MUZIKE SHQIP ME TE BUKURA NE BOTE,WINDOWS SHQIP FILMA SHQIPTAR DHE PROGRAME FALAS 2023

POEZI QESHARAKE 2011!

« Older   Newer »
  Share  
durrsaku
view post Posted on 30/7/2010, 20:09 by: durrsaku     +1   -1
Avatar

DURRSAK KAM LE DURRSAK DO TE VDES!https://www.dailymotion.com/alice-desi

Group:
Administrator
Posts:
6,279
Location:
DURRES

Status:
Offline


kan qen nje bur e nje grua flejn 2 pa bar asgja
naten e tret gruja i thot
ooooo burr ekam nje bir ketu
buri ja kthen
eshoh qe me vjen ftohet e nardh zie me dicka
hahhahaha

.. NJE DJALE i del perpara nje vajze qe i pelqente shum dhe per ta ngacmu i thote; fytyren tuaj e kam pare dikun!!!! vajza i thote; jo asnjehere gjithmon e mbaj me vete.

Ishin kon do budalla dhe i kishin marr me i sheru dhe i mbajten 1 2 vjet mbyllur e njo dit i nxorren per me i kshyre a jion sheru dhe pikturuan njo autobus ne mur dhe u than kush hin me i pari ne autobus dhe krejt filluan me vrap kush te hin i pari e njoni u ndal dhe shkuan me njerh me e vet pse njoni u ndal e kur e veten : Ai u tha po se din ato se une e kom qelsin e autobusit !!! hahaha

Kan qen njiher tre gra nga fshati dhe kan shkuar me autobus per ne qytet duke shkuar i thot njera tjetres uaaa sa e bukur qenke,flm per elementin i thot ajo,hidhet tjetra edhe i thot po jo mi se si thon element por komplikacion........

jon kon ni grup budallsh jan hyp ne airoplan per me u transferu ne nei shtet tjeter,ni budall u shku te piloti i airoplanit
e i ka thon lema ni kruk ti grahi airoplanit ,piloti i ka thon jo veq nėse i qetson kta budallt tjer
ai budalla i ka tho: hajt ty mos ta nin se une i qetsoj edhe u shku,
kur o ardh te piloti i ka tho lema tash ti grahi,
pilot i ka tho pse kuj le ata budallt,ai i ka thon pilotit :iau qita ni top jasht e dlen me lujt

Ishte nje shkodran dhe po udhetonte ne drejtim te Tiranes, ja kishte zene rrugen nje tropojan, shkodrani i bie boris se ishte dhe pak per ngut... tropojani zbret nga makina dhe i thote - ēa ke mor qe i bie boris??!!!? - Shkodrani i thote - deshta me ma leshu pak rrugenqe te kaloj- tropojani i thote i nevrikosur - pa ja ba.... un nanes teme ske me kalu- dhe ik dhe hyn ne makinen e vet. Shkodrani pret i qete 30 minuta pastaj fillon prap dhe i bie boris. Prap ulet tropojani dhe i thot -ēa ke???!!!- shkodrani i thote,- a e mbarove ate pun me nanen tane, he burre ma tash 30 minuta jam tuj te prit.....( hhahahahahah) eshte histori e verte,po ju lutem pa keqkuptim, me shum rrespekt per te dy palet...

Kulmi i nxehtesise arrihet kur nje veze e vendosur ne gojen e nje njeriu zihet, kur njeriu eshte i vendosur mbi nje shporet drush...

A e dini cili eshte kulmi i zhurmes??????? OK po ua them un se nuk e dikeni, dy skelet njerezish qe bejn dashuri....(hahahhaha)

u kan shiptari amerikani edhe gjermani edhe ata kan hsku ne shkretin edhe e kan pa ni njeri aj njeri i ka wet gjerman pse ke marren uj kur te eshtona pi amerikan psee ke marren bukk kur te umtona ha shiptar pse i ke marren dyrt e kerrit se kur tum wjen zheg e qeli gjamin

pse skeleti nuk kcen prej syliterit - Pse ska BOLE

Oo njeri,
te kam shok,
te kam mik,
per kete,
po mendoj per ty,
ndaj po te them iiiiiik.

