MUZIKE SHQIP ME TE BUKURA NE BOTE,WINDOWS SHQIP FILMA SHQIPTAR DHE PROGRAME FALAS 2023

Fraza Te Bukura Dashurie, frase dashurie

« Older   Newer »
  Share  
matildamoj
view post Posted on 16/3/2014, 13:23     +1   -1




dashurinė time, qė tė keni nė jetėn time ėshtė si uji nė shkretėtirė

I love ju, sepse ju jeni unik, tė dua sepse ju bėjė mė tė ndjehen tė lumtur, unė tė dua sepse ... I love you

Ju jeni njė nga gjėrat mė tė bukura qė Zoti mė dha ndonjėherė, kėshtu qė unė do tė tė vė nė afėrsi tė kujdestarit Engjėlli im, dhe nė afėrsi tė zemrės sime
Ju dhe mua .. Muzika .. njė melodi e vetme .. pjesa tjetėr nuk ekziston

Njė minutė pa ty ėshtė si njė orė pa oksigjen ..

Kur ju nuk keni para meje, I miss you too dhe unė do tė largohem nė njė nxitim pėr tė marr ju lart, dhe do tė largohem nga kėtu. Harrojeni tė gjitha, unė nuk do tė brengosen mė, unė nuk kujdeset pėr pjesėn tjetėr .. Unė do tė vijnė vetėm nga ju, sepse mendimi im i vetėm ėshtė se ju pėrzėnė dashuria ime!

Duke menduar pėr tė menduarit ėshtė njė mendim i menduar, por unė mendoj se ju mendoni se ėshtė njė mendim e mrekullueshme .. mendoj se pėr mua!

Mė tregoni se ēfarė yll sonte dhe unė do tė shikojnė dhe tė shohim dhe nėse ju nuk merrni humbur nė pafundėsinė e bie nga qielli, por nuk ėshtė nė krahėt e mi

Unė u ndal njė rėnie kam biseduar me ju, ju pak pamatur, dhe nuk ėshtė nė gjendje tė mbajė sekretin ... tani shiu bie mė tė dendura tė pėrsėritur emrin tuaj!

Janė sytė tuaj njė zjarr e prush nė dimėr dhe se si unė zemrėn rascaldano

Unė do tė duan tė jetė njė meze pėr tė marrė nė trupin tuaj, lėvizin lirisht nė mendjen tuaj, kontakt shpirtin tuaj, posarmi nė zemrėn tuaj dhe qėndroni pėrgjithmonė!

Pikat valėt vijnė nga asgjė, ka lė nė rrjedhėn era, numėrimin pika bie nga qielli, duke numėruar yjet gjatė natės zanash. Kėshtu qė shumė herė ju keni qenė nė sytė e mi dhe zemra ime ka jetuar

Finalmenteho gjetur guximin pėr tė shkruar atė qė unė kam pėr tė tė treguar mė ditė janė ferr, sepse unė mendoj vetėm pėr ju por unė e di se unė kurrė nuk do tė keni

Nuk ndalet qeshur edhe kur ju jeni tė trishtuar, sepse ju nuk e dini se dikush do tė bie nė dashuri me buzėqeshjen tuaj

Kur ju tė ndjehemi tė pikėlluar dhe tė vetmuar tė hapur dritaret e zemrės sate, bėj vesh nga era dhe njė zė do pėshpėritje tė gjithė dashurinė time pėr ty dhe nuk do tė jetė vetėm mė

Unė do tė doja tė pushoni nė zemrėn tuaj dhe tė mos ndjehen ēdo gjė qė rreh tuaj nė frymarrjen tuaj ... frymė ... dhe tė jetojnė pėrgjithmonė nė sytė e tu ...

Nėse kam 5 minuta me ju, unė do tė pėrdorin atė pėr njė pėrqafim, njė puthje pėr tė, pėr njė pėrqafim, njė shtrėngim pėr mua, dhe e fundit pėr ta kthyer prapa orėn.





Dashuria ime, faleminderit pėr gjithēka qė ju bėni pėr mua ditė pas dite, ju jeni gjithēka qė unė humba nė kėtė jetė dhe unė dua nė vdekje!

