MUZIKE SHQIP ME TE BUKURA NE BOTE,WINDOWS SHQIP FILMA SHQIPTAR DHE PROGRAME FALAS

Reply

Gjoksi i bukur

« Older   Newer »
view post Posted on 9/9/2011, 20:13           Quote
Avatar

DURRSAK KAM LE DURRSAK DO TE VDES!
******

Group:
Administrator
Posts:
6,095
Location:
DURRES

Status:


Shkencetaret gjermane,pas vrojtimesh dhe eksperimentesh te ndryshme,kane arritur ne perfundimin se soditja e gjoksit te grave u zgjon meshkujve emocione pozitive dhe ndikon pėr mirė ne shendet,duke u zgjatur atyre jeten.Me shumė dobi sjell soditja e gjate ne pozicione te ndryshme.Shkenctaret studiuan pėr 5 vjet rrjesht 200 meshkuj dhe arriten ne perfundimin se te gjithė ata qe kenaqeshin duke admiruar perdite gjokset e plota te bukurosheve,kishin puls me te qete,nivel te ulet te tensionit arterial dhe nuk kishin shenja te semundjeve te sisitemit karido-vaskular.
Doktori Karen Bezerbi,pjesmarres i ketyre studimeve,thote: "Dhjete minuta soditje e njė gjoksi te bukur ėshtė e barabarte me 30 minuta stervitje ne sallen e aerobise"
Gjoksi i bukur u zgjon meshkujve emocione pozitive dhe shton tek ata deshiren pėr seks.Ky eksitim permireson rrahjet e zemres dhe ndikon pėr mirė ne qarkullimin e gjakut.Soditja e gjoksit te njė guraje pėr disa minuta ne dite,largon si me magji rrezikun e semundjeve te zemres.Jam i bindur se ēdo burre qe ndjen kenaqesi duke soditur njė gjoks te bukur femre i shtohet jeta mesatarisht 4-5 vjet.
 
PM Web  Top
0 replies since 9/9/2011, 20:13
 
Reply