MUZIKE SHQIP ME TE BUKURA NE BOTE,WINDOWS SHQIP FILMA SHQIPTAR DHE PROGRAME FALAS 2023

LETRA DASHURIE PARA VDEKJES

« Older   Newer »
  Share  
view post Posted on 30/1/2010, 17:51     +1   -1
Avatar

DURRSAK KAM LE DURRSAK DO TE VDES!https://www.dailymotion.com/alice-desi

Group:
Administrator
Posts:
6,279
Location:
DURRES

Status:
Offline


LETRA DASHURIE PARA VDEKJES


 
Top
suela
view post Posted on 12/6/2011, 22:20     +1   -1




Me mungon..e dashur.. si gjithmon! Por sot esht me e veshtir se titet te tjera, spese deti ka kenduar per mua, e kenga ishte ajo e jetes sone sebashku. Me duket se te kam kenduar, ndrekoh qe shkruaj kete leter, e ndjej profumin e luleve nder fusha, gjithmon me kane kujtuar ty. Tashme keto gjera me lejne indiferent. Vizitat e tua jan bere teper te rralla, e disa her kam dyshimin se pjesa me e rendsishme e imja, po me rreshqet lehtazi larg dhe perse un sforcohem. Naten kur jom vetem, te therras.. e gjithmon dhimbja ime arrin kulmin. Ti mundesh akom te gjesh menyra per tu rikthyer tek une. Mbreme tanten te kam par ne ednerr ... ishe ne breg te detit... era fershellekte mes flokeve te tu, e ne sy kishe ende ndricimin e perendimit te diellit...Mbetem i mahnitur duke te shikuar mbeshtetur ne gur.Sa e bukur je.. nje bukuri qe s'e kam gjetur te asnje femer tjter. Ngadal eci drejt teje dhe kur me ne fund kthen veshtrimin e me shikon, kuptoi qe edhe te tjeret ishin te mahnitur e po te shikonin. ~ E njeh? ~ pershperisnin ziliqar, e nderkoh qe ti me buzqesh, pergjigjem me pastertine e te vertetes: Me shume se zemren time...! Te arri dhe te mbeshtjell me krahet e mi.. rrethoj kete moment me shume se cdo tjter. Eshte momenti per te cilin jetoj, e kur ti i pergjigjesh perqafimit tim, leshoj veten ketij momenti... Me ne fund serish kam paqe..Ngrej doren dhe te cek faqet nderkoh ti ul koken dhe mbyll syt.Duart e mia jan te ashpra mbilekuren tende te bute, e per nje cast pyes veten ne se do te kthehesh mbrapsh (pendohesh) , por e di qe s'do jete keshtu... Nuk e kame bere kurre, e ne momente si keto qe kuptoj drejtimin e jetes sime. ( une jam ketu, per te dashuruar, per te shtrnguar ne krahet e mi, per te mbrojtur...) Jam ketu per te mesuar nga ty, e te marr ne kembim dashurin tende... Jam ketu, sepse nuk ka asnje vend tjter ku dua te jem..!!
 
Top
view post Posted on 18/12/2011, 19:08     +1   -1
Avatar

DURRSAK KAM LE DURRSAK DO TE VDES!https://www.dailymotion.com/alice-desi

Group:
Administrator
Posts:
6,279
Location:
DURRES

Status:
Offline


Nese,te dashurosh do te thote te jetosh, atehere me te dashuruar ty do te thote te jesh i pavdekshem
Pa ty gjihcka eshte asgje,e me ty asgje eshte gjithcka.
Mjafton vetem nje moment qe dikend ta dashurosh,e per ta harruar ate nuk mjafton e tere jeta
Me fal qe te dashuroj por kete ndjenje smund ta ndaloj si kam fajet une qe te dua por zemra ime qe s'me ka pyetur mua
Askush nuk mund t'i shpetoj as dashurise,as vdekjes

Ti linde per mua,ndersa une vdes per ty!
Momentalisht gjindem ne spital,jam ne gjendje te rende kritike.Pas analizave te bera me thane se kam gure ne veshke,yndyre ne gjak dhe TY ne zemer...



Si nata kur nuk ka drite,si deti kur nuk ka uje,si Presheva pa bukuri,ashtu une ndihem pa ty!



Dashuria thote kurre mos e marto dike qe mund te jetosh me te,por martoje ate qe nuk mund te jetosh pa te



Jetoj dhe vuaj ne nje qytet te huaj,pa ty une po vdes por ne boten tjeter te pres…



Adelina vallëzon dhe para meje dredhohet, por dashuria me ty kurrë nuk harrohet(hahaha)!



Kam ndjenjen se nuk te dua,kam shprese qe edhe ti po ashtu nuk me don,por prap se prap syri im vetem per ty loton



Eshte e veshtire te bejme nje krahasim midis qiellit dhe syve te nje njeriu qe dashuron sepse te dy lotojne ne kohe te keqe e te dy shkelqejne ne kohe te mire
 
Top
2 replies since 30/1/2010, 17:51   3279 views
  Share