MUZIKE SHQIP ME TE BUKURA NE BOTE,WINDOWS SHQIP FILMA SHQIPTAR DHE PROGRAME FALAS 2023

LETRA DASHURIE ME TE BUKURA DHE TE REJA

« Older   Newer »
  Share  
FLUTURA
view post Posted on 21/1/2009, 19:05 by: FLUTURA     +1   -1




Je jeta im
Keshtu me thoje perderisa ndertuam keshtjellen ton te dashuris,keshtu me more shpirtin tim po vall ku je ne ket nat? a thua te mungoj sic ti me mungon mua?a thua vuan siq po vuaj un a thua nxjerr lot te nxeht qe e djegin shirtin tim.u ndam u shduk u shemb ajo keshtjell e dashuris per nje gje e humbe ate por te ishte dashuri e vertet zdokishe lejuar dot. nuk pendohem kurr se isha e jotja nuk pendohem kurr qe te dhash gjdo gje te par sepse ndoshta kurr sta shpreha se sa fort te kam dasht po te desha me te vertet te desha te dua dhe gjithmon do te dua. ike ne nje dit plot diell e din qe me vete more shpirtin,zemren dhe jeten tim a din qe nga ajo koh per mua jeta mori fund?me digjet ky shpirt se pse nuk te tregova e ste deshmova se te dua shumme digjet ky shpirt pse se more gjen me te vlefshme nga un. Ike ngadal duke i pa lotet ne sy e mi e duke mos menduar se mi len ne vendin tend ato lot qe me jan ber shok i vertet ne ditet e sotme.ato puthje qe i le per her te fundit ai perqafim i ngroht zdo zhdukn kurr nga un se nuk do lejoj te heq diksh tjeter at arom at ngrohtesi kurr ne jet te kam premtuar do jesh i pari e i fndit .. per ty jeta vazhdon bebi im te uroj lumturin te uroj te behesh prind te arrish gjithqka qe doje por do te pys leket dashurin a mund ta blejn?? te dua shum shum shum shum sa iden se ke je jeta im tashi po te them un edhe pse eshte von por ne dashuri kurr von nuk eshte je bebi im jeta im je gjithqk qe kam te dua.


JE JETA IM
A thua ne ket nat te mungoj a thua je ne krahet e dikujt tjeter duke u shkri perderisa un vuaj e qaj e mungesen tende e kam mbi nivel.Me par me thoje JE JETA im tashi me thua pranoje ndarjen. A thua per nej gje te vogel mund te prishet nje pallat dashurie qe ndertuam a thua aq vlejta per ty? KE menduar ndojher se sa fort te kam dasht un e mendon se jeta im ka ndaluar qe kur u nise per ne rrugen e ndarjes kur more me vete nje jet,nje shpirt,nje zemer kur ne at qast me le dhurat unazen e lotet edhe ike apo zdo te pranosh.Te dash cdo gje te par ishe i pari te premtova se do jesh i pari dhe i fundit puthjen tende te fundit zdua askush ta fshi ne jet sepse dua te ngelet me aromen tende sepse te kam gjen me te vlefshem ne jet.Do e pranoj jeten pa ty edhe pse zemra ime do vdes zdo ket as shpres per te jetu.Dua qe te me falesh por e di qe nuk e ben dot por dua te dish se nje shpirt nje zemer gjithmon do te vuajn e do qajn per ty a kurse ty te uroj fat te jesh me i lumturi te behesh prind qe me mua kurr zdo e kishe arrit TE DUA SHUM BEBI IM do te dua per jet do jesh ne zemren time i mbuluar me gjak por mos ki frig do kesh ngrohtesin e ter dashuris sim me fal qe ste thash kurr se sa shum TE DUA je "Jeta im" .



