MUZIKE SHQIP ME TE BUKURA NE BOTE,WINDOWS SHQIP FILMA SHQIPTAR DHE PROGRAME FALAS 2023

LETRA DASHURIE ME TE BUKURA DHE TE REJA

« Older   Newer »
  Share  
leonn
view post Posted on 11/12/2009, 19:52     +1   -1




Sa veshtire eshte te shofesh se si lulzon natyra, si lindin dashuri te reja, perderisa dashurija jone eshte fikur, as lotet e derdhura e as fjalet e sinqerta plot ndjenja nuk sollen realizimin e dashrise sone.
Ne ty derdha peshen e dashurise,peshen e varferis se fatit e cila na ndau dhe shtoi mallin e syve qe te kerkojn cdoher te perlotur, por ti je e strehuar ne zemren time nga e cila nuk do te dalesh kurre.
Dashurija per ty shtrihet ne pafundesi. Ti ike, toka per ty u zhduk, mirpo edhe lumturija ime mbeti vetem hija e dashurise. C'te bej tash kur jam mesuar ne pranin tende, qe perher me behet sikur te mos jetoj fare Engjulli ime.
Te prita si lulet qe presin diellin pranveror, te prita dhe po pres me rjedhjen e kohes_ mbytese,ende notoj ne detin e dhimbjeve, por nuk e dij pse nuk fundosem dot.
Armen me te forte qe e kisha dikure "DASHURIN" e kam ende dhe do ta ruaj gjithmon, por te lutem mos e kerko kthimin tim. Engjull nuk kam fuqi qe ta hap rrugen e veshtire deri te pushkatimi im, ngase jam i malisur nga malli, pikellimi, vetmija, e vuajtjet qe do te varosin triumfin e dashurise tone qe tash eshte vetem fantazi, ender e re e kendshme po pa e shijuar.
 
Top
view post Posted on 11/12/2009, 20:10     +1   -1
Avatar

DURRSAK KAM LE DURRSAK DO TE VDES!https://www.dailymotion.com/alice-desi

Group:
Administrator
Posts:
6,279
Location:
DURRES

Status:
Offline


Veshtire qenka te maresh lapsin dhe te shkruash por ja qe nuk mund te rri. Te prita te vish me buzeqeshje por ti me erdhe me fjalen qe asnjehere nuk kisha dashur ta degjoja, jam mire ketu Dhembja per ty dita dites po me shtohet se bashku me lotet e mi. me ka marr malli per cdo gje: per zerin tend, buzeqeshjen tende, syt e tu ...
Largimi yt i hershem shkaktoi plag te medha ne zemren time, nuk ka ilac qe do te mi sheroje keto plage edhe pse disa thone koha sheron cdo plag un nuk besoj. plaga do me sherohet atehere kure te vij dhe une ne parajs Sa me teper kalon koha aq me teper ndjej mungesen tande. Me shpirt te venitur, me zemer te thyer dhe kthes te pakthyer, me lot ne sy deri sa te jetoj nuk do te harroj. Kush e di sa dite pa diell, pa lule, pa gezim do te kalojne, kurse ne zemren time vetem lot, vuajtje dhe mall per fjalet dhe buzeqeshjen tende te embel. Dhembja nuk ka fund kurse lotet nuk kan fuqi te shprehin pikellimin per ty. Gjithmon do te mbetesh ne zemren time edhe pse ike vetem duke me shterguar doren. Me shpirt te venitur, zemer te thyer, me shpres te pa shpres, si dje, si sot, si neser une i perlotur te pres te kthehesh, po jo do vi une ma shpejt te ty te ma kthesh besimin ne dashuri, te ma ktheshy lumturin dhe gjith ate qe pata kur ishim se bashku. Mungesa yte ne cdo vend po ndihet. Ditet pa ty vetem une e di se si i kaloj. Malli dhembja per ty kurre nuk do te shuhen. Do te dua edhe me shum se sa te kam dashur, edhe me shum se sa e dua veten,. Une do te jem ne shpirt vetem e ytja e ti vendos vet per lumturin qe mund ta kemi se bashku..atje ne parajse.me prit i dashur se kam edhe pak pune ta perkrah imaxhin tend dhe perseri do jemi se bashku dhe te lumtur.
 
