MUZIKE SHQIP ME TE BUKURA NE BOTE,WINDOWS SHQIP FILMA SHQIPTAR DHE PROGRAME FALAS

Reply

KUJTIME DASHURIE ME TE REJA

« Older   Newer »
view post Posted on 20/3/2009, 20:24     +1     Quote
Avatar

DURRSAK KAM LE DURRSAK DO TE VDES!
******

Group:
Administrator
Posts:
6,095
Location:
DURRES

Status:


Nese une vdes me mbulon dheu i zi mbi varrin tim do te shkruan, TE DUA VETEM TY. Thikat i pranoj, plumbat i duroj, por ndarjen me ty nuk mudem ta paramendoj Kur te vdes ado te vish? Kto kujtime ado te mi bish? Per mbi varr me mi lexu e une mbrenda me vajtu, se prej teje jam largu! se shum ty tkam dashuru Pa ty nuk mundem te rri, Pa ty jeta me behet hi, Pa ty varri nuk me pranon, Pa ty jeta nuk mjafon, se zemra ime e shkret vetum ty te don.. .


Nje kartolin qe mora shpirti sma pranon, sepse nuk me pershtatet mua si person. Nuk dua te fyej me xhestin tim, por do te me falesh shum per kete keqkuptim. Ti nje vajze e bukur me nje unaze ne gisht, pse nuk e hoqe te beheshim miq. Nje shoqeri te fshet vetem une dhe ti dhe as nje njeri kete mos ta dije. Nje sekret i vogel do jete nje mbrekulli ta beje realite kete dashuri,,,

Te fala nje det te trembi thellesia, te fala nje mal te trembi lartesia,te fala zemren time te trembi dashuria, do te te fal nje kukull qe te luash me te dhe jo me mua
se di gjak me jep a helmin ma derdh a pse jam ne ethe dukem krejt e verdh, se di me dhemb shpirti a nje plag ne zemer digjem per nje fjale vritem per nje emer,se di mathith helmin a shpirtin ma merr nes me ngroh dielli pse digjem si ferr

image
Dua te jem cigare , si nikotin te kaloj ne buzet e tua. Te hyj ne gjakun tend, Atje te te them se sa te dua Dua te jem heroin , te rrij ne venat e tua. Keshtu do jemi gjithmon bashk se un do jem drog dhe ti sdo rrish dot pa mua!

Kur nje dit te pash ishe me nje tjeter mendova se pendohesh ta shkrujta nje leter, letren kur ta shkrujta plasa tuj vajtu martohu e DASHUR se mua me kan feju!!!

Mė pyete njė ditė ē'farė dashuroj mė shumė ?
Dhe tė thashė jetėn time!
Tė dolėn lot edhe vrapove...
Pa aritur tė tė them se jeta ime je ti...!!

Te lutem nese me do thuaje te verteten nuk do ta fal veq zemren por edhe jeten nese ke zemer ndaje bashk me mua nese ke fjal me thuaj qe te dua

Edhe boten te ma falin un prap do te vuaj. Kur e di se dora jote mban unaz te huaj.

Nje dite do takohemi per te fundit here,vetem UN dhe TI te tjeret te presin!po ti vras zilia le te behen ere,NE ne shpirtin tone si nje shpirt do mbesim!te lidhur nga ndjenjat,si te vetmen vlere,plakur ne dashuri te LUMTUR do vdesim!"

Dhe une qe s'besoja ne asnje perendi
Dhe engjejt kotesi me dukeshin ne kete Bote
Se di se si lutem sa here te puth ty
"Mos e ler te me ike o Zot"


Malli pėr ty, frymėn ma ndali!
Eja tek unė, njė puthje ta fali!
Kur t'mi puthish buzėt e mia,
e din o shpirt, cfar ėshtė dashurija!

Me je zemra dhe shpirti im
Pranija jote mė jep gezim
dua te kem pranė, qe t“mė ndihmosh
Dhe jeten me mua ta kalosh
Do te ruaj sot dhe gjithmone
se ti je ēeles i dashurisė tonė
nese dashurija gjithmonė do tjetė
do t“jem me i lumturi me t“vėrte

Dikur dita dhe nata,
ishin pa dallim kur
ti ma fale zemren
e une shpirtitn tim
me lejove te vuaj
me lejove te vdes
eja bukuroshe ende
te pressNESE NUK ME SHKRUAN,TU THAFT AJO DOR DITEN E MARTESE U BAFSH HOR NATEN E MARTESE RAFT 1 METER BORT U NDALT RRYMA 24 OR...

zoti nje dite me veshtronte e kuptoj qe zemres time diqka i mungonte te gjith engjujt rreth vetes i mblodhi dhe per zemren time ty te zgjodhi!


