MUZIKE SHQIP ME TE BUKURA NE BOTE,WINDOWS SHQIP FILMA SHQIPTAR DHE PROGRAME FALAS

Reply

Frekuencat e alsat 2010

« Older   Newer »
view post Posted on 24/4/2010, 13:15           Quote
Avatar

DURRSAK KAM LE DURRSAK DO TE VDES!
******

Group:
Administrator
Posts:
6,010
Location:
DURRES

Status:


image

Televizioni Satelitor Shqiptar ALSAT, ėshtė njė media vizive me njė natyrė tė theksuar informative me njė shtrirje tė gjerė sinjali tokėsor dhe satelitor. ALSAT transmeton nė valėt satelitore dhe nė linjė tokėsore 24 orė nė ditė program nė gjuhėn shqipe pėr njė audiencė potenciale prej rreth 10 milion shikuesish tė pėrqėndruar kryesisht nė Shqipėri dhe nė tė gjithė trevat shqiptare jashtė saj si: Kosovė, Maqedoni, Mal i Zi dhe Europė.Sinjali i transmetimit tė Televizionit Alsat shtrihet nė tė gjithė Europėn, pa pagesė, dhe gjithashtu nė Shtetet e Bashkuara tė Amerikės dhe nė Kanada ,ka njė mbulim tė tė gjithė zonės Europe-Afrikė Veriore dhe Azinė Pėrendimore me sinjal satelitor 24 orė qė prej vitit 2003 nė kordinatat e mėposhtme:

Kordinatat e transmetimit Satelitor pėr zonėn e mbulimit Evropė, Afrikė Veriore dhe Azinė Pėrendimore:

Satellite: SESAT 1
Position: 15,8 Degrees / East
Polarization: Vertikal
Frequence: 12560.91 Mhz
Symbol Rate: 2821 MS
F.E.C : 2/3Pėrveē sinjalit satelitor ALSAT TV ėshtė tashmė njė rrjet me shtrirje Kombėtare tė sinjalit analog tokėsor nė Shqipėri, nė Maqedoni me anė tė televizionit kombėtar ALSAT-M pėr territorin e Maqedonisė .

Pėr territorin e Shqipėrisė ALSAT TV ka kėto frekuenca pėr transmetimet analoge tokėsore:
Pėr zonėn: Tiranė-Krujė-Durrės-Fier kanali 25UHF
Pėr zonėn: Vlorės kanali 50UHF
Pėr zonėn: Lushnjės kanali 31UHF
Pėr zonėn: Beratit kanali 49UHF
Pėr zonėn: Elbasanit kanali 59UHF
Pėr zonėn: Korēės kanali 47UHF
Pėr zonėn: Shkodrės kanali 66UHF
Pėr zonėn: Gjirokastrės kanali 38UHF
Pėr zonėn: Peshkopi-Dibėr kanali 45UHF
Pėr zonėn: Sarandė-Delvinė kanali 59UHF
 
PM Web  Top
agim interista
view post Posted on 27/11/2011, 09:55           Quote
Po Alsat M ? Digitalb !
Po Vizion Plus ? Digitalb
 
Top
view post Posted on 27/11/2011, 10:26           Quote
Avatar

DURRSAK KAM LE DURRSAK DO TE VDES!
******

Group:
Administrator
Posts:
6,010
Location:
DURRES

Status:


Po Vizion Plus ? Digitalb


Vizion +
Frekuenca:11283
Symbol Rate:27500
Polarizimi: Vertital
Fec:2/3Po Alsat M ? Digitalb !Alsat
Frekuenca:12561
Symbol Rate:2821
Polarizimi:Vertikal
Fec:2/3
 
PM Web  Top
2 replies since 24/4/2010, 13:13
 
Reply