MUZIKE SHQIP ME TE BUKURA NE BOTE,WINDOWS SHQIP FILMA SHQIPTAR DHE PROGRAME FALAS 2023

NJE LETER PER TY E DASHUR, SHKRUAJINI PERSONIT TE ZEMRES NJE LETER

« Older   Newer »
  Share  
view post Posted on 5/10/2011, 21:59     +1   -1
Avatar

DURRSAK KAM LE DURRSAK DO TE VDES!https://www.dailymotion.com/alice-desi

Group:
Administrator
Posts:
6,279
Location:
DURRES

Status:
Offline


***Ndjenj e shkruar ***
(duke degjuar kengen e Muharremit – sa katile u tregove )
Do i bie sa me shkurt, sepse e di qe te shkruash ndjenjat eshte e pamundur, por un po mundohem ti pershkruaj, si te thuash po u bej nje skic.
Dhe gjithcka eshte per ty, jo per vajzat, apsolutisht jo, por vec per ty.
Kam njohur plot, natyra ime ka afruar aq shum sa jam merzitur nga falsifiteti, idiotesia, kotesia dhe plot gjera te kesaj natyre. Jam ndjer aq keq sa qe vetem kam pohur, duke tundur koken a dicka te till qe ato te mendonin se kishin vemenjen time, genjeshter ! Qe te gjitha njesoj, te njejtat gjera, te njejtat biseda te lodhshshme dhe monotone. Buzeqesh se duhet, per mirsjellje se sa si reagim. E di qe eshte shum falsifitet por ske ci ben, duhet te kerkosh qe te gjesh apo jo ? Dhe un kete po beja deri ne momentin qe shikimi im u thye ne bebet e kafta, pastaj lehtas rreshkiti ne floket kacurrela. Dhe mendova se ishte dicka kalimtare, si ato rete pas shiut te mbasditet por jo. Gabohesha. Ishte ndryshe, shume ndryshe. Bera cmos qe te te bija sado pak ne sy, ose te gjeja mundesine qe te flisja me ty. Nuk e simpatizoj menyren e nje te treti ne nje njohe prandaj mundohesha duke ber gjera te tilla. Ishte e pshmangshme, ti s’reagoje. Mundesia me afert ishte menyra qe asnjeher sme ka pelqyer,i treti i pashmangshem, jo per gje por me duket si te shohesh nepermjet nje pasqyre .Megjithse e adhuron pamjen perseri duhet ta shohesh nepermjet nje pasqyre qe se di a eshte fat apo thjesh rasesi qe u ndodh prane.
Gjithsesi ndjenjat e mia linden nga pershtypja qe kisha per ty, megjithse ste njihja. Te pyesesh sot per nje mendim per nje person eshte si ta shohesh boten nga kendveshtrime te ndryshme prandaj un se bera. Vendosa te te njihja. Mendoja se ndoshta pershtypjet sdo perputheshin me realitetin, por te dyja ishin nje. Dhe ajo qe un po kerkoja prej kohesh, ishte fare prane. Njeriu kur finalizon dicka qe i ka kushtuar shum kohe reagon keq, ndoshta sepse eshte i pa pergaitur. Dhe un isha i till. Por sdoja te te humbisja, sdo ja beja kete te keqe vetes. Por ti je kaq e mir sa un perpara teje vec belbezoja, fjalet me dukeshin pa kuptim, jo te nivelit tend. Ti je kaq e drejt, mendimet e tua jene si kristal, buzeqeshja jote rrezaton vetem miresi. Dhe un u marrosa, gabimi im qe e shpreha aq shpejt, por ky jam un, i shpejtuar si gjithmon.
Pastaj shikimi jot me turbullon, fytyra jote eshte engjellore, por megjithse sme vjen mir qe e pranoj por kur ti buzeqeshje ,bota eshte e imja. Dhe mbi te vetem ne te dy, se di por keshtu me dukesh mua, ndoshta do te qeshesh, por un keshtu ndihesha. Dhe ironia me e madhe ishte se sapo filloja te te thosha dicka s’mundesha ta perfundoja. Por pak a shum e perfundova ate qe kisha ne zemer, aspak ne menyren qe un deshiroja por gjithsesi arrita atje ku zemra ime kishte koh qe e enderronte. Spo them, dhe pranoj se rrethanat ishin ne disfavorin tim, prandaj dhe pritja jote me turbollonte. Nuk mundesha pa te par, nuk mund te te rrija pa te kujtuar, e then me bukur doja qe cdo cast te isha me ty. Por po te merzisja dhe e kuptova kete, sinqerisht them se i kuptoj gabimet por smunda ti shmang. Ta dish se fajtore per kete ishe ti, ti ishe qe me bere aq shum per vete ,ti ishe ajo qe vetem me nje shikim mund te ngrije pesh ndjenat e mija. Dhe un si te thuash isha viktima ne kuptimin e mir te fjales. Por un vazhdoja dhe u bera skllav i ndjenjave, ndaj vendosa te te kaloja pak koh larg teje, se ndoshta do me kalonte, se ndoshta fajin e kishin ato dite qe ishin aq kuptimplote per mua. Dhe them se koha vret dashurit e vogla dhe forcon ato te medhajat. Dhe ky ishte perfundimi , te dua aq shum saqe koha s’beri gje tjeter vecse I kristalizoj ndjenjat e mia. Nuk i vrau por u dha fuqi, nuk i zbeu por i zbukuroji, nuk i pakesoj por i shtoji. Dhe un akoma vazhdoj te vazhdoj te jem i cmendur pas teje. Gjithmon kam kerkuar idealen ,por kerkimet e mia ndaluan sepse idealen e gjeta. Je ti, kur dal perpara pasqyres shembellimi im je ti. Te pakten ajo pasqyra ime keshtu me tregon mua. Shihemi rrall, megjithse dua te te shoh me shpesh. Dua mos te te ket cast qe te na ndaj. Dikur tekstin e kengeve qe ti pelqeje un se kuptoja, sot i di permendesh, dhe ky eshte ndryshmi im. Duhet te te kuptoj dhe do ta bej me cdo kusht, te prmtoj. Je gjithca qe kam, te lutem behu pjes e jetes sime. Lejome te te behem dhe un pjese e jete tende. Sdo ket lumturi me te madhe, te pakten nga ana ime . . .
 
