MUZIKE SHQIP ME TE BUKURA NE BOTE,WINDOWS SHQIP FILMA SHQIPTAR DHE PROGRAME FALAS 2023

Barcoleta qe na pelqejn shum..., Shkruani edhe ju nga nje Barcolete .... Per qefin tuaj......

« Older   Newer »
  Share  
suela
view post Posted on 28/5/2009, 22:03     +1   -1




na ishte nje amerikan dhe nje shqiptar.amarikani i thote shqiptarit:shume kohe me perpara une kam germuar 25 metra nen toke dhe kam gjetur kabulla telefoni dhe kjo do te thote qe te paret tane kane pasur perdorur telefonin.dhe shqiptari i thote amerikanit:une kam germuar 50 metra nen toke dhe nuk gjeta gje pastaj germova dhe 50 metra te tjera por prap nuk gjeta gje .dhe kjo do te thote qe te paret tane kane pas perdor celularin.
 
Top
leonn
view post Posted on 30/5/2009, 20:43     +1   -1




Djali dhe babai

I lutet djali babit dhe i thote:
- Babi ma blej nje fyll,
Babai i thote jo djali jem, se bon zhurum e sna len me flejt,
- Po hajt babi se i bi pra kur te fleni ju.


Bjondinat dhe nr 11





Pse bjondinat nuk dine te shenojn numrin 11?
Sepse nuk din cilin 1 ta shenojn perpara.
 
Top
suela
view post Posted on 11/6/2009, 22:49     +1   -1




Djemt dhe kembet e tyre

Pse djemt i kan kembet e shtremta?-Sepse gjerat e rendesishme vihen ne mes kllapave.
 
Top
FLUTURA
view post Posted on 16/6/2009, 18:47     +1   -1




1.Ni nuse ka kon tu pjek mish ene vej aga baba ene i thot: oj nause a mish picke a ?
nausja : nauk aga baba mish lope.

2.Po e bon baba djalin synet ene po thirri shaum musafir per synetin e gjalit ene e blejn ni boston me hanger ene qohet ai gjali jav bon hani hani se krejt prej qitina e kini Cool

3. Kish kon 1 femer pi kataundi ene martohet me 1 gjal pi shehri(qyteti)xhi jetonte n’Zvicer ..Kur vajn gjali pi zvicre vajn me 1 rab t’vitit 2007 bmw , kur e hipen at femnen n’rab e pajten -a don te ta lishoj klimen? ajo i ka thot, jo vallahi vec Mahmut Feratin e ngjoj.

4. Nje plak vendos te martohet kur e marin vesht rinija fillojn te bojn shaka me to e i thojn :mori axha gru te re hem per veti hem per ne...
Plaku duke qeshur ua kthen : Ben vaki e seshte cudi qe ju te gjith te jeni fmit e mij Very Happy
 
Top
view post Posted on 13/10/2009, 23:09     +1   -1
Avatar

DURRSAK KAM LE DURRSAK DO TE VDES!https://www.dailymotion.com/alice-desi

Group:
Administrator
Posts:
6,279
Location:
DURRES

Status:
Offline


Shtat zanė

Bisedojnė dy shokė mes vete:A do tė ishim ende shokė nėse unė fle
me gruan tėnde dhe ajo mbetet shtat zanė? Po sigurisht se atėherė
bahemi baraz.



Bjontina shtatzėnė.




Hyp bjondja nė autobus dhe i thote nje plakut. Do ngriheshe qė tė
ulet njė femėr shtatzene? E sheh plaku, nga koka te kėmbėt dhe i thotė:
Mesa shoh une ti s'je shtatzėnė.

Jam jam - tha bjondja- qe 20 minuta qė jam shtatzėnė.
 
Top
view post Posted on 3/12/2009, 21:42     +1   -1
Avatar

DURRSAK KAM LE DURRSAK DO TE VDES!https://www.dailymotion.com/alice-desi

Group:
Administrator
Posts:
6,279
Location:
DURRES

Status:
Offline


Ishin Dy Ushtar Loni Me Petin, kto Te Dy Mershin Makinen e ustrris per dit dhe car femne te
shifshin ne rrug e kapshin me hor
E Bojn kto ket havaz 1 Muj Rresht, kur emer vesh koloneli bataljonit, kolonelit sju besote, ajde
po boem si gru tha dhe po e provoj a osht e vertet a jo.
Boet ky si gru e shofin kto rruges dhe e kapin me zor e fusin ne makin ne fillojn me e shtrrydh
tashi Loni shtrrydhte ka para dhe Peti ka mrapa
Dhe i Thot Peti Lonit: O LON HERHIQE ICIK BURIZANIN ME MRAPA SE E KE QIT DERI
KTU PARA
 