Ju a keni ndonje ..................??

Edited by durrsaku - 8/5/2011, 14:21
 
PM Web  Top
rrugaqja
view post Posted on 21/4/2009, 10:59           Quote
jeta oshte e shkurter ti jetoje ate qe e ke pran dashuroje nese je trathtar nuk te duhet asgje edhe nese je i mbulum me ar !!!
 
Top
view post Posted on 20/5/2009, 21:59           Quote

Advanced Member

Group:
MODERATORE
Posts:
1,242

Status:


Cka do ti!

Nuk eshte lehte
pa ty te jetoi
Kete e di edhe ti.
Nese done une
shkoje
Nese me thrret
une vij te ti
Nese pisket
une prape rri.
Cka done ti!!!
 
PM Email  Top
view post Posted on 21/5/2009, 20:05           Quote
Avatar

DURRSAK KAM LE DURRSAK DO TE VDES!
******

Group:
Administrator
Posts:
6,095
Location:
DURRES

Status:


Nese nje dite do te takoj dije se te dua
nese nje nate do te enderroj
dije je per mua
nese nje enjgjell do dashuroj
dije je ti
nese nje cift do te magjepse
jemi ne te dy!...
Nje buzqeshje e jotja sa bota ka vler me ty kater stin me behen pranver nese nuk te shoh nuk e dua veten nese nuk me do eja merrma jeten!...

Kesh e vogel e u Rita...shum se djem u
halita...S'thom t'du as s'te du...Nrrot somes munesh me shku!...

Mos me bjer ne gjunj mos me kerko falje
sepse u dasht heret te mendosh per ndarje
Ndoshta ne boten tjeter do te digjesh ne zjarr
atehere te bie ne mend te gjalle kur me shtyre ne varr
Valle si ta kthej tash jeten nga fillimi
kur nuk kam me shpresa se ka ardhe mbarimi
s'jetohet me shprese s'jetohet me vall
s'jetohet me harrese por me dhimbje e mall
Te dhez nje cigare s'mund se nuk e pi
te therras ne emer ,emrin nuk ta di
Te shkoj nga kjo bote jo se ty po te pres
Ne preherin tend dua qe te vdes
Vdekja eshte nder nese vdes mbi ty
Nese dora jote mi mbyll keta sy
Tash erdhi fundi sdi si me u ndare
 
PM Web  Top
erlandi08@hotmil.com
view post Posted on 5/6/2009, 14:58           Quote
te dua te dua dreisa t e vedes a me do ti mua pergjigjjen e pres........
 
Top
view post Posted on 6/6/2009, 12:37           Quote
Avatar

DURRSAK KAM LE DURRSAK DO TE VDES!
******

Group:
Administrator
Posts:
6,095
Location:
DURRES

Status:


Ne nje lule kam marr er ajo lule
Me ka therr me zemer se te
Kam shkrua une ty per
gjithmon te dua

Fotografin tende ne mendje e kam
Kur e kujtoj filloj te qaj
Te qaj se shum larg ke
Qelluar por te betohem
E dashur se kurr per
Jete skam me te harruar

Ēka don me te then
ēka don me te shkru
ēka don me teper
se fjalen te DUA.

Larg kemi qelluar
shume shume kilometra
por shpresoj qe zemrat tona
sjan as me milometra.

Te dua te dua
nese nuk beson
pyete zemren time
ajo te tregon.

Jetėn pėr ty do ta jap, vetėm ty tė dashuroj.!!
Zemrėn time do ta jap,dhe askush nuk mund tė mė ndalė..
PSE-Pse ēdo nate une tė kujtoj..?
Pse ēdo nate une tė ėndroj..?
Pse ēdo nate une mendoj
Pse ēdo nate une qaj pėr ty
Beyaz gül pėr nat e pėrmendi.
Ēka me i be kesaj zemrės se shkretė,
Kur shoh dikend nė rruges, mendoj sikur te ishe ti

pres diten kur do vish
pres diten kur te takoj
pres diten kur te shoh
syri im im te te shohe
veshi im zerin tend te degjoj
qe edhe bilbilat e kane zili
pres ēastin kur ti te thuash
se shume me do
pres ēastin kur zemrat tona ti lidhim perjetesisht
dhe te jemi si dy zogj qe fluturojne se bashku
sepse kane gjetur lumturine e kerkuar
dhe Zoti te na bekoje dhe Atij friken tja kemi
se gjithmone duhet jetuar me rregullat qe ai ka vendosur...
eh ajo dita.... kur do jete ajo dita.... se shume e gjate po me duket...
ate dite kur te degjoj shprehjen TE DUA do kuptoj se vertet
jam me i lumturi i botes...
por jo ndoshta ajo dite sdo vije kurre
ndoshta eshte edhe neser
por dije se une ate dite pres
qe ti te me dhurosh lumturine qe mua me mungon...
 
