MUZIKE SHQIP ME TE BUKURA NE BOTE,WINDOWS SHQIP FILMA SHQIPTAR DHE PROGRAME FALAS 2023

Rrefime te nxehta femrash shqiptare

« Older   Newer »
  Share  
durrsaku
view post Posted on 7/2/2010, 13:14 by: durrsaku     +1   -1
Avatar

DURRSAK KAM LE DURRSAK DO TE VDES!https://www.dailymotion.com/alice-desi

Group:
Administrator
Posts:
6,279
Location:
DURRES

Status:
Offline


Ato e drejtojne te gjithe kerkimin ne trupin e tyre dhe ka shume mundesi qe teju lene te eksperimentoni mbi to. Me pare kemi pyetur femrat se efare funksionon me mire ne pervojat e tyre seksuale.
Tani, gjitheka mbetet ne doren tuaj per tei vene ne jete. Dashnoret e medhenj nuk i mbajne mend teknikat e koklavitura. Ata ushtrojne gjera te thjeshta qe u falin kenaqesi femrave.
Me poshte jane te gjitha ato qe kerkon ajo. Rregullat e reciprocitetit funksionojne me se miri edhe ketu: Sa me shume jepni, aq me shume do te merrni. E thjeshte, apo joe



eKur jam gati te arrij ne orgazme gjate seksit oral, im shoq e kalon gjuhen shume shpejt gjate gjatesise se klitorit. Pak sekonda nga kjo, dhe muret tunden.e

Si funksionon: Pjesa me e madhe e meshkujve e konsiderojne klitorin si nje syth te vogel mbi vagine, por ne fakt ai shtrihet thelle ne trupin e femres. Kur e kaloni me shpejtesi gjuhen pergjate boshtit te tij, ju jo vetem qe po mbuloni me shume territor, por po krijoni vibrime qe ndihmojne ta mbani nxitjen edhe pertej arritjes se gjuhes.

Si ta beni: Perkedheleni me gjuhe butesisht dhe ngadale, pastaj me shpejt, duke u dhene vrull levizjeve me gjuhe ne boshtin e holle, aq sa mund te arrije gjuha juaj.



eE adhuroj kur partneri ben rrathe mbi gjoksin tim me gishterinj ose me gjuhe, perpara se te perfundoje ne ishullin e thithave te gjirit.e

Si funksionon: Ashtu si rrethi perhapet me valezime kur hidhni nje gur ne uje, ashtu edhe zonat e perqendruara te ndjeshmerise perhapen pertej vendeve te nxehta te nje femre. Gjithashtu, edhe hapesira rreth zonave erogjene - si thithkat e gjirit - priren te jene teper te ndjeshme.

Si ta beni: Nisni pikerisht ne piken ku fillojne gjinjte e saj dhe beni spirale te lehta dhe te ngadalta me gishterinj, derisa te arrini te thithkat. Kur te keni arritur ne qender, thithni dhe kafshoni butesisht. Per ta eksituar plotesisht, beni rrathe deri sa te keni arritur thithkat dhe pastaj terhiquni per nje tjeter qarkim.



eKrejt papritur i dashuri im ndalon penetrimin. Pastaj, rinis shume ngadale, duke hyre milimeter per milimeter, per disa minuta. Asgje tjeter nuk me ben te arrij ne orgazme si kjo!e

Si funksionon: Sekreti per ta mbajtur te eksituar per nje kohe te gjate eshte tei ndizni hamendesimet.

Veprimet e parashikuara ju largojne nga kenaqesia. Megjithate, pa permendur kete fakt, nje mase e tepert nga kjo ndjesi ne fillim shkakton mpirje te femrat. Por mos u shqetesoni, nuk keni pse beni ndonje gje te pazakonte per te rritur ndjeshmerine e saj; thjesht ndalni. Ndalja dhe rifillimi i nje prekjeje apo penetrimi i nderton serish ndjesite e meparshme dhe ju lejon te ngjitemi disa shkalle ne shkallaren e kenaqesise.

Si ta beni: Nisni penetrimin dhe pastaj ndalni papritur - mund te jeni brenda ose pjeserisht jashte, ose keni vetem koken e penisit qe prek buzet e vagines se saj. Shiheni ne sy, pushoni per disa sekonda dhe nisni serish. Per nje efekt maksimal, rifillojeni penetrimin me levizje te ngadalta dhe rriteni shpejtesine gradualisht.



ePerpara se te bejme dashuri, burri im - pasi jam zhveshur - qendron perpara meje dhe i vendos gishterinjte tregues ne lekuren time. I leviz duart, duke pershkuar te gjithe trupin tim. Ndjesia eshte e pabesueshme.e

Si funksionon: Nxemja ka nje rol te madh ne eksitimin e femrave. Vendosini gishterinjte mbi lekuren e saj ne menyre qe te prekin qimet e buta te trupit te saj. Po krijoni dritherime kenaqesie pergjate shtylles kurrizore te saj - dhe po e beni te ndieje se vleresoni edo centimeter te trupit te saj.

