MUZIKE SHQIP ME TE BUKURA NE BOTE,WINDOWS SHQIP FILMA SHQIPTAR DHE PROGRAME FALAS 2023

Barcoleta qe na pelqejn shum..., Shkruani edhe ju nga nje Barcolete .... Per qefin tuaj......

« Older   Newer »
  Share  
view post Posted on 20/9/2010, 18:37     +1   -1
Avatar

DURRSAK KAM LE DURRSAK DO TE VDES!https://www.dailymotion.com/alice-desi

Group:
Administrator
Posts:
6,279
Location:
DURRES

Status:
Offline



Donacioni


Babi, ka ardhur njė tip te dera me njė fletore dhe po thotė se ėshtė duke mbledhur fonde pėr njė donacion humanitar – pėr njė pishinė nė njė jetimore.
Babai: Mirė djali jem, jepja njė shishe ujė!

 
Top
view post Posted on 21/9/2010, 20:50     +1   -1
Avatar

DURRSAK KAM LE DURRSAK DO TE VDES!https://www.dailymotion.com/alice-desi

Group:
Administrator
Posts:
6,279
Location:
DURRES

Status:
Offline


Nje vajze hyn ne nje bar. Ngre krahun larte per te thirrur kamarierin. Ne momentin qe ngre krahun ve re se nuk kishte depiluar sqetullat dhe e ul krahun menjehere. Nje klient, i cili ishte i dehur, ve re skenen dhe therret kamarierin:

- Kamarier, coji per te pire asaj balerines!
- Me fal, po nga e di ti se eshte balerine?!!
- E lehte, sepse vetem nje balerine mund t'a ngre kemben aq larte!
 
Top
leonn
view post Posted on 23/9/2010, 20:00     +1   -1




Vajza dhe Cmimet

Vajza shkon e pyet pėr ēmimet. Ka shkuar nje vajzė nė pazar dhe po e pyet shitesin sa kushton fustani? shitesi: 10 euro Vajza: po sa kushtojn brekt Shitesi: 15 euro Vajza: a bėn ma lir? Shitesi: sigurishti Vajza: sa shitesi: 10 euro breket dhe 15 euro fustani Vajza: po ti breket mi ule e fustanin ma ēove.
 
Top
LEONORADURRESI
view post Posted on 23/9/2010, 20:14     +1   -1




OROSKOPI SI RROSKOPI

DASHI -- 20 MARS -- 19 PRILL Po ndigjo djali'i Lulashit (Bektashit) je tue i rą nč qafč shoqnisč, mos mendo se je mish "Dashit" rreh ma fort nga mishi i dhisč... DEMI -- 19 PRILL -- 20 MAJ Nč ketč botč gjithkush me t'veten, pra gjithmonč me gjanč e shpisč, ti si "Dem" mbaje pak vehten mos trazo "loptč" e kojshisč.. BINJAKET -- 20 MAJ -- 21 QERSHOR Fjalč tč urtč m'kanč thanč do shokč mos e ēo nanen n'kojshi, se ka ndodhč me lindč "Binjokč", njeni i bardhč e tjetri i zij... GAFORRJA -- 21 QERSHOR -- 22 KORRIK Ju t'"Gaforres" me 6 kambč dy me'u thy, prap kceni hop, kurse mue Zoti m'ka nąmč, nji me thy, do t'eci n'shkop... LUANI -- 22 KORRIK -- 22 GUSHT N'oroskop njihesh "Lua", por trimninč e ke sa'i micč, sa herč don trimnģ me ba e han shtjelmin n'mbrapanicč... VIRGJINESHA -- 22 GUSHT -- 22 SHTATOR Shej'i im ju ban me qeshč sa nuk qeshni as n'teater, n'oroskop jam "Virgjineshč" un qč ndrrova' i qind e kater. PESHORJA -- 22 SHTATOR -- 23 TETOR Nuk ke "Peshč" ma n'asnji vend, ke burrni sa'e zeza'e thonit, ti din vetem me shitč mend thue je nipi i Napoleonit... Ishte dashtč kčtij mende lehtit me'i lidhč mbarpa nji teneqe, qč tue krisč per gjatč qytetit me'u dallue per farč e keqe... HAGREPI -- 23 TETOR -- 22 NANDOR Kje e bulur qyshč te djepi, hyllč u rrite n'duer t'satamč, n'oroskop quhesh "Hagrepi", bane Zot me ma ngjitč dhambč... SHIGJETARI -- 22 NANDOR -- 20 DHJETOR Shum u fryne porsi gjeli tue shitč mend me oroskop, "Shigjetar" si Wilhelm Teli, por shkoj shtrembt se je "miop". BRIJCJAPI -- 21 DHJETOR -- 20 KALLNOR Ti' i "Vllaznisč" me atč lloj hapit porten tande po'e shet lirč, po tč kishč brena "Sqapit" do tč ishe mbrojt's i mirč... UJORI--20 KALLNOR--19 FRORE Si nč frorč si nč qershorč mbushim kova n'pusa t'huej, t'marroftč Zoti ty "Ujorč" si na'i le ēesmet pa ujč. PESHQIT -- 19 FRORE -- 20 MARS Ju tč "Peshkut" hani peshk, ka sa t'dushč lundra e Palok's, sidomos nč tavč kam rreshk, noten dhjetč krapit t' Shirokčs.
 
Top
view post Posted on 25/9/2010, 22:58     +1   -1
Avatar

DURRSAK KAM LE DURRSAK DO TE VDES!https://www.dailymotion.com/alice-desi

Group:
Administrator
Posts:
6,279
Location:
DURRES

Status:
Offline


Ishin nje here disa te cmendur qe donin te arratiseshin nga nje cmendine.
Pyet i pari: -Si do ikim?
-I pergjigjet organizatori i aratisjes: -Kur te vije infemierja qe te na beje kontrollin, ne do bejm si te vdekur dhe do na cojne per te na varrosur.
Vjen infemjerja te nesermen dhe i shikon te cmendurit dhe i mendon te vdekur. E alarmuar therret doktorin. Kur vjen doktori, shikon qe njeri prej tyre po levizte qepallat e syve.
Ateher doktori pyet me ze te lart: -Kush ka vdek, te ngrej doren.
E ngren doren te gjith pervec njerit.I afrohet doktori dhe e pyet:
-Po ti, pse nuk e ngre doeren?
Ai i PERGJIGJET: -Po pse o idjot, e ngre dot doren i vdekuri?!
 
