MUZIKE SHQIP ME TE BUKURA NE BOTE,WINDOWS SHQIP FILMA SHQIPTAR DHE PROGRAME FALAS 2023

LETRA DASHURIE ME TE BUKURA DHE TE REJA

« Older   Newer »
  Share  
matildamoj
view post Posted on 23/1/2015, 22:06     +1   -1




Ne ate dite KOrriku dicka ndodhi se ndjej egersine e natyres pasi skutat e shpirtit tim jane ndezur......eshte egersia,krenaria e thyer,humbja dhe se fundi dashuria e lenduar.pse duhet te ndodhte pse??
kam dashur aq shume te te kem afer te te shtrengoj fort fort deri ne pafundesi e te jem i joti dhe vetem i joti....kane qene te shumta netet ku duke u rotulluar ne krevat nga pagjumesia kam enderruar per ne te dy........i jam lutur ZOTIT per ty dhe e kam falenderuar qe te vuri ne rrugen time....eshte pyetja qe me persekuton qe nga momenti qe ma the at fjal (Forget me) e cila shkundi pemen e dashurise sime te paster,ku cdo frut ra pa jete ne token e coptuar nga korrupsioni imoral.ajo fjal akoma,me ndjek me sy hapur,ne enderr,kudo.njeriut qe i dhurova zemren time,shpirtin tim,kohen time me vrau.mbylli me force librin e dashurise sone pa pyetur dhe gervishi cdo kapitull te saj,PSE,PSE, PSE?? dritherimat e trupit akoma i ndjej qenien time te shtypur ne nje imazh bardhe e zi e shoh.se harroj kurre ate fjal...spyeta pse per cfare,perse ma bere mua kete xhest, kjo esht edhe nje nate e trishtuar per mua,edhe nje nate plot kujtime per ty,per ditet e netet e kaluara bashke.... nuk mund te te harroj me beso,shpirt!ditet e netet qe kaloj pas muajit Gusht jane perplot te mbushura me kujtime per ty,perplot vaj e vuajtje...........................kam vendosur gjithe shpirtin tim,gjithe ndjenjat e mia,mendimet emocionet tek ty........sepse kam besim e te dua.........te dua.........te dua me shume se cdo gje ne bote.........e si mos te te dua ty......kur me dhe jeten???si mos te te enderroj kur ti me fale enderrat?????kaloi dhe nje muaj e 29 dite te tjera pa ty shpirt,nderkaq mua akoma me mundon kujtimi per ty,me mungojne ato fjale qe me jepnin jete,gjalleri,qe me falnin buzeqeshjen qe me mungonte prej kohesh.ishe ti e vetmia qe me beje te lumtur,qe me ndeze shkendine ne zemer e qe sot u shua!po a u shua valle kur une ende te dua si i marre,kur une kurre ste harrova as edhe nje sekonde te vetme?! padyshim se ajo qe me mban te gjalle sot eshte dashuria per ty,........ajo me jep force dhe shprese per te bindur veten se ti nje dite do te vish.......,me fal per gjithcka qe te ka vrare apo te ka merzitur.......me fal per gabimet e mia........
me fal per fjalet e pakuptimta.......per budalliqet........te pergjerohem mos me ler.....se ashtu do me sillje vdekjen.....se ti e di qe tani ne kete bote vetem ty te kam.....e vetem ty do te kem....me fal per te gjitha e nese e ke te veshtire te pakten mundohu ta besh.......e mundohu edhe te me durosh ...edhe te me duash pak se kjo eshte gjithcka qe kerkoj nga jeta.......vetem dashurine dhe pranine tende...sido qe te shkojn punet une nuk do te largoj kurre nga zemra dhe se dashuri....... do te dashuroj cdo dite e me shume.......te lutem vetem vetem per nje gje...ti qe me dhe jeten te lutem mos u bej vrasese.......mos ma merr prape ate duke me braktisur..........te dua......sepse ti je endrra ime,jeta ime.......... TE DUA ZEMER pa ty jeta im nuk ka kuptim..........
 
