MUZIKE SHQIP ME TE BUKURA NE BOTE,WINDOWS SHQIP FILMA SHQIPTAR DHE PROGRAME FALAS 2023

POEZI QESHARAKE 2011!

« Older   Newer »
  Share  
LEONORADURRESI
view post Posted on 15/11/2009, 12:42     +1   +1   -1




Dy burra jane te ulur ne nje kafene duke biseduar.Njeri nga ata pyet tjetrin:"N.q.s. une shkoj me gruan tende , ne jemi kusherinj?"
Tjetri i pergjigjet :"Jo, jemi baraz."
 
Top
view post Posted on 15/11/2009, 12:42     +1   -1
Avatar

DURRSAK KAM LE DURRSAK DO TE VDES!https://www.dailymotion.com/alice-desi

Group:
Administrator
Posts:
6,279
Location:
DURRES

Status:
Offline


nje dite nje vjehrre vendosi qe te provoje nese nuset e saj e donin sa do pak ate.te nesermen duke ecur anes lumit beri sikur ra ne lum dhe po mbytej.nusja hidhet direkt ne lum dhe e shpeton.me pas vjehrra i con nuses se pare nje peugeot 207 dhe nje mesazh ne te cilin shkruhej"nga vjehrra qe te do shume".diten e dyte ben te njejten gje me nusen e dyte dhe perseri nusja e dyte hidhen ne lum dhe e shpeton. dhe kesaj i con nje peugeot 207 dhe nje mesazh "nga vjehrra qe te do shume.diten e trete ajo ben te njejten gje por nusja e 3-te nuk hidhet ta shpetoje por mendon:shyqyr qe te erdhi radha mi shtrige. te nesermen ne oborrin e nuses se trete ishte nje PORCHE CARRERA ne te cilin kishte nje mesazh ""nga vjehrri qe te do shume "
hahahahahahahahhahahahahh
 
Top
LEONORADURRESI
view post Posted on 15/11/2009, 12:43     +1   +1   -1




MAMI EJA TE ME MARRESH HERET NGA KOPSHTI.
PSE ZHANI MAMIT MERZITESH ?
JO UNE POR EDUKATORJA
 
Top
view post Posted on 15/11/2009, 12:43     +1   -1
Avatar

DURRSAK KAM LE DURRSAK DO TE VDES!https://www.dailymotion.com/alice-desi

Group:
Administrator
Posts:
6,279
Location:
DURRES

Status:
Offline


burre e grua ishin pianece por te varfer.i thote gruaja burrit:dil na gjej ndonje shishe te kazani plehrave.ky del dhe duke kerkuar i kap dora nje shishe te shendritshme.e hap dhe del xhindi.do te plotesoj nje deshire i thote.po na lej rehat se une du me pi i pret burri dhe shkon ne nje cep te beje urinen.xhindi kercet gishtat dhe i thote;mos e hidh kot urinen se e ke wiski cilesia pare.burri e provon dhe me vrap iken ne shtepi.grua dy gota ia pret:vjen nusja me gotat ai i mbush dhe behen tape.sa hap syte ne dreke ia pret nuse dy gota..prape tape.ne darke sa hap syte sheh nusen me dy gota gati.ia pret burri:hiqe hiqe nje gote se ti do pish me shishe
 
Top
LEONORADURRESI
view post Posted on 15/11/2009, 12:43     +1   -1




ishte nje here nje djale qe e therrisnin "Sarme".Gjithe shoket ,kush e njihte e njihte me kete emer.Keshtu nje dite Sarmja del ne qytet me te dashuren per te shetitur,dhe gjate gjithe rruges kush e shihte e pershendeste "ku je Sarm?qka po bon sarm?..
E kur shkojne ne shtepi,e dashura ishte shume e nxehur dhe i thote se po ta degjonte edhe njehere ndonje shok te te therriste sarme do ta linte.
Dhe ky i shkreti shkon ne kafene te shoket,nxjerr nje allti dhe thote: kush me therret edhe nje here sarme do ta vras.Hyn njeri ne kafene dhe e therret : hejj Sarmee!!Dhe Sarme e qellon mu ne koke djaliin qe e therriti sarme.Nje tjeter i thote : "hejj fleta laknes me oriz !!kurse tjetri i pergjigjet: mbshtille,mshtille qato sit guxojshh !!!!
hahaha
 