Top
durrsake
view post Posted on 5/1/2011, 23:19     +1   -1




Mesohet se Drakula jetonte vetem me gjakun e femrave te virgjera. Ne vitin 2004 vendosi te vije ne shqiperi dhe per pak, desh vdiq nga etja

•
Nje vlonjat shkon ne nje restorant per te drekuar me nja dy shoke, pasi mbarojn se ngreni vlonjati ngrihet per te shkuar ne tualet por pa hyre mire pastrusja e restorantit i thote, me falni por aty eshte tualeti per femra, dhe vlonjati me edukat i kethen pergjigje, me falni zonie po ky imi per cfare eshte!

•
Njani kerkonte femer te persosur per martese ajo duhej te kishte, koken si amerikane, trupin si italiane dhe kembet si japoneze, pasi refuzon disa sosh, njera qe ishte ne radhe i thote: kam degjuar kushtet tua por a bon ta shoh ate sendin tend njehere, pasi e sheh ajo ja kthen: qysh po mendon ti me qate antene te dredht ty me ti nxan tri kontinente a?_________________


U kan ni qik edhe ni djal edhe jen kan en bodrum ja kan nis mu ....... edhe i ka pa baba i asaj qikes ja ka bae qka po bani ja kan bae po .... aj ka than aha une menofta qe po pini cigare

•
Po e shikon Bali, Swiss Loton.Havushja ishte shtrirė, e kishte zėnė gjumi.Po e shikon Bali TV, edhe hoooop, e zuni preminė.*Jack Pot-Havushe, premia, na ra premia.!-fillo tė bėrtas.Havushja hiē s’po pėrgjigjet.E prekė Havushen, hiē. E shkundullon Havushen, ajo hiē.Kur ia prek pulsin, puls hiē.-Vallha kur ta don, ta don!- tha Bali

•
e kish thirr mbreti hajradinin edhe ja kish boe 3 pytje 1.sa ka yje ne qjell 2.ku mesi tokes 3.qka jam tu menue une Si mos ti dish per 1 jav qeto pytje te vrami Edhe hajradini shkon me shpi edhe i kallxon nasradinit nasradini thot:lema ket pun mue une shkoj dhe pergjigjna Shkon nasradini mbret ja bon pytjen e par 1.sa ka yje ne qjell thot nasradini:sa kime ki kry ti mbreti thot:po mir 2.ku mesi tokes thot nasradini qaty ku je ul ti mbreti thot:mir asht 3.qka jam tu menue une thot nasradini ti je tu menue qe jam hajradini po une jam nasradini. Ishin kon ni burr edhe ni gru te dyt shum te bardh me flok me vetlla me krejt te bardha.Edhe e bojn ni thmi e ai thmija osht i kuq flokt e kuqe vetllat e kuqe e krejt.Shkojn te mjeku edhe e vesin pse kta dy te bardh e thmija i kuq.Mjeku i vet se sa her boni seks -1 her ne mujt - thojn ata -Osht puna e ndryshkit - thot mjeku ghaghaghaghgha e trent a•Ne nj aeroplan ushtarak kan fluturu nj Gjerman, Italian, Shqiptar dhe nj Grek. Duke fluturuar prishet nj motor i aeroplanit dhe smundet me e mbajt rendesin, vullnetarisht si patriot duhet 3 veta me kcye prej aeropllanit.Fillon i pari: per Emrin e popullit Gjerman kcej i pari.i dyti:per Emrin e popullit Italian kecej edhe une, tona i vjen reni Shqiptarit:Per Emrin e popullit Shqiptar e xhuj ket Grek

•
Shkojne Hasa Hysa me vjedh dhe Njani hyn ne magazine me vjedh e tjetri rrin me rujt dhe hyp ne lis. Pak me vone vjen atypari nje Polic dhe e shef Hysen ne lis dhe po e vet-qka ke hyp ne lis bre E ky i thot: qe po lexoj vjersha Polici: hajt ta degjoj nje Hysa: O sa mire po rrezon hana ik o Has se tu qi Nana

•
I troket Hysenit vdekja nė derė:- Kam ardhur pėr shpirtin tėnd.Hyseni kthehet, dhe bėrtet:- Razė, shpirt, po tė lyp dikush.

•
vjehrra i thot nusesquu oj nuse, shoqet e tua po zgjohen ne 8 nsabah e ti deri 12 ala tuj fjet je !nusja ja kthen nga dhoma gjumit a po a?po edhe shoqet e tua gjith i kan fotografit ne bandera, e ti ēka po pret?

•
Burri: E dashur sot kam shit 3 dishek edhe 20 par brek i kam fitue 800 Euro.Gruja: I dashur sot me ni dyshek pa brek kam fitue 2000 Euro.

•
TradhtiaTakohen dy njerz ne parajs dhe njeri e pyet tjetrin pse ke vdek"Ai i pergjigjet jam ngrier ne friz ndersa ky e pyet ate tjetrin e ty pse ke vdekur duke shkuar ne pun me than se eshte duke te tradhtu gruaja une ja futa vrapit per ne shtepi kur arrita e pash gruan duke fshir ne kuzhin dhe nga gezimi qe nuk me tradhtoi vdeka e ky tjetri ia kthen po pse nuk erdhe me e hap deren e frizit dhe kishmi pshtu tu dyte.

