MUZIKE SHQIP ME TE BUKURA NE BOTE,WINDOWS SHQIP FILMA SHQIPTAR DHE PROGRAME FALAS

Reply

Shkruani poezi-vetem per dashuri

« Older   Newer »
view post Posted on 5/10/2011, 22:20           Quote
Avatar

DURRSAK KAM LE DURRSAK DO TE VDES!
******

Group:
Administrator
Posts:
5,954
Location:
DURRES

Status:


Sikur nje pik shi te perfaqesonte dashurin time ndaj teje..
dhe sikur ti te me pyesje se sa shum te dua?!
Me beso se vetem shi do te binte.

Prit prit, mos bjer ne gjum,
Se dua te them te dua shum,
Naten e mir e gjum te embel,
Me jep nje puthje e me shih ne enderr.

Perse sonte edhe yjet nuk shkelqejn?
A thua edhe ato mungesen tende e ndjejn.
Te lutem mendo pak ne mua, dhe ne zemren
tende ruaje nje vend per mua. TE DUA
 
PM Web  Top
suela
view post Posted on 5/10/2011, 22:20           Quote
Te urrej apo te dua?

Kuptoj qe te dua
edhe kur te urrej
- kur nuk je me mua.

Kur nuk je me mua
ti je gjithandej,
prandaj me shume te dua,
prandaj me shume te ndjej.

e kur je gjithandej
ti je dhe me mua,
ja perse te dua,
ja perse te urrej.

e kur me shume te ndjej,
ti je larg nga une,
zotohem te te urrej
por te dua shume.

Urrej kur te dua,
- kur je larg nga une.

fare po ngjet me mua
asgje spo kuptoj
Te urrej apo te dua?
 
Top
view post Posted on 5/10/2011, 22:20           Quote
Avatar

DURRSAK KAM LE DURRSAK DO TE VDES!
******

Group:
Administrator
Posts:
5,954
Location:
DURRES

Status:


DERI KUR.....!!!!

6Muaj q vdekja t ndau nga un....Ty dashuria ime...
Jetoj n nj pjes t bots s errt,ku drita dhe rrezet e diellit nuk m ngrohin fare....
Jam ulur dhe mendoj pr ty...pr lumturin dhe vuajtjen q e ndanim s bashku.
Ah,sa t lumtur q ishim dikur.
Dashuri e mallkuar qofsh, pse m bre t dashuroj me gjith shpirt!
Nga dashuria q kisha pr ty,symbyllur shkova pas ndjenjave t mia q m drguan tek ti.
Dhe kur mendova se nuk do t humb kurr jeta t ndau nga un...
A harrohet dashuria e zjarrt q kishim?
Gjdo nat n ndrra m vjen dhe posa hapi syt fluturimthi m largohesh duke m ln me lot n sy...
Deri kur.....kshtu?
Do t vuaj e qaj nga dhimbja q kam se nj pjes t zemrs time e humba bashk me ty...
Zemra m sht plagosur rnd.Tani shrim pr kto plag m duken vetm lott, dhe kujtimet e dashuris son q kishim dikur.
Do t vuaj gjithmon pr ty....
Do t iki nga t gjith diku larg....
Do ta thrra emrin tnd dhe do t qaj e lir duke mallkuar vdekjen q t ndau nga un....
M mungon,sepse t desha shum....!!!!
 
PM Web  Top
suela
view post Posted on 5/10/2011, 22:21           Quote
Mos e zemero buzen
Q vec ty te qeshi
Mos e mundo zemren
Q vec ty te deshi
Mos e mbush me lot
Syrin tim te zi
Mos e braktis ti mos
Kt DASHURI

Ktu jam
Dhe po pres
O shpirt I vuajtur
Te me flasesh
E vetm te mos me lesh
sepse nj te kam
E si ti askush nuk sht
E si ti askush sme don

Ku je e ku te kam
Kur te duhem ku jam?
TI je ne shpirtin tim
Ne zemren time
Aty ku askush gjer sot ska mund te hyj
 
PM  Top
view post Posted on 5/10/2011, 22:29           Quote
Avatar

DURRSAK KAM LE DURRSAK DO TE VDES!
******

Group:
Administrator
Posts:
5,954
Location:
DURRES

Status:


TE DUA!!!!

