MUZIKE SHQIP ME TE BUKURA NE BOTE,WINDOWS SHQIP FILMA SHQIPTAR DHE PROGRAME FALAS 2023

CAMT DHE CAMERIA, Brezi i ri Cam dhe mendimet e tyre.

« Older   Newer »
  Share  
b1984
icon12  view post Posted on 30/5/2009, 12:42 by: b1984     +1   -1




image Ne Camte nuk na lejohet te marim cka eshte e jona ashtu si e mori Kosove. Por nje gje eshte shume e sigurt qe ne nuk do te reshtim kurre te menduarit per ate qe eshte e jona.
Cameria ka mbetur pjese e Greqis pa deshiren tone kuptohet por cfar po kerkojm ne nga ky vend demokratik eshte qe te na ndihmojn ne lidhje me kete te fundit.
Me keq ardhje po e them por eshte e vertet shteti Shqiptar nuk ka bere asnjegje per ceshtjen Came dhe nuk mendoj se do te bejn pasi e kane vertetuar sa servila jane ndaj shtetin fqinj Greqis. Une mendoj qe Camt me kulturen e tyre dhe me traditat e tyre e kane vertetuar qe me zemer e me mendje jetojn akoma ne Cameri.
Une momentalisht po lexoj nje liber te ri ne lidhje me historin Came dhe brezat e saj, dhe po perjetoj emocjone te papershkrueshme qe do te thote edhte shkelur nje e drejte qe po vazhdojn ta shklin ende sot e kesaj dite.
Ardhja e Karamalis ne Shqiperi dhe perbuzja e kryeministrit tone (malosor) beri qe shteti Grek te mos e caj fare koken per mitingjet paqsore, letrat e shkruara dhe vajtja ne Bruksel e Camve pasi shteti jone ja ka lejuar nje gje te till Greqis sone fqinje.
Une deshiroj me gjithe shpirt qe brezi i ri dhe ai i ardhshem te mbajn kete ritem qe gjysherit dhe prinderit tane kan mbajtur deri ne ditet e sotme.
Cameria ka ende Came qe jetojne aty por jane shume te kushtesuar me jeten dhe traditen packa qe ata mundohen ti ruajn ato vlera e ti trazhgimojn.
Vendosa ta hape kete teme te re ne kete best web duke shpresuar qe te me kuptoni se ndjehem vertet keq nga e gjith kjo histori ndaj ju ftoj ne kete free forum (forum te hapur) te hidhni mendimet tuaja. Tani po ndjehem me mire kur shohe qe ketij webi te mbrekullueshem ju shtua edhe nje teme e re rreth Camve te Cameris (Shqiperis) Temat e Shqiperis Kosoves, Maqedonis ju bashkua edhe motra e tyre Cameria
 
Top
5 replies since 30/5/2009, 12:42   3108 views
  Share