Si ta beni: Ndihmojeni te zhvishet; me teu zhveshur, merrjani doren ne tuajen dhe qendroni me fytyren perballe saj. Prekjani qimet e buta te trupit dhe pershkojani siperfaqen e lekures me gishtin tuaj tregues. Jeni pikerisht aty ku duhet, nese molleza e gishtit e prek lekuren e saj edhe me butesisht. Tani shkoni perpara dhe kalojini putrat mbi krahe, gjoks, mes dhe kofshe.



eE adhuroj kur i dashuri im gumezhin kur me ben seks oral. Ndersa kur me prek me lart vetem me majen e gishtit, shperthej e tera.e

Si funksionon: Ka nje arsye pse vibratoret jane aq popullore: edo gje qe trondit, ushton dhe rrotullohet, ushqen nervat per nje ndjesi maksimale. Sa here qe prekni lekuren me dieka qe shkakton dridhje, transmetoni ndjesi ne nje zone me te gjere se sa do e benit vetem me nje ledhatim te lehte. Keshtu, me gjysmen e punes po aktivizoni dyfish nervat. Me pak fjale sie thote nje fjale e urte popullore: me nje gur sapo keni vrare dy zogj.

Tronditeni me nje prekje te drejtperdrejte ne kohen e duhur dhe ne vendin e duhur - ne kete rast ne klitor - dhe ka shume mundesi ta emendni krejtesisht.

Si ta beni: Shtendosni buzet dhe gumezhini nje melodi. Vendoseni gojen ne kontakt me pjesen e jashtme te klitorit dhe me buzet e vagines. Levizeni gojen rreth klitorit, shume ngadale. Kur ajo te mos duroje me, prekeni lehte me nje levizje qarkore me gishtin tregues ne pjesen e fryre te klitorit; ose dhurojini ca perkedhelje te gjata me gjuhe, duke qendruar ne kontakt gjate gjithe kohes.



eKur penetron, i dashuri im ushtron presion me duar ne fund te barkut tim. Gjate kesaj kohe, kam pasur orgazmen me te mrekullueshme.e

Si funksionon: Ne murin barkor te kanalit vaginal fshihet nje eerek zone e kenaqesise, e njohur si pika G. Arsyeja pse femrat nuk mendojne se kane nje nga keto pika, eshte se pika G i pergjigjet vetem presioneve te forta dhe ato mund te mos ndodhin gjate penetrimeve. Por, te ushtrosh presion nga jashte ne piken G, kur jeni duke penetruar brenda, mund ta vendosni vendin e saj te kenaqesise ne kontakt te plote me penisin, dhe te shkrehni orgazma shperthyese.

Si ta beni: Meqenese vendndodhja e sakte e pikes G ndryshon nga njera femer te tjetra, duhet te luani me ndjesite. Nisni duke ushtruar presion te lehte me majat e gishterinjve ne pjesen e fundit te barkut te saj, nderkohe qe penetroni. Kur ajo te ulerije nga kenaqesia, do e kuptoni se keni goditur ne shenje.



eI dashuri im ben mrekulli mbi thithkat e gjirit, zonat intime dhe ne qafe: ai perkedhel me gjuhe nje zone te vogel dhe me pas fryn ne pjeset e njomura. Pas kesaj, miliona mornica me mberthejne shpinen.e

Si funksionon: E keni parasysh kur i fryni supes per ta ftohure I njejti parim qeveris edhe avullimin e lekures se lagesht: fryni mbi te dhe ajo freskohet. eiftezoheni marifetin e freskimit me nje perkedhelje te ngrohte me gjuhe dhe do te merrni nje reagim qe do teia sjelle mendjen verdalle partneres suaj. Ndjenjat e metejshme shkojne drejt spektrit te ndjesive e e nxehte/e ftohte, e forte/e lehte e gjate procedures do te behen gjithnje e me te forta.