Top
suela
view post Posted on 5/12/2009, 00:58     +1   -1




Mė vonė

Pyet Artani drejtorin e njė firme:
- Sa mund tė fitoj nėse punėsohem tek ju?
Drejtori:
- Nė fillim 200 euro, mė vonė deri nė 500 euro.
Artani:
- Mirė shumė, atėherė po vij mė vonė!
 
Top
FLUTURA
view post Posted on 10/12/2009, 19:11     +1   -1




Na Ishte Njeher nje djal qe hante nje kacore buke ne mes te rruges po ne ate rruge kaloi nje burre e pa djalin se po han buk ne rruge dhe nuk reagoi diten e dyte perseri e njejta buri perseri nuk reagoi diten e tret buri vinte me nje najllon me embėlsira te ndryshme dhe i tha djali : Meri Keta Embelsira Dhe Shko ne Shtepi Ha sepse perndryshe nuk ti jap dot…
djali u habit dhe e pyeti:
Pse Me Japesh Keta Embelsira Dhe Pse Te Shkoj Ne Shtepi Ti Ngre ?
Buri Ia Ktheu:
Keto Gjera Ti Jap Me Qellim Qe Te Kesh Per Te Ngrene Dicka Me Te Kendshme Dhe Te THem Te Shkosh Ne shtepi sepse me at tregon se ke sjellje dhe han buken ne sofer aty ku duhet e jo neper rruget e lagjes……Djali kujtohej dhe i tha burit faleminderit shume zotri..
I Mori gjerat dhe iku ne shtepi dhe i tregoi babait te vet se cka i kishte thene buri babai i tij e perqafoj dhe i tha : Te Ka Thene mire biri im……Prej asaj dite ai djal me hante buken regullisht dhe jo neper rruge…
 
Top
LEONORADURRESI
view post Posted on 25/3/2010, 21:34     +1   -1




Myslimani: - Nje dite isha ne mes te shkretetires me gamilen time kur fillon nje stufi e papare dhe pak nga pak fillon te me mbuloje me dhe. Mbylla syte dhe fillova te lutesha dhe menjehere ne nje rreze 10 metra rreth meje Allahu i madh e ndaloi stuhine dhe me shpetoi. Qe atehere jam nje mysliman perfekt.

Krishteri: - Nje dite isha me varke per ... Mostra tuttopeshkim kur fillon nje cunam i papermbajtshem. Fillojne dallge 30 metra dhe mendova se do te mbytesh dhe fillova ti lutesha Zotit. Parpritur 10 metra rreth meje dallget pushuan komplet. Qe ate dite jam nje krishter shembullor.

Cifuti - Ishte nje dite e shtune dhe po ecja rruges, kur shikoj nje mal me 1 milion dollar. U shtanga dhe nuk dija c'te beja pasi feja jone nuk na lejon te prakim para diten e shtune. Keshtu qe fillova te lutesha dhe papritur ne nje rreze 10 metra rreth meje u be e marte.......
 
Top
view post Posted on 29/3/2010, 17:56     +1   -1
Avatar

DURRSAK KAM LE DURRSAK DO TE VDES!https://www.dailymotion.com/alice-desi

Group:
Administrator
Posts:
6,279
Location:
DURRES

Status:
Offline


Hoxha dhe Papagalli

Hoxha vendos te shese papagallin e tij…
E nxjer ne treg dhe papagallin e blen nje prift dhe e dergon ne shtepin e tij…
Papagalli kishte mesuar zakonet e Hoxhes dhe ia perseriste ato Priftit cdohere…
Prifti u zemrua shume dhe si denim e mbylli nje muaj ne nje dhome dhe i jepte vetem nje here ne dite buke e uje…
Pas nje muaji Prifti leshon papagallin i gezuar…
Ai i kthen: Urime bajramin se ky ramazan ishte shume i veshtire !
 
Top
view post Posted on 4/4/2010, 14:08     +1   -1
Avatar

DURRSAK KAM LE DURRSAK DO TE VDES!https://www.dailymotion.com/alice-desi

Group:
Administrator
Posts:
6,279
Location:
DURRES

Status:
Offline


“Gjigandi i pa meshire” sipas Oscar Wilde

Cdo mbasdite, kur femijet ketheheshin nga shkolla vinin ne kopshtin e Gjigandit.

