MUZIKE SHQIP ME TE BUKURA NE BOTE,WINDOWS SHQIP FILMA SHQIPTAR DHE PROGRAME FALAS 2023

LETRA DASHURIE ME TE BUKURA DHE TE REJA

« Older   Newer »
  Share  
leonn
view post Posted on 11/12/2009, 20:26     +1   -1




Natė e qetė. Qetėsia ka zėnė vend sonte nė gjithė hapėsirėn e dhomės sime tė gjumit. Sonte ndihem mė e vetmuar se kurrė... S'di ē'po ngjet me mua nė tė vėrtetė, mendjen e kam prore tek TI, tek fytyra jote e buzėqeshur, tek ajo buzėqeshje aq dashamirėse, tek ai shikimi yt aq magjepsės... Tė parafytyroj me imagjinatėn time, tė parafytyroj sikur je afėr dhomės sime, sikur mė pėrgjon se si pėrpiqem sė koti pėr tė mė marrė gjumi, sikur mė ndjen nga afėr dhe dėgjon me aq ėndje tiktaket e zemrės sime, e cila rrah vetėm pėr TY... Kotem nganjėherė, por ėndėrrimi pėr ty s'ka tė ndalur, zgjohem befas shikoj nga dera, por... TI nuk je asgjėkundi, sikur dėgjoj rėnkimin tėnd nga jashtė, sikur don tė trokasėsh nė derė, tė hysh brenda e tė mė pėrqafosh, por... nuk e bėnė kėtė, se bėnė dot, se tė mungon guximi qė do tė duhej dhe e meriton ta kishe... Zgjohem me ngadale, marr lapsin, mikun tim tė shpirtit e tė zemrės dhe filloj ta maltretoj duke i varguar ca rreshta, tė cilat simbolizojnė ate ēfarė dua tė ta them TY sonte .....
 
Top
view post Posted on 11/12/2009, 20:34     +1   -1
Avatar

DURRSAK KAM LE DURRSAK DO TE VDES!https://www.dailymotion.com/alice-desi

Group:
Administrator
Posts:
6,279
Location:
DURRES

Status:
Offline


DIKU LARG

Diku larg ne horizontin e perqafimeve ti ishe ngritur nga gjumi.Diku ne mengjezet e bukura rrezja e djellit te trazoj nga endrat ,diku atje ku deshirosha une te jem ajo rreze qe te perqafon ne mengjes ,ftyra jote e shendritshme u buzeqesh.Atje ku era te lurton si kur gishtat e mi nepr floket tuaja,atje ku valet e detit perputhen dhe tregojn se ne thelcin e zemres time gjindesh ti,atje te zbardhin ditet ,linden hana,shendrisin yjet.
E une edhe mram e shqetsuar nga dhimjet e embla ,dhimjet e shpirtit te dashuruar,kerkojshe te jam me ty ne endra.Nga syt e mi rrijedhshin lotet dhe nji nga nji pikojshin ne jastykun tim....mallin dhe dashurin ma te prehet si nje thik ne zemer e bani ora qe shikova ne ato momente.Nga buzet e thamuna nje za e lishova ,nje emer e thira por ti smu pergjigje.Te paramenojsha duke ecur rrugeve qytetit me ato hapa si kur nji engjull i bardh...me krahet e hapur dhe shkelqim ne sy...une deshirojsha ne ato momente vetem te jem me ty!Si te ishe djell dhe me rrezen time te zgjoj une nga gjumi ,te perqafoj dhe koken tande ne krahnorin tim e mbaj deri ti i chelen syt,si te isha era dhe me gishtat e mi floket tuaja i krefi,si te isha pellumbesh dhe ne pragun tand te pres dhe ta tregoj rrugen...eh,si te isha!Si te isha hana qe naten te ban drit mbi qytetin e dashuris dhe mos te lejoj qe netet te jen te errta,si te kishte mundesi ti uli yjet dhe te shendris me driten e tyre...eh,si te isha!Si te isha diku larg atje ku gjindesh ti,atje ku me pret me duart e hapura,me buzet e ngrofeta ,me zemer plot dashuri...eh,si te isha!
Diku pran teje si te isha,por pa dyshim me ty une jam,diku ne ato kalusat qe sot ne rrug takove si te qendrosha,por pa tjeter ne zemren tande une jetoj...te dua per ty shkruaj,te dua per ty jetoj,te dua per ty vuaj,se pse shum te dashuroj!
 