PM Web  Top
leta
view post Posted on 8/6/2009, 17:28     +1     Quote
nje nat te qete nje zemer e plqgosur ne liqenin e thell nje dashuri e fundosur dy deshira i paska jeta dashuria edhe e vertet

Shko se jeta po te pret shko se tjetra po te thrret shko mos mendo per mua behu sikur se ne jeten tende nuk kam egzistuar shko koken mbrapa mos e kthe se per mua ma nuk je mos me bej te vuaj mos me lendo meri gjerat tua edhe nga une shko kur me folshin keq per ty mendoja se me kan zili nuk mendova se me tradhton por mendova se me don . QEENNDRESSAAAAA KLINEEEEEEEEEE


JE ENDRRA QE SHIKOJ GDO NAT GOONI SE VDEKJA SE DO ME MARR NJE DITA JE DRITA QE ME NDIMON TE SHIKOJ SE E VETMJA ARSYJE PER TE CILEN JETOJ
 
Top
leta
view post Posted on 9/6/2009, 09:07     +1     Quote
Ne dor me pate si lule me perdore
me more arom pastaj ne dhe me hodhe
por dheu i zi mue nuk me treti zemra ime per gjithmon ne zemren tende mbeti
Ne te Klines e kemi zakon ja dhurojm Zemren vetem ati qe na don Ne te Klines e kemi tradit e Dashurojm njerin me Zemer e shpirt
 
PM  Top
Angjelina
view post Posted on 9/6/2009, 10:15     +1     Quote
60 sekonda ne minut mendoj per ty,
60 minuta ne or jam me ty,
7 dit te javes merzitem per ty,
365 dit te vitit te dua vetem ty

1000 lot ne syt e mi,
1000 deshira qe jeta nuk mi plotesoj,
1000 enderra qe nuk u realizuan,
1000 lutje ZOTIT ja bej qe vetem ty te takoj

u ndava nga jeta, u ndava nga dashurija, i humba te gjitha shpresat, tash mbaj vuajtjet e mija.....

Sonte flejn ata qe jan te dashuruar nga dikush , e te zgjuar jan ata ,qe duan dike , ndersa ti.......?flej rehat , se ke dikend qe te don

Ti ma vodhe zemren ma vodhe dhe dashurin,e qfar mora nga ti shum plag dhe tradheti

Vuajtjen per ty mundem qe ta ndal,por tradhetin qe ma bere kurr nuk do ta fal....Burg me te rend ne jet nuk ka ,se nga i dashuri me u ndaa[SPOILER][/SPOILER]

Une te shkruaj po ti nese do mos e lexo,rrugen qe ke deshiruar vazhdo,por dije se per ty... vuaj prandaj akoma te shkruajSikur te jetonim te lir ter bota do te na kishte zili , ska gje me te dukur se dashuri pa fshehtesiNe emer te jetes jeto per mua , ne emer te dhimbjes vuaj per mua , ne emer te dashuris me thuaj te dua... e kur te vdes une ti jeto po per mua.
 
Top
nejla
view post Posted on 11/6/2009, 17:18     +1     Quote
jeta ime eshte e merzitur sepse ti je me dikend tjeter un te dua ty dhe asnjeri nuk mun te na ndan sepse veem i jeton ne zemren time
 
Top
view post Posted on 11/6/2009, 23:31           Quote
Avatar

DURRSAK KAM LE DURRSAK DO TE VDES!
******

Group:
Administrator
Posts:
6,095
Location:
DURRES

Status:


TE DUA VETEM TY

Ndoshta nuk jam aq e bukur ashtu siq ke enderruar ti,nuk jam princesh qe jeton ne pallat dhe ashte e mbushur me flori,un kam vetem nje zemer te mbushur me plot dashuri vetem kur te vdes do te pushoj duke te dashuruar ty.E di se nuk brengosesh per fjalet e mia se ti do te shkelesh mbi trupin tim si mbi nje lis te rrezuar nga era.Por un gjithnje do te bekoj ne dashuri fjala e fundit do te jet te dua vetem ty..
 