•
--- Baba dhe djali -- Duke ec baba me djalin e vet rruges djali e pyt baben o bab pse i kan var qeto qipsa qetu baba i thot per me tregu qe osht shitore o bir -djali thot ani bab duke ecur e pyt prap o bab pse i kan var qeta mish qetu - baba i thot per me tragu qe osht mishtore o bir -kur mberrijn te shkolla i thot djali babes o bab pse nuk i vjerrin edhe arsimtaret qetu me tregu qe osht shkollQUFI TESTON Qufi i vocerr i afrohet frikshem nėnės dhe e pyet:-Nėnė kė e do mė shumė: mua apo pasqyren qė e ke nė dhomė?-Natyrisht se ty loqkė!-Shumė mirė se veq sa e kam thyer pasqyrėn!-ia ktheu Quni- QUFI NE OREN E GJEOGRAFIS E pyet mėsuesi Qufin :-Quf,na gjejė detin Adriatik.Qufi prek e prek nėpėr hartė e profesori po e pyet pas pak:-Hajde Quf,qka po prek ma aq shumė ne hartė -po lypi ku ėshtė lagtė,profesor

•
DJALI Na ishte njeher nje djale dhe gjdo merembje para se te binte kur hinte ne dhome nje her pshtynte nga dritarja tani binte ne shtrat kur nje nate pshtyni ne shtrat dhe ra nga dritarja.Pastaj del Thaqi edhe i thot mesuesja kush e zbuloi Ameriken Veriore ai thot.....Rugovaaaaaaaaaaaaa

•
MESUESI DHE NXANESAT nje nje or mesimi mesusja e i thot ni nxensi qu ti dhe lakoma fjalen laj ai thot un laj, ti lan,ne lajm e nalet e i thot mesusja pse u nale thot djali po mesuse u hargjit bujleriHasa e hysa ishin kon ne burg e hasa mer ni gur e nis me shkrujt te muri i thot hysa mos o has mos shkruj se po na perzan prej burgu... Ni lyps lypke ne udhe e kish ul kryt te posht e thoshte:O Zot qomi 10 euro,edhe veq qishtu kish pas thon.Qaty kalojn nja dy postjera e kur e shohin ashtu,njoni thot po ja lojm 10 euro tjetri tha hajt se 5 i ka boll.E ja lan 5.Ai lypsi kur i qel syt i she 5 euro kshyr kur i she ata te postes tu shku e thot"O Zot mo mos um qo pare permes postes se kta gjysen po mi nalin".

•
ishe kone nje gru dhe i kishe thone djalit te vet hajt shko deri te kujshia e lypja nje meter, kure shkone djali i thot kujshine me ka qu nona a e ke nje meter, e ai kujshia i thot shko thuje nones tone nuk e kame nje meter hihihi.Kish qen Nje I menqure Ne thojza ihhi Edhe tani eka pas nje peshk edhe eka nervozue nje dite edhe eka marre pershkun edhe ika thon tash kom me te myt kom me ta shtije kryt Ne ujishin kan 3 qika njera e Gjilanit njera e Ferizait edhe njera e Drenices edhe kan shku ne kafiq pi diqka... kur i pyt kamarieri se qka doni me pi kjo e Gjilanit thot mu birma nji dredhz... kjo e Ferizait thot mu nje moll.. kurse kjo e Drenices thot mu birma 1 kalavesh rrush edhe njo 2 killa BANANE...

•
Ishe kan nje Zoge edhe nje Zogeshe Zogu e pyte Zogeshen a ciu cui Zogesha i thote ncuk e pyte edhe nje her a ciu ciu apet i thote ncuk kure mase 15 minutave Zogesha i thot umfale po qitashe a ciu ciu Zogu qitashe ciu ciu ne dore ....

•
shkojn tre shok me ble kondoma ne kiosk lyp i pari italiani thot dua 4 kondoma 1 per te merkuren 1per enjte,premte,shtunde:i 2 lyp shqiptari thot mi jep 7 kondoma 1 per te hanen ,mareten ,merkuren ,enjten,premten,shtune .dielen italiani shikon me habi :i vie radha zvicrranit aithot mi jep 12 kondoma ,shqiptari dhe italiani habiten shum, zvicrrani thot 1 per janar 1 per shkurt 1mars PER TAN VITIN.....

•
pse Lul nuk je kan dje ne shkoll? e pyeti msusja LulinLuli: po.. psuse dje erdha kah shpija jote dhe t'i pash tlinat tuj u ter, e thash se nashta nuk ka msusja shka me vesh e nuk vjen hiq ne shkoll, e per qata nuk erdha dje.

•
Ka qen nje dite e bukur me diell,dhe lakra kishte hapur fletet e saja kur speci e sheh lakren ia kthen oj laker qka je haparesh ashtu at gjuhna------•shkon njani mu rru, edhe rruhet posht e nalt per 5 euro,,edhe kthehet nje shtepi i tregon grus te vet ajo thot edhe un njeri po shkoj masi koka lir, shkon kjo gruja edhe e pyt apo me rruni sikur burrin tem per 5 euro,,berberi i thot ti duhesh me pagu 10 euro se te aj kam pas ku mu majt e te ti nuk kam kthehet gruja te shpija edhe i tregon burit se qe i kishte kushtuare roja 10 euro e buri e vet a ke mashkull a femereNje aeroplan pasi i ndalen motorret fillon te rezohet.Nje femer ne ate rast fillon te bertas:Masi veq po vdes kisha pas qef me ndie veten per here te fundit femer.Nje burre pasi e degjon qohet dhe e hjek kemishen dhe i thot:-MERRE E HEKUROSMA QET KEMISH

•
shkon ni shiptar en gjumuni. ai ish kon teper i dhonen mas muzikes. e kish pas marr me veti ni kasete me qitelia. si tmrrin en gjumuni, hyp en taxi e i thot gjermonit lshoma qit kasete! ai e lshon e kur tja nis oooiiiii uuuuu bre e qitelia cingelinge cingelinge trang trang. taxisti e nxerr fill kaseten e i mshon kshtu per dore tak tak tak se kujton se mes ju ka pshtell kaseta.•Nė ditarin e njė gruaje qė kishte udhėtuar me anije shkruhej:- E martė, ėshtė dita e tretė e udhėtimit nė anije. Sot m’u afrua kapiteni I anijes dhe po mė vardiset…- E mėrkurė, kapiteni I anijes mė ftoi pėr drake nė kabinėn e tij…- E enjte, kapiteni I anijes kėrkoi qė ta kaloj natėn me mua…- E premte, kapiteni I anijes mė kėrcėnoi se nėse nuk pranoj tė flej me tė do ta fundos anijen bashkė me 387 pasagjerė…E shtunė, I shpėtova 387 pasagjerėt e anijes sonė!•AjriPse nė mėngjes heret ajri ėshtė shumė i ftohtė?"Sepse ka ndenjur gjithė natėn jashtė".

