje te ndjej nje dashuri qe i mungonte ne jeten e tij .....Mos harro kurre se po mos te kishte nevoje shpirti im per nje dashuri te tille kurr brenda sdo te lejonte ...e gjete zbraztesine e nje zemre te gatshme te sakrifikoje per Ty ....!
Nese ndonje here dikush do te me pyeste ne do i ziu sy te te shof Ty ....? do i pergjigjesha ne kete menyre : a do i verbri sy drite me mire me pyet keshtu....sepse verberia e syve eshte e pa shmangshme ne mos gjetjen e syve te T'u ....vetem ate here do dije te dalloje driten nga errsira e neteve te pa fundme,jeta vazhdon me mos ndalesen e saj e ti mbetesh perhere kujtimi i oreve te mia....kujtim i neteve te mia te gjata.....ne pritjen e ardhjes se mengjesit dhe shfaqjes se drites ne fund te nje errsire kaq te gjate per mua ....!
MALLSHEM PER TY DO MBES PERHERE !
_________________

''Te Dua Se Je Pa Komplekse,Thua Ate Qe Mendon,Je Shum I Lirshem Per Cdo Gje,Ke Ber Shum Per Mua,Je Romantik,Ben Shaka Aty Ku Duhet Dhe Serioz Ku Duhet,Me Kupton Per Cdo Gje,Je Tolerant,Je Shum I Dashur Me Te Gjithe,Me Bere Shpejt Per Vete,Sa Here Jam Me Ty Ndihem Jashtzakonisht Shum Mire.''


Veshtir qenka te maresh lapsin dhe te shkruash por ja qe nuk mund te rri. Te prita te vish me buzeqeshje por ti me erdhe me fjalen qe asnjehere nuk kisha dashur ta degjoja, jam mire ketu Dhembja per ty dita dites po me shtohet se bashku me lotet e mi. me ka marr malli per cdo gje: per zerin tend, buzeqeshjen tende, syt e tu ...
Largimi yt i hershem shkaktoi plag te medha ne zemren time, nuk ka ilac qe do te mi sheroje keto plage edhe pse disa thone koha sheron cdo plag un nuk besoj. plaga do me sherohet atehere kure te vij dhe une ne parajs Sa me teper kalon koha aq me teper ndjej mungesen tande. Me shpirt te venitur, me zemer te thyer dhe kthes te pakthyer, me lot ne sy deri sa te jetoj nuk do te harroj. Kush e di sa dite pa diell, pa lule, pa gezim do te kalojne, kurse ne zemren time vetem lot, vuajtje dhe mall per fjalet dhe buzeqeshjen tende te embel. Dhembja nuk ka fund kurse lotet nuk kan fuqi te shprehin pikellimin per ty. Gjithmon do te mbetesh ne zemren time edhe pse ike vetem duke me shterguar doren. Me shpirt te venitur, zemer te thyer, me shpres te pa shpres, si dje, si sot, si neser une i perlotur te pres te kthehesh, po jo do vi une ma shpejt te ty te ma kthesh besimin ne dashuri, te ma ktheshy lumturin dhe gjith ate qe pata kur ishim se bashku. Mungesa yte ne cdo vend po ndihet. Ditet pa ty vetem une e di se si i kaloj. Malli dhembja per ty kurre nuk do te shuhen. Do te dua edhe me shum se sa te kam dashur, edhe me shum se sa e dua veten,. Une do te jem ne shpirt vetem e ytja e ti vendos vet per lumturin qe mund ta kemi se bashku..atje ne parajse.me prit i dashur se kam edhe pak pune ta perkrah imaxhin tend dhe perseri do jemi se bashku dhe te lumtur.


Kjo vetmi e gjate mori emrin tend
Ky trishtim pa fund mori emrin tim
Po me thuaj tani, ku je ti
Qe shum her i vizatove
Po kurre nuk i kuptove syte e mi
Eci vetem neper shi
Per te shplare kujtimin qe me le ti
Per te hequr nga mendja ato fjale aq te embla
Eci dhe koken nuk dua ta kthej
Per te pare se si gjithcka shembej
Nuk e kuptoj se si e humba zemren
dhe gjithckaje i vura tendin emer.”


“E di se nje cast me ke munguar
E kuptoj s’te kam me prane
E ndjej zemra jote eshte lenduar
Por e fsheh dhimbjen e saj
Me fal nese nuk te them te dua
Por te dua nuk mjafton
Ti se ke iden se cfar je per mua
Po ta krahasojme dashurine tone
Nuk do mend qe ti nuk fiton
Je ne shpirtin time cdo ore e cast
S’ka mendim qe s’te perket
I mbyll syte shikoj imazhin tend
Dhe kur i hap prap aty te gjej
Hyre ne zemren time kur ne te kishte vetem zbrazeti
Ti s’ke per ta kuptuar sa te dua un kurre
asnjeher nuk do te doje njeri... madje as mua ti.”
 
Top
387 replies since 21/1/2009, 18:40   535064 views
  Share