Thon se gjysa e humorit eshte e vertet!!!
sjam dakort un me kete rren,
mos e mendoni as ju per keq,
se deshta me qesh,
e jo me ngjesh...

oooo beterr bre ku je???
ku humbe keshtu ti?
ka gjithe mbremjen qe te pres,
ke harru se ke nje shpi!!!!!!
Dhe kur te vish si i marrosur,
shpirt e trup i sakatosur,
nga dritarja futu mren,
se un deren sdo ta ēel...

...Kam marre cingaren,
ty po te tregoj,
me ma illnu nanen,
gjuhen ta shkurtoj...
Un nanen tane nuk do ta pengoj,
nje shishe me raki heret do tja ēoj,
pa dal drita mire do ta alkolizoj....
(nuk te them keshtu jo, ty vjehrra ime, e kam me vjehrrat e te tjerave. hhahhahahhahhhahahahahha).

... Do ta falja zemren,
por ti e lendon,
do ta ipja jeten per ty,
por ti s'e meriton,
edin ēa do bej me mire?!?!
s'do te fal hiē asgje ty , krejt per vete po i ruj,
kushedi ndoshta nje dite i duhen tjeter kuj.....(ha ha ha ha ha)

...o njeri, qe rrugen po ma zen,
un kam shtepi,
dhe gjyshja eshte aty,
veshushe qe 10 vite,
a ta rregulloj ty?????

mbjen buri me grujen e vet me fjet edhe gruja i thot burit per ty e shof krejt boten buri i ja kthen mos e ke pa dhijen teme

ish kon qka i ish kon
1 djal azgon
kish shku me ble akullore po ishin sos edhe ish kthy kish shku nomeltore edhe perfundi tragjik asht se ti i hupe 2 minuta koh me lexu per poezi e sen ski kuptu...
shko diku qeter mos merr me neve diten e mir

GAZMORE

Burri dhe gruaja nė gjyqin e ndarjes:

- Pse s“i ke folur gruas pėr 6 muaj ? – pyeti gjykatėsi. - Nuk

kam dashur t“ia ndėrpres fjalėn.

Kur u zgjua njė dembel I papunė nga gjumi I tha sė shoqes:

-Jam kėnaqur sonte.Nė ender gjeta njė punė tė mire,ku

fitoja shumė para…

-Vazhdo tė flesh mor budalla,derisa tė fitosh njė shumė tė mire-

I tha e shoqja.

MEDICINA


I SĖMURI:Mjekėt me tė vėrtet nuk janė

tė nevojshėm.Simbas librave tė medicines

njeriu mundet vetvetiu tė shėrohet.

MJEKU:Mirė e keni,mirpo kujdes,se pėr

njė gabim shtypi mundeni tė vdisni.

ni burrit i ka dek gruja edhe tani ky burri qe i ka dek gruja e takon ni burr tjeter aj burri ja bon prej qkafit te vdeki gruja ky ja bon prej gripit tani aj ja bon hajt se i kalon

Kur ta kisha lipij qafen edhe ta kisha futur gishtin nė birėn e lagur - atėherė e kisha ditė se je ti shishja ime e Coca Coles.

Femrat te cilat janė afirmuar pėr shkak te kembeve, ajo don te thote se pastaj shum shpesh do t`ju zgjerohet afirmiteti.

Kam paguar 20 Euro nė cirk tė shoh njė tigėr tė fortė dhe njė delfin tė menēur, tani do kisha paguar 100 euro tė shoh gomarin e marr i cili tani e lexon kėte

Kur kisha 14 vjet kam menduar se babėn e kam idiot.
Kur i mbusha 21 vjet u ēudita se sa shum ka mėsuar baba pėr 7 vjet.

Ku ėshtė dallimi mes femrave 8,18 dhe 28 vjeēe? Ato qė i kan ka 8 vjet pas pėrallės shkojnė nė krevet, ato 18 vjeēare mes pėrallės i qon nė krevet, e ato nga 28 vjeē janė pėralla tė vėrteta nė krevet.
 
Top
222 replies since 8/3/2009, 23:08   33066 views
  Share