Top
LEONORADURRESI
view post Posted on 5/10/2011, 21:59     +1   -1




Per ty po derdhi lotė

Nuk po te shkruaj per te te thene se te dua shume,jo as per te t'thene
se per ty po derdh lot ne keto momente , ajo qe sot me shtyn te
shkruaj eshte malli qe kam per ty ,vertet ne keto momente po ndjej
mall , edhe perse nuk kam ndjenje dashurie...!!! mallin e
respektoj, respekti per ty eshte e vetmja qe me ka mbetur brenda
meje dhe nuk po dua ta zhduk, dhe malli ne keto momente nuk po me
ler vertet te qete, sot me erdhen ne mendje kujtimet dhe endrrat qe
thelle i kam varrosur ne shpirt, ato miliona endrrat qe vertete kane
kohe qe kane filluar te treten , por sot vetem malli po me shtyn te
t'shkruaj me ben qe te bashkoj edhe nje here si nje mikeshe te vjeter qe
kurre nuk arrita t'ia hap vertet zemren ,
e vetmja ndjenje qe vertet per ty nuk e kam shuar eshte respekti, po
sot... kjo ndjenja po me con ne mallin qe kam per ty , malli qe kam
per ty t'pare dhe te t'shtrengoj nje here fort pas vetes ,dhe te
ulem me ty ne nje tavoline kafeneje si nuk do kur dhe te bej
muhabet per kohen kur nuk kemi folur ne telefon...?, dhe per te kaluar
disa caste te bukura bashke thjeshte si miq te vjeter,
Dhe ndersa u ktheva me fytyre nga muri me dolen dy pika loti nga syt
e mi, nuk e kuptova perse po qaja po vetem kur lotet me pikuan ne
kafe kuptova se ishin duke bere rrugen e tyre qe kishim kohe pa e
bere , vetem ajo ndjenje e mallit me beri te shpalos edhe nje here
tere kohen , eja dhe me perqafo te te jap lumturi o zemer,
do ishim nje trup qe rrezohej nga djelli e ndricohej nga hena,
shikoheshim por nuk shiheshim ,verbimi bie si nje hije e zeze - trishtim,
zemra ndjen puthjen e zjarrte qe valonte ne endrren e
Majit, ajo enderr me beri qe te jetoj me ty aty ku askush nuk
dinte ku jemi do ta ndjenja kraharorin tend , aty kur mund te
shikosha jeten ne syt e tu ,perse shkove me enderren , mbeta ne
kujtimin zemra me thote "SE TE DUA" - duhet dikur ta kuptojne se
kemi lindur per njeri-tjetrin kujtoj zerin tend andjej ate ngrohtesi
nuk e di a te pelqen per inteligjentin qe une mendoj apo jo .
sikur te ndodhte pikerisht keshtu ,as e para dhe as e fundit............
 
Top
view post Posted on 5/10/2011, 21:59     +1   -1
Avatar

DURRSAK KAM LE DURRSAK DO TE VDES!https://www.dailymotion.com/alice-desi

Group:
Administrator
Posts:
6,279
Location:
DURRES

Status:
Offline


LOVEE

I shkruaj zemres qe mundohem ta pervetesoj atij te cilit dashurin qe kam ndaj tij nuk din ta kuptoj
edhe pse thone se koha hakmerret me harres dashuria ime per ty kurr nuk do te vdes
dhimbje e madhe per mua do te ishte ti harroj ditet me te lumtura te jetes sime.
sbesoi se do te lendohesh shume,ti ende se din q'eshte dashuria,ndaj smunde ta kuptoje prushin
e ndjenjave te mia.edhe pse je larg edhe pse je larguar me sy nuk te shoh por me zemer te dua
po te pre sme vuajtje e me vaj,dashurin tone ne zemer e mbaj!
kur mbi varrin tim te filloj punimi,kur mbi koken time te filloj vajtimi,kur mbi varrin tim vendohet
kurora,ateher dije I dashur se per jete te harrova
ne kete nate te qete pran dritares qendroj,shiqoje yjet ne qiell dhe vetem per ty mendoj
nuk me duhet kjo jete nuk me duhet kjo rini,kur ste kam afer meje…gjithmone do te vuaj per ty
dashuri,dashuri nuk thuhet kot fillon me puthje mbaron me lot.dhe nese kam lene diqka tek ti,
nje ndjene te vogel dashurie apo respekti,te lutem mbroje mos e fshij nga kujtesa e jote.
shume e rende jeta pa ty,sme ndalen lotet ne sy
zemrat tona me s'bashkohen as keto plage me nuk sherohen.
nese keta rreshta I lexon dhe shkrimin tim e dikton,vetem ne mua pak mendon dhe e din se zemra
ime ende te don…
s'kam besuar se me ike si era,s'kam menduar te jetoj pa ty,s'besoi se erdhi pranvera deri sa
s'pushojn ete lotojne keta sy
s'arrija te kuptoja pse kaq shume te doja.nuk e kuptoja pse nuk flija dhe ne shtrat mendoja.
per ty I dashur shume po mendoj dhe as nje qast nuk mund te harroj.pse keshtu po ndodh
as vet spo kuptoj,ndoshta bukuria jote aq shume po me terheq sa per ty mund te fali edhe kete
jete,nje dite kur te zgjohesh mos lag syte me lot dikush qe te tregon qe s'jam me ne kete bote
mos pyet si vdiqa por pyet si jetova si me kaluan ditet e fundit qe pa ty I kalova.me premtove se
gjithnje vo te jesh pran meje.gjithmon do ti mabj mend kujtimet qe I krijuam se bashku
kisha dashur qe kurr mos te perfundojne ato dite.edhe nese kurr nuk me thua se me don edhe nese
kurr nuk me fol edhe nese me thu shko ne RR.S te une mbetesh qysh je kan qe nga biseda
e pare qe kemi bere…
edhe kenga e bilbilit pa ty me vuket vaj,edhe kur gezohem pa ty me vije te qaj
edhe pse ike nga jeta ste ndaj! kujtimet me ty ne zemer I mbaj
dashuria ime per ty do te mbaroj ateher kur nje piktor I verber do te arrije te pikturoj zhurmen,
e nje petali trendafili qe bie mbi toke ngadale.
eshte e pamundur te mos perendon dilelli,kur egziston nata
eshte e pamundur te jetojne njerzit gjithmone kur egziston vdekja
eshte e pamundur te mos dashuroj kur egziston ti
a t'kujtohet ajo nate,ajo nate e ftohte ,kur me le I dahsur duke qajte me lot
mbaje fjalen e dashurise kurr mos harro beshu besnik dhe gjithmon beso.por prej dites qe s'te pash
prej dites qe ti shkove,une per ty mendoj por ti em harrove
qka te shkruaj kur skam as fjale nuk kam as zemer te gjitha ti kam fale
 
Top
LEONORADURRESI
view post Posted on 5/10/2011, 22:00     +1   -1




ka koh qe vuaj nga nje semundje pa sherim prandaj shkova te mjeku qe te me jap sqarim o zoteri mjek jam e semure kam dhimbje ne zemer e di se per kete eshte vetem nje emer emri i atij qe e dashuroj dhe ne asnje menyre smund ta haroj jam munduar shoesh duke derdhur lot dhe pash perfundim por smund qe mos e dashuroj pasi qe dhimbja fare sme pushon kam ardhur te hi ne operacion ate njeri nga zemra me ma nxjer asnje gjurm te mos me lene .....por mjeku me keqardhje me tha per kete semundje sherom ska ai qe e dua sot po martohet tupanat po degjohen dua te shurdhohem qe mos i degjoj ne darsem dua te shkoj sdua ta shoh te lumtur me te sepse lumturia e tij zemren ka me ma thy te gjithe ne darsem festojne e kendojne a nuk po e shikojn se dikush vajton por ato nuk kan me e kujtu se ndoshta kur nuk e kan perjetu patjeter duhet me u largu dhendri aspak nuk me shikon se nje e pranishme ne darsem shum ka vuajtur aspak si ka interesu por fati do tja kthej ate shume keq do ta gjej........
 
Top
suela
view post Posted on 5/10/2011, 22:00     +1   -1




Prej teje, dua vec te shkruaj, te shkruaj e s'dua te shteroj, e prape se prapi se nxjerr te gjthen, por aty nga fundi e ndjej se me perpelitet aq cjerrshem frymezimi
i lene pergjysem......... E shoh se diku dua te dal
por fillin s'ja gjej dot dhe brenda vetem krijoj, e shpirtin se zbraz dot. Frymezimi i shkrete, pikerisht kur flas me ty
fillon e me rreshqet ne shpirt e me pas e me pas dua vec te hesht, te clirohem, te fle, a ndoshta te dehem e me pas dua vec ate, ate.... ate frymen tende qe me ndez zjarrm....'
e zjarmi yt te me caje, e me ty me vone te me zere gjumi ngadale. Nuk e di por..... por e gjithe kjo hidhet poshte,
e une nuk dua te dehem me me zerin tend aq rendshem,
nese ti se ndjen ate eren time dehese e me vone te dehesh edhe ti pas eres time, e une pas te tendes perjete... duke u bere te dy pijanece pas nje ere qe mban fjalet: Te Dashuruar Perjete
 
Top
view post Posted on 5/10/2011, 22:01     +1   -1
Avatar

DURRSAK KAM LE DURRSAK DO TE VDES!https://www.dailymotion.com/alice-desi

Group:
Administrator
Posts:
6,279
Location:
DURRES

Status:
Offline


Mos me lesho kurre nga duart............
me shtrengo shpirtin fort,
mos i hiq krahet nga une se me ty do te fluturoj..........
Te fluturojme te dy si zogj mergimtare e ere e fortune ne krahe te dy ti ndajme...
Ti cajme qiejt larg ashtu me shtrengime shpirtrash pertej nje perendimi blu. te verdhe e te kuq .........................
... pa prekur asnje limit qe do te ngjise mbi shpatullen tone.
Dhe nese fluturon pa mua ndonjehere zogu im, mos harro se krahet ti kam keputur kur dhe ti nuk do ta dish....
 