Ishte shume kopsht i bukur—me bar jeshil dhe me lule te bukura qe ngjasnin si yje dhe brenda kishte 12 peme pjeshke qe ne pranvere hapnin petalet dhe prodhonin fruta madheshtore.

Aty edhe zogjte kishin zene vend dhe kendonin aq embel sa femijet shpesh here e ndalonin lojen qe te degjonin dhe thoshin me njeri tjetrin :“Sa te lumtur jemi ketu”

Nje dite, Gjigandi vendosi te ketheheshe nga nje visite e larget pe nje shoku Kafsha “Cornish,” qe kishte jetuar me ate per 7 vjet, por ja tha te gjitha fjalet qe kishte me ate dhe vendosi te vije ne keshtjellen e tij.

“Cfar po beni ketu” ulerivi Gjigandi “kopshti tim eshte kopshti tim” tha ay “dhe cdo njeri e kupton ate, dhe nuk do lejoj asnje te loze ne te vetem une”

Gjigandi e rethovi kopshtin me murr te larte dhe vuri edhe nje tabelle qe lezonte:


Kalimtaret
Do
Persekutohen


Me gjith mend ishte Gjigand i pa meshire.
Femijet mbeten pa vend per te lojtur. U munduan te loznin ne rruge por rruga ishte me shume pluhur dhe kishte shume gure dhe kjo s’ju pelqente.

Pasaj erdhi Pranvera dhe ne cdo vend te fshatit kishte gjelberim dhe zogj te vegjel—por j ne kopshtin te Gjigandit. Aty akoma ishte dimer. Brenda kopshtit kishte vetem dimer dhe akull te ngrire kudo.

Gjigandi u habit pse Pranvera spo vinte ne kopshtin e tij.
Por pranvera nuk erdhi asnjehere, as Behari. Vjeshta prodhoi fruta te arta ne cdo kopesht por jo ne kopshtin e Gjigandit. “Ay eshte shume i pa meshire” tha ajo.

Nje dite Gjigandi degjovi nje cicerime zogu dhe kjo e habiti dhe me ne fund ay besovi se Pranvera erdhi ne kopshtin e tij dhe pa jashte, po cfar te shikonte !

Ay pa panoramen me te bukur. Femijet kishin hyre fsheruazi ne kopesht reth nje hapesire qe ata kishin mposhtur ne murr dhe ishin ulur ne pemet.

Cdo gje ndryshovi krejt ne kopesht. Pemet filluan te hapnin petalet e tyre nga gezimi I ndodhjes te femijve—madje dhe zogjte filluan cicerima nga gezimi.

Ne nje cep tutje te kopshtit ishte akoma dimer. Aty afer ndodheshe nje cun i vogel qe mundoeshe te hipte ne peme por ishte shum i vogel.

Kur Gjigandi e pa, ju keput zemra dhe tha: “Sa i pa meshire kam qene,” “Tashi e di pse Pranvera s’vinte ketu. Do ta rezoj murrin dhe kopshti tim do jete I femijve per te lojtur”

Me gjithe mend Gjigandi u ndie shume keq.

Kur zbriti jashte dhe hyri ne kopesht—femijet u larguan nga frika dhe kopeshti u kethue prap ne dimer. Te gjithe u larguan vecse cuni I vogel qe I ishin mbushur syte plot me lot sa nuk e dallovi Gjigandin kur ay po afroeshe afer atij.

Gjigandi menjehere e mori cunin ne doren e tij dhe e uli ne peme, dhe menjehere pema hapi petale dhe zogjte filluan te vijne me ata edhe femijet se e pane qe Gjgandi ka ndryshuar, dhe seeshte me ay i pari qe ishte.

Ne ato momente cuni i vogel e kapi Gjigandin perqafe dhe e puthi. Ne ato momente Gjigandi ja u beri te ditur qe kopshti I tij ishte vetem per at ate loznin.

Nje dite Gjikandi nuk e pa cunin te vogel te lozte me te tjerit dhe fillovi te pyeste verdalle se cfar kishte ndodhur me ate. Ay nuk e pa me cunin e vogel.

Kaluan vite dhe me moshen Gjigandi u plak dhe slonte dot me me ata.
Nje mengjes dimri, ay pa jashte dritares. Ay nuk e urente dimrin se e dinte qe Pranvera po flinted he lulet po clodheshin.

