MUZIKE SHQIP ME TE BUKURA NE BOTE,WINDOWS SHQIP FILMA SHQIPTAR DHE PROGRAME FALAS 2023

Humor pa mbarim (Per ata mbi 18 vjec)

« Older   Newer »
  Share  
LEONORADURRESI
view post Posted on 9/6/2011, 11:38     +1   -1




Per Vit te Ri, vendosa ti beja dhurate te dashures nje pale doreza se bente shume ftohte e keto i mungonin. Gjate paketimit ne dyqan, shitesja e ngaterroi pakon time (kete e kuptova me vone) me pakon e nje vajze qe bleu tanga. Une pa e ditur ate cast, vendosa edhe nje leter shoqeruese ne pako. Ne leter shkrova: -"Po te dergoj kete dhurate e dashur, per te treguar se sa te dua. Kisha vene re se c'te mungonte dhe erdti kesh edhe keto. Te uroj momente te kendeshme me to. Nuk e dija nr. e sakte tendin, prandaj me ndihmoi shitesja, e cila i provoi vet per mua. Desha t'i blija te leshta, por ato djersitin shpejt, e kam vene re tek disa shoqe te punes. Desha t'i blija prej lekure, por ato nuk mund t'i heqesh shpejt kur takon koleget e punes. E di qe do te ndoten lehte nga duart e njerezve, por mos ubej merak se edhe pak e vjen Pranvera nuk do te duhet t'i mbash me. Te puth fort, i dashuri yt." Kjo ishte e gjitha. Pas kesaj dhurate u ndame pergjithmone
 
Top
view post Posted on 9/6/2011, 11:38     +1   -1
Avatar

DURRSAK KAM LE DURRSAK DO TE VDES!https://www.dailymotion.com/alice-desi

Group:
Administrator
Posts:
6,279
Location:
DURRES

Status:
Offline


Diku aty mbas 100 vjetesh, nje femije pyet babain e vet: -Babi, si kam lindur une?
Dhe babai, pasi mendohet pak, vendos ti tregoje te verteten, se shpejt a vone ai do ta mesoje...

"-Hapi veshet mire, biri im! poshte

Babi e njohu mamin ne CHAT, e me vone u takuan ne nje CYBER CAFE. Mami donte te bente ca DOWNLOAD nga JOYSTIC-u i babit ne banje. Kur babi donte te bente UPLOAD-in, vume re se nuk kishim instaluar asnje FIREWALL, por ishte vone per te shtypur CANCEL ose ESCAPE, dhe dritaren DO YOU REALLY WANT TO CONTINUE WITH THE UPLOAD? e kishim c'aktivizuar ne fillim nen OPTIONS dhe pastaj PROPERTIES. Antivirusi i mamit kishte kohe qe nuk bente UPDATE, keshtu qe nuk e njohu BLASTER WORM-in e babit. Keshtu qe shtypem tastin ENTER dhe tek mami u hap nje dritare me tekstin :TOTAL TIME FOR THE DOWNOALD 9 MONTHS.

Dhe femija i kuptoi te gjitha.... Po une, kuptova gje?

 
Top
LEONORADURRESI
view post Posted on 9/6/2011, 11:38     +1   -1




hej o zot si jena ba,me u trem ne dark me te ba kush za,na ruj zot mas ores 10 kur njerzija bjen me fjet,me te kersit kush ne der zverdhen familja me nje her,i zoti i shtepis cermon dhomadhen athu sonte e paskam rradhen,shita nje vic dhe dy zogj thish me i qu ne shkoll ato dreq femish,se kushton sot veq nje liber shum ma shtrejt se nje tabak fiber,kush je ti qe kerset ne der se pasha tok dhe pash nder te bana shosh po me trego emrin fol se tgjova dhe te piskas qenin,jam nikolla o budall por del nje her ketu ne shkall,ne shkall spo dal por hajde mren hej mor zot kush paska qen,hajde burr bre mir se erdhe me paten kcye shtat pal ethe,pse kaq von ku e pate diten se sot nata ka mledh frigen,o jam tuj ardh prej greqije nja 100 metra perte shpije,bash te fiku tuj u kthye me dolen 5 vet me maska ne krye,dhe me than tash lum nikolla mos e zgjat per njata te holla,naj jep shpejt se kena pun dhe mi vun grygat mbi hun,qa me ba un i shkreti futa doren shpejt te gjepi dhe joullash sikur i pata pantollonat i kam te lagna,e kush esht bertet katerina,esht yt vlla te gjoft vetima,kam kujtu se jeni trima se pse mani kaq lageshtin se kam dit,o perendi,e pse po qeshesh ti me nikollen,se ty at nat qe te vjellen ksollen,si nuk lujte hiq orej vendit por ja le krejt trimnin qenit,ai i shkreti boll bertiti por em shoq kryt jasht se qiti,vetem strukej nen jergan dhe i vinte era zot aman,pom vjen keq dhe nuk po e tham,nje gje dua te merrni vesh,plumbi stallet te qon per lesh,dhe trimni me te nuk ka prandaj ikni pa ba za.