Si ta beni: Te krijosh nje vend te lagur me uje eshte mire, por nese laget me alkool eshte me mire. Meqenese alkooli avullon me shpejt se uji, krijon nje efekt me te fresket kur i fryni. Keshtu qe, merrni ne dhome nje gote vere. Fusni ca vere ne goje dhe me pas perkedhelni me gjuhe ne nje vend te zgjedhur (provoni gjoksin e saj me pare). Pastaj fryni lehte, lereni nje sekonde dhe pastaj jepini nje perkedhelje te gjate dhe te ngadalte me gjuhe. Perseriteni nese eshte e nevojshme.



eemendem fare kur burri im i kafshon lehte thithkat e gjirit, ndersa me prek ne zonat poshte. Ka dieka nga ky kombinim qe me terbon fare.e

Si funksionon: Edhe pse nuk jane bere studime zyrtare, femrat dhe ekspertet e seksit e dine se shpeshhere ka nje lidhje ndijore te drejtperdrejte midis thithkave te gjirit dhe gunges se kenaqesise. Per shume femra, kafshimi i lehte apo thithja e thithkave te gjirit prodhon nje therje ne gjenitale, sidomos ne klitor.

Si ta beni: Rruga me e lehte eshte te shtriheni paralelisht dhe te kafshoni thithkat e gjirit ndersa e prekni poshte. Mos u habisni nese ajo shtrin nje kembe mbi ju - qe do te thote se ajo deshiron te shkoni me thelle.



eNje nate, im shoq mori nje mbeshtetese kembesh dhe u gjunjezua, ndersa une qendroja ne karrigen lekundese. Me pas, ai perdori anet e karriges per ta ndihmuar ne penetrim. Levizjet para-mbrapa e shtuan edhe me shume kenaqesine.e

Si funksionon: Shtimi i diekaje te paparashikueshme, si nje levizje lekundese, mund te jete teper erotike. Surpriza eshte pothuajse gjithmone seksi - eshte pothuajse sikur lekundjet i shtojne nje dimension te katert pervojes. Gjithashtu, edo lloj pozicioni ku ju jeni me poshte se ajo, i rrit mundesite tuaja per te gjetur piken G, duke ndihmuar penisin te anohet drejt fillimit te murit vaginal.

Si ta beni: Zgjidhni nje karrige lekundese, e cila eshte e rehatshme per te, dhe nje mbeshtetese kembesh apo nje tavoline te ulet qe ju vendos ne gjatesine e duhur per te penetruar.



eKur jemi ne pozicion misionar, im shoq ngjitet aq lart sa ijet e tij te jene mbi te miat, dhe hyn brenda meje shume ngadale. Ndonjehere pushon ne mes penetrimit dhe une kam orgazmat me te mira ne ate moment.e

Si funksionon: Gjate penetrimit tipik, klitori i femres zakonisht neglizhohet. Por kur nje mashkull i vendos ijet e tij mbi ato te partneres, mund te penetroje ne menyre te tille qe, maja e penisit te qendroje ne kontakt te drejtperdrejte me klitorin.

Si ta beni: Nga pozicioni standard i misionarit, thjesht shtyni veten perpara me thembrat e kembeve dhe me gishterinjte. Kockat e legenit tuaj duhet te jene te pakten 3 cm mbi te sajat. Me pas hyni dhe penetroni shume ngadale.



eI dashuri im me nxjerr jashte orbite kur me ben seks oral. Disa levizje te euditshme te gjuhes se tij me hipnotizojne fare - eshte menyra ku ai duket se shijon edo minute te asaj qe ben.e

Si funksionon: Frika me e madhe ne lidhje me nje femer eshte se ajo mund te vije ere apo te kete shije te pakendshme poshte barkut te saj. Zbuteni kete frike dhe edo gje tjeter qe do te beni do te jete e arte.

Si ta beni: Mberthejani shikimin ne mes te veprimit, renkoni lehte ose thjesht i thoni se sa shume e pelqeni ate qe po beni.



eBurri im me vuri nje jastek nen te ndenjura perpara se te merrte pozicionin e misionarit. Me perfshiu ne nje menyre te tille, qe edo penetrim ndihej nje milion here me i mire dhe e arrita shume shpejt orgazmen.e

Si funksionon: Kur vjen puna te penetrimi, kendi eshte gjitheka - kur penisi juaj rreshqet ne anen e duhur, e gudulis klitorin dhe hyn kontakt te qendrueshem me piken G. Meqenese pika G eshte ne fillim te murit vaginal, gjitheka qe prek legenin e saj e ben ate kontaktin me vendin e nxehte edhe me te pelqyeshem. I njejti anim ne legenin e saj e ben klitorin te ngrihet, duke e vendosur ne pozicion me te mire per te ardhur ne kontakt me majen e penisit tuaj.

Si ta beni: Kur levizni ne pozicionin misionar, vendosni nje jastek (nisni me nje te holle nen partneren tuaj, pikerisht aty kur fundshpina takohet me te ndenjurat. Lere derisa te gjeje nje pozicion te rehatshem, pastaj penetroni si zakonisht. Mos u habisni, nese perpjekja juaj prodhon me shume kenaqesi se sa e kishit parashikuar.
 
Top
6 replies since 7/2/2010, 13:14   22323 views
  Share