Top
view post Posted on 23/1/2015, 22:07     +1   -1
Avatar

DURRSAK KAM LE DURRSAK DO TE VDES!https://www.dailymotion.com/alice-desi

Group:
Administrator
Posts:
6,279
Location:
DURRES

Status:
Offline


Ishte nje nate e e ndriqueshme vere me plot yje dhe shum gjera te vecanta rreth nesh.Ja keshtu ishte ajo nate,as qe e pata menduar qe ne nje atmosfere te tille te lekundet zemra ime.E mendova thjesht,do te jete nje nate si gjithe te tjerat,me pak buzqeshje, ashtu si perhere.Sapo mberiva ne vendin e caktuer syte me shkuan ne fytyren tende engjellore.Nuk mundem ti harroj per asnje cast syte e bukur,ata sy qe me skllaveruan me jave (49) dite te tera.Sa bukur ndriste buzeqeshja ne fytyren tende,sa te mira i kishe gropezat ne faqe.Nuk te njihja e mezi prisja te me prezantoesh plotesisht .Bota mu shfaq me gjith bukurite e saj kur dora ime preku doren tende.Doren e vel.... bukuroshe,asaj qe ndoshta ndjenjen time per te nuk do ta mbylli as erresira e varrit.Te ndjeva me tere forcen e shpirtit,e kuptova se cfare fshihnin vetullat e vrenjtura.Mjaftoi kaq pak kohe qe une te humbisja mendjen,te mbyllesha nen masken e heshtjes.Mjaftoi aq kohe,qe une te ndiqja me sy cdo veprimin tend.Ndoshta nuk ka bukuri me magjpese te natyres nga floket e tua te rrudhta qe te derdhen mbi shpatull.Kam zili eren e flokeve te tu qe me flladisnin aq embel.Nuk po zgjatem te flase ne detaje per pasojat qe me ndodhen mua,por te siguroj se isha dhe jam i yti me tere qenien time.Ke dicka te vecante ne shikimin tend magjpes,me duket sikur shpaloset kaltersia e detit me ate te qiellit, Nuk e paramendoja se do te qendroja para nje bukurie te tille.Te kujtohet shpirti i vogel kercimi i pare? Si mund te harroj trupin tend te brishte,duart e vogla qe me rrethonin qafen,dhe aromen e flokeve tua qe i adhuroj me shume se cdo gje ne bote.Isha i emocionuar si asnjehere me pare,po kerceja si mos me keq,por qetesohesha kur shikoja buzeqeshjen tende hyjnore qe me inkurajonte,me jepte shprese e me bente te te shterngoja embelsisht belin tend prej zane.Te kujtohet zemra im kur shihnim qiellin tone te paster e ashtu pakuptuar u fshehem prej te tjereve U mallengjeve me bukurine e qiellit qe gjdo yje shfaqte fytyren tend te ledhatuer....Nuk kujtoj me asgje.......... vetem se ndjeva embelsine e buzeve te tua,dridhesha i teri,e nuk ngopesha se shternguari trupin tend te dregjur si lastar.Ajo nate per mua eshte gjithcka,sepse jeta ime mori kuptim kur nder krahe te pushtova ty shpirti vogel.Tashme te kam larg,te kujtoj me mall.Por nuk do te vonoje qe do te kem perseri ne krahe si dikur.Te te perkedhel floket e te te ndjej zemren e vogel kur rreh prane meje...SHPIRT me ka marre malli shume zemer
 
Top
matildamoj
view post Posted on 23/1/2015, 22:07     +1   -1




dua te shkruaj aq shum deri sa te arrish te kupttosh se vertet ajo qe ndjej per ty kalon qdo limit,por eshte e kot perderisa ti nuk beson ne dashurin ton..qka te bej un me skam as forcen per te jetuar jeten time,kam frik nga gjithqka..e di se nuk je ti fajtor i ndarjes ton por shpresoj qe nje dit do te arrish te kuptosh se ajo qe te kan then per mua eshte veq se mashtrim..askush nuk i di me mir se un ndjenjat e mia, un e di qdo nat se kur bi ne gjum si ndihem e vetme, eshte shum e veshtir kur zgjohem ne mengjes e askush nuk me thot te dua ashtu si me thoje ti..e keto askush nuk i di por vetem un, ah sikur te ndiheshin ata kshtu si ndihem un tani do ta kuptonin se i kan ndar dy zemra qe shum duheshin..apo ndoshta nuuk do te kuptonin asgje sepse njerzit si ata skan pik ndjenje..kam frik engjulli im kam frik mos te kam humbur pergjithmon..me kujtohet dita se kur u patem betuar se aske sdo lejojm te na ndaj e ti harrove se dhe nje premtim, shkele fjalen e dhen vetem per nje fjal qe nuk ishte e vertet..ah sa e veshtir qenka te jetosh me nje enderr se nje dit do tte jemi si ishim dikur te pandar por endrrave mia po ii vjen fundi vetem kur po me kujtohet se me the LAMTUMIR pa pasur fakt qe te ikesh..shpresoj ta kuptosh nje dit se ajo qe te ka then ishte vetem genjeshter por shpresoj mos te jet von ateher se ndoshta do te vuash edhe ti ashtu si vuaj un tani per ty...por gjithmon do te arrij te te fal sepse te dua shumm.......PER TY ENGJULLI IM qe me bere te ndihem princesh kur nuk isha
 
