MUZIKE SHQIP ME TE BUKURA NE BOTE,WINDOWS SHQIP FILMA SHQIPTAR DHE PROGRAME FALAS 2023

BARSALET GAZMORE,HUMOR SHQIP

« Older   Newer »
  Share  
durrsake
view post Posted on 18/9/2011, 22:34     +1   -1




berisha ne lojen e pokerit / berisha nuk mer vesh as nga futbolli,as nga pokeri. ai kujton akoma se te dy lojerat luhen me top dhe madje me nga 11 lojtare ne fushe. keshtu, qe gjate nje takimi ne bruksel,kur tre nga kryeministrat e evropes i propozuan gjate nates, per te luajtur nje loje ''pokeri'', ai ju pergjigj me butesi ; - nuk kam kundershtim, por ne jemi vetem kater vete. duhet te gjejme edhe nje
 
Top
LEONORADURRESI
view post Posted on 18/9/2011, 22:35     +1   -1




Ne karrocerine e nje makine tip Ziz (se atehere keshtu udhetonin fshataret e nje fshati afer fshatit tim) ishin disa vajza qe po shkonin ne shkolle. Ne mes tyre nje i moshuar i cili i shikonte vajzat me lakmi ndersa ne dore kishte cigaren e ndezur. Duke pare vajzat u hutua fare sa cigarja i ra ne preher dhe filloi te digjej. Nje vajze e vuri re dhe i tha:
- U dogje o xhaje.
Plaku ja priti me lakmi:
- U dogj xhaja u dogj!
Perseri vajza:
- U dogje o xhaje.
- U dogj xhaja u dogj! - vazhdonte plaku ne te tijen duke pare me lakmi vajzat e bukura. Me ne fund xhaja e degjoi djegjen e cigares u ngrit me rrembim duke bertitur:
- Mori flake xhaja mori flake!
 
Top
durrsake
view post Posted on 18/9/2011, 22:35     +1   -1




Na ishin dy gjahtar dhe kishin dale per te vrare ndonje derr te eger. Njeri quhej Nasi e tjetri Loni. Me cifte ne duar i nisen kur pa pritmas nje goxha derr i eger i sulet te dyve nga mbrapa. Te dy leshojne ciftet ne toke dhe Nasi hyp ne peme, e Loni futet ne shpelle.
Derri ndalon dhe shikon majtas-djathtas dhe hungerin. Loni del nga shpella me vrap i trembur dhe derri i sulet. Zbret Nasi per ti terhequr mendjen.
Fap derri nga Nasi e Loni prape hyn ne shpelle. Vecse del prape. E Nasi prape zbret nga pema per te ndjellur derrin. Nja kater a pese here kjo pune. Loni hyr e dil nga shpella, e Nasi hype e zbrit nga pema, derisa Nasi i thote:
- Cfare m*t*n ke qe hyn e del nga shpella se me bere telef duke hypur e zbritur ne peme?
Loni i pergjigjet:
- Mos me thuaj mu po thuaji Ariut qe eshte brenda.
 
Top
LEONORADURRESI
view post Posted on 18/9/2011, 22:35     +1   -1




Dy pyetje

Femra e re erdhi te falltari. Ai i kėrkoi 20 dollarė dhe tha se do t'i
pėrgjigjet vetėm nė dy pyetje pėr atė shumė tė hollash.
Zonjusha e re pas mėdyshjes, megjithatė pagoi paratė dhe e pyeti:
-"A nuk ėshtė tepėr shtrenjtė pėr vetėm dy pyetje?"
-"Po, tepėr shtrenjtė ėshtė" -iu pėrgjigj falltari, "e cila ishte pyetja e dytė?".