Top
view post Posted on 15/11/2009, 12:44     +1   -1
Avatar

DURRSAK KAM LE DURRSAK DO TE VDES!https://www.dailymotion.com/alice-desi

Group:
Administrator
Posts:
6,279
Location:
DURRES

Status:
Offline


Ishte njehere nje djal.Ai donte nje papagall qe te mos dinte fjal te pista.Djali shkoi ne nje dyqan per te bler papagallin,papagallet dini fjale te pista.Djali shkoi te nje papagall dhe i tha ngrie njeren kembe,ngrie edhe tjetren.Papagalli i tha po ku te qendroj te pidhi i satem.
 
Top
LEONORADURRESI
view post Posted on 15/11/2009, 12:44     +1   -1




ishte nje bllok shtepish te pasurish dhe keto i ruante nje roje.ne nje vile ishte nje papagall qe fliste.naten e pare i thote rojes "MAMIN"
edhe naten e dyte.rojha hedh ne gjygj pronarin dhe prokurori vendos se po shajti me papagalli do i prihet koka.pronari i thot papagallit se mos ta shaj me rojen.naten e trete papagali thote: O ROJE O ROJE O ROJE!!! HE JA BEN KY DHE PRISTE QE TA SHANTE :
E DI VETE TI
 
Top
view post Posted on 15/11/2009, 12:44     +1   -1
Avatar

DURRSAK KAM LE DURRSAK DO TE VDES!https://www.dailymotion.com/alice-desi

Group:
Administrator
Posts:
6,279
Location:
DURRES

Status:
Offline


lepuri kishte bere aleanc me luanin e keshtu ujku e kishte frike lepurin.ky perfitonte na ky fakt dhe shkonte tek ujku e kapte e i thoshte po ti ore pse mban kapele e bam e qellonte me dacke.gjithmone kete pune lepuri.e shikon dhelpra dhe i thote po ti nderroe pak se e ber balt thuaj me jep nje cigare po ta dha me filter kerkoja pa filter dhe anasjelltas.e mire tha lepuri te nesmen qe ne mengjes i fershellen ujkut na distanca ore legen hajd pak ketu i thote.shkon ujku dhe lepuri i tha me jep urgjent nje cigare.ujku nxori 2 paketa me ca e do me filter apo pa filter i tha.kur ja jep lepuri uuuuuuuuuuuuuuuuaaaaaaaaaaa akoma me kapele ti e bam prap me dacke
 
Top
LEONORADURRESI
view post Posted on 15/11/2009, 12:45     +1   -1




Nje prift blen nje biciklete dhe pasi ben nje shetitje si zakonisht, kthehet dhe fut bicikleten ne nje cep te oborrit te kishes qe mos tja vidhte njeri.Pas disa minutah ne oborr degjohen zerat e murgeshave qe po ziheshin me njera tjetren se kush do bente gjiro me biciklete.Prifti del ne dritare dhe ju thote:mos beni rremuje po bejeni me rradhe.Ashtu bene dhe u qetesua gjendja per disa minuta por filloi perseri sherri dhe prifti i nevrikosur del ne dritare dhe ju drejtohet murgeshave:A doni me pushu ju apo te vi e tja vej shalen prape
 
Top
view post Posted on 15/11/2009, 12:45     +1   -1
Avatar

DURRSAK KAM LE DURRSAK DO TE VDES!https://www.dailymotion.com/alice-desi

Group:
Administrator
Posts:
6,279
Location:
DURRES

Status:
Offline


ka ken hasani me hysenin
ikun me vjell nnji shpi
hin mren ithet hasni hysenit edhe po erdhi kush mlajmra tu than nji poezi per hanen.mire i thot hyseni
shef i njiri tu ardh si me e lajmru thet me poazi
kur manfun i kujtohett
iku hana doli dilli ik hasan se tu qi nana
 