•
MajmuniRrusta kishte hipur nė njė degė tė lisit dhe hante banana. Shokėt, qė i kishin zili, i thonė:- Zbrit ore poshtė, majmunėt kaherė kanė zbritur nga drunjtė.- Po i shoh! – pėrgjigjet Rrusta.*****************Vullkanizuesi i posamartuar, e sjell nusen e re ne banjo, e mbush kaden plote uje dhe i thote:-"Zhvishu dua te te provoj se je apo jo e virgjer". Nusja zhvishet me habi dhe e pyet:-"Po pse ketu, le te shkojme ne shtrat!?"-"Hyre ne uje, dhe nese paraqiten fluskat s'kemi pse te shkojme ne shtrat" - ia kthen ky.Vetem tre hereKAN DAL DJALI NUSJA DHE NENA ME PI KAFE NE NEJ RESTERAT KUR KA DHKUE KAMARJERI ME I VET QA PO DONI ME PI DJALI JU PERGJIGJ NJE KAPUQIN PO ASHTU EDHE NUSJA KURSE NANA I KA THEN DJALIT KAPU QINI JU SE UN PO RRI QETU E PO PI KAFE Dy miq diskutonin dhe bisedonin per miqesine e dashurine qe kishin mes tyre. Kur njeri e pyeti tjetrin ,, Po te vdes une para teje, a do te vish ne varrim ?, ai ju pegjigj : ,, Me kenaqesi "

•
Dy vajza adoleshente po laheshin nėn dush dhe njėra prej tyre tha:-Majmunit tim tė vogėl kanė filluar ti dalin qimet.Ndėrsa vajza tjetėr tha:-Kurse majmuni im ka filluar tė hajė dhe banane...•I kish dek nana nje bjondes nje dite,dhe ajo u merzit shum,pasneser u merzit mas shum...-cka ki more?-jam merzit shum se mue para nje dite me deki nana edhe tasht veq sa fola me motren ne gjermani e me tregoj se edhe asaj i kish dek nana.....

•
Mjeku i thotė Hasės: Duhet ta bėni analizėn e gjakut,urinės dhe nevojės sė madhe. Hasa i thotė: Urdhėro shoku mjek brekėt e mia, aty i ke tė gjitha

•
C'thone femrat e vendeve te ndryshme kur bėjnė dashuri ?Anglezja thot ' yes, yes' Gjermanja 'gut, gut' E Shqiptarja 'pash zotin mos i trego askujt'

•


•
I bertet mesuesja nxenesit pse u vonove sot,nxenesi po e qova lopen me eth mesuesja a s'boni baba a nxenesi po po mezati ma mire--------

•
CiftiNje cift pleqsh po festoni pervjetorin e marteses nudo.Plaka i thote plakut:-I dashur po ndjej akoma nxehtesine ne trup si para 40 vjeteve.Plaku:-E dashur, te kane rene cicat ne pjaten e supes.-----

•


•
Nje kinez shkon te doktorri. Pasi hyn ne zyre doktorri e pyet cfare ka.- Me jep fjalen qe s'do qeshesh - i thote kinezi.Dhe doktrorri i jep fjalen. Kinezi heq pantallonat dhe breket dhe i tregon penisin qe e ksihte shume te vogel. Doktrorri mezi po mbante te qeshuren po me profesionalitet e pyet:- Cfare problemi ka ?- Ka 3 dite qe me eshte enjtur

•


•
Ishin kon ni burr edhe ni gru tu bo seks en dhom , edhe hin djali i tyne en dhom edhe i tho: BAB SHKA JE KA BON? baba i pergjgjiet: QE DJALI JAM JOM TU TA BO NI VLLA . djali ja kthen prapanicen babes edhe i thot: BAB QE EDHE MU BOMA NI BICIKELL

•
Nje djale i vogel e kishte marre zakon qe te thithte gishtin e madh te dores.E ema per ta trembur i tha: -Mos bej ashtu, se te gjith femijet qe thithin gishtin shendoshen teper. Djali u tremb dhe e harroi zakonin. Pas disa kohesh duke kaluar rruges nena dhe djali takuan nje grua shtatzene.Djali me te shpejte u hodh dhe tha: -Ahaaaaa , un e di ca ke bere ti qe je shendosh kaq shum Kishin qen dy shok tė mirė dhe kishin pas pir tėr naten deri sa jan dehur dhe kishin vendosur te kethehen nė shtėpi por ishte shum von dhe nuk kishte ma autobus dhe vendosen me marr nje taxi,shkun te taxisti dhe po e pyesin se sa kushton pėr tre vet deri te filan rruga,kurse taxsisti po ju thot po ju qenkeni veq dy veta pse po thua tre kurse i dehuri po i thot pse a ti nuk vjen me neve a ?Eshte martuar nje fshatar me nje qytetare dhe kur mbyllen ne dhom vajza i thot: me fal por mua ma ka marr virgjinitetin dikush tjeter , katunari i thot , ca ka lidhje edhe mu ma ka marr hasani kolicen

 
Top
MUZIKSHQIP
view post Posted on 31/1/2011, 23:16     +1   -1




A i don grat nervoze?Jo!A I don grat qe kerhasin ne gjum?Jo!A I don grat e ftofta, frixhide?Jo!Ani qka dreqin pra po I vardisesh grus teme?

•
E qiti msusja valin ne tabele dhe po e pyet:Sa bojn 2+24!E 3+36!Val, ti po numron me gishta, tash shtini duart ne xhepa dhe tregom sa bojn 5+5Hmmmmā€¦ 11?Val diqka po te del teper?Po msuse pse me the mi shti durt ne xhepa?

