MUZIKE SHQIP ME TE BUKURA NE BOTE,WINDOWS SHQIP FILMA SHQIPTAR DHE PROGRAME FALAS

Reply

Prishja e mashkullit NE SEX

« Older   Newer »
view post Posted on 7/2/2010, 13:37           Quote
Avatar

DURRSAK KAM LE DURRSAK DO TE VDES!
******

Group:
Administrator
Posts:
5,882
Location:
DURRES

Status:


Njerėzit qė e pėrdorin dhe e respektojnė konceptin e virgjėrisė, kanė arritur nė pėrfundimin se duhet tė ketė njė definicion pėr virgjėrinė. Ka shumė kualitete abstrakte nė kėtė pėrcaktim. Pėrderisa askush nuk e shikon, nuk e ndjen, nuk e nuhat, ose nuk e peshon virgjėrinė nė njė peshore; standardet pėr tė vendosur ēfarė ėshtė njė virgjėreshė, ose ēfarė nuk ėshtė ajo, nė tė vėrtetė janė shumė arbitrare.

Disa njerėz mendojnė se virgjėria ėshtė nė radhė tė parė njė ēėshtje fizike. Tė tjerė mendojnė se, nė tė vėrtetė, ėshtė njė ēėshtje psikologjike dhe spirituale. Nė tė vėrtetė ajo duhet tė definohet sikur ka edhe elemente fizikė dhe elemente psikologjike.

Ti thua virgjeria e mashkullit, qe ne te vertete virgjeri apo prishje virgjerie tek nje mashkull ne gjuhen shkencore nuk egziston.

Me virgjeri praktikisht ne ditet e sotme ne gjuhen shkencore kuptojme kete gje: Ja te shpjegojme pak anatomine e vagines.

Vagina ne vetvete eshte nje organ gypor muskulor, ne hyrje eshte himeni(cipa e virgjerise, pra nese akoma nuk ka penetruar gjate ndonje akti seksual). Pas pelcitjes se kesaj cipe mbeten vetem karunkulet himenale. Me pas gypi shtrihet deri te qafa e mitres,me pas formohen nje pale te pasme - baza per te ruajtur spermen...

Pra tek e gjithe kjo qe spjegova, behet fjale per Himenin, kur penisi penetrohet ne vagine, himeni cahet dhe del gjak ne shumicen e rasteve dhe ne gjuhen popullore kete e quajme virgjeri...

Ndersa tek mashkulli ne kuptojme prishje te virgjerise kur shkon me nje femer apo kur masturbon apo ejakulohet per her te pare?
Une pervete e konceptoj kur ai masturbon per her te pare dhe prishet...

Pyetja jote ishte teper siperfaqsore dhe une tu pergjigja shume siperfaqsor...

E di cka thene nje njeri i famshem per masturbimin? Te masturobosh do te thote te besh seks me personin qe dashuron....

Tek titulli ti psh ke vene prishja e mashkullit, dhe mua gjeja e pare qe me erdhi ne mendje kur lexova titullin dhe permbajtjen, ishte qe a do te kete crregullime ne lidhje me ejakulimin(prishjen)(do te prishet shpejt apo sdo te prishet fare)dhe une te kam thene qe: ai ka masturbuar, dhe kur masturbon eshte prishur shume here, pasi kjo eshte nje gje normale dhe sdo te kishte ndonje lloj crregullimi persa i perket prishjes, pasi e ka provuar shume here...

Problemi i vetem ne nje martese te vonshme eshte se mund te ngjizet me veshtiresi nje femije, ndersa problemet psikoemocionale per personin ne fjale do te vijne duke u permirsuar me kalimin e kohes, pasi ai do te piqet seksualisht dhe do te mesohet me partneren...
 
PM Web  Top
view post Posted on 3/8/2014, 16:09           Quote
Avatar

Advanced Member
*****

Group:
Member
Posts:
1,558
Location:
Durazzo

Status:


http://scommessemania.forumfree.it/?t=69160344 LA FREGNA DI LAURA PAUSINI e MILA KUNIS NUDA
http://scommessemania.forumfree.it/?t=69160344 LA FREGNA DI LAURA PAUSINI e MILA KUNIS NUDA
http://scommessemania.forumfree.it/?t=69160344 LA FREGNA DI LAURA PAUSINI e MILA KUNIS NUDA
http://scommessemania.forumfree.it/?t=69160344 LA FREGNA DI LAURA PAUSINI e MILA KUNIS NUDA
http://scommessemania.forumfree.it/?t=69160344 LA FREGNA DI LAURA PAUSINI e MILA KUNIS NUDA
http://scommessemania.forumfree.it/?t=69160344 LA FREGNA DI LAURA PAUSINI e MILA KUNIS NUDA
 
PM Email  Top
1 replies since 7/2/2010, 13:37
 
Reply