Top
LEONORADURRESI
view post Posted on 15/11/2009, 12:45     +1   -1




ishin 2 te dehur i ndalon policia dhe i thot te parit ku e ke shpin ti askund tha ai pyet te dytin ku e ke shpin ti nje kat me lart se ai
 
Top
view post Posted on 15/11/2009, 12:46     +1   -1
Avatar

DURRSAK KAM LE DURRSAK DO TE VDES!https://www.dailymotion.com/alice-desi

Group:
Administrator
Posts:
6,279
Location:
DURRES

Status:
Offline


njeshqiptare nje amerikan dhe nje italian kishin hip ne nje lartesi prej 200m ne nje helikopter dhe kush hidhej qe na ajo lartesi ne det fitonte nje shume te madhe parash.u mundua amerikani po sa pa lartesine nuk ja bente zemra.e njejta gje ndodhi dhe me italianin,kur shikon shqiptarin fluturon qe na helikopteri ne det.e gjithe media shqiptare dhe e huaj i shkon dhe e pyesin:zoteri cf ju shtyu cf ju shtyu qe u hodhet na ajo lartesi spatet frike mos vdisnit??????????shqiptari u pergjigj:ah ta dia une kush me shtyu po e thyeja ne mes se me hodhen e spash gje
 
Top
LEONORADURRESI
view post Posted on 15/11/2009, 12:46     +1   -1




nja dy shqipetar jetonin ne itali dhe nje dite njeri i thote tjetrit po e cova papen ne disko do te te jap 15000 euro dhe ky tjetri i merr eurot dhe e con papen ne disko. papa dehet dhe behet shapsi dhe kur del nga diskoja i thote shoferit dil ne vend te pare se do e ngas un makinen por shoferi thote jo dhe papa nxehet dhe i thote dil te thashe se do te te nxjerr nga puna mir del shoferi ne vend te pare dhe merr papa makinen hyn papa ne autostrade dhe e con 100 150 200 km\h dhe e ndal nje polic dhe kur sheh papen duke ngare makinen dhe habitet dhe sdin se cfare te beje dhe merr shefin ne tel e i thote se ka kapur nje njeri me pozit te larte ne shpejtesi ne max dhe shefi e pyet mos ehte berluskoni dhe ky i pergjigjet jo ore jo me i larte. mos eshte presidenti? jo ore jo me i larte. mos eshte papa ? jo ore jo me ilarte se papen e kishte shofer ai ..
 
Top
view post Posted on 15/11/2009, 12:46     +1   -1
Avatar

DURRSAK KAM LE DURRSAK DO TE VDES!https://www.dailymotion.com/alice-desi

Group:
Administrator
Posts:
6,279
Location:
DURRES

Status:
Offline


Ishin 3 budallenj te 5-a doktori i tha te 3-ve hajde shkojm ne pishina.mir thane keta.arriten.doktori th a hidhuni.2 u hodhen .doktori i tha ju te dy do rrini prap te 5-a te 3-it i tha po ti pse s'u hodhe ai tha do u hidhja po s'kam roba plazhi
 
Top
LEONORADURRESI
view post Posted on 15/11/2009, 12:47     +1   -1




Ne nje fast food shkonte nje cun dhe i thoshte shitses bem nje sanduic pa lek se jam i forte,shitesja trembej nga kercenimi dhe i bente sanduic kte gje ai e bente per dit.shitesja i thot nje dite burit te saj me vin nje cun e mthot bem nje sanduic pa lek se jam i forte, buri i thote kesaj here do fshiem un posht bankut dhe kur te vije ta kap,buri u fshe.ai erdhi e i thot bem sanduic pa lek se jam i fore,del buri nga banaku dhe i thote e po e un jam i forte,epo me qe jemi te dy te forte bena dy sanduica
 
Top
222 replies since 8/3/2009, 23:08   33069 views
  Share