Top
view post Posted on 23/1/2015, 22:07     +1   -1
Avatar

DURRSAK KAM LE DURRSAK DO TE VDES!https://www.dailymotion.com/alice-desi

Group:
Administrator
Posts:
6,279
Location:
DURRES

Status:
Offline


"PSE M'HARROVE"
E pyes veten pse rash n'dashni.Ah moj nene qka te bej.Jeta ime perfundoj.Per nje vajze qe e deshta shume ma bani zemren ma dogji shkrum.Ma thej zemren si nje gote por qka te bej e dua kot.Jeta pa te me digjet flake syte e mi po derdhin gjak.E dashurja ime te prita me mall une tash po vdes ma ben hallall.Pse t'jetoj kur sjam me ti ma ktheve shpinden me le N'vetmi.Sikur f'mi me le tuj k'ja si nuk te erdh aspak gjuna.Mi more shpresat e u largove dashnin tone ti e lendove.Ti shkove e me le te vuaj askend tjeter une nuk do ta dua,por edhe kujtimet tona une do ti ruaj.Dije se ne zemren time shpurt nuk ka vend per asnje tjeter emer.Arsyen pse vdeka kejt ne ta din ishte arsya EMRI YT.Jeto se une kam vdek per ti shko e mos me lyp me sy.Dashuroje tjetren e cila te gezon se per ne te dy dashuria perfundoj.Ti mu me lendove tradheti me tjetrin me dhurove.Qe une shume te deshta bema ti hallall,por pse me tradhetove ti te koft haram.S'Mundesh me me harru se te deshta pa hile,nuk jam une si ti me zemer katile.Kur te bie shi dije kush po qan,eshte ai djali me zemer te vrare.Ti je fajtor se ma prishe jeten,deshte me jetu me nje zemer tjeter.Tash more vesh se m'ke humbur mua,dhe i kerkon fjalet vetem ty te dua.sikur te ishim sebashku sabah per sabah vet i ke fjalet se lipe me u nda.Pi kujton ditet se ishe me mu vone e kuptove se me ke lendu.E lendove edhe veten se poo don me tu kthy vone e more vesh se zemren ma ke thy.Une po martona por i lumtur sjam.Si te martona kur vec ti ne zemer te kam.E dashurja ime ne darsem po te thrras,per me me shiku ti kur zemra me plas.Ne krahet e tu une dua me vdek po ta le amanet kurr mos me harro per jete.Deshira ime ke qe une me ti te martona por nuk mrrina e dashur dhe sun e perjetova.KUSH NE NA NDAU E VRAFT PERENDIA,SEPSE E VRAU NJE GJE QE QUHET DASHURIA.Me kujtimet e vjetra une tash poo jetoj ditet qe i kaluam smundem ti harroj.Koka po me thot mos qaj e mos vuaj.Por zemra spo me len ti me te harruar.sepse vetem, ty te deshta dhe te thash fjalen te dua.Prap erdhi koha te ecim rrugeve tona e kisha dasht nje perqafim per te fundit takim.N'Doshta me kurr nuk do te shoh,per jete.Se dita se keshtu qenka Fati te mbet pa ty i shkret.Vec edhe njeher te shoh me sy.Ti preki buzet e tua me lotet e mi.Ndegjoje zemren time qish po te te thot.Mos shko te lutem e dashur mos me le ty vet.Zemren do ta bej gur ti sdo te harroj kurre.Per takil te fundit thuaj diqka te mir vec jo ate fjalen qe quhet "LAMTUMIR
 
Top
matildamoj
view post Posted on 23/1/2015, 22:08     +1   -1




kur te shkosh ne tjetren bot do te gjesh nje lum me lot do te pyesesh te madhin zot kush i derdhi kta lot? ai do te thot vajza qe te deshti fort.
 