Te dua shume,edhe pse nuk kam asnje shpres tek ti,pavarsishte se jetes kurre nuk i dihet....
Njeriu,kur dashuron e krijon nje bindje ne vetvete se do te jete tere jeten bashke me personin me te cilin takohet.
E une te dashuroj shume,edhe pse e di shume mire qe ne kurre s'do te jemi bashke,se s'do te jesh kurre i imi...jo pse nuk mundemi po pse ti nuk don qe ne te dy te jemi bashke deri ne momentin e fundit.Shume here e pyes veten:SI FILLOI E GJITHE KJO?!

Me mall e kujtoj momentin kur u takuam,prej momentit te pare qe te njoha e ndjeja nje lloj simpatie ndaj teje,por kurre s'kisha menduar se do te ishim diq me teper se shoke,e as qe prisja diqka nga ti sepse me dukeshe i paarritshem!!!!
Fillove te hyje ne enderrat e mia,ne zemren time,ne boten time.U bere pjese e jetes sime,fillova te te dashuroj me forcen time shpirterore.Kur s'kam menduar se mund ta dashuroja nje mashkull siq te dua ty...Te shikoj dhe me dukesh gjenial.Thone se ska asgje te persosur ne kete bote,por une nuk mund te shoh ndonje mangesi tek ti,prandaj thone se ti je i persosur apo ndoshta dashuria me ben te te shohe ndonje mangesi tek ti.
Secili djal qe me afrohet ose me thote ndonje fjale me ben te te dua edhe me shume,sepse tek asnjeri nga ta nuk e shoh ate qe shof tek ti.


A thua qfare mendon ti per mua?!
Ah,sikur vetem nje qast te hyja ne zemren tende dhe te kuptoja se qfare ndien zemra jote per mua...
E ne kete erresire qe ka mbuluar qytetin sikur me flet diqka dhe me thote se ti ndien diqka te mire,se ajo qka ndien per mua nuk eshte dhembje ose meshire,por jam e sigurt se ti sadopak me do,sepse ndoshta ti s'di te genjeshe...
Nuk e din se sa eshte e vlefshme nje"TE DUA"nga ti?!Une dua vetem te jem me ty,sa me gjat qe te jete e mundur edhe pse e di qe kjo eshte e paaritshme.
Jo,jo se kam harruar:e di se heret a vone une duhet ta vazhdoj jeten time pa ty!Por mendon se nuk me vret fakti se ti i takon"ASAJ"?Por,dashuria ime e madhe mundi qdo gje,mandje edhe kete dhembje qe kam ne zemer!
Qdokush do te me gjykonte pse une ushqej nje dashuri te tille,pse une dashuroj njeriun e"HUAJ"...Edhe une thelle ne zemer e ndjej se s'duhet te jemi bashke,por une skam faj se te dashuroj kaq qmendurisht,e s'ke faj as ti qe me terheq me qdo pjese te trupit tend!Faje kane ndjenjat e mia qe te perkasin vetem ty dhe askujt tjeter...
Gati gjdo nate rri keshtu si sonte:mendoj dhe shkruaj per ty,ngase ty s'te kam afer te ta shpreh ate qe ndiej per ty sa here kam nevoje.
Se di...shume gjera nuk i kam te qarta ne jeten time,por nje gje e kam shume te qarte dhe shihet aq paster,e kam shume te qarte se ajo qka ndiej per ty quhet DASHURI...
Lidhje e perkohshme por dashuri e perjetshme

nga larg me shikon e embel buzeqesh
mu afro te lutem,dua pran meje t jesh
ti puth nje here ato buzet e tua
nga ato buze t^degjoj fjalen Te dua
te te puth ne sy e te te puth ne ball
te persheperis ne vesh malli sa m ka marr
e pastaj edhe ne vdeksha nuk do t ket rendesi
se do vdes e lumtur kur pran te kem ty