Fshatari dhe Ferrari

Njė fshatar u nis pėr te vajtur nga qyteti pėr nė fshat me biēikletė,kur para tij ndaloi njė shok,i cili ishte mė njė ferrari dhe ky i thotė :
-Hajde tė tė shpie unė nė fshat!Mbahu mirė pas makinės dhe unė do tė tėrheq!Nė qoftė se iki me shumė shpejtėsi ,atėherė ti bjeri ziles dhe unė do ta ul shpejtėsinė.Fshatari ra dakort.
Duke ikur rrugės parakalon njėri me Porsh.Ky qė kishte Ferraru nuk u mbajt,por e shkeli gazin dhe makina arriti menjėherė 180km nė orė.
Fshatari me biēikletė filloi t’i binte ziles i tmerruar,por shoku i tij nuk po ja vinte veshin fare.Ai donte t’ja kalonte Porshit.Porshi kalon nė njė postobllok tė policisė,me njė shpejtėsi aq te madhe saqė polici nuk e ndaloi dot dhe menjėherė merr nė radio shefin.
-Shef!Njė makinė me shpejtėsi nė rrugėn qendrore...
Pa mbaruar fjalėn,kalon Ferrari po me shpejtėsi tė madhe dhe polici i tmerruar merr prapė shefin nė radio:
-Shef! Njė makinė tjetėr kaloi me shpejtėsi tė madhe,po lėre atė...po ishte njėri me biēikletė qė i ishte ngjitur nga mbrapa dhe po i binte ziles qė ta parakalonte...

Fėmija

Babi,pash nė ėndėrr sikur mė fale njėmijė lekė
-Mirė bir,mbaji dhe harrxhoji pėr ēfarė tė duash.


Romantiku

Ajo: Ti mė kujton oqeanin...
Ai: Ti do tė thuash se unė jam i pa pėrmbajtur dhe romantik?
Ajo: Jo jo,e kam fjalėn qė mė vjen pėr tė vjellė !


Ligji i Gravitetit

Babi,ē’ėshtė ligji i gravitetit?
Tė tė them tė drejtėn nuk e di.Ku ka kohė babi yt tė ndjekė punimet e Parlamentit dhe tė mėsojė pėr tė gjitha ligjet qė ai miraton?


Shėnimi

I vdiq gruaja dhe i shoqi porositi qė nė pllakėn e varrit tė saj tė shkruhej:
’’ E di qė lotėt e mi nuk tė ringjallin,prandaj edhe qaj.’
 
Top
durrsake
view post Posted on 18/9/2011, 22:36     +1   -1




. Nje burre coi grun urgjent per operin ne spital. Te nesermen vjen ne spital dhe pyet doktorin se shpetoi apo jo gruja e tij.

- Shpetoi - i tha doktori
- Moooos - i tha burri,- se e kisha vone 2 ne skedine, qe nuk shpeton

2. Mengjes > Gruaja , pyet burrin ; perse rruhesh ti gjithmon ne mengjes ?
Burri ja kthen > sepse kur rruhem ne mengjes , me duket vetja 10-vjet me i ri !
Gruaja > Perse nuk rruhesh cdo mbremje athere!!!!!
 
Top
LEONORADURRESI
view post Posted on 18/9/2011, 22:36     +1   -1




MARTOHET NJE DJALE PREJ MALEVE.... NATEN E PARE QE DJALI PO FLENTE ME NUSEN NQS NUSJA ISHTE E VIRGJER DHANDRRI DUHET TE DELTE JASHTE DHE TE GJUNTE ME PUSHKE QE TA MERRTE VESH TAN FSHATI.... MASI MBARUN PUNE DEL DJALI GJUN ME PUSHKE DHE TETAN GEZOHEN.....
NATEN E DYTE RRETH MESNATES DEGJOHET NJI KRISM DHE TAN FSHATI DEL JASHTE ME MARR VESH CA KA NODH.
I JATI SHKAN NE DHOMEN E DJALIT DHE E PYT C'A KA NODH???
DJALI: E VRAVA BABE SE SONTE NUK ISHTE E VIRGJER KJO KURVA.
 