Top
leonn
view post Posted on 11/12/2009, 20:50     +1   -1




Kur jeta thėrret vdekjen

Asnjer ne jete s'kam besuar se vdekja eshte apo behet behet lakmi e njeriut dhe se jeta behet monotoni e kohes.
Athua valle se pse ndoshin gjera te tilla, athua pse jeta eshte kaq e pa kuptimt dhe njerezit kaq te pa meshire per njeri-tjetrin. Q'ngjet keshtu apo: '' jeta therret vdekjen ''.
Kam pas frik nga Perendia se ai do te mi ndryshoj rrjedhat e jetes, poe nuk kam menduar kurr se ngjyrat e jetes i ndryshojn edhe njeriu-njeriut, siq je ti ai qe ma bene lakmi vdekjen dhe se vdekja me vjen prej syve te tille.
Pse, pse takova nje dashuri te till, e cila me ben te vuaj aq sa edhe ne varr do te mi breje kockat (eshtrat) e mia.
Athua valle se si do te ndiesh veten kur nje mengjes te dalesh ne dritare dhe te shohesh korba te zi qe e mbulojn qiellin dhe se bashku me ta edhe lajmin qe nje (i ri) vajze e re vdiq nga nje semundje qe te gjithe e quajn dashuri, dhe se jeta dhe shpirti i saj ka qene ne duart e tua qe keni pasur mundesi qe ta shpetoni dhe ju fare per kete nuk menduat.
Me beso se nuk i frigohem vdekjes por prape i frigohem asaj qe nje dite do te jemi aq larg sa vqe kujtime do te mbesin dhese zemra ime vetem te kujtimet e tua do gjeje prehje e qetesi.
'' Te lutem me kupto mua ti''.

Fjala jote me lendoi

Nate, qetesi. Shetise rrugeve te qytetit e shoqeruar nga hija ime dhe yjet qe vezullojne lart ne qiell. Me duket se dikush me ndjek, shpejtoj hapat, jo ,jo askush nuk me ndjek, jan mendimet e mia qe me trembin. E ndjej veten te humbur ne kete erresire te pafund. Me kujtohen fjalet e tua kur mi the '' do te shkoj neser ''. E pikelluar, vazhdoj rrugen, shof vendet ku rrinim bashke e qe tani jane te zbrazta. Ti me bere te mos e dua me jeten e te mendoj vetem per gjera te trillua, ti mi vodhe enderrat, mi vodhe shpresat ma trete buzeqeshjen, dhe mi le vetem kujtimet.
Me le ne vuajtje e ne vetmi, por une ende pres kthimin tend sepse te dua vetem ty !!
 
Top
view post Posted on 11/12/2009, 20:50     +1   -1
Avatar

DURRSAK KAM LE DURRSAK DO TE VDES!https://www.dailymotion.com/alice-desi

Group:
Administrator
Posts:
6,279
Location:
DURRES

Status:
Offline


Fol...

Dua te me flasesh,qe te me zgjosh nga gjumi..Te me celesh perseri, se zeri yt me ngjall pranvere..
Hyr dhe rri perjete me mua, brenda ne qenien time sepse me mungon shume , me mungon menyra se si i mendon dhe i merr ti gjerat, ironia me te cilen flet shume here, me mungon shpirti dhe dashuria jote..
Oh, sa larg je dhe pse un te ndjej shum afer, sepse te dua gjithnje e me shume..
Hajde pra, foli zemres sime, qe edhe ajo te shkrije nga akulli qe e ka zene, sille djellin tend dhe nditen e syve te tu qe edhe un te arrij me ne fund te shoh..
Eshte e veshtire..cdogje duket e pamundur tashme, se ti nuk je me per mua, nuk rri me te me degjosh kur une te flas, nuk lexon kur une te shkruaj, nuk je me pranvera ime..
E ku ti kerkoj une te gjitha keto tani???
Duhet te dal ne rruge e te bertas??Te kerkoj perseri nje yll tjeter..me te mire?? Nuk mundem..as kembet sme bejne me, e as ze e fuqi nuk kam qe te kerkoj dike,qe mund te jete mbase me i mir..se u mesova me ty..
Ta dish se kenaqem me ty edhe nqs e gjithe bota mund te zhduket, kenaqem me syte e tu edhe nqs sdo shoh sy te tjere me ne jeten time, kenaqem me ty, se vetem ty te dua..aq shume..
Prandaj me fol, hyr perseri ne porten e zemres sime dhe me fol, vetem me pershendet te pakten..se me ka marre malli per zerin tend qe me ngroh, gjithmone..
Por ti..i merzitur me mua, vetem me largohesh dhe mbase nuk arrin t'i degjosh fare keto fjale, qe vijne nga thellesite e shpirtit tim e qe jane vetem per ty..Mbase ste interesojne shume ose mbase nuk me beson me..sepse asnjeher nuk me ke besuar!!
Dhe ti ike..papritur..pa thene me asgje..qeofte edhe..Lamtumire.
 
