MUZIKE SHQIP ME TE BUKURA NE BOTE,WINDOWS SHQIP FILMA SHQIPTAR DHE PROGRAME FALAS 2023

LETRA DASHURIE ME TE BUKURA DHE TE REJA

« Older   Newer »
  Share  
matildamoj
view post Posted on 26/1/2015, 20:48     +1   -1




Edhe i heshtur,i heshtur sa vet heshtja,trokite ne zemren time aq lehte sa ajeri qe e mban ne jete,nuk e di cme terhoqi me shume dashuria apo syte e tua te zinje.?ata sy nuk e ke iden sa kam enderruar per ata sy aq te bukur,me kujtohet ajo dit si te ishte ne kte moment,nuk e di pse.?si..?por di qe ne ato moment me kapi korenti dashuris..nuk mu desh shum kohe te kuptoja qe ndjeja ime ndaj teje po fillonte te merrte masa gjigante..tashme ne jeten time deshiroja te mbizoteronte epoka e dashuris..endesha ne endra qe ishin strukur thell ne labirintin e zemres time dhe obsesioni per realizimin e kesaj endre nuk kishte limit..ndoshta se dashuria ime per ty ishte infiniti..nuk eshte e mundur te takova,te afrova pran zemres time,e ti tashme me largohesh,iken si flutura,si zog shtegetar,sepse e di qe nje dite do kthehesh dhe ajo dite e ka udhen te shkurter..por jo nuk je larguar sepse imazhin tend e ke harruar tek mua dhe kte sma mer dot njeri..emri yte tashme eshte i vetmi tingull qe mbizoteron te mua dhe e vetjma melodi e minutave stresante,ke len ne bresat e mia gjerat me siperfaqsore te tuat,por qe per mua jan teper te thella..me mjafton te shqiptoj emrin tend dhe dita ime i kalon kufijt e stresit,fletrat e dashuris me ngrejn humorin,...syte e tua...?per to nuk mund te them asgje se vet zemra ime do te tregoje,zemra dhe puthja,sepse ajo eshte pasqyre e shpirtit,ajo do te trasmetoj ndjenat e mia te zjarrta,ndjenjen e dashuris,ndjenje lumturis..ndjejen e...
ndjenjat me gjigante te miresise
 