Jetoni jetėn me dashuri, dhe dashuria ėshtė duke jetuar vetėm me njė person ėmbėl si ju

Kam kuptuar kuptimin e fjalės dashuri pas takimit qė

Ju plotėsoni ēdo hapėsirė ​​e zemrės sime, dhe kjo ėshtė arsyeja pse unė dua qė tė jetė i ēmendur

ju jeni jeta ime, qė jetojnė ēdo ditė bėj atė qė kam ėndėrruar gjithmonė. I adore ju

Unė dua qė tė merrni humbur nė pafundėsinė e syve tuaj, savoring shijen e buzėve tuaja, tė ndjehen tė rrahur zemrėn tuaj, dhe ju e kuptoni dashuri ndjej pėr ty

Unė kam takuar vetėm dhe tashmė ju kanė pushtuar mendjen time, zemra ime, shpirti im ... janė tė veēanta

Ēdo ditė deri 23 orė dhe 59 minuta pėr tė menduar pėr ju dhe pjesa tjetėr ėshtė shpenzuar minuta duke menduar se si e bukur ėshtė duke menduar pėr ju. I love you

Dashuria ime, ju jeni yll qė mė bėn tė shkėlqejė sytė tuaj, ju jeni drita qė zgjohet mė lart ēdo mėngjes dhe njeriu qė mė bėn tė ndjehem si njė princeshė

Dashuria ėshtė shikuar yjet me tė dhe tė kuptojnė se gjėja mė e madhe ėshtė qė tjetėr pėr ju

Njė ēast me ty ėshtė si njė jetė "tė tėrė me njė mijė njerėz

Secili prej nesh shkruan historinė e jetės sė tij ... Do tė doja tė lexuar faqet e librit tuaj, tė paktėn 2 rreshta dedikuar pėr mua.

Kjo nuk ka rėndėsi pėr tė pushtuar botėn dhe kanė tė gjithė, pa marrė parasysh tė shikojnė dhe tė dinė fatin tonė ... Unė vetėm duhet tė kuptojnė se sytė tuaj janė mė tė bukura yll, dhe ndriēuar ditėt e mia

Nėse unė u kėrkua qė tė vdesin pėr puthjen tuaj unė do tė, tė paktėn unė mund tė mburrem pėr engjėjt e tjerė qė kanė qiell parė mė parė se tė vdiste.

Unė dua tė zhvishej ngadalė si petals e njė lule ..
dhe pastaj butėsisht tė marrė jashtė gjemba nė zemrėn tuaj ..
pėr t'u kuptuar, mė nė fund, se sa e madhe dhe "dashurinė time

Ju jeni rreze drite qė zgjon mua deri ne mengjes

Ngrohje nuk do tė jetė nė gjendje pėr tė shtypur zemrat tona e mia ... ftohtė nuk do tė ngrijė dashurinė tonė!

Ishte shumė i dua nga ju, tė mendojnė pėr ju i varfėr, i dashur minimale, maksimale martohen

Shumė yje tė bien larg dhe tė paarritshme .. por ju jeni rėnė dhe ne do tė jetė nė zemrėn time pėrgjithmonė

Dashuria ėshtė kur unė kafshoj cik tij tė fiksuar


nuk i dua nga frika e vuajtjeve ėshtė si tė mos jetojnė me frikėn e vdekjes ...


Ēdo qenie njerėzore ka njė dėshirė tė dua pėrgjithmonė .. I ..

Dashuria ėshtė njė fjalė e pafund, por tė pacaktuar. Love you: kjo ėshtė jeta.

Ju jeni arsyeja e mia pėr tė jetuar! Duke menduar pėr ju gjithmonė dhe unė nuk mund ta bėjė pa ju

Zemra ime rreh vetem per ju

Mosqenie ėshtė e gjitha rreth nesh, dashuria ėshtė nė ne, I love you!

Vetėm ju bėjė mė tė ndjehen tė veēantė, vetėm ju bėjė mė tė ndjehen tė vlerėsuar, vetėm ju jeni ai I love

Love you historia ime, lumturia ime, ju jeni diellin dhe hėnėn, qė ju jeni nė tė vėrtetė nė histori, I love you!

Nėse ka pasur se unė nuk do tė ketė atė veten time, unė do tė marrė me vete kudo qė shkoj, pėr mirė apo pėr keq, pėrgjithmonė, I love you!

Dashuria qė tė keni nė jetėn time ėshtė si uji nė shkretėtirė

I love ju, sepse ju jeni unik, tė dua sepse ju bėjė mė tė ndjehen tė lumtur

Realiteti apo fantazi? Nė kėtė kohė realitetin kam zgjedhur pėr tė jetuar historinė tonė

Jetoni jetėn me dashuri, dhe dashuria nuk mund tė jetojnė me njė person tė mrekullueshme si ju

Lumturi..sa kohe kaloi per te te njohur ty
Dashuri..sa her u rrezova deri sa te gjeta ty..
Sa do qe te shkruaj kto qe i ndjej smundem ti pershkruaj..
Sa do qe te mundohem te behem kurse ska ndodhur..ja esht duke u realizuar..
Sa here qe mundohem ato sy mos i shikoj te pretendoj se je humbur..nuk mundem me magjepsojne..Erdhe si nje ere e leht me more shpirtin..Si lindja e diellit me more shqisat..sa her qe ti mbyll syt te me dalesh perpara..me nje prekje me bere te fluturoj..me nje puthje me bere te helmohem..Helmi Im I Dashur..sa doja qe edhe ti ti dish keto vargje..skam guxim..ndoshta shpallja e Dashuris son do tjet gabim..Bukurii..me mer malli per buzeqeshjen tende..si nje lule e bukur qe sapo cel..tradhetiii..me mungon afersia jote qe me genjen sa her qe te shoh..O Jett..valle a do te jesh i imi ndonjeher?!a vec nje figur per te qen e qete…..Puthja ime..me helmove me ato buzat e tua tronditese..helmi im i dashur nese ndonje dit vdes..do te jet nga Dashuria ime e teperme ndaj teje..Helmi im i Embel….♥
 