Top
suela
view post Posted on 5/10/2011, 22:01     +1   -1




Shpirt dje me rreke,
e zemren pezull perseri ne duar po ma mban...
Mi the fjalet aq ashper sa drodhen trupin fort ... e buza do te puthi e syte ti ngul ashtu mbi syte e tu.....
a do ta kuptosh te shkreten jete e ndoshta ta kuptosh veten aty brenda se si jemi gatuar ne rreshtat e egersires,
ne rreshtat e nje dashurie.............
ne rreshtat e asaj dashurie te cmendur ..
te lenduar ne cerrjet e gjembave te nje trendafili....
do ta kuptosh se rruga ime eshte e gjate te takohet perseri me tenden??
............do ta kuptosh se eshte e gjate e plot lendim...................
.....kuptoje vetem nje here se dhe frike kur te kem do ti shtrengoj buzet fort e syte do ti mbyll ashtu ne erresire....
do mendoj per te kaluaren me ty te embel............
do mendoj se sa shume te dua .... sa shume te dua ne kete bote......
do mendoj se dhe pak do jem me tyyyyyyyyyyyy
do mendoj se sa te bukura jane gjerat kur jam prane teje...........
do mendoj se sa shume kam qare per ty
do mendoj se gjithcka e ka nje te keqe e nje e keqe e ka nje te mire..............
do mendoj se sa e bukur eshte jeta.. kur ne te ben pjese ti.............
 
Top
view post Posted on 5/10/2011, 22:01     +1   -1
Avatar

DURRSAK KAM LE DURRSAK DO TE VDES!https://www.dailymotion.com/alice-desi

Group:
Administrator
Posts:
6,279
Location:
DURRES

Status:
Offline


Cdo dite e jetes time tashme kishte marre emrin tend mendova se kisha takuar njeriun e endrrave te mija, besoj se tashme gjithshka do kishe tejter kuptim.Ishe ti qe me beje te buzeqeshje cdo dite me shtrengoje fort the me premtove se gjithmon do jemi bashk.E une isha ajo qe te besova ta dhash puthjen time, endrrat e mia te cilat ti sot i ke shkatrruar E pse?
Fillove te mendoje se s'jam me per ty Me thoje se kishe degjuar shume per mua dhe ato fjale arrin te na ndanin ..nuk kan faje te tjeret jo por ti sepse po te kishe dashuri te madhe ti sdo lejoje askend te na ndaj Cfare ndodhi valle a sisha une ajo qe dikur thoje se do e ndash jeten me te?
Ne zemren time tashme ska asgje edhe Emri yt eshte fshire ti se meriton dashurin time i kam fshire edhe lotet e fundit per ty sdo te qaj me per askend ndoshta keshtu qenka shkruar sdo jem kurr e lumtur, me mire pa askend se me nje njeri qe sdin te me dashuroj apo qe me donte vetem per kalimin e kohes... dje te dashuroja sote te urrejjjjjjjj.
 
Top
suela
view post Posted on 5/10/2011, 22:01     +1   -1




Emrin Thua nuk ma Din

Te njofta ashtu rastesisht pa dashur te takohem me ty,isha vetem kalimtare aty,pa hamendur se ty dote takoj !....
-Ty po ty me qudit fakti se pse te zgjodha ne mesin e te gjithve sdi pse?..Isha ashtu e humbur sa skam pershkrim site them , po time bere te qeshi prap me zerin tend magjeps qe me shtyri ne buzqeshje prap,te qeshurat e tua me terhiqnin si nje magnet te ndegjoja pa e shikuar oren e te qeshurat e tua tingllonin si nje melodi e qet,qe qetsonte shpirtin.

Pa kujtuar fare se kush ishe apo kush mshefet pas atij zeri magjeps,nuk kerkoja aq shume te dije sepse me mjaftonte shoqria yte mua,nuk isha ne kerkim te fatit ,as te shoqris po ja rastesisht u bam miq....
Miq?.. po ne ashtu pa hamendur seku dote na shpijente vazhdonim me humorin qe kishim ,e ndjeja veten aq te lire me ty ne bised ,nuk me interseonte se kush ishe dhe nga vjen,kisha frik se mos ike dhe qdo gje dote perfundonte si nje enderr ,e gezuar te zgjohem apo e trishtuar,sdija se qka te mendoja ne ate moment, vazhduam miqsin tone ashtu deri ne mengjez duke biseduar me fjale humoristik pa paragjykime dhe keqkuptim.
E nesremja erdhi u takuam prap po jo ne realitet po ne ekranin e cp ku une isha prapa skens duke te vezhguar ty aty ne ekran,po ti nuk me shihke mua une ty po,pse?...
Deshirroja te jem misterioze sikur qe isha e padukshme ,doja qe te fantazosh se kush jam sa vjeqare , te behesh kureshtar te dish nga ndjenjat e tua te kuptosh ,nga shkrimi im shkrojat ne testatur te jen deshimtar te fjales qe shkruhej,dora ime dridhej derisa formoja fjalen mu ashtu si piktori qe pikturon nje portret pa ndonje model,ashtu mu njashtu deshiroja ti te me paramendosh se si dukem.
Me ne fund vendosa qe dhe ti zerin tim te degjosh mora guximin te flas,te qeshi me ty se bashku te tallemi me njeri tjetrin,llokum,loqk,xemel,al lton,yll keshtu filluam me fjalet qe vetem i thonim pa kurfare qellimi por miqsor ashtu e kuptoja une,e ndjeja ne shpirt miqsin tone te thelle,ti e dije se isha ma e vjeter se ti,vitet skishin rendsi thoje ne miqsi sdoje te dije se kush jam por vetem deshiroje qete mbetet shoqria jon reale e paster si loti ashtu si me njofe,se po me njofe ne realitet se kush jam kuklla athere ndejenjat ndaj meje dote largogen i zhgenjuer dote mbesish ne mua.
Pse kuklla e quaj veten,ke menduar ndonjehere pse mikesha ime ja dha vetit kete emer?...
Le te jet misterioze ashtu si dhe eshte kuklla me sy te kalter,e bukur pa ndjenja ashtu e strukur ne qoshin e dhomes, ku ruan mfshetsin e dikurshme ne mrendsin e saj.Kuklla!...
Te thash te me paramendosh se qfare do, kur sje ne afersi ,mbylli syt dhe paramendo se jem me ty ashtu si ti done por mos kerko nga une te dish se kush jam,dhe as qete me shofish,po dua te jem mikja jote qe te me kesh pran ,paramendo martesen ne pleqni ,apo ne avanturat e tua ,hahaha me vjen te qesh derisa mendoj fjalet e tua te cilat mi thua dhe une ty, te pres ne pleqri te martohemi ne shtepin e pleqve aty ku doren dote ja majm njeri tjetrit,aty ku ska xhelozi po vetem miqsi dhe dashuri mu athere e gjejm rahatin tone shpirtrore.
Mreme me pyeta pse mshefem pas cp ,jo te thash ,po ti paske haruar naten qe te takova ku menxhezin bashk e pritem dhe ku dore per dore morem rugen e palit,ne kerkimin e shoqris,ku aty bota kishte ndryshimin e saj,ku benim hulumtime dhe hiq pa menduar se kush jemi filluam avanturen tone , po pram mrem me pyete se si e kam emrin me qudite se paske haruar emrin tim,
Emrin time kishe haruar dhe nuk dije se si e kisha,o une te kisha treguar se te ngjashem e kishim ,me shkronjen e njejt fillon
Ndaje emrin tend ne gjysme athere dote krijosh emrin tim
 