Me ket fjal e filloj dhimbjen tim sepse ishte fjala qe me thoje cdo nat cdo dit e cdo minut.Por nuk arrite kurr ta kuptosh se ti per mua ke qen edhe me teper ke qen i vetmi ke qen i pari dhe do jesh i FUNDIT.Pendohem per gjdo gje sepse e shof qe ti paske qen arsyja ime e vetme per te jetuar me ktheve ne jet kur jeta im nuk kishte kuptim me bere te ndjej qe do kem femin tend me bere te gjall me bere te njoh driten e te shijoj jeten. Mallkoj veten se kurr nuk ta shpreha se sa shum te desha e sa shum te du e do te dua sa te kam jeten.Falja nuk ekziston ne TY dhe se me nuk ekziston YOU AND ME jemi te ndar por nuk mundem dot ta pranoj se ste kam me se ke rrug tjeter te jetes por rruga ime e jetes tim eshte emri yt dhe do ngel e do jetoj ne te kaluaren e kaluara ime eshte ardhemri deri ne vdekjen tim e di qe edhe po tet kerkoj falje sdo em falesh kurr por dua ta kuptosh se vertet te dua se edhe pse ste kam jetoj me ty dhe se do jesh fryma ime e fundit buzet kurr zdoi fal dikujt tjeter se zdua dot ti fshi dua ashtu te mebetn krahet e tu ende i enderroj se ne ato gjeta qetesi aty me zinte gjumi aty leht me thoje TE DUA . Tshi te them un ty te dua shum vetem kto lot qe me rrjedhin ky shpirt e kjo zemer e din se sa shum po vuaj Jeta Vazhdon por vetem per ty jo per mua per mua u ndal ora qe kur more rrugen per ne largesi ska me JET per mua te dish qe i more ngadal pa e ditur se ne vete ke nje jet te nje femre qe te do shum.Meriton jesh i lumtur meriton gjith te mirat e Zotit ti uroj em shpirt. TE KAM BEBIN TIM

sote kjo dite e nxehet zemren ma pervlon
lur e di qe tash me tjetren po shkon
dikur as dita as nata sna kan nda tash me tjetren ti ec krah per krah
pse e puthe ne buze kur mua me sheh
dhe kur te kaloj behesh se sme njeh
po i kujtoj ditet ne kur ishim bashke
po i kujtoj fjalet TE DUA kur te thash!!
si mune i dashur aq lehte mem braktis
si munde mem than me tjtren kam nis
sdi qa te tham veq zoti te rujte
ehh zoti zmeren tende mos e e bafte me vujte??? TE DUA JETON



Zemer..a e di qe,fryma po me mbaron,nuk di si te jetoj pa ty,kerkoj frymen tende,me jep fryme te jetoj e shpirin ta qetesoj...megjithese ti je larg meje..jeta vazhdon ashtu,e heshtur nen pluhurin e hareses,si gjurmet e lena ne debore nga hapat e tu te vegjel,qe dikur ishin te pa fund e te shpejte,por floket e debores po fillojne ngadale dhe une po i numeroj nje e nga nje,kam frike mos mbulojne hapat e tu dhe humbas rugen per te te gjetur..me mungon fryma jote,me mungojne syt e tu te zi,do te vi e dashur me beso,sepse do te jete jeta dhe jo vdekja ajo qe zdo te njoh kufinjte e kohes kur une do te jem me ty

Mere Zemren Time Dhe Me Te Jeto Ather Do Ta Dish Ky Shpirt Sa Te Do Nese Ti Nuk Vjen Mos Me Lėr Te Pres Merre Jeten Time Dhe Me Le Te Vdes...!!!! Merri Syt E Mi Dhe MeTta Shiko Ateher Do Ta Dish Se Moti Te Njoh...!!!!!



Tė dua mė beso Tė prita mos harro Tgjitha per ty i lash po ku je ti tash Psė me le kaq shumė tė vuaj?pse po shkon tė njė i huaj Kur e ke njeriun qė te don dhe vetem per ty po mendon Ti mendon kėshtu ėshtė mė mirė por jo kėshtu ėshtė me vėshtirė mos e gėnje vetėvetėn mos na shkatėrro jetėn Kthehu tek unė ende jam kėtu nė njė skaj tė botes jam tu jetu Po tė presme mall unė ty qė tė kthehesh pėrseri Mos humbė koh mos u mashtro askushė nė botė si unė nuk tė do Tė lutėm kėtė mos Harrooo!!!!!
 
Top
387 replies since 21/1/2009, 18:40   535063 views
  Share