PM Web  Top
123*456*789
view post Posted on 23/8/2009, 10:05     +1     Quote
Sikur nje pik shi te perfaqesonte dashurin time ndaj teje..
dhe sikur ti te me pyesje se sa shum te dua?!…
Me beso se vetem shi do te binte.
Prit prit, mos bjer ne gjum,
Se dua te them te dua shum,
Naten e mir e gjum te embel,
Me jep nje puthje e me shih ne enderr.
Perse sonte edhe yjet nuk shkelqejn?
A thua edhe ato mungesen tende e ndjejn.
Te lutem mendo pak ne mua, dhe ne zemren
tende ruaje nje vend per mua. TE DUA
Ah e din cfar dua??? ——————– Ty!!
Ku??? ——————————— Pran meje..!!
Pse??? ——————————- Sepse te dua!!
Hapi krahėt lartė nė qiell,
ti pėr mua je diell,
por i lumtur prap nuk jam,
se TY afėr nuk tė kam!Tė dua, pėr ty vuaj!
Tė dua, pėr ty shkruaj!
Tė dua, pėr ty ėndėroj!
Deri nė vdekje ty s’tė harroj!
***
Njė ditė Zoti po mendonte,
diqka zemrės time ti dhuronte..
te gjith engjujt rreth vetės mblodhi
dhe pėr zemrėn time vetėm ty tė zgjodhi.
***
Ti fali syt, nėse ti i shikon!
Ti fali duart, nėse ti i shtėrngon!
Ta fali shpirtin, nėse ti mė pėrqafon!
Ta fali zemrėn, nėse ti mė don!
***
Nė mes tė natės po kėrkoj dritė..?
Nė mes tė borės po kėrkoj ngrohtėsi..?
Nė mes tė dimrit po kėrkoj veren..?
Nė mes tė zemrės tėnde s’mund ta gjej vetėn..?
***
Te puth buzen qe te flejsh embel,
Te puth syrin qe te shofish enderr,
Te puth faqen qe te ndjehesh mir,
Me 1000 puthje te them naten e mir.
***
Si ndihesh sonte kur afer sme ke?
Si te kalon nata kur mua sme sheh?
Si te rin qeta buzet e tua?
Si te shkon kjo jetti zemer pa mua?
***
O bilbil I bukur shko ku te them un,
Nese e gjen ne gjum puthe nje her nga un,
Nese e gjen te zgjuar thuj,
Se ende nuk e kom harruar……?
***
Qme duhen syt
kur nuk shihemi?
Qme duhen kembet
kur nuk takohemi?
Qme duhen krahet
kur nuk perqafohemi?
Qme duhet zemra kur
nuk dashurohemi ???
***
Pash nje lule dhe mendova: erdhi pranvera…
Pash shiun dhe mendova: Dikush atje lart po qan…
Pash trishtimin ne syte e nje femije dhe mendova: Ndoshta ka nevoje per ngrohtesi…
Dhe me vone te pash ty dhe ne fund e kuptova se kam akoma nje arsye per te jetuar.Nė zemer me ke hyre, me ēels te kam mbillur , ēelsi eshet tretur , ne zemėr me ke mbetur.
* * *

* * *
O shpirt o shpirt sa te dua se ke dit , ne vendin e takimit pėrher i pari tė kam prit mos mbaj inat pse tash nuk vi , se tash ėshet ndryshe me mua dhe ty .
* * *
Tė deshta ma shum se vetvetėn ti sme kuptove , tani qe u largova , a u gėzove .
* * *
Mos u largo nga Zemra nėse tė largoem nga sytė , mos thuaj jeto nėse nuk jam fati yt ! vazhdo jeto vetėm , mos harro sikur un qė te deshta as kund mos kėrko.
* * *
Vetmin
I vetmuar pskam mbetur ty te kerkoj per ēdo nate sa edhe hėna qenka tretur nga mungsa jote e gjall
* * *
Xhelozia thot
Me duaj mua ose vdis kur nuk e mar me ty snje tjeter te te mos mar , per mua me mi te te shoh te vdekur se sa te marr nje tjeter
* * *
I shkruaj kėto kujtime me lot ne sy se dashurin e par e fitova tradheti.