Top
view post Posted on 23/1/2015, 22:08     +1   -1
Avatar

DURRSAK KAM LE DURRSAK DO TE VDES!https://www.dailymotion.com/alice-desi

Group:
Administrator
Posts:
6,279
Location:
DURRES

Status:
Offline


E shkruajta te dua ne rere po e fshine dallget...
e shkruajta ne qiell po e fshine rete....
E shkruajta ne zemren time dhe do mbeti perjete...!!!!
Nese do te zbuloja rrugen per te zemra jote, do te fshija cdo gjurme per te shmangur kedo qe mund te me ndiqte pas..!!
Pash ne qiell qe mungonte nje yll...u ktheva rastesisht mbrapa dhe te pash ty...Me MuNgOn ShUmE
 
Top
matildamoj
view post Posted on 23/1/2015, 22:08     +1   -1




Edhe boten te ma falnin une prape do te vuaj..Kur e di se dora jote mban unaze te huaj.. I kujtoj buzet e tua dhe pyes veten.. A me genjeve ti apo genjeva veten..Shko jeto larg meje edhe pse te dua, une sisha per ty e ti sishe per mua....
 
Top
view post Posted on 23/1/2015, 22:09     +1   -1
Avatar

DURRSAK KAM LE DURRSAK DO TE VDES!https://www.dailymotion.com/alice-desi

Group:
Administrator
Posts:
6,279
Location:
DURRES

Status:
Offline


Hape pak zemren,Te lutem mos vajto,,
Hape pak dritaren, e qiellin shiko...
Hape pak letren e fjalet mi lexo...
Te kam perjet ne zemer e ti mos e harro..
Pse jetojme kaq larg??!!Asgje sna pengon..
Se ky shpirti im vec per ty po jeton...
Sa lule ka pranvera..Te gjitha kan arome..
POR LULJA ME E BUKUR ESHTE DASHURIA JONE..!!!
 
Top
matildamoj
view post Posted on 23/1/2015, 22:09     +1   -1




E shkruajta te dua ne rere po e fshine dallget...
e shkruajta ne qiell po e fshine rete....
E shkruajta ne zemren time dhe do mbeti perjete...!!!!
Nese do te zbuloja rrugen per te zemra jote, do te fshija cdo gjurme per te shmangur kedo qe mund te me ndiqte pas..!!
Pash ne qiell qe mungonte nje yll...u ktheva rastesisht mbrapa dhe te pash ty...Me MuNgOn ShUmE
 
Top
view post Posted on 23/1/2015, 22:09     +1   -1
Avatar

DURRSAK KAM LE DURRSAK DO TE VDES!https://www.dailymotion.com/alice-desi

Group:
Administrator
Posts:
6,279
Location:
DURRES

Status:
Offline


o llokum me marra me shije te mjaltes hajde te un sonte ne mes te nates ti puthi buzet trupin ta ledhatoj ta ha zemren se shum te dashuroj
 