Top
view post Posted on 5/10/2011, 22:02     +1   -1
Avatar

DURRSAK KAM LE DURRSAK DO TE VDES!https://www.dailymotion.com/alice-desi

Group:
Administrator
Posts:
6,279
Location:
DURRES

Status:
Offline


Martes e trishtuar


Dikur telefonin e mbaje perpara qe te shihje sms e mija ,nga muzika thirjet si ndegjojeshe por ne karik e shohje kur ta cingerojsha,ne pushimin qe e kishe.me thirshe te me tashtregojsh qe shka ishe tu bo e me thojshe fjalen magjike epor cila dilte nga zemra dhe shpirti yt te dua,vij me von ri e zgjuar mos flej me prit, te prisja mepadurim
qe te vish pran meje ku mbeten ditet e lumtura per ne dy loqki mungesen e ndijej mesazhet e tua, fjalet magjike qe smundem te pershkruaj dashurin tande kur me prekje floket dridheshin gishtrinjt tua kjo ishte dashuri e vetet e korrikut te cilen dua te ma jepish prap loqki,me mungojn ditet kur hecshim doreperdore rrugve te pz,ishim aq te lumtur sa nuk i shihshim njerzit rruges duke na shikuar neve ,bota kishte ndryshuar per ne te dyt ishim mete lumturit ne bote skishte kush qe na ndalonte dashurin ton vetem ti edhe une exsistojshim ne korrikun e nxet ,po gushti berei qe te largohemi nga njeri tjetri dhe te kthehem nga kam ardhur te jetoj me kujtimet e tona dhe dhashurin nga largsia ta shijo nepermjet ekranit te cp.ohhhhhh zot te lutem me ndimo sepse me duket se qdo gje po vdes nga pak nga kjo dashuri apo largsia eshte qe vret zemrrat tona ?apo largsia eshte shkaktar i ksaj ndjenje?apo largsia eshte armik i te dashuruarve?
Nuk e di qka po ndodh keshtu me ne, me deshiren e flaket u kunorizua edhe kjo dashuri po sdi site shpjegoj se qka po ndodh me ne dy,shikom i dashur prap ne keto sy sikur dikur qe me shikojshe me plot dashni.
Keto fjal po i shkruajm kujtim qe kemi kaluar po tash jemi te martuar dashurija duhet mbi te gjitha mu vazhdua,diten kur nenshkruam jemi betuar se deri ne fund kemi me shkuar dashurin ton mos me lishua, te dua shpirt nese me beson po te lutem i dashur shpirtin tim te djegur mos e lendo, para stuhive qendrova per dashurin, luftova per vete edhe per ty, naten e kunorizimit u pata gezua e festuam po nga xhelozia, deshten me shkatrua ,mendova se qdo gje mori fund ate nat, e qava lumturin qe mu shkatrua mbeta vetem si nje pllum me krah te thyer,fjalet qe flisnin mu ban plumb ate e di vetem une ,lotet me ridhnin sikur shi, zotit ju luta mema mar kete shpirt, po njeri ishte i forte si gur,i u mundova te qendroj ne kemb sikur druri,zemra me nuk me rihte se ty pran nuk te kisha, te me ngushlloje e me duart e tua te me mbroje ne perqafim te me mbash e te me japesh fuqi pak, se smekish met ne fytyr gjak ,e zverdhur si nje kufom sluja dore e sfola me goje,sdisha me qka te flas vetem qaja nga zemra e plast, i lutesha zotit mu ba mire .e mallkoja veten pse kam lind,e thira nenen ne telefon qava me lot si e mare i tregova se te kishin marre,lotet e mija pushim skishin po sdija as si mu sill, se nje chok e perjetova sdisha me qka te bisedoja,dhoma e mbushur perplot ish po veten e ndjeja si kurqysh,me thonin durim te kem po shpirti im prap u djeg ,keteo dhimje si ti perballoj mallkova jeten dhe sdesha te jetoj, u ktheve ti prap mas nji kohe me fetyren e zbehur sikur i humur e i tretun,sdija une me qka me them skisha ne veten me ate kontroll,u munduam tere kohen te diskutojm problemet tona ti zgjithim ne tersi dhe qe ta pranojn kete dashuri,askush sna kuptojke kete dhibmje ne shpirt te perqafuar rrinim ashtu pa drit ne terr,gjumi i nates nuk me mirte se kisha frik, se mos vin te marrin ty,deri ne mengjez rinim te zgjuar e diten flenim apo iknim nga shtepia sikur te huajt,me ne fund erdhi dhe nana ime ku dhe me ndimoj me bisedime , ku dhe engjellushen time e kish pru zemren time mema sheru,e te dyve mena ngushllu se nga merzia kishim kapitulu,po qdo gje u regullu shetinim te lire pana pengu ,dhe lumturin filluam prap me shiju dashurine kishim per me faliminderu.
Po prap shkoji shtatori erdhi nentori u detyrova mu kthye ne mergim e te largohem pi dashuris,me mungon shume ti ne largsi ku zemren ma djeg ma ban hi,te pret ni zemer qe te don ma shume e te thire ne emer kjo engjellush,qdo dite fotot i shikoj dhe me lot ditet e bukura i kujtoj shtrati pa ty ka met zbrazet as vet aty se shtrehm dot, thon te vjetrit se keto i ka gurbeti largsia shprirtin ta djeg, ndoniher mire e ndoniher keq po nuk e kam me qellim te ofendoj ,as qe deshiroj te lendoj se per dashurin ton ende po luftoj,kete ti mire e din,por shpresoj qe nje dite edhe per ne dote zbardh kjo nate, dote jemi pran njeri tjetrit e te lumtur si dikur dore perdore te perqafum ,jeten se bashku me jetu shpresojm te ardhmen me mos me vujt ma
 
Top
view post Posted on 21/11/2011, 19:44     +1   -1
Avatar

DURRSAK KAM LE DURRSAK DO TE VDES!https://www.dailymotion.com/alice-desi

Group:
Administrator
Posts:
6,279
Location:
DURRES

Status:
Offline


C'faj te pata qe me je larguar

C'faj te pata qe me je larguar
mos mendo se te kam haruar
i pabes me le mua te vdes..
Amanet prej meje e ke
do te takohena ne at dhe
Atje kena me bisedu
cili prej nesh ka gabu!!




Dua te te takoj naten
atje ku s'ka njeri
ne rugen e pafund
vetem un dhe ti..
Dua te ti prek floket
e te puth ne sy
ate qe ma deshi zemra
e gjeta te tij....


Pse syri im i bukur
tek syri yt qendroi..
Pse mendja ime e fresket
tek e jotja fluturoi..
Pse dashuria ime tek e jotja
derdh lot...
Pse zemra te do a ma
shpjegon dot??


Sot zemra ime gjak po pikon
qan shpirti im se mallin se duron
sa larg jemi per ty kam mall..
Po ti se di si duron valle??