Top
leonn
view post Posted on 11/12/2009, 20:11     +1   -1




Te kam mbyll ne Zemren time

........Askush nuk me ka faj pse une nuk kam fat,jeta eshte e till dhe fati e fatkeqesia rrine shume afer.U ndam ne kohen kur askush nuk e priste kete ndarje sepse donim qe te kemi vetem kujtime te embela per njeri-tjetrin e jo kurrsesi me urrejtje te kujtoheshim sepse rruget tona kishin nje stacion qe quhej NDARJE.Ne vendosem perpara ketij stacioni te zbresim,ah,pse more Zot na denove keshtu,thone se dashurin e vertet e takon njehere ne jete,mirpo ne u takuam ne vendin dhe ne kohen e pazakont.Kaluam vite te cilat ishin me te mirat ne jeten tone,ne zemren tende gjeja prehje e qetsim,gezim dhe hare,me Ty mesova dashurin dhe rrespektin,mesova se qka eshte jeta dhe si jetohet me dashuri....Ah,pse more Zot me denove keshtu qe tani tere jeten te vuaj sepse me iku nje pjese e Zemres time,me Ty iku edhe ardhmerija ime....tani jetoj por jetoj vetem me kujtimet e tua dhe kohen te cilen e patem se bashku te lumtur.
Ti mi dhč te gjitha dhe tani kur nuk te kam e dij edhe me shume vleren dhe dashurin tende sepse po me mungon per qdo minut.....dhe kur te kujtoj shoh vetem buzqeshjen Tende dhe fytyren tende te bukur e cila me rri prore ne zemer dhe para sysh.TE DUA,dhe vendin tend nuk ka kush ne Bote qe mundet me nxan sepse Ti ishe njehere ne Zemren time dhe aty te kam mbyll,kujtime dhe dashurin per Ty nuk mundet askush t`mi merr sepse ato me takoj vetem mua dhe Ty,.........
 
Top
view post Posted on 11/12/2009, 20:12     +1   -1
Avatar

DURRSAK KAM LE DURRSAK DO TE VDES!https://www.dailymotion.com/alice-desi

Group:
Administrator
Posts:
6,279
Location:
DURRES

Status:
Offline


“Kjo vetmi e gjate mori emrin tend
Ky trishtim pa fund mori emrin tim
Po me thuaj tani, ku je ti
Qe shum her i vizatove
Po kurre nuk i kuptove syte e mi
Eci vetem neper shi
Per te shplare kujtimin qe me le ti
Per te hequr nga mendja ato fjale aq te embla
Eci dhe koken nuk dua ta kthej
Per te pare se si gjithcka shembej
Nuk e kuptoj se si e humba zemren
dhe gjithckaje i vura tendin emer.”


“E di se nje cast me ke munguar
E kuptoj s’te kam me prane
E ndjej zemra jote eshte lenduar
Por e fsheh dhimbjen e saj
Me fal nese nuk te them te dua
Por te dua nuk mjafton
Ti se ke iden se cfar je per mua
Po ta krahasojme dashurine tone
Nuk do mend qe ti nuk fiton
Je ne shpirtin time cdo ore e cast
S’ka mendim qe s’te perket
I mbyll syte shikoj imazhin tend
Dhe kur i hap prap aty te gjej
Hyre ne zemren time kur ne te kishte vetem zbrazeti
Ti s’ke per ta kuptuar sa te dua un kurre
asnjeher nuk do te doje njeri... madje as mua ti.”
 
Top
leonn
view post Posted on 11/12/2009, 20:12     +1   -1




Per ty qe je arsyeja e jetes sime.