Top
matildamoj
view post Posted on 23/1/2015, 22:10     +1   -1




E filloj kete leter me e shkruar , me fjalet me te embla te zemres & te shpirtit tim te lenduar .Ne keto caste kur e shkruaj kete leter ndihem shum e emocionuar , me merzi, pikellim,dhe vuatje te pafund te zemres sime , dhe me syt te perlot e te permalluar per nje dashuri. Gezohem qe gjindesh shendosh e mire e po ashtu kalon.Po ashtu jeta dhe realiteti dora ime kur nuk do te ndihej lodhje duke shkruar per ty , do te vazhdoj te shkruaj , do te vazhdoj te dua, do te vazhdoj te shpresoj ne ty sepse shpresa kur nuk vdes , nuk di cte them ,ndoshta e kam humbur rrugen e jetes dhe gjindem ne rruge te gabuar por zoti me hapi kete rruge deri te zemra jote . Edhe pse kam nje ndjenje deshperimi ne zemer te them te drejten se ti meriton gezim radeLB, lumturi dhe gjith te mirat e kesaj bote ,sepse vajz si ti nuk gjindet ne bot askundi, beso se nuk e kam te lehte ta shkruaj tere kete leter por me detyron kjo zemer qe te nxjere ato qe kam ne dhomat e saj. Kur nuk do te mundem tja fal vetes nese diku gabova me ty e nuk po di gje qe beri ndryshim te madh mes nesh , kur nuk doshja te te lendoj ty dhe as veten time , gjithcka ndodhi pa planifikuar diten e mallkuar kur u dashurova me ty .Heret e kam kuptuar qe jam nje njeri i denuar nga zoti , por arsyen e ketij denimi asnjehere nuk e kuptova , tash vashdoj te qaj fatin tim qe shum e kerkova por nuk e gjeta , jetova me nje shpres te vdekur dhe ne shoqeri te endrave , per kete pafatsi mbeta e vetmuar jeten duke e mallkuar dhe veten e emerova ne baze te asaj qe mbeta << ROB I DASHURIS >> kurr nuk desha te gaboj , e para zotit te jem nje mekatare kur e di se ne kete bote jam vetem nje kalimtar i rastit qe stacionin e fundit te jetes e kam ne pragun e vdekjes per ne boten tjeter , asgje ne kete bote nuk eshte e perjetcme e as e pavdekshme. Tani vashdoj te qaj ditet e rinis qe me iken e kurr me s`kthehen prap, asnjehere ne jete nuk i desh aventurat e as interesin,C`doher dashurova me shpirte e me zemer te paster , sado qe po mundohem si duket rruget tona nuk po takohen askund , se si ndihem une tani te tregon vete letra qe po shkruaj, kurr nuk e kam menduar nje dashuri te tille qe te ben te vuash me mall ne heshtje,te lendosh zemren e askujt te mos i tregosh , c`dohere qe shkruaj per ty ndihem i privelegjuar dhe krenar kur e di faktin qe ti e meriton kete gje radeLB , e meriton qe nje djal si une te vdes per ty , kjo eshte nje ndjenje qe shum me frikson sepse e di se c`ka DMTH ta dashuroj vec njera zemer , vetem zoti mund ta dije se ku perfundon rruga e loteve te mi dhe e vuatjeve te mia nese ka perfundim diku , une kam besim te zoti dhe jam e bindur se kesaj rradhe mund te me ndihmoj , pa dashjen e tij as ne nuk do ishim takuar , prej se te njoha ty jeta ime mori nje rruge tjeter dhe kuptim te pa kuptuar kete e deshmojne dhe poezit e mija qe tani ti shkruaj duke u frymezuar nga ty .Te mos harrojme qe dashurin nuk e kemi obligim ndaj askujt ,ajo eshte nje ndenje e zemres dhe e shpirtit, ndoshta une nuk e meritoj dashurin tende por nuk jam fajtor pse te dua shum,me vite te tera po jetoj me plagte pasheruar ne zemer, nese zoti e ka shkruar qe une per jete te vuaj .per ty dhe dashurin tende , nese eshte shkrruar