Top
view post Posted on 9/9/2014, 22:17     +1   -1
Avatar

DURRSAK KAM LE DURRSAK DO TE VDES!https://www.dailymotion.com/alice-desi

Group:
Administrator
Posts:
6,279
Location:
DURRES

Status:
Offline


Sot po shkruaj nga malli

per ty qe te kam ne zemer

ka kohe qe ste kam pare

as ste kam thirre ne emer

ti se din si po jetoj jeten !

dhe malli im po me mbyte

duke te qare me dite e nete

beso me jan verbuar syte

sot po shkruaj nga loti

nga vuajtjet qe zemra i ka

a e din sa eshte e rende

pa meshire nje njeri me e vra !!?

ndalu edhe mendo

ne zemer e forte qendro

sa te dua une

askush nuk te do
 
Top
view post Posted on 6/1/2015, 20:51     +1   -1
Avatar

DURRSAK KAM LE DURRSAK DO TE VDES!https://www.dailymotion.com/alice-desi

Group:
Administrator
Posts:
6,279
Location:
DURRES

Status:
Offline


Per er te par kur dola gyrbet umerzita ishkrejti mendova adot tkthem prej gyrbet dashurija larg vendlindjes shpirtin po ma djeg jam I vetmuar prej as dit qe kam leh por nese do zoti te kthehem ne kosov eta gjej fatin tem nuk jam aq ipasen po qato qa ekam luftoj me ta qato qka ekam edi qysh urrita edi qysh me lan prinderit jam nje njeri gjithmon me vemendj... Nuk me besoni aq sa kam mall po luftoj qe ta gjej te dashuren qe as vet se kush asht ju dua te gjithve ju dua me zemer jam nje njeri po aq ithjesht
 
Top
view post Posted on 16/1/2015, 13:34     +1   -1
Avatar

DURRSAK KAM LE DURRSAK DO TE VDES!https://www.dailymotion.com/alice-desi

Group:
Administrator
Posts:
6,279
Location:
DURRES

Status:
Offline


TE DUA
Te dua o shpirti im! Te dua o SyN Te dua sa oqeani me thellesi! Te dua sa qielli me kaltersi! Te dua ylli im me i shndritshem! Te dua misteri im me i mahnitshme! Te dua s'kam dashuruar kurre! Te dua si gruaja qe do nje burre! Te dua sa qmenduria! Te dua me shume se gjithesia! Te dua te me besosh! Te dua qe te me dashurosh! Te dua nen henen me vezullime! Te dua nen dritat me shkelqime! Te dua me ndjenjen me te madhe! Te dua edhe me merzi apo halle! Te dua sa kurre s'ta them dot! Te dua me shume se qdo gje ne bote! Te dua me qdo dashuri! Te dua vetem ty Te dua, te dua kaq shume! Te dua pafundesisht si nje rryme! Te dua edhe me shume se vetja ime! Te dua o shprese me mendime! Te dua por mos trego! Te dua, I love You, Te dua o diell rrezearte! Te dua o hyjni e paster! Te dua e me ty jam ne dashuri! Te dua se ti vetem me sjell lumturi! Te dua me shume se kedo! Te dua dhe te dashuroj! Te dua oh Zot sa te dua, sepse vetem ti je ne bote per mua! Te dua dhe s'kam as frike as turp ta Mohoj, sepse vetem me ty kete JETĖ une mund te jetoj! Te dua dhe per ty Enderroj! Te dua, por edhe te adhuroj! Te dua sepse me do edhe ti! Te dua o e vetmja dashuri
 
Top
view post Posted on 26/4/2017, 18:40     +1   -1
Avatar

DURRSAK KAM LE DURRSAK DO TE VDES!https://www.dailymotion.com/alice-desi

Group:
Administrator
Posts:
6,279
Location:
DURRES

Status:
Offline


sa shume te desha ti kurre se dite
sa shume per ty qava kur shume larg me ike
sa shume te prita ne buze te detit ti te vije
si dikur lotet nder faqe te mi fshije
te prita tek deti ne vlore... te pres
sa here te shof pulebardhat fatesjellese une emerin tend do therres........
kushtuar dikujt qe dikur desha aq fort
 
Top
79 replies since 4/4/2009, 21:25   33538 views
  Share