Top
view post Posted on 26/1/2015, 20:48     +1   -1
Avatar

DURRSAK KAM LE DURRSAK DO TE VDES!https://www.dailymotion.com/alice-desi

Group:
Administrator
Posts:
6,279
Location:
DURRES

Status:
Offline


dashnija pa hile
kshyrni shka mka bo vaki mu kam mar lopt me kullot i kam lishu. puna jeme ma si katundar lopt per dore po hecin neper ar . shka me pa bari deri ngu kur pe sho nji cik mu ka afru. oj cik i thash ruju pot kac deni boll. ce po shkoj vec a ma jep ni moll. ndoshta asht marre me ta lyp vec valla shum nalt spo muj me hyp.ani i thash ska problem shti hypi ta ngas ni rrem.i lash lopt catngat ja cita pak san thash mes tem ikin se gazep mi nxan.i lajta durt se i pata pa la hypa nja dy molla ja ngata.kur zhdrypa ja kish nis me kesh i kish pas nipar dimija tmira vesht. me pas pa vec kralic i thojshe dyher syt sun ja lishojshe.ju afrova ngat dhe mollat ja dhash e kshyra mir edhe i thash.ndoshta ti cik sum beson po nasht vec dije se shum jam tut dasht. taman ja nisa me bo muhabet kur pe sho po vjen vllavi i vet.po vjen vllavi jot i thash shko vec dil neser apet mes harro.valla se di a mun dal kam shum pun nashta edhe sun dal.ja ka nis ka pak po nget qe mos ta diktoje vllavi i vet.un pi qefit u tranova lopt bile kejt i harrova.mezi pritsha me kalu kjo dit neser me dal ma heret me prit.u bo aksham lopt nshpi i cova vendin ma heret me flet e shtrova.i thash nanes sabale heret tum trazoje knusi i par kur tknoje.nona tha bir a je trenu ku po do cac heret me shku. shuj nan se kurr ma nqef sjum kon se ni cik tmir e kum zon. nona tha hajlikoft be bir se bash ja paske punu mir.nejse rash me gzim me flet se disha neser shka ka mem xhet.dola te vendi ku e lam mu pa prit kshyr asni cik nuk ka.kur dikur u bo von thash tybe se kam nijet met prit gjithmon.jom nise kadale te shpija tshkoj thash dikun udhes mos pe takoj.kur kum mrri te ceshmja nkatun ajo ish kan tu prit ren nfund.shum kallaballek tu u kthi pi nfush.hec mej i thash me kryje ja bona.jo tha zguxoj se pom shef nona .hec mej i thash vec bojm muhabet.jo tha se mem pa baba mvret.oj cik i thash kshyrem mu po du tdrejten me ma kallxu.pa tvet hic se kam qare a je kam don a je ka bon hajgare.pom vjen marre tha met kallxu pasha din e iman nime pot du.po ateher i thash shka po prit a don me tcu msit a met grabit.se kam rendin mu martu edhe 3 vllazni i kam para mu ani me ik edhe spo guxoj kurr mo nshpi teme sun shkoj.e pash se pom don amo spo guxon thojke ska turk qe mu mashtron.hajt oj cik i thash sa nuk ke ra hun lesh se ti per mu henez ke me mar vesh. se un ujin te perpjet e coj e ti selaken sun pot mashtroj
 
Top
matildamoj
view post Posted on 26/1/2015, 20:49     +1   -1




Cdo nate te veshtoja ty ne dhomen e erret vetem momentin kur te zinte gjumi,shikoja syte e tua plot zjarr qe mbylleshin ngadale me nje tradheti te pafajshme.Pyesaj veten a valle keto syte e tu genjejne vetem kur jane hapur apo valle edhe te mbyllur?
Me kujtohen te gjithe momentet qe ishim bashke,po ashtu si perhere te qeshur dhe te lumtur ne syte e te tjereve po tani qe jam pa ty,duket se kam jetuar vetem nje jave te c'mendur ne kete bote te mistershme.
Keto ishin ditet e mia pa ty....si nje jave e vetme...
Te henen jetoja mes imagjinatave te prinderve te mi,
Te marten linda,
Te merkuren u rrita,
Te ejten mesova te tere misteret e botes,
Te premten dashurova,
Te shtunen u martova ,
Te dielen vdiqa per te mos lindur kurre me!!!
 
Top
view post Posted on 26/1/2015, 20:49     +1   -1
Avatar

DURRSAK KAM LE DURRSAK DO TE VDES!https://www.dailymotion.com/alice-desi

Group:
Administrator
Posts:
6,279
Location:
DURRES

Status:
Offline


nje nat e qet sonte me shi..e vetmuar ne kete dhom mendova te te shkruaj nje leter..te te them qe malli per ty u be aq imadh sa qese mendoja..sa shum mendime me vin ne mendje..me kujtohen gjithcka qe bein ne dy..mkujtohen ato buzeqeshje qe her pas here mi dhuroje..ato gjeste
 
Top
matildamoj
view post Posted on 26/1/2015, 20:49     +1   -1




Nese te dhemb koka mos pi hap aspirin veq mendo per mu se at,her do kesh sherim.te dua shum mos e harro kurr ket i dashuri im.artoni...
 
Top
view post Posted on 26/1/2015, 20:50     +1   -1
Avatar

DURRSAK KAM LE DURRSAK DO TE VDES!https://www.dailymotion.com/alice-desi

Group:
Administrator
Posts:
6,279
Location:
DURRES

Status:
Offline


Kur ri mendohem , ne kete dhome , i mbyllur dhe i ngujuar ,kur ri ne mendime gjithnje shpirti i ime me thot qe te buqas , dhe si te buqas atehere do te thote se askend nuk ke afer , qe ti shuaj plaget e dashurise , andaj eja eja o e dashura ime , se paty nuk shkon kjo jete ...
 