qe kurr mos te takoj per te thene ne sy ate cka ndjej ne zemer per ty , nese eshte shkruar per ty te qaj e te vajtoje perjete do te pajtohem me kete fakt edhe pse shum i rende per mua por mos haro se deri ne vdekje une ty do te DUAAA.Fati dhe lumturia jote me vrane nga rruga te cilen ti do sgjedhesh ne jete .Me fal te lutem per te gjitha keto fjale por nje te vertete mbaje ne zemre dhe kur mos e harro se me shpirt e me zemer ty nje djali te do,e di qe pas kesaj letre nuk do te gjej force te flas me ty sepse sigurisht do te me urresh pa mas por te lutem me fal se kete leter e shkruaj nga detyrimi i vuatjeve dhe kujtimeve te mia qe kam ne zemer. Nese ke ndjenja dhe zemer kupto te verteten e tregon kjo leter e mos me urrej.Valle c`eshte kjo qe ndihej une per ty 1 dashuri ...1 pikellim ...1 gezim...apo 1 plage e pasheruar e shpirtit tim Do vije 1 dite kur do te kuptosh te verteten se te kam dashur me gjithe zemere por atehere do te jete shum vone ,do te me kerkosh por nuk do me gjesh askund, do te gjesh vetem varrin tim me shum lule te celura mbi te , ku mbi koke do qendroje kurora e dashuris qe kisha per ty , une ne zemren tende do te mbetem si 1 dore lypsi qe troket pa ndale duke kerkuar pak dashuri, do te jem i vetmi ne endrat e tua por do te zhdukem se shpejti dhe ti do te kuptosh se ky nuk ishte realitet .Per ndarjen tone une qava me dite te tera pa ndale, e ato dite ra 1 shi i madh e i pazakonshem, kjo nuk ishte rastesi por per plaget e zemres e te shpirtit tim edhe zoti ndjeu keqardheje dhe qau me lot, u mundova qe ta bind me te vertet por u mundova kote sepse plaget qe kisha nuk laheshin me lot .Lumturis dhe dashuris time shpej ju shfaqen kufinjt e pengesat , endra ime e vertet nuk zgjati shum, ajo u be realiteti i hidhur dhe shum e hidhur per mua qe shpejt i erdhi fundi.Shpresoj se do te gezosh lumturin , dashurin dhe fatin qe aq shum e deshe dhe se nuk do te pendohesh per padrejtesine qe me bere mua . <<nje amanet dua me te lene .... pas vdekjes time te varri im kurr mos u afro..... plaget qe edhe atje i mbaj te lutem mos mi trazo....Ndoshta kjo do te jete letra e fundit qe per ty po e shkruaj sepse nuk e paske merituar qe 1 djal si une per ty te vuaj, le te mbetet kjo 1 misteri...1 ndarje e fundit per fatin qe kisha une ne dashuri ... pa ty jam mbet si 1 jetim, si 1 zog pa krahe e nje lot i nxire ... si mundesh ta thyesh zemren time si nje gote kristali ,kur une kete nuk e meritova ?? Nuk pate nevoj qe per lumturin e kenaqesin tende te lendosh 1 zemer te pafajshme >>Kete leter e shkruaj nga zemra per te pastruar shpirtin tim dhe per te mos mbetur borxhe i ndarjes ne dashuri....beso se tani gjindem i pa force, brenda 4 mureve i mbyllur ne vetmi per ty jam duke mbajtur zi ...Nuk mjafton krenaria e as shpresa qete me shuaj mallin per ty ....nuk jetohet me shprese te vdekur dhe me dashuri te shfaqur vetem ne leter...eshe sa do te zgjase kjo agoni,kjo misteri,kjo varesi dhe ky mall e kujtim per ty kurr nuk mundem ta di... kur te lexosh kete leter mos u ndiej fajtor e sa krenar , le te beje kjo leter qe te kuptosh te verteten qe tregon. Jeta ime tani shum ka ndryshuar, ne zemer me ka mbetur plaga e tradhetise , ne dite e dashuris se humbur per jete mbeta nje ....<<rob i DASHURIS>>.--(PER TY)...
 