Bishti i maces plot me lesh , lexoje mesazhin e mos u qesh
* * *
Me prit sonte se ne erderr do te vij , por mos u humb
* * *
Te kam then mos rri shum ne kujtime se ty te kam fal zemrėn time , te kam then mos derdh lot se tu te dua me sė shumti .
* * *
Fshima lotin mos prito te lutem mos me mundo , ta fali zemren jap jeten pasha besen nuk dua tjeter
* * *
Me harro
Mjaft me me ato veshtrime me lar te qet mos me ngacmo me ndez zjarr ne zemren time me mi fare me harro .
* * *
Syt e tu te zi jan shekuj per mua mos mendo e dashur se ste kam hharrua
* * *
Toka eshet e zez muri eshet i bardh me ty fillova dashurin e parė.
* * *
Me ta dhuru nje lule ti lule je vet , me ta dhuru nje putje ti tranoesh krejt
* * *
E kam nje mednim e sa eshet i thjesht buzėt me ti puth tjeter skisha desht .
* * *
Ruaju nga zjarri ruaju nga bleta ruaju nga ato qe i bejn te verteta
* * *
Zemren ty ta dhurova gjith naten pa ty e kalova per ty un mendova dhe krejt u tranova dashuro mos ja nxerr fundin se per ty e kalli krejt katundin
* * *
Ne damen tende un do te vi anesh do te rri mos ma bjer goten me raki se ta mbushi me lotet e mi
* * *
Dshuria te gėzon dashuria te shkaterron si dashuria smundje nuk egziston
* * *
Mos me puth ashtu pa prituar , ndalu pak ti them dy fjal po e puthi buzėn tende me mall zemren tende vajz
* * *
Jam i ftofet si dimri ne male se ti zemres time veē dhimje i falle plaga ime mbeti e thell sa nje det ti nuk je ajo qe harroesh leht
* * *
Ēdo gjė qe mendoj ,mendoj vetem per ty se ti me je e vetmja Dashuri
* * *
Mendoj ne tė shetitemi naten neper hėn ,diten nuk guxoj naten nuk na lajn .
* * *
Besa e vajzes si era e nates ne fillim te don me ne fund te tradhėton .
* * *
Para se te flej lutem me lot ne sy , zoti tė tė ktheft se smundem pa ty
* * *
Dashuria dam , puthja komedi , vdekja tradheti .
Toka u tha mali u shua dashurin qe kisha kurr per ty nuk u harrua
* * *
Muaji i 8 ėshet muaji ėshet muaji i 8 mos u dashurini me vajzat e qytetit
* * *
Do tė dashuroj dikur do te dashuroj dikend por askend si tash pėr tash dikend
* * *
Pas nje kohe tė shkurt ne prap u takuam po por dashurin e vertet sun e quam
* * *
Sa e gjat eshet nata kur syri loton sidomos kur vuan per ate qe e don
* * *
Dashuri dashuri mos rri kot e kot kėt e lejoi i madhi ” zot ”
* * *
Shijoje jeten se njeher jetohet perjetoje dashurin se vetem nje her dashuroetSa mi eshet te jesh i lir, pa brenga e ta marrish ate qe ta don zemra
* * *
Dashuria eshet e embel , rinia eshet e mi , por me mir eshet te jesh djal i lirė
* * *
Shtri duart e dashur eja deri te une mos me le te vuaj se te dua shum
* * *
Isha me shok duke u shetitur kur tė pash ty krejt isha “habitur”
* * *
Mos luaj me fat se jeta nuk eshet e gajt , por gjeje te dashurin e vertet te jesh i lumtur per jetė
* * *
Vajzen qe nuk e dua sdua tė mė flet por atė qe e dua i paraqitem vetė
* * *
Ska me e bukur se jeta ska me e veshtir se vdekja , ska me e ėmbel se dashuria , ska mė e veshtir se tradhetija
* * *
Nese nuk e din se ēėshte Jeta lexoe romanin ” Romeu e Xhulieta ”
* * *
Druri digjet e shkrumoet por e dashura nuk harroet
* * *
Me goj ha me goj pi do te vdes vetem per ty
* * *
Nese je dakort dalim ne piknik , ta dhuroj nje puthje me theks fantastik
* * *
Eja mori dashuri nga majet e larta se po tė presin dy buzėt e ” Arta ”
* * *
Lumi rrjedh bie shi te dua vetem ty
* * *
Kosova e Shqipria ngjyra kuq e zi ata dashuroen sikur une e ti
* * *
Te jesh besnik eshet mirė por ndaj shoqes tradhėtare mos kerko mėshir
* * *
Si tė pranoj e te dal me ty kur nėna te thot ende fėmi
* * *
Nėterrin e erret ne terrin e zi ora 12 - gėzuar ” vitin e ri ”
* * *
Rinia pa dashuri si nėna pa fėmi
* * *
Tė dua me zemer e jo me hajgare se jam i lindur nga nėna shqiptare
* * *
1,2,3, te dua pernime
* * *
Edhe nese vdes hyn nė dhe te zi , ket e-mail ruaje ti
* * *
Frizur moj frizur zemrėn ta kenaq qikave te reja zemrėn po ja plas
* * *
Nė maje te malit frynte stuhia roloin kriesor e luante ” dashuria ”
* * *
E preva gishtin te pragu i shtepis dul gjaku i kuq simbol i dashuris
* * *
Vajzes per hije kurr moss i beso bėhu trim fol e ” kundėrshto ”
* * *
Femrat jan si fluskat e bores qe shkrien ne shuplak te dores
* * *
Bora e par zbret nga majet e malit fjala ste dua del nga fjla e tradhėtarit
* * *
Buka piqet ne shporet , Puthja behet ne krevet .
* * *
Mos i beso vajzes se vajza te rren si ta shoh tjetrin shpinen ta kthen
* * *
1000- i njof , 100- i shof, 10- i mendoj , 1- e dashuroj
* * *
Dashuri dashuri shum zemra i shlatrrove ato qe u deshten kurr si bashkove