Kthehu se nuk roj dot vetem
kthehu se pa ty nuk e dua jeten
kthehu se me mungojn puthjet e tua..
Po te pres shpirt se vetem ty TE DUA!!

Mund te roj pa qiell
mund te roj pa sy
mund te roj pa zemer..
Por asnje cast pa ty..


Sa ftohte ben sonte
sa mall qe kam
sa do te doja
te me rije pran
e me trupin tend te ngroht
me puthjet e tua si zjarr
te shkrije buzen time
qe ka aq shum mall....


Sonte pikave te shiut,dua tu ngjes nga nje emer:
Te paren po e quaj:Ftohje
Te dyten:Ndarje
Te treten:Ikje
Te katerten:mall..
Por shiu s'paska te pushuar....
Ndoshta diku larg edhe ti ben te njejten gje...
Te paren e quajte:Pendim
Te dyten :Falje
Te treten:Dhimbje
Te katerten pike te shiut e quajte:SHPRESE....
___________________________________Nga Gostivarsja__
_______________________________________________

Te gjithe lulet kane arom
por lulja me e bukur
eshte dashuria jon
Me lule te bukura
te uroj shendet
me dashurin time i befsh 100vjet
TE DUA



Lexo mesazhet qe me zemer
ti kam derguar
kujto kohen kur jemi
dashuruar
mos i tret puthjet tona
mos fshi asnje leter
mos lejo buzet tua ti puth
dikush tjeter...



Do ti mbyll syte do te mundohem te flej
ndoshta ne endrat e mia dikund do te gjej
nuk do te zgjohem nga gjumi se te dua
por nuk e kuptojti si flen pa mua?????



Kur te djeg malli per mua loto
kur te mer malli per buzet e mia
eja e shijoj
kur te mer malli per trupin tim
eja e me ledhato
dhe asnjehere mos me haro!!!
_____________________________Nga Gostivarsja_____________________
__________________________________________________
USHTARI

Te dashurin qe pata
ma moren ushtar
Shum letra i dergova
por asnje nuk kam mare..
Nje dite prej ditesh
vjen nje kale i bardhe
Mbi shalen e kalit
nje leter ishte var
Mbi te zezen leter
dy fjale i kishte shkru
>>>MARTOHU E DASHUR
SE UN JAM MARTU
MARTOHU MBI TE ZEZEN TOKE
KUR TE LINDESH DJALE
VENJA EMRIN TIM
DHE KUJTOM PER JETE
LAMTUMIRE<<<<<
___________________________Nga Gostivarsja_____
_______________________________________________
PSE

Pse sonte jam ne kete bot
Pse sonte derdhi lot
Pse sonte me kaploi vajtimi
Pse sonte me denoj besimi
se dikur ti me mua kaloje
Dhe me thoshe ska si ti
Pse tash i thua shoqeris
ajo ka qene femije.
Se nuk jam poete
te shkruaj poezi
Por vetem nje trup
qe vuaj per ty
Pse trupin tim ta kalb toka
Se fjalet qe i tha bota
Spaskan qene te kota
___________________________Nga Gostivarsja_________________
____________________________________________
VARET
Nje dite te vrejtur
kishte rene shum shi
nje vajz e re kish dhene
jeten per dashuri.
Dashuri kush te ka lind
qe perty vuajn te rinjte
dashuri kush te ka enderua
qe me thire edhe mua..
Dashuri bish e eger
qe shum shpejt te kafshon
ti pastaj pendohesh
por eshte shum von..
Nje leter kishte lene
per perundim te jetes:
Isha shum e re
kur fillova dashuri
ajo ne fund u kthye
ne helm te zi
Do te mallkoja at vajze
qe do te filloj dashuri
me njerez qe nuk i japin rendesi..
Djalin qe doja luante me mua
me thoshte te dua dhe me ty
kam me u martua...
Keto genjeshtra deri sa i kuptova
rinin time un e shkatrova...
Ndoshta ishe nje njeri tradhetar
mirepo vet me thae;
Je e lire se ti nuk je per mua
e une para tij qaja si femi
e kuptova se kisha gabuar
por gjithcka ishte e kot
lotet me beheshin shoke...
Tani kujtoj syrin tend te bukur
Buzat e tua te ndritshme..
Floket e tua trupi yt
ne cdo cast mendoja per ty..
si dhurat per lamtumire vdekjen ma kish deshiruar...
Lamtumire familja ime e dashur
qe nuk degjoja keshillat e juaja
qe ishi shum te brengosur per mua
Lamtumire shoqeria ime
qe nuk shijova me ju
vitet e rinise LAMTUMIRE
E ti i dashur martohu i lire
e mua le te me kalb dheu i zi
ndjehem shum e lumtur qe te dashurova ty
edhe engjujve do tu tregoj per ty
se momentet me te lumtura mi dhurove ti
LAMTUMIRE.......

Nga Gostivarsja
_____________________________________
Vec nje here ne jete
me bej te gezohem
se neser do te vdes
ske pse frigohesh..
E di se sme ke dashur
e di se sme do
Por dije se te kam dashur
dhe te dua se jeta me
mbaron!!!!
Vec nje here ne jete
me bej te gezohem
se neser do te vdes
ske pse frigohesh..
E di se sme ke dashur
e di se sme do
Por dije se te kam dashur
dhe te dua se jeta me
mbaron!!!!


E di se me mashtron,
e di se sme don
e di se per mua nuk mendon..
Por dijese si un
askush nuk te dashuron...


Zoti krijoi token,
toka te krijoi ty
ti jeton per vete
un jetoj per ty..
C'mekat i bera zotit
qe me denoi kaq shum.
Te krijoj ty
qe te vuaj un...

Ne netet e gjata
kur do te ndjehesh
i vetmuar..
Kur do te duhet
dikush per te te ledhatuar
per te te puthur
per te te len pa gjum
A do te kishe dashur
qe ajo te jem un....


Mbaroi drama pa kuptim
mbaro loja pa shperblim
me mori vdekja ende pa vdekur
mori fund gjithcka
edhe pse ty afer nuk te kam
prap shpresoj se do te vjen
nje dit e bashkohemi
UN DHE TI....

Buza jote e zjart
mua me ka shkri
po te vij atje
nuk kam mundesi
te isha pran teje
nuk do te beja mekat
nga puthjet tua
Jeta mu kisht zgjat
______________________Nga Gostivarsja_______
______________________________________
Shpresoj

Se ndonjeher do te kthehesh.
Ndoshta kur un do te haroj.
Ateher kur do te jet von
per gjithcka....
Po pse valle kjo tradheti??
A nuk e kuptove se un jam
ajo qe te dua shum........
Pyete te lutem njeher
veten tende dhe me thuaj
ndoshta jam gabim
Pr ende te duaaaaaaaaaa.........
____________________Nga Gostivarsja____
_________________________________
TraDhėTia

Tradhėtia nuk egziston nga soti
Egziston qė moti
Ajo lulen e vyshk
E hekurin e ndryshk

Prandaj Ai qė tradhėton
Duhet bukur tė mendon
Se zemrėn tjetrit ja helmon
E shpirtin ja dėmton

Si nė luftė e dashuri
Emrin e ka tradhėti
Nuk pyet rini as pleqėri
As besė e dashuri

Ajo nė cdo anė na ndjek
Ėndėrat na i djeg
Planet tona i shkatėrron
E viktima kėrkon

Tė tradhtosh ėshtė tė mallkosh
Tjetrit zemrėn tja lejsh bosh
Shpirtin tjetrit tja shkatrojsh
E vetveten mos ta besojsh

Prandaj me tradhėtua ėshtė dėnim
Ėshtė humbje e jo fitim
Se zoti kurrė sta harron
Nė fund shpirtin ta farkon