Top
view post Posted on 23/1/2015, 22:10     +1   -1
Avatar

DURRSAK KAM LE DURRSAK DO TE VDES!https://www.dailymotion.com/alice-desi

Group:
Administrator
Posts:
6,279
Location:
DURRES

Status:
Offline


Ah sikur te me besoje...se sa me mungon sonte...
Perse me mer malli kaq shum per syrin tend qe e dua..zerin tend..per gjithcka tenden??? Te ndiej shummm largg......Te duaaa... dhe do te te dua gjith jetennn sa ti kem syte hapur
 
Top
matildamoj
view post Posted on 23/1/2015, 22:11     +1   -1




Fol...

Dua te me flasesh,qe te me zgjosh nga gjumi..Te me celesh perseri, se zeri yt me ngjall pranvere..
Hyr dhe rri perjete me mua, brenda ne qenien time sepse me mungon shume , me mungon menyra se si i mendon dhe i merr ti gjerat, ironia me te cilen flet shume here, me mungon shpirti dhe dashuria jote..
Oh, sa larg je dhe pse un te ndjej shum afer, sepse te dua gjithnje e me shume..
Hajde pra, foli zemres sime, qe edhe ajo te shkrije nga akulli qe e ka zene, sille djellin tend dhe nditen e syve te tu qe edhe un te arrij me ne fund te shoh..
Eshte e veshtire..cdogje duket e pamundur tashme, se ti nuk je me per mua, nuk rri me te me degjosh kur une te flas, nuk lexon kur une te shkruaj, nuk je me pranvera ime..
E ku ti kerkoj une te gjitha keto tani???
Duhet te dal ne rruge e te bertas??Te kerkoj perseri nje yll tjeter..me te mire?? Nuk mundem..as kembet sme bejne me, e as ze e fuqi nuk kam qe te kerkoj dike,qe mund te jete mbase me i mir..se u mesova me ty..
Ta dish se kenaqem me ty edhe nqs e gjithe bota mund te zhduket, kenaqem me syte e tu edhe nqs sdo shoh sy te tjere me ne jeten time, kenaqem me ty, se vetem ty te dua..aq shume..
Prandaj me fol, hyr perseri ne porten e zemres sime dhe me fol, vetem me pershendet te pakten..se me ka marre malli per zerin tend qe me ngroh, gjithmone..
Por ti..i merzitur me mua, vetem me largohesh dhe mbase nuk arrin t'i degjosh fare keto fjale, qe vijne nga thellesite e shpirtit tim e qe jane vetem per ty..Mbase ste interesojne shume ose mbase nuk me beson me..sepse asnjeher nuk me ke besuar!!
Dhe ti ike..papritur..pa thene me asgje..qeofte edhe..Lamtumire..

Ne dasmen tende do te vij patjeter, jo si nuse po si plage e vjeter, do te ulem vetem ne tavoline, per fatin tim do te ngre dolin... e pa ftuar ne dasmen tende do te vije strukur si nje zog pa fole do te ri, e me lotet e mi do te pi, po te me shohesh mos mu afro se sdua te me njofesh, dua ta mbaj ne heshtje kete durim e prap te qaj per fatin tim... e nese e bukur te dukem perseri mos ma thuaj nuk dua ta di, te pakten ki pak meshir.., thuaj nuses tende ti dukesh me e miree, as bota as jeta nuk kan faj sepse fati deshi te na ndaj... Prandaj te lutem femiut te par verja emrin e DASHURISE SE VRARE......
 
Top
view post Posted on 23/1/2015, 22:11     +1   -1
Avatar

DURRSAK KAM LE DURRSAK DO TE VDES!https://www.dailymotion.com/alice-desi

Group:
Administrator
Posts:
6,279
Location:
DURRES

Status:
Offline


Kurse filloi te zbriste nga shkallet dhe prapa saj la nje kujtim, ecte posht shkalleve dhe per here te fundit ktheu koken te shikonte ate...nuk kishte guxim ta shikonte ne sy sepse ishte edhe me e veshtire por e tera qka shikoj ishin kembet e tij qe rrinin tek dera gjysem e mbyllyr...zbriste shkalleve teksa mbahej fort ne hekurin qe kerciste sikur donte te shkeputej nga vendi, i cili sikur i thoshte: mbeshtetu tek un se ske tjeter njeri. Doli edhe nga ajo ndertese ne te cilen kishte hyre para disa oreve per te takuar ate qe ajo donte, ate qe ajo e enderronte gjdo nate prej se e kishte njoftuar...filloj te ecte rruges per tek vendi i saj kurse lotet dhe shiu sikur benin bisede se bashku qe rrokulliseshin ne fytyren e saj, nganjiher hapte krahet sikur donte te fluturonte, nganjiher ecte e trishtuar, sikur nje endacake qe ska guxim te kthehet me ne shtepi...
Ecte ashtu e perlotur ne shi, kurse femijet e tallnin rruges se mos kishte humur ombrellen e saj...ajo sikur donte te mbulonte merzine qeshte me nje buzeqeshje te mekur...kurse afrohej tek shtepija e saj edhe me shume zemra donte te shkulej nga vendi...kujtonte puthjet e tij, prekjet e tij, por kujtonte edhe sjelljet e saj qe ishin sikur te nje adoleshente te shthurur qe eshte dashuruar marrezisht. Kujtonte qastet qe kishte kaluar ate dite te bukur por edhe te trishtuar...nga ajo dite kur degjoj zemren e saj...por me vone e kuptoj qe ishte gabimi me i madh qe kishte bere ndonjiher, por prap se prap nuk pendohej, sepse thjesht kishte puthur ate qe ajo donte...