U bėnė ditė qė jam pa ty. Ditė qė mė ke larguar nga vetja jote.
Ndonjėherė, e lodhur nga kjo gjendje do tė doja tė kisha aftėsinė tėnde pėr t’i futur block delete ndjenjave tė mia, por s’mundem dhe s’dua.
Ditėt mė duken bosh pa ty… gjithcka mė duket e pakuptimtė.
Ti i njeh ndjenjat e mia… e di sa tė dua. Vetė mė ke thėnė mos tė tė doja si e marrė… po vallė a kontrollohen ndjenjat? Unė s’e di ku e gjejnė njerėzit forcėn qė s’lėkunden nga fjala “tė dua”. Nga cili burim pinė qė asgjė s’ia prek zemrėn?
Tė tjerėt mė quajnė tė marrė pse tė dua kaq shumė dhe pse vuaj pėr kėtė ndarje… por kush ka dashuruar ndonjėherė nė jetė e di shumė mirė se zemra nuk komandohet, ndjenjat nuk shuhen vetėm me njė fjalė, dashuria s’harrohet vetėm nė njė natė… as shekujt s’e kanė forcėn ta mposhtin dashurinė e vėrtetė.
Ndoshta s’po tregohem e drejtė me veten time qė vazhdoj tė tė mendoj, qė vazhdoj tė ėndėrroj sėrisht pėr ty… je dhurata mė e bukur qė Zoti vuri nė rrugėn e jetės sime dhe si njė fėmijė i lumtur dua ta mbaj thellė nė gji kujtimin tėnd, sepse mė pėrket vetėm mua… mė lumturon vetėm mua dhe do ta ruaj si gjėnė mė tė shtrenjtė.
Nėse ti ke vendosur tė mė largosh nga jeta jote, po tė lė tė lirė… shko jeta ime, jeto… ji i lumtur dhe pėr mua. Tė jesh i sigurtė se gjithmonė do jetė dikush qė do tė tė dojė nė cdo cast, nė cdo sekondė. Si njė engjėll do tė tė shoqėroj me lutjet e mia dhe tė betohėm pėr Krisht e Shėn Mėri se cdo ditė do ia ofroj Zotit lumturinė time nė kėmbim tė lumturisė tėnde.
Tė uroj tė jesh gjithmonė i lumtur nė jetė… kėtė ma ke borxh… Ji i lumtur pėr tė dy dhe mos e harro qė tė dua.
 
Top
view post Posted on 11/12/2009, 20:12     +1   -1
Avatar

DURRSAK KAM LE DURRSAK DO TE VDES!https://www.dailymotion.com/alice-desi

Group:
Administrator
Posts:
6,279
Location:
DURRES

Status:
Offline


Kam kaq kohe qe sjam ndeshur rrugeve me veshtrimin tend, qe ste peshperis me buzeve emrin,qe si bertas yjeve dhe si betohem zotit dhe vehtes qe te dua.Kam kaq kohe, dhe per nje cast me mori malli .Me ka mar malli per qendrimi tend here-here si indiferent dhe here-here si miq te vjeter . Me ka marre malli se si ecen ,se si flet , se si gjykon te tjeret me ane te veshtrimit tend , se si ben cdo gje te bukur ne cdo veprim tendin ,se si ingranon cdo arterie te zemres time ne momentin qe ti je pran meje . Tashme me je bere si mirazh,cdo mashkull merr pamjen tende , dhe une si e marre e ndjek nga pas ,por kur i afrohem ,nuk ndjej aromen e lekures tende dhe atehere e zhgenjyer kthehem pas .Dhe deluzionin neper dhemb filloj e mallkoj diten kur te pash per here te pare .Por kur te pash per here te pare heshta ,heshta si i marre , pa e ditur se heshtja per dashurin eshte varr.Dhe veshtrimi im prehej vtem tek ti , dhe ti thoje - Ja e marra ka rene ne dashuri -.Dhe ja e marra qe te do vetem ty , qe enderron veten ty ,qe do te jepte gjithcka vetem per te te patur , per te ndier afshin e puthjes tende ,ngrohtesin e lekures tende ,aromen e shpirtit tend.Dhe ja i marri qe thote Ti dhe Perendia jan ne kete bote ,asgje segziston gjith te tjerat jan hic jan kot .Ja e marra qe belbezon emrin tend cdo zgjim ne mengjes , e pastaj thot se vetem per ty do te vdes .E ne dreke ngren dolli per emrin tend , e sresht duke te thene te dua ne cdo vend .E cdo mbremje me yjet flet , dhe kush guxon te te shaj e fton ne duel pastaj mizorisht e vret .Pastaj nata vetem ty te eshte rezervuar , endrat jan bere per te dashuruar.E keshtu ēdo dite e ēdo nate rrjedh jeta e ketij te marri , te marri per dashuri i cili dje ,sot dhe neser ka dashur vetem nje djale, e ai je ti.TE DUA .......ME FAL SE TE KAM DASHUR
 
