MUZIKE SHQIP ME TE BUKURA NE BOTE,WINDOWS SHQIP FILMA SHQIPTAR DHE PROGRAME FALAS 2023

TREGIME ME SEKS

« Older   Newer »
  Share  
FLUTURA
view post Posted on 22/4/2010, 21:26 by: FLUTURA     +1   -1




Si nje enderr


E cuditeshme se si nje enderr, nje deshire , pasjon dashurie behet kaq reale, deri ne ate pike sa cdo pjese e trupit te kthehet ne nje petale luleje qe zbutet dhe trembet nga prekja e nje dore plot pasjon, e cuditeshme vertet se si ne largesin qe na ndan, pasjoni na rritet, deshira, frymet tona bashkohen ne nje pershtjellim te cmendur deshirash, klithma te heshtura deshire per tu perqafuar nen batanijen e shtratit te perbashket, nen yjet e neteve te ftohta dimire qe po perjetojme, ti ne krevatin e beqaris , te shtruar me aq kujdes nga nena jote cdo nate, duke pershperitur cdo nate para se te flesh ne tel "kur do behen enderrat e mija realitet zemer?", nje realitet kaq i larget, kaq i afert, kaq mekat, kaq shume dashuri.........kaq shume ne te dy, dhe une larg teje duke hedhur syte ne te vetmen gje qe na lidhe, zemrat, duke te pershperitur perseri "te puth syte zemer per te te takuar ne enderr".
E trishtushme deri diku fakti qe jetojme kaq larg, me friken se cdo fjale qe zemra mban kaq shume te fshehur, po te dal ne siperfaqe, te lirohet nga hekurat qe e mbajne te lidhur, duke bertitur aq fort sa te rimarr fryme se po mbytet, mund te shkaktoje nje bumerang ne jetet e atyre qe aq shume duhen, aq shume jane larg, aq shume vuajne, ne jetet tona zemer.
E lodhshem mendimi se ndoshta dike tjeter ke mes kraheve te tu, dhe sa here e puth thua me vete " me fal zemer," dhe mbylle syte ne cdo prekje buzesh me te, per te harruar qe ajo nuk eshte une, ndodhe??????
Kaq shume qetesues fakti qe ne jetojme ne zemrat e njeri-tjetrit, sido qe te ndodhe, sido qe te jete, ne prape kemi jetuar me njeri-tjetrin, ne nje menyre, ne menyren tone.
Kaq shume deshire ne prekjet e pakta tona , prekje mes buzeve qe shkarazi kerkojne njera-tjetren, trembje, dhe prape cmenduri per te te patur, per te qene me mua, dhe pastaj mos te ndodhe me, mjafton njeher per te mos harruar kurre aromen e trupave te tulatur nga lodhja e nje nate plot pasjon e nje shtrengimi plot afsh e nje perqafimi plot eksitim, e nje deshire per te prekur cdo pjese te trupit vetem me majen gjuhes te cmendur nga cdo intimitet i trupave tani .
D eshire e papercaktuar ndjenjash, prekjesh, mendimesh, klithmash qe ne netet e dimrit , nje dimri qe po na torturon behen me te zjarrta me te medha, me te embla, me te bukura, me eksituese.
Deshire qe cdo pjese e trupit tend te preket nga majat e gishtrinjeve te mi, ku thonjte e kuruar me kujdes te cjerrin lehte lekuren tende te rengjethur nga deshira nga prekja nga puthja e lehte mbi shpatulla qe te vershon pastaj lehte mbi qafe deri te buzet e tua te thara gjysem te hapura qe preken lehte me buzet e mija, qe pervelojne nga deshira per ty. Ti me merr ne krahet e tu, me shtrin para duarve te tua, me prek me majen e gjuhes trupin dhe ngadal dora jote shkon nen kemishen e mendafshte qe mbulon trupin tim.Peshperin lehte dicka te veshi im, qe nga perpelitja e trupave tani gati nuk degjohet, fjale qe te sjellin ne mendje mendimin e vetem, ty, dhe te fshijne nga kujtesa cdo ngjarje, cdo person , cdo moment qe eshte larg ne te dyve, larg momenteve qe ne te dy jetojme, qe ne perjetojme qe ne kaq shume duam. Kaq shume pershtjellime , perqafime, mall ne cdo hap qe ne bejme qe ne enderrojme. Kaq e cuditeshme sesa deshira bene te enderrosh, dhe vetmia te realizoj ne subkoshiencen e gjithe secilit prej nesh. Deshire per te qene ne krahet e tu pushim ndjenje, per te qene ne buzet e tua qetesi shpirti, ne zemren tende stuhi deti, ne trupin tend pervelim eksitimesh. Me pelqen shiki jot ne sy sa here je perballe meje, deshira qe ngjall cdo veprim , cdo levizje, cdo lajke dhe teke qe une kam, deshira qe reflektohet ne levizjet e duarve te tua, ne gishtrinjte qe bute me kapin te gjurin dhe lehte me peshpirt ne vesh " pse dreqin te deshiroj kaq shume?", dhe e tille mbetet pyetja jote, nje retorike qe ti dhe une e dime kaq mire pergjigjen, nje pergjigje qe lind ne thellesi te ndjenjes, asaj ndjenje qe ne te dy duam te fshehim ne skutat me te thelle te tzemres tone, dhe qe kurorezohet me eksitimin e trupave tane sa here na merr malli, sa here deshirojme sa here rrime prane njeri-tjetrit.
E cuditeshme vertet si nje deshire, nje enderr behet kaq reale sa te shkruash per te , si nje nate dashurie.
__________________
 
Top
93 replies since 24/2/2010, 20:55   753674 views
  Share