Vetn time gjeta
N syt e tu
i Pash syt e mi

Asgje me shum
Skam krku nga jeta
Vetm t m dij
Nje njeri si ti

N fetyren tnde
Pash bukurin e qiellit
N lekuren tnde
Ndjeva ngrohtsin e diellit

Ne buzt e tua
i Shijova bots nektarin
N duart e tua
Pash forcn q ulte dhe malin

u Habita aq shum
Sa e fuqishme qenka dashurija
Sa shum po t mungoka
Sa po t vritka vetmija

---------------------------------------------

Pse Gjithmon Me Ndjek Pas
pse gjithmon me ndjek nga pas
ku te shkoj dikund ku ti nuk je me ku te fshihem e ti harroj kto kujtime sa keq tash po pendohem o zot sa von u be per mua.
pse edhe mua nuk me jepet nje shanc pse nga te gjith degjoj se si mi leshojn fjalet si vetetima ahhh sa shum em vrasin.
ah sa shum do ta doja vdekjen por ajo nuk vjen.
sot nje lutje zotit ja thash qe te me marr se nuk dua te jetoj valla sdo t ma plotsosh as kete pse nuk ma plotson nuk po kerkoj shum dua te vdes.
si vall nuk e shef se sa shum po me pengon kjo jet gjithmon deshtoj.
pra kot therras e therras kot bertas kot hijen time e mallkoj kot plaget dot si sheroj.
me mbeten kujtime te renda te cilat si marr dot me vete ngado qe shkoj me vret fakti se duhet ti pranoj ato por jo jo dhe jo sepse e di qe kur te vdes do te qetsohem perfundimisht ati i thon amshim dhe e di qe zoti e ka nje vend per mua ati i thon vend i te lenduarve nga jeta dhe dashuria aj vend me takon mua dhe shum njerzve tjer te cilet mendojn njejt si un pra le te prehen ne qetsi njerzit te cilet jan ne vendin te cilin zoti e beri per njerzit qe vdiqen nga dashuria.

----------------------------------------------------------------------------------

e di qe te kisha shoqe me te mire,
e di qe me kishe shok me te mire,
por keshtu e beri perendia,
ne mes nesh lindi dashuria,

ndoshta nuk me don,
ndoshta te nervozoj,
por te them te drejten,
shum te dashuroj,

me fal perendi,
un shum gabova,
shoqen me te ngusht,
un e dashurova.

-----------------------------------------------------

Pse ike e me le me lot ne sy te vetmua ku sdi kat tja mbaj
ku I vetimi shok eshe loti jam ber si e humbur
jam mbushur me mekate as errsira nuk me pranon
sepse jam vet hija vdekjes e kjo fal teje nuk
mund te vazhdoj me jeten sepse jeta ime ka mbaruar
bashk me dashurin ton po por jo edhe me ty sepse
ti je me nje tjetr e un ne errsir duke u lutur
por mekatet tua e nje pytje ja parashtroj vetes
pse me le pse me tradhtove pse qa kishte ajo me
shum se un do te doja te dija a te duket njejt
kur at perqafon kur je me te mua loqk a me kujton
apo plosisht me harron a I tha princesh
si mu qe me ke then e keto mendime nuk me len
te qet nuk me len te jetoj. ndarja jon
me ka prekur ne shpirt por si te them shpirt
ku as shpirt nuk kam kam ndryshur nga ndarja jon
tash asgje me nuk me knaq jam e mbylllur
ne mes te kater murve e mallkoj ty e as veten
ti je mashkulli me I pa vler ne bot je vet vdekja
ajo femen qe lidhet me ty at dit per te sdo ket me jet
por perseri nuk te fajsoj e fajsoj veten se isha me ty
sepse te desha me shpirt te gjith me thonin
largohu prej ti por marzisht isha dashuruar ne ty
per ty lash edhe familje time e tash qka kam jetoj
ne nje banes e vetme pa prind pa moter e vellla e mbushurme mekate
E as varri me nuk me pranon sepse jam
nje mekatare e nje femer mallkuar
sepse te gjitha femrat jan te mallkuaura

--------------------------------------------------------------------

PSE


Sa her n ket jet ti m lendove
Sa her n ket jet ti zemrn ma ke thy
Sdi qfar t bra q ti kshtu veprove.