•
Kishte hip nje maqedonk ne taksi DE LUX edhe shti hip perpara te shoferi,edhe rahatohet edhe e pyet shoferin MOZH DA SE PUSHIM TUKA shoferi ja kthen MOZHE AKO NE TI SMETA VOLLANOTABORTIMINjė student duke hyrė nė provim tė lėndės sė INFORMATIKƋS nga frika se sdo tė mund ti pėrgjigjet pyetjeve tė cilat i mori nė tiketė, u ngrit nė kėmbė dhe tha. Shoku profesor unė po abortoj! Profesori i habitur gjithashtu u ngrit nė kėmbė dhe foli: vetėm kėtu nė klasė jo tė lutem! E dashur, nė zemrėn time ėshtė njė livadh, e nė atė livadh ėshtė njė lule, e ajo lule je ti" - i thotė djali vajzės.-"I dashur, edhe nė zemrėn time ėshtė njė livadh, nė atė livadh ėshtė njė kali, e ai kali je ti" - ia kthenė vajza. Kishin qenė dy gjela, njėri i thotė tjetrit:hajde tė shkojmė se nė frigon e dyqanit pėrballė kishin ardhur plot pula cullak --------------

•
HUMOR- Ish kan ni berber ose frizer qyshdoni merneni shkojn dy shok mu qethėn edhe kur mrrin aty dera ish kan mbyllur edhe berberi e kish shkru ne der o myshteri te mi -prej sodit nuk rruj mu nalt vetem posht se ekish ndrru duqanin prej katit 2tė ka zhdrip posht te kati i par.

•
Kola i semure ne spital. Shkon ta vizitoje Zefi...pasi e pyet se si je e si ndodhi e shume e shume te tjera....i jep edhe nje kavanoz me mjalte....tek je korite....i thote Kola.....pse mor a spo mundesh me e hanger a?? e pyet Zefi...Jo mor por paske pru (sjell) pak....eh...thote Zefi...e ka ba Bleta...se ta kisha ba une ta kisha pru (sjell) nje kove plot....

•
ishin pas shku hasa edhe hysa me vjedh ni motorr edhe gabimisht hyjn ne stall te derrave edhe hasa hyp mbi derr duke mendu se asht motorr kurse hysa shkon mbrapa me e shty motorrin edhe ne at qast derri i liron do gazra pastaj hasa thot o hys shtyje shtyje se po don me dhez

•
Shkojne Hasa dhe Hysa me vjedh ne nje magazin ,dhe njera hyn ne magazine me vjedh, kurse tjetra rrin me rujt dhe hyp ne nje lis. Pak me vone atypari vjen nje Polic, dhe e sheh Hysen ne lis dhe e pyet :qka ke hyp ne lis bre? po lexoj disa poezi ia kthen hysa. mire pra mund ta thuash nje poezi dua ta ndegjoi -i thot polici mire thote hysa -dhe ia fillon :" O sa mire po rrezon hana ik oj Has se tu qi Nana"

•
Duke shkuar rrugės nje njeri i, po e sheh njė bjondinė tė bukur, e cila me vėshtėrsi e ndėrron rrotėn e veturės. - Zonjushė, mė lejoni qė unė t’ju ndihmoj!!! Pasi e vendosi rrotėn, bjondina me mirėsjellje falėnderuese i drejtohet.; - Ju lutem, si shpėrblim doni t’ju jap para, apo t’i zhveshi brekėt? - Jo moj, mė mire para, ia kthen ai . Ku ta dij, brektė e tua a i bėjnė tamam, gruas sime sime.

•
Nje vajze nga fshati i kishte humb gomari , tek po e kerkonte kryqezon ne rruge nje djale simpatik, ai po e shikonte dhe e shihte ne sy, ne nje moment i thot :- O zemer... ne ata dy syt e tu te embel po shoh ne keto momente gjithe boten - A JO SHUM E LUMTUR I PYET - Po gomarin tem apo e sheh nakun???????.....

•
Qeni me njė syEcin dy biondina dhe njėra i thotė tjetrės: -Ej, kėqyre atė qen me njė sy!. Biondina tjetėr e mbulon njėrin sy me dorė dhe thotė:-Ku, ku?•Bubrecat Dhe Tirgrat Kan luajtur futboll Bubrecat me Tigrat dhe nė fund tė lojės Tigrat humben nga Bubrecat dhe mandej shikuesit iu than Tigrave qysh bre nuk po ju vjen marre pej Bubrecsve keni hup. Tigrat valla skena qa me bo se shum shtyjshin. hehehe

•
Vjera dhe nusja

•
Nusja qdo mengjez po u qojka vone edche vjera shume po bahet nervoz ni dit e ni dite e qeshtu e kap nusen e i thote qyre mori nuse ,shoqet e tua jon qu me sabah e kan fshi oborin e i kan kry krejte punet,e ti po qohesh qetash..e kjo nusja bohet nervoz e ja kthen:e moj none krejte shoqet e tua letrat ne bander e ti hala ktu--------------------

•
Burre e grua rrinin n'oborr. Kendezi kendoi me ze te forte. Gruaja uli perēen shpejt e shpejt.- C'pate? - i tha burri. - Ketu s'ka burra te huaj?- Po pse, kendezi nuk eshte mashkull?

•
Shumariishin kan gjermani dhe partizanitu luftue nė mal kur niti shumari shkoj i perzuni------------------------

•
Nje burr blen Mobilin dhe shkon ne shpi ,per ta befasu Grun qe ka ble mobil .hyn ne dhom te fjetejs dhe thirrr Grun ne tel .Gruja Ben:Alo Alo .Burriergjigjet Kuje shpirt si te kam shpirti ..Gruja: OHhhhh Kuku nale telefonin se e kam burrin ne shpi thirrem ma von . hahaha

•


•


•
SULO - PROFI PROFI -- Ti je gomar..... SULO -- Po prof te gjith ne klas gomer jemi pa perjashtime.. PROFI -- Dil jasht gomar!!!! SULO -- Mirupafshim koleg.....
 