Top
leonn
view post Posted on 11/12/2009, 20:50     +1   -1




VETEM TY

Askush nuk ka gjuhe me fol per ty si gjuha ime,dhe askujte nuk kishe dite ti me i tregu me syte e tu te perlotur se heshtja eshte aq
kriminale kur zemra ndjen shume zjarre shume fjale te pa thana shume
dashurie me lane pas vdekjes.Ne syte e tu te lotume une do ta qeli
gongjen e buzqeshjes tende,dhe nuk do ta le trendafilin tende pa
ere,pa miqe,pa shoke e me zemer te dashurume!E nata me klithje e
gjama e gropone nje emere pa pergjegjje nje emere qe e therras vetem
une vetem zani ime i kallun!E une paskam dashte me ja fale vetes
kengen qe nuk e paskam dituir,sepse pikllimit fisnik i kam borgje
lotin!Kur te shkoje te heshtja e fjales sime qe do te jete e larget
sa shikimi ime une as ateher nuk deshiroj ti harroj ngjyret e
gjetheve ne pranver sepse ajo eshte deshimja me e madhja e syve te
mij e peshperitjeve te mija!Sot jam ne pikllim e neser askush ska
per te bindur ty se je kaq larg meje,bile kujtimin e ardhmeris te
mallit dhe te dhembjes qe kame,ti nuk ke me marre me vete?Nje pjese
e zemres ka me te rrahe bashke me zemren time,ne gjite e ngurte te
vetmis time,dhe kurr ndoshta nuk do te harroj se ty te takova tue
kerku veten time,duarte e mija,bredhjet,endrrimet,ne kete toke ku
lulja nuk do te qel per ne ,e dij se dhembja do te jete e madhe dhe
do tme djeg shume dhe kurr sdo te harroj!!!
Ne netet e vetmuara une me mendjen time ,
endrroj te behem zoge te fluturoj,
shtepij ne shtepij deri sa te gjej ty,
mirpo keto mendime do tme mbesin vetem deshira,
ty ndoshta nuk do te shohe kurre,
ne kujtese do tme mbeten vetem syte e tu te perlo
 
Top
view post Posted on 11/12/2009, 20:51     +1   -1
Avatar

DURRSAK KAM LE DURRSAK DO TE VDES!https://www.dailymotion.com/alice-desi

Group:
Administrator
Posts:
6,279
Location:
DURRES

Status:
Offline


FUND TETORI NE SHI

Eci rrugeve te qytetit neper shi
Nuk jam vetem si gjithmone
Doren ma shtrengon nje afsh i ri
Nje dore e ngrohte shpirtin ma pushton.

Rrugeve te qytetit shiu shetit si i cmendur
Kurse une cmendem nga parada ne shiun e fundtetorit
Nje ecje neper rruge me shpirtin e dashur
Me ben te fluturoj, te dua kete shi si e dehur.

Shiu na lag perseri e une ndjej shiun si nje lum dashurie
Gjaku me vlon perbrenda ne hapat qe bejme,hapa cmendurie
Ecim pafund ne rruget e dashurise qe burojne ne kete nate me shi
Nuk kam frike, me ploteson nje perqafim magjik dhe une dua te lagem keshtu perseri.
 
Top
leonn
view post Posted on 11/12/2009, 20:52     +1   -1




Sa veshtire eshte te shofesh se si lulzon natyra, si lindin dashuri te reja, perderisa dashurija jone eshte fikur, as lotet e derdhura e as fjalet e sinqerta plot ndjenja nuk sollen realizimin e dashrise sone.
Ne ty derdha peshen e dashurise,peshen e varferis se fatit e cila na ndau dhe shtoi mallin e syve qe te kerkojn cdoher te perlotur, por ti je e strehuar ne zemren time nga e cila nuk do te dalesh kurre.
Dashurija per ty shtrihet ne pafundesi. Ti ike, toka per ty u zhduk, mirpo edhe lumturija ime mbeti vetem hija e dashurise. C'te bej tash kur jam mesuar ne pranin tende, qe perher me behet sikur te mos jetoj fare Engjulli ime.
Te prita si lulet qe presin diellin pranveror, te prita dhe po pres me rjedhjen e kohes mbytese,ende notoj ne detin e dhimbjeve, por nuk e di pse nuk fundosem dot.
Armen me te forte qe e kisha dikur "DASHURIN" e kam ende dhe do ta ruaj gjithmone, por te lutem mos e kerko kthimin tim. Engjell, nuk kam fuqi qe ta hap rrugen e veshtire deri te pushkatimi im, ngase jam i malisur nga malli, pikellimi, vetmija, e vuajtjet qe do te varosin triumfin e dashurise tone qe tash eshte vetem fantazi, enderr e re e kendshme por pa e shijuar.
 