Apo thjesht qe un pafundesisht te kam dashur ty
Sa her ne kete jet me bere te qaj
Sa her ne kete jet me genjeve mua
Sdi qfar te bera qe me ben me vaj .

Apo thjesht qe ende kaq shum te dua
Sa her ne ket jet ti mua shpresat mi ke marr
Sa her ne ket jete ti mua me ke mbyt
Sdi qfar te bera qe don te me qosh ne varr
Apo thjesht qe nga malli per ty mua me verbuan syt

---------------------------------------------------------------

Shprehem

Shume gjera ty dua te ti them
Shume ndjenja e endrra me ty dua ti ndaj
se te kam pritur e jam merzitur nete me radhe
lotet ska pas kush te mi thaj.

Shume gjera dua te them
shume ndjenja me ty dua ti ndaj
mos me qorto me o shpirt
se me sdua te qaj.

E ndjej se te dua
e ndjej se shpirt te kam
te lutem mos me thuaj
se besim te flas tek ty nuk kam

Me kupto te lutem kur merzitem
e xheloze e cmendur behem
mos me ve faj, mire nuk ndihem
se pa sinqeritet terbohem.

------------------------------------------------

Pse nuk pergjigjesh???

Perse nuk shkruan,pergjigje nuk kthen,
per ke thua vuan,apo s me mban ne mend?
Perse lapsi yt heshti,zeri yt u shua?
Perse telefoni s deshi,te flas pakez me mua?
Kurse une te prita...prisja pergjigjen tende.
Pakez dhe u rrita,flas me me vemendje.
Perse nuk pranove,injorante u bere.
DASHURI..per mua s tregove
Perse me pare sbezere?

----------------------------------------------------------------

Ah moj bukuroshe,
zemren time e theve,
ne 4 qoshe.

-------------------------------------

E ndersa une vuaja nga kujtimet e mia,
fjala lamtumire zemren ma therrmoi!
Si nje qiri i sosur u shua dashuria,
me shpirte mallkova jeten qe kete fat me dhuroi!

Prej syve te pafjetur loti me pikoi,
enderrrat u shnderruan moren teme trishtimesh!
Dashuria vdiq e cdo gje ndryshoi,
ndersa shpirti u kthye ne fole pikellimesh!

Nen qiellin e erret yjet me s\'shkelqejne,
vargjet e loteve neper faqe me pershkojne!
Nen puthjen e fundit lamtumiren shkembejme,
por zemrat njera tjetren kurre s\'do ta harrojne!!!...

----------------------------------------------------------------

N emr t jets
Jeto pr mua!
N emr t dhimbjes
Vuaj pr mua!
N emr t dashuris
M thuaj T DUA!
E kur t vdes un
Ti t jesh me mua!


-----------------------------


Dua te te prek zemer
gjoksin te te ledhatoj
te nxij me puthje trupin tend
te te thith te te kafshoj...
te ndiej duart ne trupin tend
dhe zemra ritmin te ndryshoj
dhe ndienja e embel dashuri
mes klithmash nate te vazhdoj...
terbuar krejt nga cmenduria
embel e nxij trupin tend
e ka fajin dashuria
cdo nate do te le pa mend


-----------------------------------------


Nese une e pra do te vdes
i fundit ti me puth ne ball se me ke dashur me gjith shpirt
per aq koh sa une isha gjalle
E po te le si amanet varrin e ftoht ku vet do hyj
mos ma mbuloni me mermer
dua ti dal barit permbi
E kur te ket ardhur maji
tek varri eja me tako
fijet e barit mbi koken time
me mall si floket e mia mi ledhato
nga zemra ime e tretur
do te mbij nje lulekuqe
ndersa une nuk mund te ngrihem
ti mere puthe - puthe
ne cast ato do te mblidhen
petalet e kuqe nga malli
dhe do te puthin buzet e tua
ashtu si te puthja une persegjall


-----------------------------------------------


M fal q t dua kaq shum,
M fal q n zemr t lndoj,
M fal por sht tepr von,
Nuk mundn ty un t harroj,

-------------------------------------

Nj lule u el n zemrn time,
Nj trup u shtri mbi mua,
Nj dor m perkdhel embl,
Nj z m thot t DUA.