Top
LEONORADURRESI
view post Posted on 9/2/2011, 20:32     +1   -1




Mimoza Llastica

Ah, Ēfarė llastice ka qėnė ajo Mimoza! Ju nuk e keni njohur atėherė, por po ta njihnit, do ta merrnit inat.
Sa herė qė zbriste shkallėt e pallatit dhe na gjente duke luajtur nė oborr, kėrkonte tė hynte patjetėr nė lojė.
- Moj Moza, ik mos na e prish lojėn! - i bėrtiste Sava.
Po ku pyeste Moza! Ne luanim me litar, ajo hidhej pa rradhė. Ne luanim luftash, ajo e merrte topin dhe vinte pėrqark pallatit. Ne luanim kukamēeftas, ajo kallėzonte se ku ishim fshehur.
Kishim rėnė ne hall tė madh.

-Rri moj Moza sa tė mbarojė loja dhe pastaj luaj edhe ti!
Moza zbardhte dhėmbet dhe ikte me vrap.
-Shiko, - i thoshte Sava, qė zemėrohej kollaj, - po tė zura, e zeza ti!
-Posi! - ia kthente Moza duke qėndruar larg. - Pa provoje njėherė!
Sava kafshonte buzėn e poshtme dhe turrej ta kapte. Moza ikte me vrap, ngjiste shkallėt e jashtme tė pallatit dhe thėrriste si me tė qarė :
- Mami, olele, mami!

Dhe sapo Sava bėhej gati t'i hiqte ndonjė tė mirė apo ta tėrhiqte pėr flokėsh, dilte nė dritare koka e mamit tė Mozės:
-U, ē'bėn ashtu, moj Sava? Me Mozėn merresh ti? Po ajo ėshtė e vogėl!
Po mė shpesh nė dritare dilte koka e gjyshes, qė i mbante flokėt lidhur prapa.
-T'i kėput veshėt, dėgjove? S'ke turp! ... Ik tutje ...
Sava ishte aq e nxehur, sa lotėt e pengonin tė fliste. Atėherė flisnim ne:
-Nuk e ka fajin Sava, fajin e ka Moza... Moza na prish lojėn.
-Hė, se nuk u bė qameti! E vogel ėshtė Moza, -ua kthente gjyshja dhe e merrte Mozėn pėrdore dhe e fuste brėnda. Ajo nuk rrinte fėre tė na dėgjonte qė t'i tregonim fajin e Mozės.
Po Moza nuk ishte e vogėl. Ajo ishte sa ne, biles nga shtati ua kalonte disave prej nesh, por ajo ishte llasticė e madhe. Veē ta shikoje!

Dhe vėrtetė, ta shikoje, ishte e bukur, e pastėr, si ato kukullat e mėdha qė i vėnė nė vitrinat e dyqaneve. Rrinte e veshur shumė mirė, gjithnjė me rroba tė reja.
E pse tė mos mbahej ashtu? Ajo ishte vajzė e vetme! Pėr Mozėn kujdeseshin tė gjithė njerėzit e shtėpisė: babi, mami, gjyshja, dhe gjyshi. Nė shtėpinė e Mozės degjohet vetėm emri i saj.
Ju nuk i keni parė ndonjėherė lodrat e Mozės; tė gjitha lodrat e pazarit ia kanė blerė dhe ia kane prurė nė shtėpi: kukulla lloj-lloj, topa tė vegjėl e tė mėdhenj, kuti me qėndisma, enė guzhine... Moza ka edhe njė biēikletė, ka edhe makinė tė vogėl, me tė cilėn i bie rreth e pėrqark pallatit.
Ne, tė tjerat, jo se nuk kemi lodra, kemi, po nuk kemi aq shume dhe s'janė aq tė bukura si na duken ato tė Mozės.
Dhe, tė themi tė drejtėn, lodrat e Mozės na prishin gjithmonė mėndjen, sepse nė tė vėrtetė nuk na pėlqente Moza llasticė, por lodrat dhe sendet e saj na tėhiqnin.
Gjithmonė ndodhte kėshtu: Mozėn e merrte mami ose gjyshja dhe e fuste brėnda nė shtėpi, ne ktheheshim tė mėrzitura dhe vazhdonim lojėn. Na vinte inat qė gjyshja dhe mami i saj nuk na jepnin kurrė tė drejtė. Vetėm Sava thoshte e zemėruar:
-Do ta shohė ajo, do ta shohė! Llastica!

Po nuk kalonte shumė dhe Moza zbriste prapė ne oborr me ndonjė kukull tė madhe nė duar ose me makinėn qė ia mbante gjyshja. Ah, sa tė bukura na dukeshin ato! Nė fillim ne bėnim sikur nuk e shikonim, po dalėngadalė na ikte inati, dhe duke parė lodrat e Mozės, harronim lojėn. E para e linte lojėn Eva. Ajo thoshte :
-Unė nuk loz mė, se u lodha.
Dilte nga loja dhe pas pak i afrohej Mozės. Moza ia jepte menjėherė kukullėn ose ēdo gjė tjetėr qė kishte nė dorė dhe, si pėr inat, shikonte nga ne. Ne tė tjerat, tani nuk kishim mė mėndjen tek loja dhe njė nga njė largoheshim, deri sa loja prishej fare. Ikte Klara, ikte Tina, ikte Edita ... dhe mbeteshim vetėm unė dhe Sava. Ne tė dyjave, jo se nuk na pelqenin lodrat e Mozės, na pelqenin shumė, po se si na vinte, ashtu. Na kapte inati. Ishte Moza fajtore dhe, nė vend qė tė vinte ajo tek ne, venim ne tek ajo. A ishte e drejtė kjo? Nuk ishte hiē e drejtė, po hajde t'ua mbushje mendjėn Evės, Klarės, Editės, Tinės. Ato zemėroheshin kur Moza na prishte lojėn, po kur dilte nė oborr me lodrat e saj, e harronin shpejt zemėrimin dhe i afroheshin e loznin sikur nuk kishte ndodhur asnjė.