Top
view post Posted on 11/12/2009, 20:52     +1   -1
Avatar

DURRSAK KAM LE DURRSAK DO TE VDES!https://www.dailymotion.com/alice-desi

Group:
Administrator
Posts:
6,279
Location:
DURRES

Status:
Offline


Veshtire qenka te maresh lapsin dhe te shkruash por ja qe nuk mund te rri. Te prita te vish me buzeqeshje por ti me erdhe me fjalen qe asnjehere nuk kisha dashur ta degjoja, jam mire ketu Dhembja per ty dita dites po me shtohet se bashku me lotet e mi. me ka marr malli per cdo gje: per zerin tend, buzeqeshjen tende, syet e tu ...
Largimi yt i hershem shkaktoi plage te medha ne zemren time, nuk ka ilac qe do te mi sheroje keto plage edhe pse disa thone koha sheron cdo plage un nuk besoj. plaga do me sherohet atehere kur te vij dhe une ne parajse Sa me teper kalon koha aq me teper ndjej mungesen tande. Me shpirt te venitur, me zemer te thyer dhe kthes te pakthyer, me lot ne sy deri sa te jetoj nuk do te harroj. Kush e di sa dite pa diell, pa lule, pa gezim do te kalojne, kurse ne zemren time vetem lot, vuajtje dhe mall per fjalet dhe buzeqeshjen tende te embel. Dhembja nuk ka fund kurse lotet nuk kan fuqi te shprehin pikellimin per ty. Gjithmone do te mbetesh ne zemren time edhe pse ike vetem duke me shterguar doren. Me shpirt te venitur, zemer te thyer, me shpres te pa shpres, si dje, si sot, si neser une i perlotur te pres te kthehesh, po jo do vi une ma shpejt te ty te ma kthesh besimin ne dashuri, te ma kthesh lumturine dhe gjithe ate qe pata kur ishim se bashku. Mungesa jote ne cdo vend po ndihet. Ditet pa ty vetem une e di se si i kaloj. Malli dhembja per ty kurre nuk do te shuhen. Do te dua edhe me shume se sa te kam dashur, edhe me shume se sa e dua veten,. Une do te jem ne shpirt vetem e jotja e ti vendos vete per lumturine qe mund ta kemi se bashku..atje ne parajse.Me prit i dashur se kam edhe pak pune ta perkrah imazhin tend dhe perseri do jemi se bashku dhe te lumtur.
 
Top
hamzi
view post Posted on 16/12/2009, 13:45     +1   -1




teduateduaderisatevtes
edhenesevdesneatbotetepres
 
Top
lulevera kumanovarja
view post Posted on 20/12/2009, 23:23     +1   -1




Pčr Tyyyyy!!!!!.........(L)
Tani shikoj shiun nč kčtč natč tč vont,
Dhe e ndjej njč dhimbje se sa mč mungon,
Xhdo pikč e shiut qč troket nč xham čshtč lot pčr ty :
>>> Qč Afčr Stč Kam <<<
Si po njehesh sonte kur mua smč ke,
Si po ndjehesh sonte kur mua smč sheh,
Si po tč rrin tč qeta buzet e tua,
Si pot duron zemra yte pa mč thčnč:


>>>>>>>>>>Tč Dua<<<<<<<<<<
 
Top
view post Posted on 20/12/2009, 23:48     +1   -1
Avatar

DURRSAK KAM LE DURRSAK DO TE VDES!https://www.dailymotion.com/alice-desi

Group:
Administrator
Posts:
6,279
Location:
DURRES

Status:
Offline


Mos rri shuum nė mendime se ty ta kam fal jetėn time
 
Top
FLUTURA
view post Posted on 1/1/2010, 15:58     +1   -1




Tė shikoja por s’te prekja dot, te enderroja por ajo ishte veē njė ėndėrr, qaja por lotet e mi nuk ishin gjithēka pėr ty… Ti ndonjėherė veē shikimin hidhje, por mua s’me mjaftonte kaq, nuk e di ti se ēdo tė thotė te perkedhelesh nga njė vėshtrim qe derdhet ne rrezet e arta qe kembehet papritur ne njė plumb te zymte. Qe prej asaj ditė qe sytė e tu nuk me ngrohen me, me rreset e tyre dhe goja jote pa pikė meshire mė tha “S’te dua” kėtu ka qenė veē dimer pėr mua. S’me mbeti veē te gelltisja helmin e poshterimit dhe te thyerjes se dinjitetit. Dhe e gelltita… Jetoja mes njerzve qe me tregonin realitetin, por unė valle pse nuk e kuptoja...?! Aq shumė te doja sa i duroja gjithė indeferentizmin e supreioritetin tėnd... Unė behesha xheloz pėr ty... Tė puthja, te ledhatoja ne ėndėrr dhe kthehesha edhe njė herė te fundit pa ikur larg… (E di si mund te harroj, kur un jetoj me ty, ti je njė pjesė e qenies sime, ai cep i zemrės qe pikon lot e helm, ajo qe perkedhelet njė shikim rastesor qe ndodhta s’ėshtė pėr te dhe asaj i duket bota. Ndiej se jam pre e ndienjave mizore qe arrij te dua ty: personin qe doshta qėndron mbi te tjerėt, por realisht nuk ėshtė e imja, pėr tė mos thėnė fare…). Tani e ndiej se kjo s’ka pėr te ndodhur me kurrė sepse shumė shpejt ti do tė jesh larg meje, diku ne njė cep te zemrės do tė jet shkruajtur emri jot dhe dallget e kujteses nuk do ta fshijnė atė kurrė madje do ta thellojne me tepėr atė plage… Ndoshta njė ditė te largėt do tė kujtohesh dhe ti pėr njė njeri qe te deshi ty me shumė se gjithė jetėn e vete dhe ti me njė iniferentizem as njė “ckemi” nuk devijoje ti thoshe. Ti pertendon se je njeri me ndienje dhe logjike por ne te vėrtetė ndienjat te mungojnė, ti shkruan shumė pėr dashurinė, zhgenjimin, genjeshtren por ne te vėrtetė ti se di sec do tė thotė tė duash njė njeri, ndoshta do tė mendodh qe dhe un qe pretendoj njė gjė te tillė nuk e njof, por un te siguroj se nuk ėshtė kėshtu. Dhe ne qoftė se ti do tė kishe te paktėn njė fije ndienje nuk do tė tregoheshe personia egoiste dhe inteligjente. Ty s’do tė vinte pak keq sikur personi qe ti adhuroje me shumė ne kėtė botė te iki ne njė cep tjetėr diku larg dhe ti pėr njė muaj te fundit as tė mos flasėsh! Mua po! Me vjen shumė keq pėr vehten me njė person insensible por ndoshta do tė vij njė ditė qe dhe mua te me buzeqesh fati, tė mos lotoj me pėr njė person qe me perbuz qe te arrij dhe un te ndihem I rėndėsishėm. Nuk e di se cme pengon temos afrohem te qėndroj larg teje ne kėtė muaj me gjithė se dėshiroj krejt te kundėrtėn ndoshta e ndiej qe nuk do tė shikoj me ose ti nuk do tė me kujtosh ose te me fshish nga kujtesa jote e un do tė iki nga ky vend me njė plage e helm ne zemėr qe do tė pikoj veē lote, hidherim e trishtim… Ndoshta kerkoj te pamunduren por jo s’besoj, un kerkoj veē ty, qe tė jesh teresisht e imja veē pėr pak ēaste te jetoj veē me ty e te kap qiellin me duar. Po kjo thua ti nuk ekziston! E un vazhdoj te kerkoj ty ne endra qe jan njė infinit larg realitetit. E sa largohem prej teje e ndiej mungesen e filloj si femij, pa e kuptuar arsyen e motivin?! Tė shikoj ty kudo te mbaj diku brenda meje se aty je veē e imja, e kerkoj te largohem pėr tė mos dashuruar me, pėr te harruar dhe vreh se me shumė te dua se e di qe (pėr pak s’do tė shoh me, ndoshta e vetmja gjė qe mė ka ngelur) dhe jetoj akoma me iluzione... N.q.s do tė shikoj ndonjeher pas shumė vjetėsh ta dish se nuk do tė harroj madje do tė pėrjetoj te njėjtėn gjė qe ndieva ditėn e pare kur te pashė dhe u dashurova me ty si asnjeher me pare “Tė dua” e s’do tė harroj e urrej kurrė, kudo qe te jem ti do tė jesh njė pjesė e imja dhe do tė jetosh me mua, se REALITETI dhe LUMTURIA jan shumė larg..
 
