MUZIKE SHQIP ME TE BUKURA NE BOTE,WINDOWS SHQIP FILMA SHQIPTAR DHE PROGRAME FALAS 2023

Perralla Tč Ndryshme

« Older   Newer »
  Share  
view post Posted on 13/7/2010, 18:45     +1   -1
Avatar

DURRSAK KAM LE DURRSAK DO TE VDES!https://www.dailymotion.com/alice-desi

Group:
Administrator
Posts:
6,279
Location:
DURRES

Status:
Offline


Njė familje ishte ngushtė pėr banesė me dy dhoma.
Nė njėrėn flinte gruaja me fėmijėt dhe tjetrėn e pėrdornin si dhomė pritje, ku edhe flinte i zoti i shtėpisė.
Njė ditė i vjen njė mysafir i cili bėhet kurioz dhe pyet tė zotin e shtėpisė:
- Mė falni po si ia bėni pėr tė fjetur me gruan?
- Kur dua tė fle me gruan fėrshkėllej
- Po mirė kur doni ju fėrshkėlleni, po kur do gruaja si ia bėni?
- Kur do gruaja vjen dhe thotė: A fėrshkėlleve ti, apo mė bėne veshet mua?
 
Top
view post Posted on 20/9/2010, 18:40     +1   -1
Avatar

DURRSAK KAM LE DURRSAK DO TE VDES!https://www.dailymotion.com/alice-desi

Group:
Administrator
Posts:
6,279
Location:
DURRES

Status:
Offline



bjondina ne piceri


e pyt kamarieri bjondinen a me ta da picen ne 12 pjes a ne 6, kjo i thot jo flm me 6 se 12 sun i ha jam tu maj t diet
 
Top
leonn
view post Posted on 23/9/2010, 19:19     +1   -1




Na ishte njё pulё e kuqe qё banonte nё njё shtёpi tё vogёl bashkё me njё patё, njё mace dhe njё qen.

Pata ishte shumё llafazane. Ajo bёnte muhabet me komshinjtё gjithё ditёn e ditёs.

Maces i pёlqente shumё vehtja. Ajo krihej, drejtonte mustaqet, dhe pastronte thonjtё gjithё ditёn e ditёs.
 
Top
LEONORADURRESI
view post Posted on 9/2/2011, 20:34     +1   -1




PERTACI

Nje njeri pertac
s'punonte aspak
puna me e vogel
i behej farmak.


Nje dite s'kish ushqim
buke si jepnin tjeter
shkoi pra ne fushe
te nje dardhe e vjeter.


Dardha kishte kokrra
te medha gercak
te embla sheqer
pjekur per merak.


Po pertaci yn
njeri per ēudi
pertoi ti shkundėte
nen hijen u shtri.