Ah, sikur ta dini sa nxehesha unė e Sava, sidomos Sava. Ta shikonit Savėn si behej. Donte tė shkonte t'u prishte lojėn, t'i shante, biles nganjėherė i hipte ne kokė t'i rrihte. Po une s'e lija.
-Hajde ikim, - i thosha, - Punė e madhe!
Ah, ēfare dinake ishte ajo Moza! I nxirrte lodrat sa tė na prishte lojėn, e t'u merrte mėndjen atyre "budallaqeve" dhe pastaj e dinte vetė ajo. Sepse gjithnjė ndodhte kėshtu: Ua linte pak lodrėn nė dorė dhe ua merrte. U thoshte : "Mjaft tani, se mė flet mami!"

I mbante sa i mbante, pastaj i dėbonte. Po i dėbonte!
U thoshte :"Ikni, tani se nuk loz mė!, Ikni se do loz vetė!, Ikni se u mėrzita!"
Kėshtu na kishte dėbuar njėherė edhe mua me Savėn dhe ne qė atė ditė nuk shkelnim mė nė shtėpinė e saj. Pse, ē'ishim ne, shėrbėtoret e Mozės?!
Po hajde t'ua mbushje mendjen tė gjitha shoqeve tė pallatit, qė i venin Mozės. Ato kujtonin se ne e kishim inat kot Mozėn, sikur ia kishim zili lodrat.
Po ne nuk na bėhej vonė.
Kaloi kėshtu njė javė, njė muaj, dy, kur njė ditė Klara na u zemėrua aq keq me Mozėn, se s'duronte ta shihte me sy. I kishte mbajtur bukėn e lyer me gjalp, kurse, Moza kishte bredhur me biēikletė dhe pastaj i kishte thėnė:
"Pse ma ke lėpire gjalpin?"

Njė ditė tjeter iku dhe Tina nga Moza. Ikėn me rradhė dhe tė tjerat. E fundit iku Eva. Tė gjitha nuk i flitnin mė Mozės. Ajo ishte llasticė, qė s'i gjėndej shoqja!
Kėshtu, Moza mbeti vetėm, pa shoqe. Ta shikoje kur zbriste shkallėt e dilte nė oborr; ngarkohej me gjithė ato lodrat, merrte edhe biēikletėn dhe makinėn e vogėl, por asnjė nuk i afrohej. Ne as e shihnim, as i flitnim, por vazhdonim lojėn. Asaj i vinte plasje.
Nė fillim priste t'i shkonte ndonje nga ne. Por, kur pa qė asnjė nuk i vajti, zuri tė na thėrriste me emėr:
-Eva do tė lozėsh? Na.
Zbriste nga biēikleta dhe priste t'i shkonte Eva por ajo nuk luante nga vėndi, biles edhe kur i prishej mendja, Sava e shikonte me inat dhe Eva nuk guxonte.

Erdhi njė ditė qė Moza mbeti pa shoqe fare. Lozte me Blertėn, qė ju s'e njihni, me njė vajzė tė vogėl, qė s'ka mėsuar akoma tė flasė. Ne kjo na gėzonte.
Por Moza u mėrzit shumė dhe si duket u tha mami dhe babit. Zbriti mami i saj dhe na tha:
-Vajza, pse s'lozni me Mozėn?
Ne nuk folėm njėherė, por Sava, qė ėshtė brisk nga goja, i tha:
-Moza ėshtė llasticė!
-I marrsh tė keqen Mozės, - u degjua zėri i gjyshes nga dritarja, - llasticė je vetė!
Mami i Mozės u zemėrua, por jo me ne, me gjyshen. Ajo nuk foli mė. Mori Mozėn dhe iku. Nga kjo ne kuptuam se edhe mami i saj nuk donte qė Moza tė ishte llasticė.

Tani Moza rri fare vetėm. Nuk i zbret mė lodrat. Na shikon ne qė lozim dhe as na flet, as na nget.
Herėn e fundit ndodhi kėshtu: Ne po loznim prapa pallatit me litar. Kur papritmas u fut nė mes Moza dhe deshi tė hidhej. Sava, qė rretullonte njė anė tė litarit, sapo e pa, ndaloi lojėn. Anėn tjetėr tė litarit e mbante Eva.
-Tunde Eva! - tha me gjysėm zeri Moza.
Por edhe Eva e lėshoi litarin.
-Ti je llasticė! - tha njė nga ne.
Padashur ne u grumbulluam dhe e vumė Mozen nė mes. Ajo mbante kokėn ngritur, po sytė i kishte ulur poshtė.
-Ti nuk je shoqja jonė, - tha Sava. - ti ke shoqe vetėm veten.
Ajo uli menjėherė kokėn.
-Llasticė! - thirri Eva
-Llasticė! - thirrėm edhe ne tė tjerat.

Moza mbuloi me duar fytyrėn dhe menjėherė ia plasi tė qarit. Ne nuk folėm fare, as unė, as Sava, asnjė. Ajo qante pa zė, por i gjithė trupi i dridhej. Ne kishim bėrė njė rreth pėrqark saj.
-Hajde vajza vazhdojmė lojėn! - thirri Sava dhe kapi litarin. Ne u shpėrndamė dhe, kur filluam tė lėviznim litarin, ajo iku me vrap pėr nė shtėpi.
Qysh atė ditė, Moza e kuptoi gabimin, e kuptoi se ishte bėrė llasticė dhe llasticat nuk kanė shoqe.
Ajo vėrtetė kishte shumė lodra, kishte mamin, babin, gjyshen dhe gjyshin, por ato nuk ishin shoqe. Nuk ishin ato shoqet me tė cilat rri dhe loz gjithė ditėn. Ajo nuk ishte e gėzuar si vajzat e tjera tė pallatit tonė.
njė ditė ajo po zbriste shkallėt e pallatit. Dalėngadalė ajo u afrua aty ku po loznim ne dhe na pyeti :
-A tė loz edhe unė?
Ne po shikonim nga Sava, asaj i erdhi keq, edhe ne na erdhi keq kur pamė sytė me lotė tė Mozės.
-Mirė, - tha Sava.
Ajo e gėzuar u fut nė lojė, dhe prej asaj kohe, Moza e kuptoi gabimin e saj dhe ne nuk e thėrrisnim mė llasticė.
 