Top
leonn
view post Posted on 11/12/2009, 20:13     +1   -1




TY ENGJELLI IM....
E thelluar nė heshtjen misterioze rri pranė dritares dhe shikojė natyrėn.Asgjė nuk mė tėrheq as pamja e bukur e natyrės e asgjė tjetėr....
Lumturia,kėnaqėsia,gėzimi im janė shuar.
Ti tani je larg meje,shkove nė njė botė tė pa kthim,nė botėn e amshimit ENGJULLI IM....
Qė dita kur ike ti,nuk mė janė terur lotėt.Mė thanė se njė ditė do tė mė kaloj e tėrė kjo dhe do tė kem vetėm nė kujtime dhe nė ėndėrra,por joo unė edhe sot mbas 5muaj nuk po mundem ta bind vetėn se ti mė "ENGJELLI IM" nuk bėn pjesė nė mesin e tė gjallėve,por as i vdekur jooo sepse nga zemra ime dhe nga mendja ime nuk do tė shlyej pėr jetė e mot....
Kaluan ditė,javė,javėt u bėhen muaj e muajt do tė bėhen vite dhe unė ende do tė qaj pėr ty "ENGJELLI IM"....
Shumė plane pėr tė ardhmen ishin tė lidhura me ty.Ato u shuan por dashuria dhe kujtimi i qdo gjėje sa ishim bashkė do tė jenė tė pėrjetshme.....
Goditės qe lajmi i zi,qė mė erdhi.Humba dashurinė time te vetme.S'kam fjalė ta pėrshkruaj dhimbjen pėr humbjen tėnde....!
Ajo ėshtė thellė,shumė thellė nė zemrėn time....
Ti jeton nė zemrėn time dhe do tė mė mungosh shumė derisa njė ditė tė takohemi sėrish "ENGJELLI IM".....
 
Top
view post Posted on 11/12/2009, 20:13     +1   -1
Avatar

DURRSAK KAM LE DURRSAK DO TE VDES!https://www.dailymotion.com/alice-desi

Group:
Administrator
Posts:
6,279
Location:
DURRES

Status:
Offline


Zemra jote tullė,
Zemra ime llaē,
Dashuria jonė do ngrejė
Njė pesėkatėsh.
 
Top
leonn
view post Posted on 11/12/2009, 20:14     +1   -1




Mall!

thellohem ne syte e tu
dhe ne pasqyrimin e tyre
shoh pikellimin tim
shkaterron shpirtin
pak nga pak ndjenja e mallit
dhe endrrat nisen perseri ne fluturim

sikur te kisha dhe une krahe
dhe me ndihmen e tyre te arrija tek ty
cfare nuk te thashe atehere
do te ta thoja tani ne sy

i lutem tani postierve te qiellit
te te sjellin puthjet e mia
por pergjigja e tyre eshte
"nuk transportohet aq lehte dashuria"
 
Top
view post Posted on 11/12/2009, 20:16     +1   -1
Avatar

DURRSAK KAM LE DURRSAK DO TE VDES!https://www.dailymotion.com/alice-desi

Group:
Administrator
Posts:
6,279
Location:
DURRES

Status:
Offline


ezuesi jeton!
Ai u mundua dhe e prejetoi vdekjen ne kryq,
por ai u ngjall dhe jeton,eshte ne mesin tone:
me ty ,me mua, me ne te gjithe.
Jezuesi tha:
" Une jam Ringjallja dhe Jeta:
Kush beson ne mua,edhe nese vdes,do tė jetoj.
Edhe kush jeton edhe beson nė mua ,
nuk do te vdesüe kurrė"

Ti je gjaku qe gurgullon,
neper vena qarkullon,
drejt ne zemer me ke hi,
as ni njeri n'ket bot smundet mem largu nga ty.
 