Ashtu ne shi sikur nje kotele e humbur, e lagur e tera po shikonte shtepin e saj teksa po afrohej dhe per nje moment ndjeu nje lehtesim, posa hyri brenda, ofshau thelle: ah shtepia ime ! Filloi te qante me te madhe, sepse ate dite te bukur jo qe kishte puthur ate qe donte, por poashtu kuptoj se ai nuk e donte, jo qe kishte prekur lekuren e tij, por kuptoj se bluzen qe preku lekura e saj ai nuk e morri, e la aty ne nje vend te panjohur...kuptoj shume gjera...por perseri e mallkonte veten se pse e donte ate pse...pse kur ajo dashuri nuk ka bilete kthyese, filloi te zhvishej dhe merrte ere rrobave, era e tij qe kishte mbetur tek rrobat e saj, dhe qante sikur e qmendur, shikonte veten ne pasqyre dhe mallkonte syte e saj se pse kishin pare ate njeri, mallkonte buzet e saj se pse kishin puthur ate njeri, mallkonte duart, trupin gjithqka te sajen qe kishin prekur ate njeri...hyri te bente nje dush te ftoht sikur po shperlante mekatin qe kishte bere, por ai ishte ne mendjen e saj, prekte trupin e saj, ajo e donte ate...doli nga banjo qe mbante aromen e djerseve te nje dashurije te vdekur, ashtu e zhveshur u mbeshtill ne qarqafin e saj dhe duke qare me lote te nxehte qe preknin faqet e saj te ftohta.

Duke menduar se pse nje here te vetme ai nuk i tha sa e mir qe je, pse anjihere nuk i perkedheli floket e saj me nje dashuri, siq ajo i perkedhelte floket e tij, pse asnjiher nuk i tha: te kam zemer, te kam shpirt, mos u frikeso, pse asnjihere te vetme nuk e mbajti doren e ti thoshte nje fjale te embel, nje fjale qe do i mbeste gjithmone ne kujtimet e jetes se saj, por ju kujtua se ai nuk beri asgje qe kjo do te mund te lendohej, por ajo ishte lenduar se pse nje njeri qe e donte, ai se don pse?Oh Zot sa e merzitur ishte, i rikthente momentet kur ai e prekte ne tere trupin e saj, kur ai e puthte me buzet e tij magjike qe e benin te dridhej e tera, kujtonte syt e tij qe kurr sdo ti harroj!

Pas pak filloj qe qeshte sikur ne kllapin e gjumit, per nje sekond kujtoj se ishin prekjet e tij, kur pa se shoqja e saj po qeshte me te se ishte komplet e zhveshur, ajo u zgjua dhe per te lene kujtimin e saj mbrapa, qeshi me te madhe duke bere shaka me shoqen e saj, te cilen e kishte ftuar te takoheshin...
 
Top
matildamoj
view post Posted on 23/1/2015, 22:11     +1   -1




sonte me mungon,me mungon shume...me mungon buzeqeshja jote,fjalet e tua,me mungon ti....ku je valle??ku humbi ajo dashuri??-Kthehu te lutem jam e trishtuar,lotet rreshqasin si pa e kuptuar.Dikur isha endrra jote e nates,mendimi i dites,endrra e jetes,qellimi i se vertetes..Isha shpirt qe ti nuk jetoje dot,por tani e kuptova qe shpirt me thoje kot,isha shpirt i lene ne harres,shpirt qe luaje me te pa pertes,isha shpirt ne burgun tend te zi,isha shpirt i genjyer nga nje quajtur dashuri,...Por mjaft me tani,ska me mashtrime,tani do perqafoj nje shpirt te ri,ai quhet ''UNE''dhe njeh vetem liri..prandaj po te shkruaj sonte kete te fundit leter dhe dhimbjen ta hedh mbi te,,me lot ne sy o shpirt i vjeter te them,,,''LAMTUMIRE DHE SDO DEGJOSH PER MUA ME''
 
Top
387 replies since 21/1/2009, 18:40   535167 views
  Share