Top
ximi66
view post Posted on 19/9/2011, 18:59     +1   -1




Na ishte nje here nje burre qe kishte punuar gjithe jeten e tij, kishte
kursyer te tera leket, dhe ishte teper kursimtar kur vinte puna per te
harxhuar leket e tij. Para se te vdiste, i thote gruas: "Kur te vdes,
duaqe ti te m'i futesh te tera leket ne arkivol me mua. Dua qe t'i marr
leket e mia me vete ne boten tjeter." Dhe e beri gruan t'i premtonte me
gjithe zemer qe kur ai te vdiste, ajo do t'ia vinte te tera leket ne arkivol bashke me te. Dhe ai vdiq. Ai rrinte i shtrire ne arkivol,
bashkeshortja ishte ulur prane e veshur me te zeza, dhe shoqja e saj ndodhej prane saj.Pasi mbaroi ceremonia, dhe ata po beheshin gati te mbyllnin arkivolin,gruaja tha: "Prisni nje minute!" Ajo mbante ne duar nje kuti te cilen e futi brenda ne arkivol. Atehere punotoret pasi mnyllen arkivolin, e moren dhe filluan ta leshonin poshte me ngadale. Shoqja e saj i thote: "E di se nuk je aq budallaqe sa i fute ato leke brenda ne arkivol bashke me burrin tend." Gruaja besnike ia kthen: "Degjo, une jam nje grua besnike dhe nuk dal nga fjala e dhene. I premtova atij se do ti'a fusja ato leke ne arkivol bashke me te." "Me gjithe mend i fute ato leke ne arkivol me te!!!!!?" "Sigurisht qe po", i pergjigjet gruaja, " I mblodha te tera njenga nje, i depozitova ne llogarine time dhe i shkruajta burrit nje cek. Neqofte se ai mund ta thyej cekun, atehere le t'i shpenzoje te tera."
 
Top
MUZIKSHQIP
view post Posted on 21/9/2011, 17:38     +1   -1




Po martohej nje luan e te gjithe luanet e tjere duke kercyer
Mes tyre po kercente edhe nje qen
-Po ti pse ketu duke kercyer
-Para marteses edhe une kam qene luan
 
Top
suela
view post Posted on 28/2/2012, 22:08     +1   -1





Ishte njeri ne ashensor dhe i thote tjetrit: Ne kete pallat nuk ka mbetur femer pa shku me mu. Ky e pa i habitur por edhe shume i acaruar se ky tipi banonte vete ne ate pallat dhe sigurisht kishte edhe gruan pjese e kesaj statistike... Si ka mundesi qe pake shku me te gjitha femrat e ketij pallati? Nuk te besoj. i thote. Jo ne fakt eshte njera qe nuk e kam q* dot. Ky trapi tjeter u gezua shume sepse mendoi qe mos ishte gruja e vet. Ashensori ndalon dhe te dy dalin... Shkon ne shpi dhe i thote gruas historine e ashensorit dhe i gezuar i thote te behej gati se nga qefi do ta nxirrte per darke ne lokal. Dhe gruaja duke u menduar, pas pak i thote: O, tani po! Mu kujtua! Mos eshte ajo e katit trete, se ajo eshte aq idjote sa nuk ta pret mendja!
 
Top
view post Posted on 26/7/2013, 22:15     +1   -1
Avatar

DURRSAK KAM LE DURRSAK DO TE VDES!https://www.dailymotion.com/alice-desi

Group:
Administrator
Posts:
6,279
Location:
DURRES

Status:
Offline


Ne nje spital psikiatri te gjithe te semurit boshin si motor un un un njeri nga te semurit ndenji nje jav pa bere.
Doktori i thote po pse nuk ban ashtu si te tjeret?
Po nuk jam budall un.
Po do te nxjerr se ti nuk je i semure.
Me te verete i thote i semuri… hyp mbrapa un un un…
 
Top
moondi caray
icon1  view post Posted on 8/10/2013, 20:35     +1   -1




mesusja i thot nxensit.
mesusja- si mundet ta mbajm shkollen te pastur nxenes te dashur.
njeri nga nxensit pergjigjet- duke mos ardhur ne shkoll mesuse.
 