* * *
Dashuri moj dashuri kush ta vuri emrin ty per kėt emer te vertet shum te rinj kan dhen jetė
* * *
Ēėshte me e ėmbėl ne ket bote per ēka derdha me shum lotė pa cilen nuk munda te jetoj zemren e saj qe te dashuroj ?…
* * *
Tani shkon rrugės qetė , edhe ben sikur smė sheh por nje gje eshet e vertet ti harrove kush isha dje
* * *
Nje dit shtatori na tha profesori dashuri po ēoni msimin po e lėshoni
* * *
Mallkoj vetėn se besova jeten mua ma helmove kot nė ty u dashurova po meshir u largoveLarg meje
Ike diku larg me tėnden deshir me harrove mua , e nuk me the lamtumir .
Mė kujtoet ajo dit kur e dham besen te betuar ne te dy , zbashku ta kalojmė jeten .
Rreshti i shkruar aspak smė trazon , sepse zemra ime pergjithmon te don , shih si shkon rinia kot vetėm nė vaj e lot vetėm nje gje e mendoj te vdes apo te jetoj .
* * *
Dashuria ne podrum
Nė vitet shkollore nė nje dhom te erresuar ėmbel bisedonim dy te dashuruar , i bėj pyetje vetes pergjigje me fjal ska , vall ajo qe i bashkon dy zemra emrin si e ka . Si i thojn kesaj gjeje vall a ka emer kur lėshoet buza mbi buzė e zemra mbi zemėr .
Dy te dashuruarit pėgjigje kėrkojnė e zmerat e tyre kthehen e thojn : Me buzė mbi buzė ndjej nje embelsi e zemėr mbi zmėr i thojn” Dashuri ”
* * *
Vaji i bilbilit
Njė bilbil i bukur shum netė po kėndon , dashurin e humbur me lot po e vajton , ai bilbil i bukur me ze qe po qanė ndarjen e te dashures me lot po e lan , at bilbil tė gjor ska mė kush qe e ngroh ,plaget e tij ne zemer ska kush ja shėron , ai bilbil nga dal po dėpsoet zemra e tij edhe nga dal po dopsoet , vajto bilbil vajto pėr fatin tend te zi se edhe mua mė ngjau e njejta ” Tradhėti ”
* * *
A e dini
Sum jam i merzitur malli po me mbyt , syt me jan verbuar , qe ku ti ke shkuar , qė sa koh u ben qe mė ste kam pare , lotet po me pikojne mali me ka marrė, ate dit ti kur shkove ti mė nuk u ktheve , nje plag ma bere dhe diēka mė rrėmbeve , shkove dhe u trete humbe diku larg e la nje njė djal nė vuajtje ne ket jet pa fat , ti tani jeton , mendon per ardhmeri , se te don nje djal kėt ” a e din ”
* * *
Pranoe ket leter
Nje her gabova se te dashurva , ne duart e tua krejt sishte u leshova ,
Por tani eshet vone kaloi ēdo gje vuajtjet dhe gzimet nuk kthehen me !
Shum kam vuajtur dhe shum do te vuaj prej kur me the se ker e kam merituar ,
Ne zemren time ėsht vulosur nje emer , vetem ty e dashur te mbaj ne zemer ,
Tė kam lypur shum , ndėr uje e hėnė por nuk te gjeta se ishe e nxenė,
Nuk e di pse , smė thua mirdita apo lamtumir tė pengon dikush apo ske dėshir ,
Tani ti nuk mundesh te ecėsh krenar , sepse shumica e din se ti je tradhėtare ,
Mirpo kėto per mua nuk jan azgje teper ne qoft se je mėsuar mos tradheto dikend tjeter,
* * *
Vdekja
Pse oj vdekje askush nuk te don pse gjithkush ty te debon , eja te unė me mall te pres , mos shko te ajo e cila sdon te vdes , nuk don te vdes leje te jetoj eja te unėse fort te kėrkoj merrem ne gjum mos ke mėshir eja se jam nė momentin e vėshtir , Nė ate moment oj vdekje asgje ste adhuroj vetem ty oj vdekje ty tė kėrkoj .
* * *
Kthehu
Lumturin qe patem ende e kujtoj kthehu po te lutem se smund te harroj , isha i lumtur ne pėrqafimet tua nuk mund te harroj por te dua i kujtoj ēastet e jetes son kthehu po te lutem kthehu sa sėshte vonė.
* * *
Perse ne vetmi
Kur te vdes ju lutem mos me vajtoni lule mbi varrin mos ma ēoni se do te vdes ne nostalgji duke kėnduar keng per vetmi , perse mbeta ne vetmi asgje per mua nuk eshet kėnaqesi pse ti shkon e me le ne vetmi , ne ket moment te qet hėna ne qiell ndriēon mua nje breng e madhe zemren ma copton .
* * *
Pse me pyet e dashur , se athuat tė dua
Pse nuk me beson se je thell me mua , pse nuk i shiqon keto syt e mi qe per ty lotojnsi ndonje femi , pse ti nuk i pyet keto buzet e mia qe jan shkrumuar nga dashuria , pse ti nuk e dgjon zerin tim te gjor qe rrahjet e saja te shejta tingullojn si ora , pse ti nuk e pyet trupin tim qee eshet terthar qe nga ai filim i takimit , pa ty me nuk gjej shpetim mbi tok perveē te jem me ty .
Nuk di a me beson, dhe a me don por me thuaj te verteten pse po me harron , thuaj te verteten sa te duash , sepse jam ne gjendje per kete te ma thuash , mos vuaj per nje djal te mjere qe ne jeten e tij nuk pati pranėver , por krenar vdiq dhe krenar jetoi vajzen qe e deshti gjer ne vdekje se harroi .
* * *
Para ndarjes