-------------------------------------

Mos i besoni djemve
qe te thirr oj zemer
por besoj ati
qe te thirr ne emer
Si nuk kam krah t fluturoj nj puthje ty ta dhuroj,
nj puthje me ta dhuru, dhe me t thn se sa t du.
Dy lule vyshken dy lule thahen
por une e ti kurr nuk do te ndahem.
Si nata kur nuk ka drit
si deti kur nuk ka uj,
si TROPOJA pa bukuri
ashtu ndihem une pa ty
Si shqiptaret pa liri
ashtu ndihem kur ti nuk me fal dashuri.
Thuaj se djelli eshte zjare
Thuaj se jeta eshte vare
Thuaj se hena u shua
por mos me thuaj s\'te dua
Nga maja e malit
nga dega e pemes
t coj prshndetje
nga mesi i zemrs !
Edhe pse je larg
asgj nuk m pengon
se kjo zemra ime
vetm ty t don !
Hape zemrn dhe vajto
hape dritarn dhe shiko
hape letrn dhe lexo
t kam n zemr
mos haroooo!!!
dashuria lind ne heshtje
dhe vdes me zjarr
mirupafshim e dashur
takohemi ne varr


--------------------------------------------


M fal q t shkruaj
M fal q pr ty vuaj
M fal q jam dashuru
M fal q smuna pa ty me jetu
M fal q t thras
M fal q vetm pr ty flas
M fal q kom gabu
M fal q pr kt skom mendu...
M fal q t kujtoj
M fal se nuk mund t harroj
M fal q t flas
M fal q t shkoj mbas..
M fal q t shikoj,
M fal q pr ty jetoj...
M fal q kam mbet i harrum
M fal q emrin tnd e prmendi n gjum
M fal q kam qen i marr,
M fal se nuk dita se kshtu ka me dal
M fal edhe nje her q kom gabu
M fal q jom pendu..
Por m s shumti m fal q T DU!!!


-----------------------------------------------------


Kur une te vdes,
Dhe ti te qash me lote ne nxehte
Mbi trupin tim te ftohur,
Shpirti im lart do ngrihet,
Dhe do ti fshije syte e tu te lodhur...

Por ti s`do me ndiesh,
Dhe do vazhdosh te qash i heshtur
Thua se lotet do te me ngjallnin,
E kur trupi im varrin te kete prekur,
Do kerkosh nje fjale te ta shuaj mallin...

Do zgjohesh aty nga mesnata,
Do qash mbi jastekun tim te zbrazet
Kurse une do te te ledhatoj floket,
Bashke do presim agimin qe zbardhet,
Rrezen e diellit qe hyn nga dritarja e vogel...

Dhe do vish te koka e varrit tim,
Nje shishe uje do derdhesh
Mbi balten qe me mban mbuluar,
E pastaj do flasesh dhe ne fund do heshtesh,
Athere kur gjithe fjalet te te kene mbaruar...

Dhe lotet do derdhen,
Mbi faqet e tua
Mbi doren tende te plakur,
Dhe vetem ne ate cast do kem kuptuar,
Se ne zemren tende nje plage kam hapur...

Dhe do vij si zog,
Te qendroj ne nje peme aty afer
Apo nje lule ne kopshtin para deres,
Nje dicka qe ti kerkeon ne raftet,
Nje leter dashurie qe perpleset ne xham prej eres.

E ti do ti lutesh Zotit per mua,
Do hapesh duart e tua
Dhe syte ne dhe do ngulen,
E pastaj nuk do qash me per mua,
Te koka e varrit te me lesh nje lule...

Dhe do ikesh pastaj,
Ashtu e merzitur e plakur
Nga hallet qe ngre, nga dhimbja e peshes,
Endrren tende per mua do mbash hapur,
Dhe vec ne enderr e lumtur do qeshesh.
Dhe do rrime bashke gjer ne agun e zbardhur

-----------------------------------------------


Dua te behem filgjan
se vi ne duar tua
sa her qe te pish caffe
te puthesh me mua.