Hoqi dhe kapelen
prane vetes e la :
bini ketu brenda
o ju dardha : tha


Priste kokrra dardhe
nga deget e saja
kur nje dardhe e madhe
u shkeput nga maja


Dhe pertacit tone
mu ne hunde i ra
thirri fort peratci
obobo......ē'hata

mbaroiiiiiiiiiiiiiii


e bija e henes dhe e diellit



Na ishte njehre diku ne nje fshat nje gjuetar trim qe jetonte vetem nenen e tij. Nene e bir jetonin ne varferi dhe djali e nxirrte buken e gojes vetem me gjueti ne mal. Dikur ne shpellat e malit u shfaq nje Kuceder shume e eger qe vriste e hante cdo gje te gjalle qe shikonte. Njerezit ne fshat te cilet jetonin me shume me gjuetine ne mal filluan te vuanin nga uria. Askush nuk guxonte me te shkonte ne mal per te gjuajtur. Kucedra e eger dhe mizore kishte ngrene mjaft nga djemte e fshatit.
Gjuetari yne trim, vendosi dhe u nis per te vrare Kucedren ne mal. Shume u mundua dhe u pergjerua e jema qe ta ndalonte te birin te ndermerrte kete detyre, por nuk ja arriti. Vasha e tij kish kerkuar qe ai te vriste kucedren dhe gjahtari trim ngaqe e donte vajzen me shpirt, deshironte t'ja plotesonte asaj te gjitha deshirat. Por Lubija nuk kishte meshire as edhe per nje te dashuruar, madje u egersua shume kur mori vesh se dikush qenka nisur per tek shpella e saj per ta vrare:
Kucedra filloi te tallej me djalin qe sapo ishte futur ne strofkullen e saj me shpate ne dore. Ndersa djali u be gati ta godiste me shpate, Kucedra e terbuar vetem nje here goditi Token me force me bishtin e saj gjigand dhe mali u drodh. Djalit i ra shpata nga dora dhe mbeti i paarmatosur perballe Kucedres mizore.
- Tashti e kam gati darken me mish njeriu - Mendoi kucedra e gezuar dhe u be gati ta copetonte djalin.
- Ndal te lutem, i tha djali. Kur ika nuk munda te pershendes nenen dhe vashen time dhe do te kisha deshire qe ti them lamtumire miqeve dhe shokeve.
Kucedra e verejti me sy mosbesues, por djali i dha besen se do te kthehej perseri. Kucedra e dinte se kur dikush ne fshat jepte besen, e mbante sikur edhe te vdiste.
- Mire shko, i tha Kucedra. Por neser ne mengjes heret dua qe te jesh ketu.
- Te jap besen time, i tha djali dhe u nis per ne fshat.
Me lot ne sy, te qara e pergjerime, pasi u nda nga e jema qe nga meraku ishte plakur edhe me shume, mori uraten e saj dhe u nis per te takuar vashezen e dashur. Kur vasheza e mori vesh se cfare kishte ndodhur, tha me vendosmeri:
- Do te shkojme bashke tek Kucedra ne mal. Me kot u mundua djali ta ndalonte, vasha nuk degjonte te rrinte ne fshat.
Kur ne vend te nje njeriu Kucedra pa dy para shpelles se saj, u gezua pa mase:
- Ohh ohh ohh, tha e gezuar, nga nje mu bene dy.
- Nga nje nuk ke asnje, - u pergjigj vasheza me guxim. Une jam bija e Henes dhe e Diellit, Fjala ime sjell jeten dhe jo vdekjen. Mallkimi im bie mbi kedo qe mundohet te sjelle vdekjen dhe mjerimin. Ti o Kuceder mizore je pjelle e Vdekjes dhe sjell mjerim, ndaj une te urdheroj ty te shkosh perseri andej nga ke ardhur. Shko ne Ferr dhe digju perjete!!
Ne momentin qe vajza tha keto fjale, toka u hap, dhe flake e vullkan perpine Kucedren qe e lemerisur u zhduk ne fundin gropen e madhe te hapur ne mes te shpelles.
Djali ende i habitur nga vasheza, u gezua pa mase dhe e mori vashezen ne krah deri ne fshat. Atje ai teper i gezuar i dha dy lajme te mira nenes se tij te dashur: nusja e tij eshte bija e Henes dhe e Diellit dhe Kucedra ne mal eshte zhdukur pergjithmone.
Njerezit ne fshat u gezuan pa mase dhe te gjithe moren pjese ne dasmen e gjuetarit fatlum. Qe nga ajo dite, jeta ne fshat vazhdon e lumtur dhe njerezit jane te bekuar nga vasheza. Nese njerezit ne kete perralle ende jetojne, ato tregojne kete histori me shume krenari.
Jeta triumfoi mbi vdekjen dhe njerezit qe nga ajo dite jetojne e punojne te lumtur.
 
Top
view post Posted on 19/3/2011, 23:48     +1   -1
Avatar

DURRSAK KAM LE DURRSAK DO TE VDES!https://www.dailymotion.com/alice-desi

Group:
Administrator
Posts:
6,279
Location:
DURRES

Status:
Offline


Moj ēmi ke floket te rralla
Ca te zeza ca te kafta
Se sti ka zene kenaja
Turp kur te shikon dynjaja

Edhe faqet gjithe puērra
Si plage marre ne luftra
I ke dy qime per vetulla,
Edhe dy veshe si petulla,

Po gojen qe e mban hapur
E buzen aq te shperveshur
Te qelbet fryma nga qepa
Sqetulla te djeg nga kripa

E me thonj ngjitur ne gishta
Ca te gjata ca te shkurtra
Moj qe te ka zene lemza
ēmi ke ato kembe te shtrembra

As te holla as te trasha
E me kercinjte si masha,
ēmi ke ato kembe si kerraba
Rruar deri ne kerci
E me siper pyll te zi,

Varur ēorapet si lafsha
Ngecur llastiku te kofsha
Moj ēmi heq pantoflat zvarre
Ashtu me themren e ēare

E ēare e te plasaritur
Si balte e thare e zhuritur
Mike pa ty nuk bej dot
As sot as neser as mot,
Para se te te njihja ty
Asgje s'me hynte ne sy!
 