 
Top
view post Posted on 9/6/2011, 11:38     +1   -1
Avatar

DURRSAK KAM LE DURRSAK DO TE VDES!https://www.dailymotion.com/alice-desi

Group:
Administrator
Posts:
6,279
Location:
DURRES

Status:
Offline


FAMILJA E JEVGJVE 1997

Ora 19 a 55', kur sosi ne shtepi Kasemi i non Seferes. Dhe pesė minuta dhe fillojnė si ndalim qarkullimi edhe emisioni i lajmeve ne TV. Kasemi futet brenda dhe shikon te shoqen Qomilen, qe po numeronte njė thes me breke
ushtaresh, te cilat i kishte marrė ne njė repart afėr bregut te lumit.Ato me ngjyrė "muti" i mcifte pėr tia dhone dashnores se Xheksonit.
-Ku jan kalamajt mi Qomile?
-Kon Dal.
- kon dal mi t'hekt mortja, mi bythlope. Si mre, nuk a di tina se ka kan
dal?!
-Nji knej kan dal prej satacit tem.
-U te hongert dreqi satacin ty mi jevg muti, un them nga kon shku ti tall
b*then me b*then tem. Ik thrriti mi gaxhie se ti thyva nofllat, tani fillon
xhendja a jashtzakoncme.Nuk i bėnė syu terrr policit, t'thot "nalo", a masandaj ta mbeshtjell m'lule t'b*thes.
-Gjith kalamjt kon dal. Madona ka shku me nejt pėr dark nga ija sonte, se ishte pa qejf. Ka tre net me bark a shkreta. Herkuli ėshtė tu pi ke shpija Tacit, se ishte pajtu me lalen e Omeles. Van Dami me tet flks i myll halet i ven men punės ēuni i nones me qit nonji lek. Sudja ka shku m'Babrru me i cu
ca pare atij mre mo, si e ka ai... dreqi mre....ai muti?
-Ho mi Qomile mo, kujt? -Atij kaptin ****s mre, si ja thon emrin? -U, Lom Pal* * * *s. -Ai mer * * * * ai ėshtė. Labushi ka shku me shit patllake. Tre i kishte shit sot paradite ke treni. Ene njė ka shku me ja dhėnė me pare
m'dor cunit Hajdarit, Zhulalit.
-Pse mi, edhe ai dreq doka patllake?! Po ku di me shti ai mre. Atė e tallin kalamojt e mhalles. Zhulali i Hajdarit mezi nre pantallont mer cope muti.
-Di me shti ai o Kasem apo nuk di me shti, ai do patllaken. Kaq di me thonė Qomilja ty. Qeret masandej nuk di ku jon, apo s'kimi mo?
-Si nuk kimi mo kalomj ne mri! Po Brrusli ku ėshtė?
-Osht mcef dreqi. I kishte fut duret sot n'atobuz goces Shaqirit. Ai ka shoqni mre, po me e mur vesh Dardanjani, ēuni i Rikut ja * * * * *en nonen me automatik.Huti ka shku me i kerku Rominen pėr gru Mace Dunit.
-Pse mi Qomile hala nuk i ėshtė mush menja atij e?
-Jo pra ka qejf t'modh mo me e lut.
-Si mre ta lusin atė m.u.t, po atij ja palloi te dyja gocat Xhakicani Shabonit, ja la a me barr edhe nuk e rrujti pėr njeri n'bot.
-Ho mri mo, se pėr at pun e kan ato. Raxhi ka shku me Titon m'Sauk me ble ca
batanije edhe me i shit. Stalonja ka shku ke ēuni Cenit, se ka thy krahun.
E kishte rraf Klintoni, a kishte bo m.u.t fare.
-E pse gjosme? -Po kishte kalu ka porta e tij, i kishte fut njė alamet pordhe, e kish nigju Klintoni, edhe ishte versul tu i thonė pse m'pjerdh ijen ti mu? Semiramida, e din ti mo, ėshtė me Demin, at shitsin a gazetave. Vdes ajo pėr atė se e ka me kimet. Morloni edhe Shaboni kan dal mos qisin nai lek. Nji kėto jon mo, nuk di a kimi kalamoj t'qer apo jo. Po edhe po patem, kndej rrotull duhet t'jen.
-U mi jevg muti po pse mi kaq pak kalamoj paskena ne gjomse mi jevg e mutit? Do t'fus i shqelm mu n'myth qe mos ta moresh veten pėr dy ditė. Bullic muti, ngele tu u trash.Po Cakun ku e le? 1 muj ka qe ka pjell edhe ti ma harro mi tu hapte tapa e b*thes
-O..b..o.. bo boboo e kam harru te Xhiku kur kam ble benevreket.
-Si mi e ke harru ik mi merre vrap se po e merr ne njoni pėr jastik.
-Ik o Kasemo kush e merr atė me ai ma era m.ut qeni.I kishte bo Lordi mutin pėrsipėr.
Pas 30 minutash Qomilja shkon te Xhiku pėr me kontrollu Cakun e vogėl qe mate era m.ut 1 ore e 45 minuta larg. Qomilja takon i
gabele dhe fillojnė
tu bertit te dyja.
-Na mi naxhije.A ke pa i klysh jevgu tvogel?
-Nji rruc muti?E kamor Lomcja esht tu i msu me gjujt me kallash.
Qomilja shkon te Lomcja * * * *i dhe gjen dhe Cakun. Lomcja * * * *i kishte blere njė pale breke me te care anash dhe po ja tregonte Cakut se si i ishte bėrė dru..

 
Top
18 replies since 18/3/2009, 23:59   1554 views
  Share