Top
LEONORADURRESI
view post Posted on 6/2/2010, 12:13     +1   -1




Edashura ime, nuk di se kjo leter do te len shenje ne zemren tende, apo ndoshta mbetet vetem si nje leter e zhytur me ngjyre. Nuk me eshte lehte ta shprehi ate qe provoj une, e nuk eshte e lehte per asken, e mbi te gjitha, para ndjenjave sikurse eshte ky, qe ta terhjek frymarrjen, qe te len pasiv para forces se saj, nje ndjenje qe te bene te ndihesh… vetem, sikur nje pike e ujit qe mbetet e rrethuar nga oqeani. Qe kur te kam takuar dhe te kam njohur, ndihem sikurse ajo pike e ujit, e te bindem nga i gjithe oqeani, kjo me dukej e pa mundur. Kur te shihesha dhe kur te takoja, me dukej se ēdo here po e jetoj te njejtin emocion, emocionin e pare. Zemra ime rreh sikur atehere, ēdo here kur jam me ty dhe ēdo here qe mendoj ne ty. Me paten thene se dashuria eshte kur deshiron qe tjetri te jete i lumtur, kur gjithe ate qe bene, e ben per dashuri te ati personi, te gjithe ate qe mendon, mendon per te. Aksionet e tua po behen vazhdimsi e dashurise per tjetrin. E une nuk doja t’ju besoj ketyre thenjeve, mendoja: a eshte e mundur ta anullojsh vetveten per lumturin e tjeterkuj? Mendoja, do te jete e mundur qe nje blerje e nje blluze, jeans do te jete mendim per te, duke menduar se a do ti pelqejne? Por kam vertetuar se eshte e vertet… ēdo mengjes zgjohem dhe them: “ēka eshte duke bere tash? A do ta ket filluar kete dite me te mire?”. Vishem dhe them: A do ti pelqej i veshur ne kete menyre? Qe nga kur ke hyre ne zemren time, dhe je bere pjese e jetes sime ke sjellur ne mua driten e diellit, jam ndryshuar, me ke dhen shprese dhe jete, e tash jetoj per ty, jetoj per nje buzeqeshjen tende. Ēdo here kur mendoj ta them ate qe une ndiej per ty, zemra ime ma bllokon gojen, duart e nuk mundem, kam ndjenje te forte per ty, tash ta dhuroj zemren me gjithe dashuri qe kam per ty, e vetmja menyre qe ta beje me dije se sa te dua, se sa te ndiej, edhe pse nuk eshte e gjitha.
e pErShNdEs Te DaShUrEn TiMe ………… **iMpErIo.DeL.aMoR**
 
Top
view post Posted on 21/2/2010, 11:25     +1   -1
Avatar

DURRSAK KAM LE DURRSAK DO TE VDES!https://www.dailymotion.com/alice-desi

Group:
Administrator
Posts:
6,279
Location:
DURRES

Status:
Offline




Leter vetem per ty…

Tani kur qdo gje ka mbaruar ne mes nesh,
i kujtoj qastet tona nga e kaluara.
Ti ike kur e kisha me se rendi,
ike duke marr me vete te gjitha gezimet e mia,duke mi lene dhimbjet dhe pikellimin e thell.
I dashur,ka mbetur ne mua vetem jehona e fjaleve tua….jehon e zbrazet.
Pas nesh mbeten vetem lotet dhe deshprimet.
Mbeti dhe shija e dashuris tende.
Asgje nuk mund ti ndihmoj vehtes,…
asgje nuk mund ti ndihmoj,….. dashuris tone te Perenduar…!!!

JETA IME

Jeta ime e zbeht,
e pa shijuar dhe e erret,
planet e fundosura thell ne det.
Une nje tjeter drejtim te jetes desha,
por me rreshqiti shpejt nga duart,
ndoshta se u pyeten te tjeret,
ndoshta se ashtu ishte e shkruar!!!
Jeta qdo dite vjen e me rendohet,
kam harruar te qeshe,
kam harruar te flas…
Kujtoj jeten time,
nje jete pa shpres!
Asgje nuk ngjan ne veht-vehten,
asgje e bukur….
Nuk kam kujt ti drejtohem…
Nuk kam kujt ti tregoj…
Ne kete bote une nuk takoj…!!!
 
