MUZIKE SHQIP ME TE BUKURA NE BOTE,WINDOWS SHQIP FILMA SHQIPTAR DHE PROGRAME FALAS 2023

Kujtime per Ndarje

« Older   Newer »
  Share  
view post Posted on 13/12/2009, 16:29     +1   -1
Avatar

DURRSAK KAM LE DURRSAK DO TE VDES!https://www.dailymotion.com/alice-desi

Group:
Administrator
Posts:
6,279
Location:
DURRES

Status:
Offline


Mendimi i pare qe ju vjen ndermend pasi keni takuar te dashur-in/en dhe secili shkon ne shtepine e vet
 
Top
LEONORADURRESI
view post Posted on 13/12/2009, 16:32     +1   -1




Une jam paksa i ngutshem, nuk kam durim dhe po me ndodhi dicka e tille e qoj ne RR.S. dhe ia fus gjum. Neser eshte nje dite dhe ne rast i ri, jeta ec me tutje..
 
Top
view post Posted on 13/12/2009, 16:33     +1   -1
Avatar

DURRSAK KAM LE DURRSAK DO TE VDES!https://www.dailymotion.com/alice-desi

Group:
Administrator
Posts:
6,279
Location:
DURRES

Status:
Offline


Eshte shume e veshtire mendoj per nje njeri qe e ke dashur me shume zemer, ta shikosh ne rruge, e thjeshte me nje pershendetje koke apo nje mikik fytyre, e gjithsecili shikon punen e tij.

Mendimet qe mund te na vijne ne koke mund te jene nga me te ndryshmet. Nga ato e nje nostaligje, ku perpara syve te dalin te gjithe castet e bukura qe keni kaluar bashke.

Nese do te ishte nje njeri qe e kemi dashur me shume zemer por per fat te keq te gjitha gjerave qe rrjodhen keshtu e u deshem qe tu ndanim, vec kujtime e nje hidherim nga brenda ber shkak te asaj dashurie e kohe te bukur qe keni kaluar bashke. Ato memente ur keni buzqeshur per here te pare nga njeritjetri, e deri tek takimi i pare, puthja e pare, e te gjitha ato gjera gjeste qe te bene te lumtur per ate kohe. Por ja qe edhe kjo e paska pasur nje fund. E vec kujtim do kesh ne mendje.

Por nese do te ishte nje njeri qe ta ka nxire jeten, edhe qe je bere ti shkak qe te ndahesh, vec urrejtje do te vije ne mendje, se do te kujtosh te gjithe ato caste te trushtuar e qe shkak eshte bere ky njeri. E do te mendoja, fal zotit qe mbarroi ai manat.

Nje deshire e brendeshme do te lindete per te qendrruar me te e per te kujtuar te gjithe ato qe kishin kaluar bashke, e pse jo nje kafe miqesore, nuk do te ishte keq. Per te biseduar se cilat ishin shkaqet te cilet na cuan deri ne nje ndarje, apo mund te kishte edhe gjera te cilat nuk i kemi sqaruar se per shkak te situatave te ndryshme i kemi kaluar pa i vene re.

Por edhe nese do tu largonim te dy ne drejtime te ndryshme, do te mendoja se do te ishte me mire ta shikoja me shpesh ate person se per vete faktin me ben te ndihem mire.

Nje mori mendimesh do te vine ne mendje, e me largimin e tij do ta kuptosh se mbase kjo kohe do te beje mire, per te qendruar pak vetem, por ndodh qe ta kuptosh qe ke ngeluar dhe vetem, e te ndihesh e vetumua, ne nje fare menyre te te bej te vuash se pse ishte nje takim kaq i rastesishem..

Ne ato momente permasat e dhimbjes mendoj se do te jene te habitshme.

Njerėzit arėsyetojnė nė heshtje, rrinė pezull, pėrpiqen ta pėrmbajnė veten, por kjo s’do tė thoshte se ishin dakort dhe se miratonin veprimet e aktorėve tė tė keqes. Ata po pėrjetonin lirinė e penguar nėn rrathėt e hekurit, u kėrkohet tė rrėmojnė nė ndėrgjegje pėr ta zbrazur atė nga ndjesitė e pėr ta mbushur kokėn me ide tė reja.
Shpresa dhe durimi ishin nė kufinjtė e tė pamundshmes nga presioni i gjithanshėm, as vetes sė tyre nuk arrinin t’i shpjegonin pėrhumbjen, djerrjen e mjegullnajėn e krijuar.
 
Top
LEONORADURRESI
view post Posted on 13/12/2009, 16:35     +1   -1




boh mendimi i pare
uffff sa u lodha
ndenja shume neser do rri me pak
e kam xhan dreqin
 
Top
kleodina
view post Posted on 21/3/2010, 18:02     +1   -1




harrove gjithqka harrove shpirti ime sod po ndahem le te mbetet kujtim
 
Top
view post Posted on 22/3/2010, 13:26     +1   -1
Avatar

DURRSAK KAM LE DURRSAK DO TE VDES!https://www.dailymotion.com/alice-desi

Group:
Administrator
Posts:
6,279
Location:
DURRES

Status:
Offline


DO TE TE PUTH

KUR TE BISH NE GJUM LERE DEREN HAPUR..
DO TE VIJ SONTE DO TE ME KESH SHUM AFER...
MOS KE FRIG NGA UNE NGA GJUMI NUK DO TE TE ZGJOJ...
DO TE TE PUTH NGADAL DHE PRAP DO TE SHKOJ..
MA DHURO NJE ENDERR QE TET ENDRROJ..
MA DHURO NJE PUTHJE..QDO DHEMBJE TA HARROJ...
MA DHURO ZEMREN TENDE PERFUNDIMIRSHT...
SE TE DUA SINQERISHT...
 
Top
5 replies since 13/12/2009, 16:29   4661 views
  Share