MUZIKE SHQIP ME TE BUKURA NE BOTE,WINDOWS SHQIP FILMA SHQIPTAR DHE PROGRAME FALAS 2023

Pėrralla Popullore

« Older   Newer »
  Share  
durrsaku
view post Posted on 28/5/2011, 11:29 by: durrsaku     +1   -1
Avatar

DURRSAK KAM LE DURRSAK DO TE VDES!https://www.dailymotion.com/alice-desi

Group:
Administrator
Posts:
6,279
Location:
DURRES

Status:
Offline


Kur se don se don, kur e don e don

Na ishte njėherė njė fukara . Doli njė ditė nė qytet pėr tė blerė njė samar pėr gomarin e tij. Shkoi te samarxhiu dhe i kėrkoi atij njė samar tė vjetėr dhe mė tė lirin qė kishte. Samarxhiu ishte i zėnė me punė shumė e i tha:
- Merre bre bacė njo ēaty.....!?!? A po e shef se s'po kam kohė!?!? Edhe k'ta katundarėt ...mendoi me vete!?!
Shkoi fukaraja dhe lyp e lyp e e gjeti me njė qoshe njė i cili ju duk ma i vjetri. E mori, i a dha samarxhisė ca para dhe.....
Pasi qė kreu punėt qė kishte samarxhiu shkoi tė shohė se ēfarė samari kishte marrė fukaraja?! Pėr njė moment mbeti i shtanguar!E lėshuan kėmbėt!E la fuqia! U ul, dhe.....!?!?
- O zot, jo, jo o zot!?!?!?- filloi tė flasė me zė tė lartė!?
Aty diku nė qoshe tė dyqanit, samarxhia kishte pasur njė samarė tė vjetėr tė cilin e kishte mbushur me para tė cilat i kishte fitur tėrė jetėn! Tėrė ate qė kishte fituar duke punuar e kishte fshehur aty!
- Eh....kur se don se donė, - tha i dėshprua!?!?
Fukaraja, pasi e bleu samarin, morri gomarin e tij dhe shkoi nė pyll pėr tė mbledhur ca dru. E mbushi mirė e mirė dhe duke u kthyer nė shtėpi e pa se gomari i tij po ecė me vėshtėrsi. Erdhi disi nė shtėpi!? Pa se shpinda e gomarit ishte gjakosur. Mendoi, mendoi dhe...!? Vendosi tė shkoi edhe njėherė te samarxhiu. Shkoi dhe i tha:
- O zotni Samarxhi!?! Erdha edhe njėherė!?! Mė falė pashė zotin por....!?!? Atė samarain qė e bleva dje... A kishe mund bre vlla veē edhe njė grusht asi senesh me ia shti mrena se ma kish bo gomarin krejt xhak?!?!
-Samarxhiu, duke mos kuptuar fare se ēka ėshtė ka thotė fukaraja , ia merr samarin, shkonė nė dhomėn tjetėr, shpejt e shpejt e kontrollon, dhe..!?!?! Del jasht e i thotė fukarasė:
- O vllavi jem....jo veē qė do ta ndreqi samarin, por kam me ta dhanė njo t'ri,. Ma t' mirin qė e kam nė shitore!?
Fukaraja, pa ditė se pėr ēka ėshtė puna, po i thotė:
- O jo bre zotni samarxhi, jo t'ri!?!? Ndreqma qato, t'vjetrin se valla s'kom pare me ta pague!?
- Jo, jo, i tha samarxhia. S'ke nevojė tė ma paguash! Samari jem me ta pėrxhakė ty gomarin tand... Kjo s'bėnØ? Kjo s'ka ndodhė hala!? Myshteria jem me mu ankue,...kjo s'bon , pasha zotin!?!? Kom me ta dhonė njė tė ri, ma tė mirin qė e kam!?!
U tha , u bė. E morri fukaraja samrin e ri, i hypi gomarit e mendoi me vehte:
- Po budallė njeri ky samarxhia!? Ma dha kėtė farė samari aq lirė....!?!? E sillte kokėn dhe vazhdonte rrugėn pėr nė shtėpi i gėzuar, duke mos besur as vetØ!?!
Edhe brenda nė dyqannin e tij, samarxhiu e sillte kokėn, i gėzuar dhe nuk mund t'i besonte syve tė vetė. E falėnderonte zotin dhe duke i numruar tė hoolat qė i kishte pasė fshehur nė samarin e vjetė, thoshte me vete:
- Eeee hhh......kurė e don e donė...!?!? Djersėn tėnde nuk mund ta hajė askush!?!?
 
Top
3 replies since 4/2/2010, 19:41   1181 views
  Share