Top
view post Posted on 22/3/2010, 13:31     +1   -1
Avatar

DURRSAK KAM LE DURRSAK DO TE VDES!https://www.dailymotion.com/alice-desi

Group:
Administrator
Posts:
6,279
Location:
DURRES

Status:
Offline


Ti, nuk je e bukur sa te tjeret sepse te tjeret nuk diten te shohin pertej...ne embelsine tende te pafund!!! TE DUA SHUME SHPIRT.

-Mos ndalo duke kerkuar ate qe do...mund te perfundosh duke dashur ate qe gjen.

-Nese per tan boten ti je nje person, dije se per nje person ti je bota!

-Me mire te humbesh jeten per urrejtje, se sa te largosh vdekjen ne pritje te dashurise tende!

-Nese do ta dije sa shumm te dua do te ulje syte qe te mos shihje sa me ben te vuaj.

-Shpirt, cdo minute me ty eshte jete e vertete, cdo minute pa ty eshte shprese per te jetuar.

-Nese do te me gjuash ne zemer..shikoje mire shenjestren, aty je ti!

-Leri buzet e mira te takojne te tuat, syte tane sapo u takuan.

-Do doja te isha nje pike loti qe te lindja ne syte e tu... te jetoja ne faqet e tua dhe te vdisja ne buzet e tua.

-Kur dikush te do mos shiko se sa, por shiko se si..

-DASHURIA LIND NGA URIA, RRITET NGA USHQIMI DHE VDES NGA NGOPJA.

-Shpesh deti flet me fjale te largeta, thote gjera qe askush si di, vetem kush di te degjoje mund te kuptoje, por ti degjo zemren time do te te thote: TE DUA ....TE DUA PERJETESISHT!

-Me dashuro, me nje dashuri te zjarrte si deshira per te jetuar e per te vdekur; me dashuro me nje dashuri te embel si lenda qe nderton endrrat: eshte gjithcka qe kerkoj ti!

-E shkruajta te dua ne rere, e fshine dallget, e shkruajta ne qiell, e fshine rete, e shkruajta ne zemer, do mbetet perjete.

-Te dua, pa ditur si, kur dhe nga! Te dua pa paragjykime dhe mendjemadhesi. Keshtu te dua, sepse nuk mundem te te dua ndryshe!

-Midis endrres dhe realitetit nuk ka asnje ndryshim, sepse ti di te besh realitet gjithcka qe kam enderruar.

-Me mire te humbesh jeten per urrejtje, se sa te largosh vdekjen ne pritje te dashurise tende!

-Nese cdo here qe mendoj per ty, do te binte nje yll, qielli do te vdiste nga vetmia.

-Te dua..nuk e di si, as prej sa, as prej nga...Te dua pa probleme dhe krenari; te dua ne nje menyre qe vetem une mund ta konceptoj.

-Largesia eshte armiku i vertete i te dashuruarve...por eshte dhe ajo qe me shume nga te gjithe na ben te ditur se sa duhemi...

-Pash ne qiell qe mungonte nje yll, u ktheva rastesisht mbrapa dhe te pash ty.

-Ndonjehere endrrat behen realitet, por me ty, realiteti u be nje enderr.

-Nese ti nuk do te kishe emer, do te te therrisja Dashuri, dhe nese dashuria nuk do te kishte emer do ta therrisja me emrin tend.

-Nese do te zbuloja rrugen per tek zemra jote, do te fshija cdo gjurme per te shmangur kedo qe mund te me ndiqte pas.

-Do te mesohem me mosqenien tende, do t'u them njerezve qe "ishte fati", do te dij te shtirem i lumtur....kushedi a do te jem ne gjendje t'i them zemres sime qe mbaroi!

-Kur me dhe dashurine zbulova jeten, kur te dhashe veten time zbulova lumturine.

-Ajo qe behet per hir te dashurise eshte pertej te mires dhe se keqes.


Nje person nuk eshte i rendesishem se sa hapesire ze ne zemren tende, por per boshllekun qe ze kur nuk eshte me


-Dashuria plotesohet kur dy shpirtra bashkohen ne nje frymemarrje te vetme.

-Nese dikush te sheh me lote ne sy, duaje sepse ka frike se mos te humbet.

-Kur te bije shi, dil nga shtepia...dhe leri pikat qe bien te te prekin...jane puthjet e dashurise qe prej shume kohesh kam dashur te t'i jap.

-Te pres jashte botes...aty ku realiteti behet magji...te pres aty ku urrejtja behet dashuri...ku lotet kthehen ne rreze dielli...te pres aty ku le krenarine pergjithmone...te pres aty ku zemra ime sdo te vuaj me!

-Nese eshte e bere me dashuri, asgje nuk eshte mekat.