-------------------------------------------------


Sa bukur eshte sonte qe po bie shi
sa bukur eshte sonte se
po qaj per dashuri e aj mos ta di
sa kisha deshir zanin me ta ni
po nuk kam kredi.
 
PM Web  Top
view post Posted on 5/10/2011, 22:45           Quote
Avatar

DURRSAK KAM LE DURRSAK DO TE VDES!
******

Group:
Administrator
Posts:
5,954
Location:
DURRES

Status:


Dashuria ime e zez
sht nj histori dashurie
Dgjoni ju lexoni q ta kuptoni
N ket bot sa t pa shpirt njerz ka
Dijeni Ju o njerz mos u i besoni si un
Sepse perfundoni net t ter pa gjum

Ja Meri
Meri t gjitha nga un
Meri dhe letrat mi ke drguar
Meri dhuratat mi ke dhuruar
Ti vetm vuajtje m dhurove
Meri t gjitha ndjenjat e mija
Dhe ato t tregojn
Sa net kam kaluar
Pa gjum me lot n sy

T tregojn dhe t msojn
Zemra paster si dashuron
Vetvetn sa e mundon t tregon
Sa e mrzitshme sht kjo jet
T tregon si qan zemra n mbrendsi
mos ta shef dikush q vuan pr ty

Ahh nuk mujta ta kuptoj
Hyre si nj engjull n jetn time
Por engjulli kish qen maska
Mbi fetyren tnde
I kam kallur gjitha kujtimet
m ti ndaloj vuajtjet
Ti ndal mendimet i Sjellin lndime
Zemrs Sime
 
PM Web  Top
view post Posted on 18/12/2011, 19:05           Quote
Avatar

DURRSAK KAM LE DURRSAK DO TE VDES!
******

Group:
Administrator
Posts:
5,954
Location:
DURRES

Status:


Bilbili ne dek sa
bukur kendon ja puthsha
buzen aj qe e lexon

Te du pse je i mir
Te du pse je i fshtir
Te du pse je gjeloz e
me shum kur behesh nervoz
 
PM Web  Top
view post Posted on 13/1/2012, 23:31           Quote
Avatar

DURRSAK KAM LE DURRSAK DO TE VDES!
******

Group:
Administrator
Posts:
5,954
Location:
DURRES

Status:


Kujtimi i par
te DASHUROJ me mall
Kujtimi i dyt
te DASHUROJ me shpirt
Kujtimi i tret
te DASHUROJ perjet.
 
PM Web  Top
view post Posted on 3/2/2012, 23:47           Quote
Avatar

DURRSAK KAM LE DURRSAK DO TE VDES!
******

Group:
Administrator
Posts:
5,954
Location:
DURRES

Status:


Te dashurova un ty pa te njohur se kush ishe
kur degjoja zerin tend gjith trupi me dridhej
mendoja se me doje dh u zhyta ne mendime por kurr sme vajti mendja se ti talleshe me zemren time
ditet shkojn e vijn zerin tend spo degjoj
te kam dashur me gjith spirt e kurr sdo te harroj
ndonjeher do te me kujtosh e do te mbushen syt me lot por perkra do kesh nje tjeter e cdo gje do tjet e kot
 
PM Web  Top
suela
view post Posted on 28/2/2012, 21:52           Quote
Krkoj kohn e humbur, krkoj jetn kur isha fmij,
krkoj ditn kur u dashurova pr her t par,
krkoj at q e kam humbur e q nuk vjen dot!
e dashura koh t lutem kthehu vetm pak

 
PM  Top
view post Posted on 2/4/2012, 21:44           Quote
Avatar

DURRSAK KAM LE DURRSAK DO TE VDES!
******

Group:
Administrator
Posts:
5,954
Location:
DURRES

Status:


Te dua, pa ditur si, kur dhe nga! Te dua pa paragjykime dhe mendjemadhesi. Keshtu te dua, sepse nuk mundem te te dua ndryshe!
Kur te filloje shiu, dil perjashta dhe leri te te lagin pikat qe bien nga qielli...Jane puthjet e Dashurise, qe prej shume kohesh kam dashur te t'i fal!


Kur ti je prane ne jemi tre
une, ti dhe dashuria.
Kur ti largohesh ngelemi serisht tre
une, imazhi yt dhe vetmia.

