MUZIKE SHQIP ME TE BUKURA NE BOTE,WINDOWS SHQIP FILMA SHQIPTAR DHE PROGRAME FALAS 2023

Poezi te reja 2010-2011, Poezi 2010-2011

« Older   Newer »
  Share  
manuelabukuroshe
view post Posted on 26/1/2011, 23:26 by: manuelabukuroshe     +1   -1




Ku me ike ku humbe ku u trete një plage ne zemër me mbete një zjarr që kurr nuk shuhet një emër që perjete ruhet Se di c'me ndodh kur jam me ty Kur me shikon me ata sy Kur me buzeqesh me ledhaton Koke e kembe ti me pushton.

Gjendesh diku larg,qe as vete s'mund ta paramndoj,se kur do te kthehesh fati do ta percaktoj. Si mund te jetosh pa muakur te mundon vetmianjeriu me gjysem shpresekur i mungon dashuria. Ndoshta ke gjetur dikeper ty te mposhtur vetmineper te luftuar


Dora ime sdo te ndaletvetem per ty do te shkruajnje dite te vone do ta kuptoshse per ty me zemer vuajMergimtare je ne kete boteshum larg je pa mua syte per ty me pikojne lotmos harro kudo qe je "Te Dua"Te lutem kur te lexosh keto fjale kupt


Ku me ike ku humbe ku u tretenjë plage ne zemër me mbetenjë zjarr që kurr nuk shuhetnjë emër që perjete ruhet Se di c'me ndodh kur jam me tyKur me shikon me ata syKur me buzeqesh me ledhatonKoke e kembe ti me pusht


O zemer e djegurTa puthje nje herePa le te kishe vdekurT'ja puthje nje here syteTa plotesoje deshirenLe te mbeteshe pa driteDo ti mbaje mend fytyrenEh si eshte ndertuar kjo boteThemelet dot nuk ja gjenGermon, por mundi te iken kotSe ne drite asgje nu

 
Top
123 replies since 29/12/2008, 15:17   37281 views
  Share