Po shkoj elira ne mergim se vendi nuk me mban dhe fatin tend dhe fatin tim i ndan nje oqean , e rend ndarja sa nje mal nje mal qe nuk ka shok por sna ndahen zemrat mbushur kur jan shkrir ne tokė , ne vendin tim i lumtur metesh thesari im thesar me vjen nje ze nga larg ne vesh te kthehesh o qyqan , shtrengimi i dores vjen me mua ne udhetim trokitja e zemres sime ngal me ty ne vendin tim .
* * *
Zjarri i dashuris
Erdh pranvera me plot gjelbrime seē mi ngjall disa kujtime i kujtoj ditet e rinis ku e ndezem zjarrin e dashuris ate kujtoet kur u ndame snje fjal nuk e tham tani rri dhe mednoj ndarjen ton po e mallkoj , pyes veten vall ku je si e harrove ate dashuri jetan ty ma permbyse paskam pasur fat te zi .
* * *
Emrin e ke tradheti
Te quajta dashuri por ishte e kot , te endrrova si princesh e endrrave te mia por ajo shpejt mbaroj , te fala jeten se te quajta dashuri me thojn se emrin e ke tradheti , por me nuk i besoj askujt me than se gaboj nese te dashuroj , e une me besnikrin tende tani veten e mallkoj , besn nuk e mbajte e me tradhetove mendon se do te jesh e lumtur me avanturen tende , tani ndoshta je por deri ne fund jo emrin e ke tradheti e me von do ta kuptosh edhe ti .
* * *
Fati
Pran varrit rri , per varr pregaditem ēka me duhet jeta kur me ty nuk shiemi ah sa te dua ti nuk e din se nga duart e tua helmin e kisha pirė, dy rreshta shkrimi dy rreshta kujtimi kur te merr malli per mua shiqo dhe lexo se ēte kam shkrua , ndoshta ishe e re ate dit qe pranova pasi me ate dashurin tende aq leht u mashtrova .Nese prej meje mendja s’te hiqet,
Nese per mua zemra te digjet,
Ateher afrohu dhe me prit pak mua,
Se do te vij ngadal qe te them TE DUA
———————
T’kam dasht me zemet t’kam dashut me shpirt
Qe ti prej meje do me ik kurr nuk e kam dit
Nje zemer e pata dhe ate ta fala
Ma more ma theve dhe per jet ma ktheve
Me fjal me the te dua
Me zemer me the sje per mua
Dua te shkoj
Dua te harroj
Por dije nje gje
Qe gjith te perkujtoj
———–
Ne thellsine e zemres time
eshte vendos nje emer
Pergjithmone kete emer
do ta mbaj ne zemer
——————
Lumturine kerkova por une nuk e gjeta,
Idealen ma dhurove ti vet por kurre nuk u zbeha,
Dashurine per ty e ruajta ne fshehtesi,
Por i kam treguar dikujt dhe ti mire e di,
Sa here ti me vjen prane meje,
Une bie ne mendime sepse ti je ilaqi i zemres sime
———-
Dashuria u jep mend
Ayre qė s’kanė
Ndėrsa u merr mend
Atyre qė kanė
——————
Nenaten e qete
ne gjumin e lete
kur me kujtohesh
ti nuke mundem me fjet
——————
Pse mkriove perendi qe te vuj per dashuri
Pse me lindi nena ime qe te jam me shum kujtime,
Oh kjo jete sa e shkret un pa ty vetun me ndejt.
Rruget jan te gjata
Netet jane pa fund
Qendroj larg teje e ste gjej askund,
Eja ti pran meje mos me le ne vetmi
Lejoma te puthi njeher dhe t’a largoj ket merzi.
———-
Njeriu pa dashuri si nena pa femije
Buza e pa puthur si lulja e keputur
Zemra ne vetmi si bora u shkri…
—————
E pranoj se jam fajtor qe ty zemren ta kam thy
E pranoj se kam gabuar qe ty shpinen ta kam kthy
E pranoj se zemra jote dhimbjet nuk i meriton
E pranoj se n’jeten time me mungon me mungon
Jo s’te harroj kurre s’mundem ty t’mos dashuroj
———————-
E mallkoj diten qe te pash.
E mallkoj shiqimin qe ta dhash.
E mallkoj buzqeshjen qe ta dhurova.
E mallkoj veten qe ne ty u dashurova.
———–
do te behem zog
e ti se do te me njohesh
do te vi ne dasem
kur ti te martohesh
do ti bi daulles
per lamtumiren tuaj
kurse une i mjeri vetem,
vuaj dhe vuaj
te deshiroj
fat ne jet
nje trup me shendet
ne shtepi harmoni
dhe dashuri pa kufi
——————
Ore djal ore djal
po ti tham nja dy tri fjale
sie ke nis hiq mire s eki
po veq vazhdo se vete e di
kur te lodhesh nga kjo loj
mos mendo t’kthehesh perser
s edhe une do di te jetoj
ta bej jeten sikur ti….!!
————
zemra zemres
i bon lutje
dashuria e par
fillon me Puthje
zemra e femres
esht hotel
kush don hin
e kush don del
po zemra e mashllit
esht si gur kush hin
brenda nuk del kurr
———————-
Nuk jam poet,
tė shkruaj poezi
Por fjalėn tė dua,
E shkruaj vetėm pėr ty
Bilbili nė degė
Sa bukur kėndon
Ti puthsha buzėt
Ti qė e lexon
————
Sikur lulja pa arome
sikur perla pa shkelqim
ashtu do ngelem une
n,q,s ti nuk je shpirti im
—————–
Dashuria fillon me nje shikim,
vazhdon me nje buzeqeshje,
zmadhohet me nje puthje,
dhe perfundon me dy pika lot.
——–
Zemra lengon
vajtimi shpejton
dashurinė e parė
do ta kujtoj edhe nė varrė.
Do te bėhem shkrumb e hi
do te tretem nga njė dashuri
zemra me thot tė dua
pse me ben kaq shumė tė vuaj?
Gjithmone kan thėnė
nga urrejtja e tepert
shfaqet ndjenja e dashurise
dhe shfaqet ne horizont.
————-
Eh ta dish sa shume te dua
do te rrije veq me mua,
dua ti ndjej buzet e tua,
dhe fjalet qe vetem ti mi thua.
———
Une dhe ti
ti dhe une
me nje fjal te
DUA SHUM