Top
LEONORADURRESI
view post Posted on 3/5/2011, 11:24     +1   -1




Ka qen nje qift duke nejt ne ballkon te shtepis edhe papritmas e sheh burri i saj nje bukuroshe edhe i thote gruas a pe shef qfare femre e bukur, e ti je bo sikur kombaj e trash.
dhe kur te bin per me fjet gruaja ja kthen shpinen burrit edhe burri i thot qka te gjete qe nuk je per seks edhe gruaja po i pergjigjet, a dhezet gjith kjo kombaj per nje fije kasht..!
haha


U kan nje vajze me fustan te shkurt ka qen ftofte dhe duke ecur e zatet ni student dhe i thote a ki ftofte ,vajza ja kthen nuk kam te ftofte se e kam shporetin me veti ,studenti ja kthen a ka mundesi me ma pjek kallamoqin. hahahahahah


E ka pas njoni shpin te vorret edhe u tut shum me kalu ka vorret edhe nihere ka prit derisa vjen dikush e qon ne shpi ...
vjen ni plak edhe ja bon ky djali a bon bre me me percjell deri ne shpi se po tutna po more ja bon plaku...
kur shkon ne shtepi ky djali ja bon flm shum ...ky
plaku ja bon ska perser se edhe une jom tut kur jom kan gjall...


Kishte pas qene shqiptari,gjermani edhe amerikani tash kta e kan bo cili mund te qendron me shume pa buke mirpo aty e kan pas edhe telefonin dmth ne qofse nuk mujn me qendru me thirr ne tel ja kan dhon ata numrin e telit mir tash hin gjermani rrin 1 dite 2,3,4 kur bohet 1 jave thirr ne tel edhe i thot qe nuk mund te qendroj me shume tash hin amerikani edhe ai rrin 1jave kur bohet java e dyte thirr ne tel thot qe nuk mund te qendroj me shume tash kur hyn shqiptari bohet i jave bohet dy jave bohet 3 jave bohet 1 muj pastaj komisioni dyshojn se mos ka vdekur kur te hyjn mbrenda qa me pa shqiptari tu i mshu zitit me kry ata e pysin se qka ki o i thot e kam hharu numrin etelefonit hahhaha
 
Top
view post Posted on 12/10/2011, 20:15     +1   -1
Avatar

DURRSAK KAM LE DURRSAK DO TE VDES!https://www.dailymotion.com/alice-desi

Group:
Administrator
Posts:
6,279
Location:
DURRES

Status:
Offline


Njė herė e njė kohė rronte njė njeri shumė i zgjuar, por shumė i varfer. Pėr tė fituar buken e gojes ky njeri punonte si gjellėbėrės tek njė i pasur. I zoti mburrej pėr pasuritė qė kishte por ishte torrollak.

Njė ditė pasaniku ftoi disa miq pėr drekė. Thirri gjellėbėrėsin dhe e urdhėroi tė gatuante vetėm dy gjellė: gjellėn mė tė mirė dhe gjellėn mė tė keqe.

Gjellėbėrėsi i hyri punės dhe gatoi gjellėn mė tė mirė dhe atė mė tė keqe.

Kur u shtrua sofra, gjellėbėrėsi pruri gjellėn e parė, gjuhė...



- Kjo ėshtė gjella me e mirė? - e pyeti i zoti.
- Kjo - iu pėrgjigj.
- Po pse ėshtė gjella mė e mirė?
- Ai qė ka gjuhe, - tha gjellėbėrėsi,- mund tė flasė e mund tė tregojė ē“mendon e ē“ndien... Prandaj gjuha ėshtė gjėja me e mirė nė botė.

- Tė lumtė, kėshtu ėshtė - thanė miqtė qė ishin ulur nė tryezė.

Pasi pėrfunduan gjellėn e parė, gjellėbėrėsi pruri gjellėn e dytė, gjuhė...

Pasaniku u zemėrua keq dhe bėrtiti.
-Ēfarė bėn kėshtu o i marrė. Mė parė the se ishte gjėja me e mirė, ndėrsa tani na doli me e keqja!!!

Gjellėbėrėsi vuri buzėn nė gaz dhe tha:
- Po, ashtu ėshtė. Gjuha ėshtė gjeja mė e keqe nė botė. Me ndihmėn e saj, shumė njerėz gjithė kohėn flasin veē marrėzira. Kėta njerėz tė bardhėn e bėjnė tė zezė, tė drejtėn e bėjnė tė shtrembėr, tė mirėn e bėjnė tė keqe...