Papritas ay fshivi syte nga cudija dhe veshtroi me vemendje. Vertet ishte pamje e bukur.
Ne nje cep te kopshtit afer nje peme me petale te bardha ishte cuni i vogel.

Nga gezimi Gjigandi mberriti ne kopesht dhe u afrua prane cunit. Por menjehre ndrysjoji ne pamje dhe u skuq ne fytyre me urretje dhe tha: “Kush ka guxuar te te plagose ty.” Ne duart e cunit kishte shenja te nje perone, ashtu edhe ne kembet te vogla te tij.

“Kush ka guxuar te te plagose ty,” qavi Gjigandi “Me thuaj mua qe ta mar shpaten dhe ti shqyej me ate”

“Jo” tha cuni, “Por keto jane plaget te Dashurise’

“Kush jeni ju” thirri Gjigandi dhe befasisht u perkul ne gjunje perpara cunit.

Femija buzeqeshi me Gjigandin dhe i tha:

“ Ti me ler te luaj ne kopeshtin tend-- sot ti do vish me mua ne kopshtin tim, qe quet Parajse”


Mbasdite femijet vrapuan ne kopeshtin, ata gjeten Gjigandin te shtrire poshte pemes i mbuluar me petale te bardha.
 
Top
view post Posted on 25/5/2010, 11:26     +1   -1
Avatar

DURRSAK KAM LE DURRSAK DO TE VDES!https://www.dailymotion.com/alice-desi

Group:
Administrator
Posts:
6,279
Location:
DURRES

Status:
Offline


Ishte nje instuticion ku shisnin tru.Njeri kerkonte te blinte tru,shkon dhe e pyet se sa ishin trute.
Shitesi i thote:ky ketu eshte nje nga anetaret e NASA, kushton 10,000 dollar kurse ky i bjondes kushton 20,000.
Personi qe deshironte te blinte pyet i Cuditur:Si ka mundesi nje anetar i NASES kushton me lire se sa i nje bjondje?
Shitesi i pergjigjet: Sepse truri i bjondes nuk eshte perdorur kurre.
 
Top
lejla1
view post Posted on 25/5/2010, 11:30     +1   -1




Ishte nje Devolli edhe ky ishte pianist po luante shume bukur dhe bente koncerte ne gjithe qytetet e shqiperise por gjithmone kur mbaronte koncertin ngrihej nje spektator dhe i thoshte:
-Bravo Devolli
Ky Devolliu ēuditej nga e dinte spektatori qe ky ishte nga devolli
Edhe nje diate mbas koncertit Devolliu shkon e pyet spektatorin dhe i thote:
-po ti nga e kuptove qe une jam devolli
Dhe spektotori pergjigjet:
-Po si mos e kuptoj te gjithe pianistat kur ulen per te luajtur piano afrojne karigen ndersa ti ulesh dhe afron pianon
 
Top
view post Posted on 12/7/2010, 20:29     +1   -1
Avatar

DURRSAK KAM LE DURRSAK DO TE VDES!https://www.dailymotion.com/alice-desi

Group:
Administrator
Posts:
6,279
Location:
DURRES

Status:
Offline


Nje hajdut shume i uritur, shkon e vjedh nje pule ne oborrin e nje shtepie. Iken me vrap fshehurazi dhe ulet ne breg te lumit t'i pastronte puplat. Sapo mbaroi se pastruari shikon nje polic qe po vinte drejt tij. Ai me te shpejte hedh pulen ne lum dhe ben sikur po sodiste. Polici kurioz e pyet:
- ē'fare ben aty ti more?
Hajduti i pergjigjet:
- Ja u fut pula te lahej dhe me tha mua ti ruaja rrobat. Grin
 
Top
view post Posted on 30/7/2010, 20:05     +1   -1
Avatar

DURRSAK KAM LE DURRSAK DO TE VDES!https://www.dailymotion.com/alice-desi

Group:
Administrator
Posts:
6,279
Location:
DURRES

Status:
Offline


Shefi i nevrikosur i thotė biondinės se e ke trurin nė mes tė kėmbėve. Tė nesėrmen biondina e thėrret shefin nė telefon dhe i thotė se s'mund tė vijė nė punė sepse kam gjakėderdhje nė tru.
 
Top
76 replies since 10/3/2009, 12:22   5385 views
  Share