MUZIKE SHQIP ME TE BUKURA NE BOTE,WINDOWS SHQIP FILMA SHQIPTAR DHE PROGRAME FALAS 2023

LETRA DASHURIE ME TE BUKURA DHE TE REJA

« Older   Newer »
  Share  
leonn
view post Posted on 11/12/2009, 20:11 by: leonn     +1   -1




Te kam mbyll ne Zemren time

........Askush nuk me ka faj pse une nuk kam fat,jeta eshte e till dhe fati e fatkeqesia rrine shume afer.U ndam ne kohen kur askush nuk e priste kete ndarje sepse donim qe te kemi vetem kujtime te embela per njeri-tjetrin e jo kurrsesi me urrejtje te kujtoheshim sepse rruget tona kishin nje stacion qe quhej NDARJE.Ne vendosem perpara ketij stacioni te zbresim,ah,pse more Zot na denove keshtu,thone se dashurin e vertet e takon njehere ne jete,mirpo ne u takuam ne vendin dhe ne kohen e pazakont.Kaluam vite te cilat ishin me te mirat ne jeten tone,ne zemren tende gjeja prehje e qetsim,gezim dhe hare,me Ty mesova dashurin dhe rrespektin,mesova se qka eshte jeta dhe si jetohet me dashuri....Ah,pse more Zot me denove keshtu qe tani tere jeten te vuaj sepse me iku nje pjese e Zemres time,me Ty iku edhe ardhmerija ime....tani jetoj por jetoj vetem me kujtimet e tua dhe kohen te cilen e patem se bashku te lumtur.
Ti mi dhè te gjitha dhe tani kur nuk te kam e dij edhe me shume vleren dhe dashurin tende sepse po me mungon per qdo minut.....dhe kur te kujtoj shoh vetem buzqeshjen Tende dhe fytyren tende te bukur e cila me rri prore ne zemer dhe para sysh.TE DUA,dhe vendin tend nuk ka kush ne Bote qe mundet me nxan sepse Ti ishe njehere ne Zemren time dhe aty te kam mbyll,kujtime dhe dashurin per Ty nuk mundet askush t`mi merr sepse ato me takoj vetem mua dhe Ty,.........
 
Top
387 replies since 21/1/2009, 18:40   535267 views
  Share