Top
leonn
view post Posted on 11/12/2009, 20:16     +1   -1




Kerkova fytyren tende ne erresir , por gjithsesi largoheshe ne shpirt , per nje cast mendova se vetem efekti i asaj nate mund te turbullonte mendjen time te dehur , dhe vetem per ate cast mendova se ti mund te largoheshe na un , dhe ne ate cast qe un me ty u hidherova i dhash fund kesaj jete dhe me tutje s'shikova .
Por ce do!!! drita e diellit e thyer ne xhamin e dritares time, me kujtoj qe kisha ndhe nje dit, per te rifituar zemren time ...
 
Top
view post Posted on 11/12/2009, 20:17     +1   -1
Avatar

DURRSAK KAM LE DURRSAK DO TE VDES!https://www.dailymotion.com/alice-desi

Group:
Administrator
Posts:
6,279
Location:
DURRES

Status:
Offline


Nga thellesia e zemres sime te lumtur,nje rryme e forte dashurie vershon drejt thesarit me te shtrenjte te jetes time.
Ti nuk i sheh dot keto vale megjithese jane nisur drejt teje e shtrenjta ime,por ne keto rreshta ju do t'i ndjeni,rrahjet e zemres time.
 
Top
leonn
view post Posted on 11/12/2009, 20:17     +1   -1




Vetėm ty tė dua,me dashuri dhe sinqeritet sonte do tė shkruaj kėtė letėr pėr ty,ty qė zemrėn ma rėmbeve,ty qė ma ndryshove jetėn time,ty qė tė dua dhe do tė duapėr tėr jetėn.
Ndoshta me kėto fjalė nuk dot mjafton qė tė tregoj se tė dua,edhe psepėr ty po vuajaq shum, sa qė edhe letra ėshtė duke ikur nga lotėt e mi,dhe shpresoj qė njė dit tė vish dhe tmi fshish ti kta lot qė rjedhin vetėm e vetėm pėr ty.Edhe sa duhet tė pres qė ti tma falėsh dashurin tėnde,pa tė cilėn nuk mund tė jetoj, edhe sa duhet tė pres qė ti tmė thuash tė dua,jeta ėshtė e vėshtir,por edhe e bukur,por sikur tė jesh ti pran meje,ajo do tė ishte si njėpallat dashurie,nė tė cilin dot jetonim vetėm ne tė dy,si dy lule tė posaqelura,si dy zogj duke fluturuar,si dy dashnor t'vėrtet,un jetoj vetėm pėr ty,dhe nuk dua qė t'shoh me tjetrin.
Zemėr vetėm ty tė dua, po ti a mė don.
 
Top
view post Posted on 11/12/2009, 20:17     +1   -1
Avatar

DURRSAK KAM LE DURRSAK DO TE VDES!https://www.dailymotion.com/alice-desi

Group:
Administrator
Posts:
6,279
Location:
DURRES

Status:
Offline


Per te gjithe gezimin qe solle ne zemren time, per cdo enderr qe bere realitet. Ishe forca ime kur nuk kisha fuqi, ishe zeri im kur nuk mund te flisja, ishe syte e mi kur nuk munda te shoh. Me dhe krahe dhe me bere te fluturoja, me preke duart dhe une munda te prek qiellin, drita ne erresire qe ndricoje dashurine ne jeten time. Ishe frymezimi im, mes genjeshtrash ti ishe e verteta, bota ime eshte nje vend me i mire tani, fale teje..
 
Top
leonn
view post Posted on 11/12/2009, 20:18     +1   -1




Bera keq qe te lash te me ikje, tani zemra ime po vuan. E vura re shume vone qe te desha kaq shume. Qe kur nuk jemi me bashke e kuptova qe jeta pa ty eshte e pamundur. Mendoj gjithmone per ty. Ne cdo moment te dites je ne zemren time. Kujtoj momentet e bukura qe kemi kaluar bashke, por kam frike se nuk do te kthehen me kurre. Me mungon. Une di vetem nje gje qe zbulova ngadale ngadale duke te njohur dhe desha ta thoja me te madhe, ta degjonin te gjithe, te duaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!
Te lutem shko pa lot ne sy, te lutem shko se sjam per ty, te lutem shko koken mos e kthe, mos me shiko mč se ti vet me le, dashuria jone u shua si dielli ne perendim, te lutem shko se me ska kthim
 
Top
387 replies since 21/1/2009, 18:40   535053 views
  Share