Harroni atė shprehi
JU pleq e tė ri
Se nėqoftėse gjatė doni tė udhėtoni
Harroni tė tradhtoni

Do te fleni shumė rahat
Jo me minuta por me sahat
Rahjen e zemrės do ta keni normale
Nėqoftėse mbaheni pėr fjale.. .
______________________________________________
______________________________________________
Mos e Zemro


Mos e zemero buzen
Qė vec ty te qeshi
Mos e mundo zemren
Qė vec ty te deshi
Mos e mbush me lot
Syrin tim te zi
Mos e braktis ti mos
Kėtė DASHURI

Kėtu jam
Dhe po pres
O shpirt I vuajtur
Te me flasesh
E vetėm te mos me lesh
sepse njė te kam
E si ti askush nuk ėshtė
E si ti askush sme don

Ku je e ku te kam
Kur te duhem ku jam?
TI je ne shpirtin tim
Ne zemren time
Aty ku askush gjer sot ska mund te hyj
_______________________________________________
_______________________________________________
zemra zemres
i bon lutje
dashuria e par
fillon me Puthje
zemra e femres
esht hotel
kush don hin
e kush don del
po zemra e mashllit
esht si gur kush hin
brenda nuk del kurr
_________________________________
_________________________________
E pranoj se jam fajtor qe ty zemren ta kam thy
E pranoj se kam gabuar qe ty shpinen ta kam kthy
E pranoj se zemra jote dhimbjet nuk i meriton
E pranoj se n'jeten time me mungon me mungon
Jo s'te harroj kurre s'mundem ty t'mos dashuroj
______________________________________
______________________________________
Pse mkriove perendi qe te vuj per dashuri
Pse me lindi nena ime qe te jam me shum kujtime,
Oh kjo jete sa e shkret un pa ty vetun me ndejt.

Rruget jan te gjata
Netet jane pa fund
Qendroj larg teje e ste gjej askund,
Eja ti pran meje mos me le ne vetmi
Lejoma te puthi njeher dhe t'a largoj ket merzi.
_____________________________________
_____________________________________
nje akull i ftoht,buzet mi ka ngrir,vetem buzet tua e DASHUR,munden me mi shkrir. _____________________________________________
_____________________________________________

Mos me le ne pranvere
mos me le te mjere!!!!
mos me le pa lule
mos me le pa ere.
Mos me le te lutem se te dua shume!
mos me le pa shprese,
mos me le pa gjume!!!!!!
TI e di se te dua
dhe vuaj per TY te lutem te lutem!
mos ma dhuro vetmine
ti je per mua Ajer
ti je per mua gjdo send ti je Ajo
qe ne zemren time ke,
me te bukurin vend!!!!!!!!!!!!!!!!!
TE DUA.
___________________________________________
____________________________________________
Me mungon:

Dhembja ne gjoksin tim
me rendon shum per ty
kur malli me buzeqesh,
dhe ne zemer po me rri.

Ka zen vend dhe nuk luan dot
qe me ben syrin me lot!
qe me dridhet buza e that,
shpirti digjet flake-flake.

Shum rend qenka keshtu t'jetosh!
me dhembje, mall, e dashuri
perse zemra nuk gezohet dot,
perse shpirti rrin n'vetmi.

Kur ti lexosh keto rreshta
mendo se jam afer me ty
te tregojn shkronjat e zeza!
sa me mungon mua
___________________________________________
___________________________________________

Nese prej meje mendja s'te hiqet,
Nese per mua zemra te digjet,
Ateher afrohu dhe me prit pak mua,
Se do te vij ngadal qe te them TE DUA
___________________________________________
___________________________________________

T'kam dasht me zemet t'kam dashut me shpirt
Qe ti prej meje do me ik kurr nuk e kam dit
Nje zemer e pata dhe ate ta fala
Ma more ma theve dhe per jet ma ktheve
Me fjal me the te dua
Me zemer me the sje per mua

Dua te shkoj
Dua te harroj
Por dije nje gje
Qe gjith te perkujtoj
________________________________________________
________________________________________________

Njeriu pa dashuri si nena pa femije
Buza e pa puthur si lulja e keputur
Zemra ne vetmi si bora u shkri...
_______________________________________________
_______________________________________________

E mallkoj diten qe te pash.
E mallkoj shiqimin qe ta dhash.
E mallkoj buzqeshjen qe ta dhurova.
E mallkoj veten qe ne ty u dashurova
________________________________________
________________________________________

do te behem zog
e ti se do te me njohesh
do te vi ne dasem
kur ti te martohesh
do ti bi daulles
per lamtumiren tuaj
kurse une i mjeri vetem,
vuaj dhe vuaj

te deshiroj
fat ne jet
nje trup me shendet
ne shtepi harmoni
dhe dashuri pa kufi
________________________________________
-LARG-
________________________________________
Larg, Malli kėrkon tė mė afrojė afėr teje por larg,
shume largė je .
Syt e mi tė pėrlotur nga pritja e zgjaturė,
buzėt e mija tė pėrvluara nga etja ,
e vallė kur do ta shuaj kėtė etje ???
Syri tė kėrkon, s'tė gjen ,
vetėm loton dhe pret,
Zemra nuk i beson syrit ,
Qindra , mijėra kilometra largė neshė ,
Pėr ne nuk ka ndarje , por durim .
________________________________________
________________________________________
DY FJALĖ
________________________________________
Dy fjalė qė tė gėzojn
dy fjalė qė tė hidhrojnė ,
dy fjalė qė tėr jetėn ta ndryshojn
dy fjalė qė kan domethėnjen qka ndi unė pėr ty ,
kėto dy fjalė dua qė tė mi thuashe edhe ti!
dikushė thot se kėto dy fjalė nuk jan shumė,
por kan shumė rėndėsi ,
me kėto dy fjalė mundesh ta ndėrtojshė njė ardhmėri ,
edhe pėr kėtė dua tė ti them ty kėto dy fjalė i dashur
TĖ DUA
________________________________________
________________________________________
Mbi detin e qetė....
________________________________________
Mbi detin e qetė lunnduronte njė fletė
mbi tė ish shkruar "Tė dua pėr jetė"
Po se besove,
puth buzėt e mia qė tė kuptosh se ē'ėshtė dashuria.
Tė dua aq sa mė do ti mua,
dhe do tė dua gjersa tė tretem
nė qoftė se me ty do tė mbetem.
_______________________________________________
_______________________________________________
Tė Dua!
________________________________________
Sikur qelli te ish letėr
dhe deti tė ishtė bojė,
nuk do shkruaja azgjė tjetėr
vec se ty i tė dashuroj.
E di qė sje pėr mua,
po desha tė tė them "TĖ DUA"
________________________________________
________________________________________
Mos bėj!
________________________________________
Mos bėj qė jeta ime tė duket kot,
mos bėj qė nga syt e mi tė dalin vec lote.
Mos bėj qė vdekjėn ta kėrkoj,
se vetėm e vdekur mund tė tė haroj.
________________________________________
________________________________________
Digjem pėr ty!
________________________________________
Mė fal njė buzqeshje zemrėn mos ma lėndo,
mė thuaj dhe njėherė tė dua dhe fort mė pėrqafo.
Z'dua ta di se cila je, kjo zemėr pėr ty po rreh,
ky sy pėr ty po qan, sepse dua tė tė kem pranė.
Nėse njė ditė do bėhem hi,
ta dish se jam djegur pėr ty.
________________________________________
________________________________________
Pyete Zemrėn tėnde!
________________________________________
Nėse je i vetmuar,
nėse je nė mendime,
pyete zemrėn tėnde!
A e don zemrėn time?
E kam njė dėshirė,
ėshtė shumė e thjesht,
tė isha afėr teje,
tjetėr s'kisha desht!
________________________________________
________________________________________
TĖ DUA VETĖM TY...