Top
matildamoj
view post Posted on 26/1/2015, 20:50     +1   -1




pse o zot e dua njeriun qe sme do ndoshta dashurin time ajo se meritonme fal o zot nese kam gabu me njeriun qe sme do jam dashuru
 
Top
view post Posted on 26/1/2015, 20:50     +1   -1
Avatar

DURRSAK KAM LE DURRSAK DO TE VDES!https://www.dailymotion.com/alice-desi

Group:
Administrator
Posts:
6,279
Location:
DURRES

Status:
Offline


Saher mke tradhetuar te vraft perendia kur te jesh me i lumtur zoti ti ktheft vuajtjet e mia,qe ti ma vrave zemren kjo gje ty te gezon por edhe nese ta fale un zoti te denon....
 
Top
matildamoj
view post Posted on 26/1/2015, 20:50     +1   -1




ORa 12 gjumi spo me merr i Mbylli syte po prap po me del.DO te kisha falur arin e ksaj bote weq ta kisha dikur a jom ondrra jote
 
Top
view post Posted on 26/1/2015, 20:53     +1   -1
Avatar

DURRSAK KAM LE DURRSAK DO TE VDES!https://www.dailymotion.com/alice-desi

Group:
Administrator
Posts:
6,279
Location:
DURRES

Status:
Offline


u zjova n mesnat dhe fillova t lotoj per nje dashurij t gjat e t par q zemra e haroj.asnje her nuk dua ta takoj e kuptova se sme deshti m nuk e pengoj...
 
Top
matildamoj
view post Posted on 26/1/2015, 20:53     +1   -1




se dua jeten se nuk mundem te harroj,e dua dheun trupin te ma mbuloj.ne vend te vellos e dua plafin e bardh trupin te ma mbeshtjell te behem engjuli yt sepse nuse per ty sdo jem asnjeher.
 
Top
view post Posted on 26/1/2015, 20:53     +1   -1
Avatar

DURRSAK KAM LE DURRSAK DO TE VDES!https://www.dailymotion.com/alice-desi

Group:
Administrator
Posts:
6,279
Location:
DURRES

Status:
Offline


Nje yll pr ndaritares erdhi she me zgjoi me morri me vete tek aim e coi ai me puthi e me ledhatoi,cdo nat ylli keshtu vepronte po filloi ta rrallontekur nje nat nuk erdhi fare u dola per ta pritur ne dritar ju luta te vinte si me par u kthye ylli shkret duke qar me tha se te dashurin me nje tjeter e kishte par
 
Top
matildamoj
view post Posted on 26/1/2015, 20:53     +1   -1




me pyete ate nate dhe me the:ke do me shume,mua apo jeten?une u pergjigja jeten dhe ti ike duke qare pa ditur se jet ime je ti! nese lot nuk me sheh ne sy mos kupto se nuk vuaj per ty se per ty qaj me lotet e zemres!!!!! dy lot,dysy,dyzemra qe zbashkohen dot dy sy qe prap shikohen dita dites dashurohen
 
Top
view post Posted on 26/1/2015, 20:54     +1   -1
Avatar

DURRSAK KAM LE DURRSAK DO TE VDES!https://www.dailymotion.com/alice-desi

Group:
Administrator
Posts:
6,279
Location:
DURRES

Status:
Offline


Asnjeher mos lejo te shkelqej loti ne syrin tend pasi njerzit pashpirt do ta pedorin per ndricim te diteve te tyre...
 
Top
matildamoj
view post Posted on 26/1/2015, 20:54     +1   -1




hello kosova.Nese te dhemb ZEMRA mos mendo qe esht infrakt zemra e kerkon ZEMREN mos u ben merak mos shko te mjeku me kerku ndim kthehu prap te un do te gjesh shpetim...per ty.loqki im
 
Top
387 replies since 21/1/2009, 18:40   535168 views
  Share