Top
view post Posted on 8/4/2011, 19:12     +1   -1
Avatar

DURRSAK KAM LE DURRSAK DO TE VDES!https://www.dailymotion.com/alice-desi

Group:
Administrator
Posts:
6,279
Location:
DURRES

Status:
Offline


Djali gjahtar


Njė djalosh kishte dalė pėr gjah ne malet e Shqipėrisė. Njė shqiponjė fluturoi sipėr tij, dhe u ndal nė majė tė njė shkrepi. Shqipja ishte jėshtzakonisht e madhe dhe mbante nė kthetrat e saj njė gjarpėr.

Mbas pak shqipja fluturoi prej shkrepit ku kishte ēerdhen. Djaloshi u ngjit atėherė nė majė te shkrepit, dhe gjeti nė ēerdhe zogun e shqiponjės qe po luente me gjarprin e mbytur. Por gjarpri nuk ishte vėrtetė i mbytur. Befas ai lėvizi, ngrejti kryet, nxori thimthin dhe bani me pickue zogun. N'atė ēas djaloshi nxori harkun, dhe vrau me shigjetė gjarprin. Mandej ai mori zogun e shqiponjės dhe u nis kah shpia e vet. Befas ai ndigjoi mbi krye zhurmėn e krahėvet te shqiponjės.
"Pse ma grabite foshnjen?" thirri shqipja.

"Foshnja ėshtė imja, sepse unė e shpėtova nga gjarpri qė ti nuk e kishe mbytur" u pėrgjegj djaloshi.

"Ma jep foshnjen time, dhe unė tė jap si shpėrblim mprehtėsinė e syvet tė mi dhe fuqinė e krahėvet tė mi. Ti do tė jeshė i pamposhtur dhe do tė quhesh me emnin tim!"

I riu i dha shqiponjės zogun e vet. Kur u rrit zogu, ai i sillej mbi krye djaloshit, qė tash ishte bėrė burrė. Me harkun e vet ai mbyti shumė bisha tė pyllit, dhe me shpatėn e vet preu shumė anmiq tė vendit. Ndėr tė gjitha kėto vepra shqipja i printe dhe e drejtonte.

I ēuditur nga kėto punė, populli e zgjodhi mbret gjahtarin trim. Ai (populli) e quajti Shqiptar, qė do me thanė "Bir i shqiponjės", dhe mbretėria e tij mori emnin Shqipėri, qė do me thanė "Vendi i shqiponjėvet
 
Top
view post Posted on 12/4/2011, 11:55     +1   -1
Avatar

DURRSAK KAM LE DURRSAK DO TE VDES!https://www.dailymotion.com/alice-desi

Group:
Administrator
Posts:
6,279
Location:
DURRES

Status:
Offline


Biondja dhe mollėt
Bisedojnė dy bionde:
Mjeku mė ka thėnė se nė dy javėt e ardhshme duhet tė jetojė vetėm me molla.
Tjetra e pyet:
E ēka ndodhė nėse bjen prej mollės?
 
Top
view post Posted on 16/4/2011, 16:06     +1   -1
Avatar

DURRSAK KAM LE DURRSAK DO TE VDES!https://www.dailymotion.com/alice-desi

Group:
Administrator
Posts:
6,279
Location:
DURRES

Status:
Offline


E pyeten nje plak, me cilen nuse shkon me mire?
Plaku u pergjigj:Me te voglen.
E pyeten perseri Pse?
Sepse e madhja kur flas me thote, Ha mut ha, ndersa e vogla me thote, Mos ha mut
 
Top
FLUTURA
view post Posted on 16/4/2011, 16:12     +1   -1




Kthehet burri ne shtepi dhe gjen gruan ne shtrat me shokun e tij.
Ne inat e siper gjun shokun me pistolete dhe e le te vdekur ne ven.

Gruaja: I dashur, cfar po ben keshtu?!
Gruaja: Po vazhdove te sillesh keshtu do i humbesh gjithe shoket qe ke!
 
Top
durrsake
view post Posted on 17/4/2011, 21:59     +1   -1




Shpėtimtarja


Nė ditarin e njė gruaje qė kishte udhėtuar me anije shkruante...
-E Martė, ėshtė dita e tretė e udhėtimit nė anije. Sot mu afrua kapiteni i anijes dhe po mė vardiset...
-E Mėrkurė, kapiteni i anijes mė ftoi pėr drek nė kabinėn e tij...
-E Enjte, kapiteni i anijes kėrkoi qė ta kalojė natėn me mua....
-E Premte, kapiteni i anijes m'u kėrcėnua se nėse nuk pranoj tė fle me tė do ta fundosi anijen me gjithė 387 pasagjerėt....
-E Shtunė, i shpėtova 387 pasagjerėt nga anija jonė!!!
 
Top
view post Posted on 17/4/2011, 22:00     +1   -1
Avatar

DURRSAK KAM LE DURRSAK DO TE VDES!https://www.dailymotion.com/alice-desi

Group:
Administrator
Posts:
6,279
Location:
DURRES

Status:
Offline


Shpirti

I troket Hysenit vdekja nė derė:
- Jam vdekja. Kam ardhur pėr shpirtin tėnd.
Hyseni kthehet, dhe bėrtet:
- Mira, shpirt, po tė kėrkojnė.
 
Top
durrsake
view post Posted on 17/4/2011, 22:00     +1   -1




Hoteli

Njė ēift i ri i porsamartuar ishte nisur pėr muajin e mjaltit dhe rrugės vendosin qė ė ndalen nė njė hotel.
-Ju lutem mė jepni dhomėn mė tė mirė pėr tri netėt e ardhshme. –thptė dhėndri.
Kur dhėndri ishte larguar paksa, portieri i pėshpėrit nė vesh sė shoqes:
-Ju qenkeni me fat zonjushė... ky zotėria zakonisht nga dy-tri orė i ka mbajtur tė tjerat sa herė qė vjen nė hotelin tonė.
 
Top
76 replies since 10/3/2009, 12:22   5385 views
  Share