Tė pyes, ku po shkojmė,
mė thua, s'e di,
mė pyet, pse jetojmė,
pėrgjegjien nuk e di!

Tė dua, tė them ,
tė dua, a e di,
tė puthė nė buzė,
mė puthė dhe ti.

E pastaj, heshtje, qetėsi,
dy zemra dėgjohen,
herė unė, herė ti,
tė dua, dėgjohet pėrsėri...

Tė pyes, pse jeton,
mė thua pėr ty,
mė pyet ē'farė do,
tė them........ Tė Dua vetėm ty...!!!!
____________________________________________
____________________________________________
Puthja

At dit kur me puthe
e gjith bota mu shua
nuk mendoja per asgje tjeter
vetem per ato buzet e tua.
U perplas buza ime
me buzet e tuaa
at puthje sdo ta harroj
kurr ne jeten time
sepse ishte puthja ime e par
qe perjetova e per nje qast
e gjith bota u zhduk
me ledhatove me duart
e tua me kafshove buzen ndjeja
embelsi do te doja
ta perjetoja at moment
ne gjdo qast te jetes
sime dhe vetem per ty
te mendoja se si jeten
ma ndryshove me ato buzet e tua
te cilat i kam gjithmon
ne mendime te duaa
________________________________________
________________________________________
Dua veē njė ēast!
________________________________________
Veē njė ēast do doja,
veē njė ēast zėrin ta dėgjoja,
do tė doja veē fytyrėn ta shikoja,
do tė doja veē njė ēast me ty tė qėndroja,
do tė doja veē njė ēast puthjen tėnde ta shikoja,
do tė doja veē njė ēast dashurin ta kujtoja.
________________________________________
________________________________________
Ne thellsine e zemres time
eshte vendos nje emer
Pergjithmone kete emer
do ta mbaj ne zemer
_____________________________
_____________________________
KAM DĖSHiR


Kam deshir te shof me sy,
qe gjithmon te jam me ty.
Kam deshir ty te takoj,
vetem ty te dashuroj.
Kam deshir prap e jotja t`jam,
se pa ty asgje nuk kam.
Kam deshir dhe nje qellim,
bashk me ty t`jam gjer n`amshim...
Sa yje ka nata nuk mund ti numroi
sa te dua zemer nuk mund ta besosh
ket dashuri mos ja trego as kujt
se zemra ime nuk i takon gjithkujt.
Sikur qelli te ish letėr
dhe deti tė ishtė bojė,
nuk do shkruaja azgjė tjetėr
vec se ty i tė dashuroj
E di Qdo gje Eshte KoT
Por Un Ty SmunD Te HaRoJ "TĖ DUA
_______________________________________________
_______________________________________________
Cdo nate pa ty
si nate pa yje..
Cdo dit pa ty
si dite pa diell
Cdo ore pa ty
si njeri pa ndjenja
Cdo minut pa ty
sikur s'me reh zemra....




Kur te kam ty afer
haroj dhe veten
ne cdo moment
jam gati te ta fali
-----JETEN------
Nese e ke kuptuar
c'ka eshte e verteta
sundon mbi te gjitha
UNE---TI DHE ---JETA..



Poetet lindin ne qielle
dhe jane te ralle
por ty s'di c'te them
c'te quaj valle....
Nuk e dij me je nje engjull...
Por mund te them
qe je krijesa me e embel,
bukurosh,te quaj po
poet se dij
Se ti ke lindur vete
ne kete poezi......


Shum afer te pata,
shum larg u largove..
Dashurin time s'di
si e refuzove.
Larg teje gjendem
dhe gjithmon te kujtoj
por nuk e humbi shpresen
se te DASHUROJ...


Sonte flejn
ata qe dashurohen
nga dikush..
Dhe nuk flejn
ata qe dashurojn dikend...
Ndersa ti shpirti im
flej rehat
se un per ty
ri pa gjum cdo nate....


Dikend qe un e dua
sot ketu nuk gjendet
Dikush qe shum me mungon
ne ender me kthehet
Dikend qe un e dua
syri s'ma shikon
Dike qe un e dua
keto poezi po i lexon...



Ne mes meje e teje
nuk ishte nje lum
por ishte nje ure
qe na lidhte shum..
Ne mes meje e teje
nuk ishte dete
por ishte dashuria
qe na bashkoj perjete...



Nese me don mua
tjeter mos shiko
bindu me vetveten
se vetem nje te do,
edhe pse jam e bukur
teper xhelozoj
s'dua dikush tjeter
te me '''zevendesoj'''



Sa yje ka nata
s'mundesh me i numeru
sa te dua un ty
smundesh me besu,
ruaji kto poezi
mos ia trego askujt...
Se ti je i imi e jo i gjithkujt
 
Top
jolliNrg
icon12  view post Posted on 11/1/2012, 14:06     +1   -1




e desha moj te befsha GROPEN,
Se per ty shita dhe LOPEN,
Lopen bashk me VICIN,
Kurse ti me tradhtove me ate KERRICIN,
Sa te shof ty me kujton ate GOMARIN,
Po si nuk ke turp qe me le per ate BALLSQEPARIN,
Pa ty jeta ime tani Esht KOT,
Se kam ca koh qe nuk fle NGROHT,
Te betohem po te HARROJ,
Se me esht prish bicikleta dhe te vi ne kem nga lagja jote PERTOJ,
Se ku gabova kurr nuk e KUPTOVA,
Po shyqyr qe me le se per ty shum SHPENZOVA,
Te qerasja cdo dit me KAFE DHE BERCOLLA,
Po leket i paguaje ti se une skisha te HOLLA,
Me aromen tende me hoqe trurin FARE,
Po lahu ndoiher mi KATUNARE,
Kishim ne plan qe te dy ne plazh TE VINIM,
Ene ndoi birr me shoqen tende ta PINIM,...
Ishte shoqja qe te ma beje me PREMTOVE,
Po tani e zura vet une se ti u LARGOVE,
Se fundmi te them je YLLI IM,
A ishalla te vraft ndonje VETETIM.
 
Top
suela
view post Posted on 28/2/2012, 21:54     +1   -1




Nje puthje te kerkova
dhe nje betim ti deshe,
u betova per qiellin
dhe ti buzėqeshe.
U betova per malin,
eshte i madh me tha,
u betova per detin ,
eshte i thelle sa ska,
u betova per dashurine ,
me genjeve me tha
 
Top
view post Posted on 29/3/2012, 11:30     +1   -1
Avatar

DURRSAK KAM LE DURRSAK DO TE VDES!https://www.dailymotion.com/alice-desi

Group:
Administrator
Posts:
6,279
Location:
DURRES

Status:
Offline


Dashuria e paperfunduar e dy te rinjeve....