-Dashuria e vertete eshte kur zemra dhe mendja jote thone te njejten gje.

-Pasuria nuk te jep dashuri, por dashuria na ben te pasur.

-Je fjala qe me vjen pas. Je zeri qe i jep force gjithe mendimeve te mia.

-Nese dashuria do te kishte ze, zemra ime do te kendonte perjete.

-Emocionet e dashurise jane ethe te shpirtit, kur te shoh vdes nga te ftohtet..brrr..uvaaa....

-Mora nje trendafil dhe per te mos e lenduar e vendosa ne zemren time.Tani ta dhuroj ty qe je dashuria ime e pafund.

-Me duart e mia do te desha te te qoja ne parajse, por kur te shoh, je ti qe me sjell parajsen ne mendje.

-Eshte e veshtire t'u thuash njerezve qe do "Te dua", kur e di qe keto fjale mund te te bejne ta humbesh pergjithmone.

-Ajo qe behet per dashurine eshte pertej te mires dhe te keqes.

-Do desha te shkrihesha ne trupin tend, si bore ne diell, per te reshkitur embelsisht pergjate shpatullave te tua dhe per t'u zhdukur vetem pasi te te kem peshperitur sa shume te dua.

-Syte e tu si te nje maceje jane per mua nje gervishtje ne zemer.

-MOMENTET E BUKURA NUK I NDJEN KUR I JETON, POR VETEM KUR I KUJTON ME NOSTALGJI....

-Kam besuar se kam dashur shume persona...por vetem tani qe te humba kuptova qe je njeriu qe vertet dua .....je ti..... Te dua!

-Nese do te me duhet te zgjidhja mes teje dhe jetes time do te te zgjidhja ty, sepse je ti jeta ime.

-Gjeja e fundit qe kujtoj eshte imazhi yt me ate te kapur prej dore qe dilnit nga jeta ime....pas kesaj...asgje...

-Mos e fshij embelsine tende, sepse te jesh e ndjeshme nuk do te thote te jesh e 'dobet' por te kesh nje zemer qe rreh me fort se te tjeret.

-Ti me the per te te harruar, por une kam qen aq i harrueshem sa qe kam harruar per te te harruar...

-Dashuria eshte si nje zjarr qe te djeg brenda. KUJDES!!! Mos e shuaj kurre!

-I tha dashuria miqesise: pse ekziston ti kur jam une? Miqesia u pergjigj: Per te mbushur me nje buzeqeshje atje ku ti le lot.

-Kur linde ti binte shi...nuk ishte uje, ishin engjejt qe qanin sepse kishin humbur yllin e tyre me te bukur.

-Nqs do te jesh i lumtur per nje cast, Rebelohu! Nqs do te jesh i lumtur per gjithe jeten, Fal!

-Largesi eshte per dashurine ashtu si era eshte per zjarrin. Shuan ate te voglin por ushqen ate te madhin.

-Nqs enderron vetem, eshte thjesht nje enderr, nqs enderron cift, eshte realitet qe fillon.

-Dashuria ime per ty do te mbaroje atehere kur nje piktor i verber do te arrije te pikturoje zhurmen e nje petali trendafili qe bie mbi toke ngadale.

-E dua dashurine, sepse eshte lumturi, ndonese te jep ndonjehere trishtim, por prape eshte e bukur, sepse eshte DASHURI.



Nje puthje krijon nje histori te bukur dashurie, por poezia e ben te pafund!

-Cfare eshte tjeter nje puthje: Vec nje apostrofe e kuqe mes fjaleve TE DUA!

-Te duash eshte te zgjedhesh, te puthesh eshte sigla e zgjedhjes!

-Puthje te njejta nuk ekzistojne, cdo puthje ka shijen e vet!

-Jane te embla fjalet e tua por jane me te embla puthjet qe i vodha buzeve te tua!

-E cfare eshte nje puthje? Nje sekret i thene ne goje, nje cast te pafund qe ka feshferimen e nje blete midis luleve.

-Eshte me e lehte te japesh nje puthje se sa ta harrosh ate.

-Puthjet nga puthjet shume ndryshojne,
por puthjet e tua te embla do te jene pergjithmon.

-Nje fjale na liron nga te gjitha peshat dhe dhimbjet e jetes, ajo fjale eshte DASHURI

-Ne fund te fundit nuk vlen te shpikesh "te pamunduren"...e lehte per t'u thene, e veshtire per t'u bere...kjo gje e komplikuar quhet DASHURI!
 
Top
387 replies since 21/1/2009, 18:40   535139 views
  Share