Kujt i thua lule
kujt i thua hen
kujt i thu princeshė
si mu ke then
A te duket njejte
kur e perqafon
athu nje qast ndalohesh
mbyll syte e mė kujton..!
Athu te rren mendja
me kerkon ne shpi
po vendi im eshte bosh
une mungoj te ti..!!ju kam dhan shum veq me ju tregu se klina jan mat fortit
 
Top
view post Posted on 25/8/2009, 23:41           Quote
Avatar

DURRSAK KAM LE DURRSAK DO TE VDES!
******

Group:
Administrator
Posts:
6,095
Location:
DURRES

Status:


shum te mira vazhdo plako
 
PM Web  Top
marizaa
view post Posted on 7/9/2009, 10:05           Quote
tu dua te dua deri sa te vdes me yllin e nates ty te pershendes

pse je lara se shum te dua hahaha hiq valla hehe po ppo beso a po qaj hahahaha u knaqa tu kesh hahahahahh 70% e din se te dua 80% edi se smuj em jetu pa ty 90% e dins e smujm te jetojm te ndar 100% po te genjej o budall hahahahahhhhaha e rraskapitun je more hahahha jojo simpatik ahhha
 
Top
rronoft sali berisha
view post Posted on 12/9/2009, 18:19     +1     Quote
nje dit ndoshta dote jetom bashk nje dit ndoshta te lumtur perqafohemi se nuk ka gje me te veshtir se sa te jemi larg njeri tjetri te dua ne krahet e mi te dua te puth ne gjdo mengjes
 
Top
148 replies since 20/3/2009, 20:24
 
Reply