Tė ftuarit prapė e vlerėsuan. Gjellėbėrėsi ishte vėrtetė njeri i menēur
 
Top
LEONORADURRESI
view post Posted on 19/10/2011, 22:13     +1   -1





Piruni, gishtat dhe ulliri


Prej njė ore, te njė pjatė
Ky piruni majat zgjat.

Jep e merr tė zėr ullinė.
Eh, ē’e do, mė kot djersinė!...


Ndėrkaq gishtat, pa vonesė
E mbėrthyen fort nė mes.

- Ja mbaroi dhe kjo punė.
Apo jo, more pirun!?

Flet piruni urtė e butė:
-Unė e lodha, ju e zutė!...
 
Top
suela
view post Posted on 28/2/2012, 22:07     +1   -1




na ishin dy cuna nje i madhe dhe nje i vogel duke ecur ruges per ne greqi i thote i malli te voglit te qi.nje her jo i thote i vogli se behem pederast jo re se nuk behesh pederast donte zdonte i vogli e qiu ec e ec prap ky i malli te qi nje her i thote te voglit jo thote i vogli se behem pederast me dy her jo re se nuk behesh pederast me dy her donte zdonte e qiu ec e ec e pyet i vogli te mallin po me 3 her behesh bythqir hahaha xxl
 
Top
view post Posted on 13/3/2012, 22:29     +1   -1
Avatar

DURRSAK KAM LE DURRSAK DO TE VDES!https://www.dailymotion.com/alice-desi

Group:
Administrator
Posts:
6,279
Location:
DURRES

Status:
Offline


Babai ia kontrollon detyrat djalit,i zemruar nga moskujdesi i te birit i thote:ne moshen tende,Xhorxh Washington ka qene nxenesi me i mir ne klase!
-Ashtu eshte babi por ne moshen tende ai ishte kryetar i Shteteve Te Bashkuara te Amerikes
 
Top
vajztirane
view post Posted on 18/4/2012, 21:43     +1   -1




Nga nje enderr djaloshi zgjohet duke qarė babai vjen dhe e pyet:
-Perse po qan?
Djaloshi ja pret:Pash ne enderr se po digjej shkolla.
-Mos qaj biri im se vetem nje enderr ishte!
-Po prandaj po qaj.
 
Top
Elvira Mani
view post Posted on 25/1/2013, 20:10     +1   -1




Qupa Shqiptare
Unė jam ēupa nga Kosova
Piva ujė nė mal tė Rugovės.

Piva ujė nė mal tė Sharrit
rrita shtatin ēikė bajraku

Rrita shtatin n`Drin tė bardhė
Nė Mirushė edhe Vardar

Unė jam ēupa nga Shqipėria
Piva ujėn`Korēė e n`Krujė.

N`Kastriot edhe Sarand
n`Tiranė dhe Dardan

Nė Janinė e Gjirokastėr,
nė tėrė trojet Shqiptare anė e mbanė
ku Shqiponja la degėt e saj! :buonasera: :buonasera: :buonasera
 
Top
Elvira Mani
view post Posted on 1/2/2013, 16:48     +1   -1




Ismajl Qemajil

Ismajl Qemajli
me trima shqiptar
nė Vlorė ngriti flamurin kombėtar

Ismajl Qemajli
na u ba trim legjendar
e dha jeten pėr
popullin shqiptar

Andaj e festojm :shifty: :shifty: :shifty:
28 nėntorin
si dit hisorike per 100 vjetorit
 
Top
Elvira Mani
view post Posted on 2/2/2013, 15:36     +1   -1




Grosha dhe Qepa

Ne kuzhin tej ne cep,
rosha grindet me nje qep

Qepė,qepė, s`te shoh dot
se mi mushe syt me lot

Qepa tha:Ashtu lum motra
Unė me lot e ti me bomba...

:) :) :) :)
:) :) :) :)
 
Top
Elvira Mani
view post Posted on 9/2/2013, 12:25     +1   -1




Nastradini dhe ēelėsat

Nastradini po punonte token,ndėrkoh qė i vjen 1 bashkėfshatar me nxitim dhe i thotė:

Vrap,efendi se po te digjet shtėpia.

-Punė e madhe,-ia kthen Nastradini,-ēelėsat i kam me vete

Ndarja e ēiftit

Gjykatsi pyet,njerin nga bashkshortet:
Pse nuk i ke folur sat shoqeje per 5 muaj me radh
-Mė vinte keq t`ia nderpreja fjalen,-i`a kthen burri...
 
Top
44 replies since 3/2/2009, 00:12   15986 views
  Share