Thirre emrin tim
kur,etje ti te kesh
do te dergoj lotet e mi
qe lageshti ne buze te ndjesh
 
PM Web  Top
suela
view post Posted on 15/6/2012, 18:54           Quote
Te duash jeten
Dhe ta dashurosh
Duhet ta shijosh
Me vrull e pasion

Eshte ajo qe duhet
Toka e njerezve dashuruar
qe shkapercen, kufijt
e botes reale.

Te izoluar si ditet e para
te krijimit botes
ndertuam nje dashuri njerezore
te veshtire e te kuptueshme.

Atehere u ndiem ne hapesire nderplenetare
Midis qindra planeteve
t'paarritshem
te vetmin planet te vertet
Planetin
Toka e njerezve dhashuruar.

 
PM  Top
view post Posted on 12/9/2012, 19:48           Quote
Avatar

DURRSAK KAM LE DURRSAK DO TE VDES!
******

Group:
Administrator
Posts:
5,954
Location:
DURRES

Status:


Te pata thene
Te pata thene dikur
se rruget nje dite do ndahen
do ndahesh dhe Ti nga Une

Do ndahet gjithcka
qe eshte reale ne kete bote
do ndahet gjithcka
qe se fshehim dot


Diku larg
Gjendesh diku larg,
qe as vet smund ta paramendoj,
se kur do te kthehesh
vetem fati do ta percaktoje.

Si mund te jetosh pa mua
kur te mundon vetmia?!
njeriu me gjysem shprese eshte
kur i mungon dashuria.
 
PM Web  Top
view post Posted on 24/9/2013, 19:06           Quote

Advanced Member

Group:
MODERATORE
Posts:
1,242

Status:


E ZHYTUR NE MENDIME......PIKOJNE LOTET E VETMISE.......ZEMRA PO ME DIGJET NGA MALLI I DASHURISE
 
PM Email  Top
view post Posted on 2/1/2014, 22:53           Quote
Avatar

DURRSAK KAM LE DURRSAK DO TE VDES!
******

Group:
Administrator
Posts:
5,954
Location:
DURRES

Status:


--Nate I Vetmuar--
Kjo nate pa ty nuk po mbreteron
Gjithcka ne shpirt eshte sketer
Bashke me qiellin po behen vrere
Eshte nje shkreterire ne qiell
As yjet as ti nuk jeni me aty
Si te flej une pa te pare me sy
Asgje nuk po me shfaqet te shoh
Une i mjeri si zemeren ta ngroh
Me cfare ta ndez zjarrin e shuar
Nuk eshte dite e as dielli ska dal
Qe te leshoj flaken e tij per mall
Eshte akoma nje erresire e shkrete
E ne shpirtin tim ngela po i mjere
Kam dhimbje ne trupin e thare
E kujt ti qahem une kujt ti them
Sa po vuaj tani qe ste kam si atehere
Ne syte e mi vec pika loti pikojne
Kujt ti them ato lot ti ndalojne
Dhe syrin tim te semure ta sherojne
Me thuaj ti nate te pakten cfare te bejme
Ti nuk ke yjet ne qiellin e kalter sot
E une s?kam as vajzen qe me deshti forte
Eja... hene bashke te ngushellohemi
Te fleme bashke te qet per gjithe jeten
E ne kete bote lena sot te harrohemi
Me perqafo te lutem me shtrengo forte
Merrme me vete me hiq nga kjo toke.

--Lermeni te Qaje--
Lermeni te qaje mbi humnerat e jetes
Ta nxjerr shpirtin e ta perplas atje,
Per trishtimin e mallkuar qe shpirtin
Ma ka venitur
Lermeni te qaje mbi c'do krijes te kesaj bote
Qe jane taman si hije e jo krijesa njerzore!
Lermeni te qaje te therras pa pushim
o njerze degjojeni vetem pak shpirtin tim
Lermeni te qaje atje tej i vetmuar
qe kur c'do gjeje ti vije fundi
te qeshe pa pushuar...
 
PM Web  Top
60 replies since 5/10/2011, 22:02
 
Reply