Top
view post Posted on 14/3/2015, 20:06     +1   -1
Avatar

DURRSAK KAM LE DURRSAK DO TE VDES!https://www.dailymotion.com/alice-desi

Group:
Administrator
Posts:
6,279
Location:
DURRES

Status:
Offline


Zysha pyet nxenesit ,

do me beni nje fjali ku te perdorni fjalet 'ka mundesi'

ngrihet i pari Gimi


-babit tim ne mengjes nuk i ndizej Benzi,ka mundesi te ket shkuar ne pune me autobus ne pune.

Pas tij ngrihet miri

-sot pash mamin tim duke lar rrobat me dore,ka mundesi te jete prishur lavatricja.

Ne fund ngrihet beni

-dje pash gjyshin tim me gazete ne dore te lulishtja,po meqe ai esht analfabet e sdi te lexoj ka mundesi te kete shkuar te dhje*i.
 
Top
matildamoj
view post Posted on 14/3/2015, 20:07     +1   -1




zonja ishte ne krevat me dashnorin e saj. papritur degjojne makinen e burrit qe parkon jashte shtepise.
dashnori vrapon i tmerruar qe te fshihet, zonja, me e qetesi i tha:
-ik tek qoshja dhe rri pa levizur
-por...
- s'ka por! rri aty ku te them!
shkon zonja ne banje dhe mori vaj-bebesh dhe talk.e lyen me vaj, e lyen te gjithin me talk dhe i thote:
-rri pa levizur dhe bej skulpturen!
-por..
-bej skulpturen te them, perndryshe na theri te dyve burri!
hyn burri dhe shikon "skulpturen" cfare eshte kjo moza?
-ah, asgje, kisha vajtur nga familja e Qamilit ne fundjave dhe kishin nje skulpture te tille dhe me pelqeu e bleva dhe un nje te tille. s'ka gje qe mora edhe une, e?
-ah jo moj grua, c'me prish pune?
u ulen, hengren, pane tv dhe nje moment shkuan per te fjetur.
aty nga ore 3 e nates, burri cohet, shkon tek kuzhina, hap frigoriferin, ben nje sanduic, merr edhe nje birre dhe shkon tek "skulptura"
-e mo, ha, pi!
dashnori ngriu nga frika
-e mo, ha dicka! une 3 dite bera skulpturen tek familja e Qamilit dhe as nje gote uje nuk me dhane
 
Top
view post Posted on 14/3/2015, 20:13     +1   -1
Avatar

DURRSAK KAM LE DURRSAK DO TE VDES!https://www.dailymotion.com/alice-desi

Group:
Administrator
Posts:
6,279
Location:
DURRES

Status:
Offline


vdiq nje plak dhe shkoi ne parajse, i doli para engjelli e mori dhe e la jashte nje dhome dhe i tha:
- prit ketu ne rradhe,sepse do vij shpejt
- pas dy minutash ne dhome po degjoheshin ulurima plaku hapi deren i trembur e pyeti:
- cfar behet ketu?
- ketu shpojme krahet e njerezve qe te vendosim fletet i tha engjelli dhe mbylli deren
Pas dy minutash degjohen serisht britma e ulerima.
Hapi serisht burri deren e pyeti:
- serisht te njejtat?
- epo si ti vendosim krahet tha engjelli
plaku i tha : - lere fare ,po shkoj perball ne ferr!
- cfar thua ?i tha engjelli,atje eshte djalli e do te shk****je.?!
- Ska gje,te pakten per ate kam vrime,,,!!!
 
Top
matildamoj
view post Posted on 14/3/2015, 20:13     +1   -1




Vdes 1 shqiptar dhe shkon ne

parajse . Atje me 1 dhom

shikon disa ora ne mur qe


masnin korrupsionin neper

shtete . Akrepi i ores se Italise

levizte ngadal , ai i amerikes akoma me ngadal , ai i

Gjermanise akoma me ngadal ,

po nk po gjente dot oren

matese te Shqiperise dhe pyeti

te zotin e dhomes , - Ku eshte

ora e shqiperise ? E ka marre zoti per

ventilator
 
Top
51 replies since 18/9/2011, 22:27   10498 views
  Share