Ne ate dite Qershori dicka ndodhi se ndjej egersine e natyres pasi skutat e shpirtit tim jane ndezur......eshte egersia,krenaria e thyer,humbja dhe se fundidashuria e lenduar.pse duhet te ndodhte pse??
eshte pyetja qe me persekuton qe nga momenti qe mora ate telefonate e cila shkundi pemen e dashurise sime te paster,ku cdo frut ra pa jete ne token e coptuar nga korrupsioni imoral.ai ze me kumbon akoma,me ndjek me sy hapur,ne enderr,kudo.njeriut qe i dhurova zemren time,shpirtin tim,kohen time me vrau.mbylli me force librin e dashurise sone pa pyetur dhe gervishi cdo kapitull te saj,PSE,PSE, PSE?? dritherimat e trupit akoma i ndjej qenien time te shtypur ne nje imazh bardhe e zi e shoh.se harroj kurre ate dite kur ajo lajmeroi ne telefon"DON'T TALK TO HIM ANYMORE!"etj etj.......dhe mbyllja e receptorit me pas si nje akt i pakontrollueshem.spyeta kush ishte,perse ma bente mua kete xhest,por ishte nje femer e irrituar,e re ne moshe,ndoshta nje adoleshente qe donte te pronezonte dike qe une e jetoja dhe me perkiste mua per nje kohe te gjate...
Ora vajti 24:45.edhe nje nate e trishtuar per mua,edhe nje nate plot kujtime per ty,per ditet e netet e kaluara bashke.... nuk mund te te harroj me beso,shpirt!ditet e netet qe kaloj pas muajit Gusht jane perplot te mbushura me kujtime per ty,perplot vaj e vuajtje...........................kam vendosur gjithe shpirtin tim,gjithe ndjenjat e mia,mendimet emocionet tek ty........sepse kam besim e te dua.........te dua.........te dua me shume se cdo gje ne bote.........e si mos te te dua ty......kur me dhe jeten???si mos te te enderroj kur ti me fale enderrat??
kaloi dhe nje muaj tjeter,edhe 23 dite te tjera pa ty shpirt,nderkaq mua akoma me mundon kujtimi per ty,me mungojne ato fjale qe me jepnin jete,gjalleri,qe me falnin buzeqeshjen qe me mungonte prej kohesh.ishe ti i vetmi qe me beje te lumtur,qe me ndeze shkendine ne e qe sot u shua!po a u shua valle kur une ende te dua si e marre,kur une kurre ste harrova as edhe nje sekonde te vetme?! sigurisht qe jo i dashur,padyshim se ajo qe me mban te gjalle sot eshte dashuria per ty,........ajo me jep force dhe shprese per te bindur veten se ti nje dite do te vish.......po sikur ajo te ishte neser......OH ZOT,paramendo si do te ndjehesha,cdo te beja!.......e di qe se psri do te vrapoja me shpejtesi deri tek ti dhe do te te hidhesha ne perqafim e sdo te te lejoja te me ikje me kurre kurre......e nese sdo te jete e nesermja,atehere do te jete e pasnesermja.......ti do vish,sepse e di qe dhe ti ndjen te njejten gje per mua,e di qe dhe ti me don.
arsyeja qe une kam jetuar ishe ti.arsyeja qe une vuaj je ti.ti je ende shpresa e jetes time,e me shume se cdo gje tjeter te deshiroj ne kete bote.kujtimet e mia tani me mundojne pa ty.
sa e lumtur isha kur e perjetova perqafimin tend.ti me dhurove dashurine....e une ende vazhdoja me stilin tim te vjeter.ti je kujtesa e vecante e jetes dhe zemres time dhe shpresoj e do luftoj,qe te jesh gjithmone.nuk e di pse u largove ne ate fillim kur te dashurova me tere qenien time njerezore,e ti fillove me provokime e keqkuptime vazhdimisht.rastesisht te kam njohur ne (internet)...........folem,ti me pershendete dhe qe atehere filloi dashuria ime e pare,me bere te ndjej dridhje te lehta neper tere trupin tim.kur ti me flisje per te ardhmen,ne zemren time ndjeva ngrohtesine e flakes qe u ndizte por qe shume shpejt u shua,ate e ndjej edhe ne kete nate ne vetmi qe u mundova te te harroj me ter forcen per sikur ti perseri me peshperisje,prit,prit,prit.....!
te faleminderit per ate gjysme premtimi por ku mbeti sot?te faleminderit per buzeqeshjet e tua,per ate kohe qe kalove me mua.jeta ime pa ty nuk ka vlere,te lutem mendo dhe njehere per te gjitha dhe besoj qe do te kuptosh realitetin,e realiteti eshte se une te dua me gjithe ,ti je dashuria e pare e jetes sime,hapi syte dhe do te shikosh se une nuk jam e tille sic mendojne disa njerez perfshi dhe ata njerez qe na ndane.. koha po kalon,e ti ende me mungon do te vije koha jone,ngaqe dashuria e vertete gjithmone fiton cdo luftim dhe gjeja qe me mundon me se shumti eshte qe ti je verbuar nga fjalet e njerezve qe te folen keq per mua,e ato fjale nuk jane aspak te verteta.gjeja qe urrej me se shumti ne kete bote eshte:dyftyresia,shpifjet e njerezve,genjeshtra,dhe tradhetia.. jam treguar e sinqerte me ty qe diten e pare.edhe pse nuk e kam besur kurre se do te me ndoshte por shpifjet me humben dashurine,na ndane njehere por kjo sdo te ndodhe me,te betohem,per shpirt te mamit qe ska per te ndodhur me kurre.
O ZOT cdo dite te bukuar lutem qe mos te largohesh nga une.....lutem qe te takohemi sa me shpejt......lutem qe te mos me braktisesh e te lidhesh me nje tjeter......lutem qe mos te merzitesh kurre nga une..........me fal per gjithcka qe kam bere.........per gjithcka qe te ka vrare apo te ka merzitur.......me fal per gabimet e mia........me fal qe i besoja shoqeve qe me thonin qe do me ndihmonin qe mos te gaboja kurre e te mos u ndaja kurre nga ti........me fal per fjalet e pakuptimta.......per budalliqet........te pergjerohem mos me ler.....se ashtu do me sillje vdekjen.....se ti e di qe tani ne kete bote vetem ty te kam.....e vetem ty do te kem....me fal per te gjitha e nese e ke te veshtire te pakten mundohu ta besh.......e mundohu edhe te me durosh ...edhe te me duash pak se kjo eshte gjithcka qe kerkoj nga jeta.......vetem dashurine dhe pranine tende...sido qe te vene punet une nuk do te rresht kurre se te dashuri.......e do te dashuroj cdo dite e me shume.......te lutem vetem vetem per nje gje...ti qe me dhe jeten te lutem mos u bej vrases.......mos ma merr prape ate duke me braktisur..........te dua......sepse ti je endrra ime,jeta ime.
le te thone te tjeret qe jam e cmendur,do i le ta thone prape gjithmone,sepse une e di qe e tillle jam,e cmendur,e marrosur,psepse te je frymezimi im,je gjithcka qe kam pasur dhe do te kem brenda trupit!TE DUA DHE NUK PYES PERSE JETOHET,SEPSE E DI QE VETEM PER TY!shikoj fotografine tende dhe i jap vetes shprese dukeperfyturuar gjithcka qe nje dite te shenjte te mezipritur te jem me ty...............
P.S.mallkuar qofshin ata njerez qe prishin nje dashuri qe ndajne dy njerez qe duhen
 
Top
jurgen kamami
view post Posted on 6/2/2013, 21:46     +1   -1




Nese sonte je ne vetmi
mos harro syt e mi
kur mbyll syt e tua
mos harro sa shume te dua
nese sot ri zgjur
mos kujto kohen e kaluar
po te kapi nostalgjia
eja dhe puth buzet e mia
nese me goj se thu dot
provoje me e shkrujt
fjalen me te bukur n'bot
TE DUA!!!

te dua veq ne
ty menoj
po se di
a mundem
te them
TE DASHUROJ
zemren niher
ta dhash
ti me tradhtove
me sda lejoj
edhe nese
do vuaj pa
ty do jetoj
TE DUA
po fati
sna lejon
nese me tjetren
te shoh dije
se ma per ty
segzistj
PA QARE

oh moj zemer e shkrete pse e vrave kete jete ma nxive jeten ta lashe pershendeten pse ma morre shpirtin e mtratdhtove me tjeter per krahu ahhh more xhan ue po shkoj ti jeto jete te lumtur me harmoni e kenaqesi e i ofsh pese femije me lirime tzotit
 
Top
47 replies since 5/10/2011, 21:41   38176 views
  Share